Szolnok Megyei Néplap, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-06 / 131. szám

SZOLNOK MEGYEI NÄPfcA* iäeäL íiiQiiiá 6­Äz NB 1-es női kosárlabda bajnokságért Szép játék, nagyszerű győzelem Sno. Vörös Meteor—Buda­pesti Vasutas 49:38 (24:18) Szolnok, Közgazdasági Techni­kum, 400 néző, vezette: Horváth — Monostori. Szolnok: Horváth- né (11), Pintér (5), Horgász I. (9), Szabó K. (1), Pataki (22), csere: Fodor (1), Balogh. Kovács E., Horgász Ft., Zeller, Csákné, Nagy I. — BVSC: Kovácsné (6), Vargáné (6). Hudaki (2), Szappa­nos (4), Handodi (10), csere: Var­ga (3), Puskás (5), Pályné, Kiss K. A mérkőzés előtt már nyilván­való volt, hogy nagy taktikai küzdelmet vív majd a két csa­pat. A Meteornál elsősorban Szappanos lefogása, a BVSC-nél a bedobók semlegesítése jelen­tett komoly feladatot. Megálla­píthatjuk, hogy a szolnoki lá­nyok taktikai tervüket 100 szá­zalékosan teljesítették, mely győzelmet Jelentett számukra. Kezdés után azonnal a szolno­kiak támadtak, de az első kosár nehezen akart megszületni. A 3. percben megtört a jég, s utána lendületes támadások meghozták a várt eredményt. A 14. percben a Meteor lányok már 17:9-re hűz­tak el. Feltűnő volt Szabó Kati Játéka, aki nagyszerűen harcolt a palánk alatt, Igyekezett kiszo­rítani onnan a hosszú BVSC já­tékosokat. Közben továbbra Is Szolnok kezdeményezett és az első félidő eredménye 24:18 volt. Fordulás után fergeteges ira­mot diktált a Meteor. Pataki pa­rádés betörései és Horváthné tá­voli dobásai Jelentettek élményt a nagyszámú közönségnek, kik nem Is maradtak adósak a Juta­lommal, mert ütemes buzdítással segítették csapatukat. A szolno­ki lányok mindjobban elhúztak és a Játékidő vége felé kifulladó BVSC ellen biztosan győztek. A látottak alapján a Meteor lá­nyok győzelme teljesen megér­demelt. Fegyelmezett csatárjá­tékkal és lelkes győzni akarással minden téren felülmúlták ellen­felüket. Egyénileg a Pintér, Sza­bó K. hátvédsor nyújtott kiváló teljesítményt. Elől Pataki a me­zőny iegjobbja volt. de Horvéth­né és Horgász is kiváló teljesít­ményt nyújtott. A cserék is Jól játszottak. Horváth és Monostori játékve­zetők igen Jól működtek. e E Z> s Az NB II. mérkőzései Kihasználatlan helyzetek, súlyos védelmi hiba — Keserű vereség a rangadón Budapesti Vasutas SC— Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) MÁV sporttelep, 5000 néző, ve­zette: Pósa Budapest (Bokor. Bihari). BVSC: Varga — Kárpá­ti, Rendek, Rada — Nagy Gy., Zalai — Murár, Szalad, Borbély, Csemai, Gerencsér. Edző: Stáhl Jenő, MÁV: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Draskóczi, Szekeres — Csák, Pintér, Csábi, Sós, Dobos. -= Edző: Fazekas László. A mérkőzést fontosságához mérten rekordközönség nézte végig. A játék nem volt magas­színvonalú, Inkább óriási iramú birkózás jellemezte. Izgalom is bőven akadt. Sajnos, a MÁV az első félidőben nem tudta hely­zeteit gólra váltani, ez a későb­biekben megbosszulta magát és érzékeny vereséghez vezetett. Szolnok kezdett, de azonnal kitűnt, hogy a BVSC is a táma­dásra helyezi a fősúlyt; főleg a két szélső rohamoz. Két alka­lommal Is a felső lécen csúszik ki a labda. Az ellentámadás sem rossz, de a MÁV csatárok gyen-, gén lőtt löyését két alkalommal is a gólvonalról mentik a pesti hátvédek. A 13. percben Murár futott el és mintegy 25 méterről nagy bombát küldött a felső lécre. Izgalmas és változatos a küzdelem, s leginkább a két 16- os között zajlott le enyhe hazai fölénnyel. A 24. percben Csábi, Pintér akció után Pintér jövés- szerű beadást küldött a BVSC kapu elé, Dobos nagy lendület­A labdarúgó NB III—ért Több gólhelyzet maradt kihasználatlanul Törökszentmiklósi Fáklya- Orosházi Kinizsi 0:0 Törökszentmiklós. 800 néző, ve­zette: Máesai. Törökszentmiklós: Barta — Szecsei, Szakáll, Fábián — Búzás, Papp — Karakas, Deák, Köss, Horváth, Bege. Orosháza: Janesó — Cserjési, Basch, And­rás — Nagy, Kollár — Csömör, Berta, Gera Túri, Kaj nők. Kezdés után a Fáklya veszé­lyeztetett és az egyik támadásuk végén Karakas lövését Janesó védte. Utána mezőnyjáték ala­kult ki. A 11. percben Fábián, Deák, Dósa volt a labda útja. Az utóbbi lövését a kapus a léc fö­lé tolta. Majd Deák 18 méteres lapos lövését hárította szépen a vendégek kapusa. A 20. percben Nagy Jó beadását Csömör Gera elé tette, aki 8 méterről mellé lőtt. A 30. percben Fábián szög­letre szerelte Csömört. A beívelt ladbát Berta lőtte kapura, de Barta hárított. Szünet után az 54. percben Sze­csei Deákhoz játszott, kinek lö­vését a kapus hárította. Az 65. percben egy hazai sarokrúgásnál nagy kavarodás támadt a kapu előtt, a labda Bégéhez került, aki közvetlen közelről kapu mel­lé sodorta azt. A 71. percben Deák elfutott a Jobbszélen, a li-es pont táján ellökték. A já­tékvezető szigorított szabadrú­gást ítélt, melyet Szakáll végzett el, aki Papphoz gurított, ő ka­pura lőtt, de a sorfalról vissza­pattant a labda Kósa elé, ki biz­tos helyzetből mellé lőtt. Az esetnél ll-est kellett volna Ítél­ni, de érthetetlenül a játékvezető ezt nem adta meg. Ezután me­zőnyjáték alakult ki, mindkét kapu előtt adódott több gólhely­zet, de ezek kihasználatlanul maradtak. Jók: Szakáll, Szecsei, Barta, Deák, — illetve; Cserjési, Nagy, Gera, Túri. Nagyiramú mérkőzésnek lehet­tünk szemtanúi, mindkét csapat­nak volt több gólhelyzete, azon­ban kis szerencsével a hazaiak győzelmet is szerezhettek volna. =*■ F. 1. =5 Szolnoki MTE—Jászberényi Lehel 3:2 (2:0) Jászberény, 700 néző. — MTE: Sárkány — Tóvizi, Török, Zalai — Csaba, Danka — Sári, Fallal, Papp, Wilisch, Cs. Farkas. Edző: Rátfai József. Jászberényi Lehel: Szekeres — Fortuna **> Pancslcs, Fehér — Zaják, Nagy IL — Szi­geti. Józsa, Nagymajdon, Fiezek, Fülöp. Edző: Kolláth Ferenc. A mérkőzés MTE támadásokkal kezdődött. A szolnokiak korsze­rűbb akcióikkal megérdemelten jutottak az első félidőben 2:0-ás vezetéshez. A második félidőben a Lehel fokozatosan feljött, de a jól tö­mörülő és védekező MTE meg­tudta akadályozni a támadások kibontakozását. A 80. percben a szolnokiak már 3:0-ra vezettek. Ekkor a hazaiak ismét rákap­csoltak és sikerült is szépíteniük az eredményen. Góllövők: Wi- lisch, Papp, Pallai, illetve: Fü­löp, Nagymajdon. — Jók: Sári, Papp, Wilisch, de az egész csa­pat jól mozgott, — illetve: Pan- csics, Nagymajdon, Józsa, Nagy. Jászberényi Lehel ifi—Szolnoki MTE ifi 3:0. se Korompai as A labdarúgó NB III. eredményei DÉL-KELETI CSOPORT Békéscsabai Építők—Mart­fűi MSE 3:3 (2:1)' Martfű, 1400 néző. Szarvasi SC —Kiskunfélegyházi Építők 2:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, Szegedi Építők—Csongrádi Petőfi 4:0 (2:0) Szeged, 2000 néző, Gyulai MEDOSZ—Makói Vasas 2:1 (1:0) Makó. 1600 néző, Szegedi Sparta­cus—MEDOSZ Hódmezővásárhe­lyi MTE 3:2 (1:2) Hódmezővásár­hely, 1000 néző, Kecskeméti TE— Békéscsabai Agyagipar £:0 (0:0) Békéscsaba, 10ÖÖ néző. A bajnokság állása 1. Sze. Ep. 28 17 S 6 53:27 39 2. Gyula 28 15 7 6 64:35 37 3. Kecském. 28 14 7 7 42:26 35 4. Szó. MTE 28 14 6 8 58:32 34 5. Sze. Sp. 28 12 8 8 53:40 32 6. csongrád 28 13 6 9 55:47 32 7. Orosháza 28 9 13 6 31:27 31 8. Martfű 28 11 e 11 47:50 28 9. H. MTE 28 U 6 11 61:67 28 10. Jberény 28 10 6 12 58:53 26 11. BCS. Ep. 28 10 6 12 48:45 26 12. Szarvas 28 11 4 13 42:47 26 13. Makó 28 7 11 10 28:38 25 14. T. Fáklya 28 7 10 11 29:42 24 15. Bcs. Agy. 28 5 7 16 24:64 17 16. Kfh. Ep. 28 2 4 22 15:69 8 Baracktermelő tsz-ek és egyéni termelők, figyelem! A barackfák termésének túltömöttsége a gyümölcs ritkítását teszi szükségessé. Ritkítás nélkül minő­ségi termést nem kaphatnak, mert a barack apró marad és úgy exportra, mint belföldi fogyasztásra csak alacsonyabb áron lehet értékesíteni, ami a jö­vedelmezőséget csökkenti. TERMELŐSZÖVETKEZETEK ÉS EGYÉNI TERME­LŐK! A NAGYOBB JÖVEDELEM ELÉRÉSE ÉR­DEKÉBEN SÜRGŐSEN LÁSSUNK HOZZA A BA- • RACKFÁK GYÜMÖLCSEINEK RITKÍTÁSÁHOZ! MÉK KÖZPONT tel fejjel dobta bele magát, de a kapu torkában elvétette a biztos gólhelyzetet. A vendégek távoli lövésekkel kísérleteztek, komo­lyabb veszély nélkül. A 35. perc­ben Csák előtt jó helyzet adó­dott, de lövése a beugró védő lábáról az alapvonalon pattant ki. Több sarokrúgás is jelezte a MÁV enyhe fölényét. A 42. perc­ben tűzijáték a BVSC kapu tor­kában; Ide-oda pattogott a lab­da — a icapus verve volt — vé­gül balszerencsénkre az oldalléc mellett suhant el a labda. Szünet után párperces BVSC kezdeményezés után ismét felül kerekedett a MÁV, sajnos a tá­madásszövés nem tud folyama­tossá válni és csak eredményte­len sarokrúgást hozott. Az 54. percben az egész védelmünk könyelműen a felező vonalig előrehúzódott. — Egy előreadott labdánál Abonyi és Kegyes egy­mást zavarva üresen hagyták a résen álló Borbélyt, akt- kiugrott és senkitől sem zavarva kicse­lezte a kifutó Cselényit és a há­lóba gurított. 1:0. Ordító védelmi hibái Dermedt csend volt a nézőtéren. A gól felrázta a szolnokiakat, játéko­sokat és nézőket egyaránt. Ügy látszott, hogy még nincs minden veszve. A rutinos BVSC véde­lemnek a hátrahúzódott csatárok segítségével azonban sikerült a kritikus perceket kihúzni. Az egyre Idegesebben játszó MÁV csatárok reménytvesztetten pró­bálkoztak, de hiába. Most sem' ml sem sikerült. A 75. percben Kegyes 25 méteres szabadrúgását a felső léc mentette; Pintér Jó fejes« a felsősarok mellett su­hant el. Az utolsó percekben, amikor Szolnok már beletörő­dött vereségébe, néhány BVSC támadás is akadt, de ez inkább a védelem tehermentesítését szolgálta. Az eredmény nem vál­tozott, s elszenvedtük az idény legfájdalmasabb vereségét. Bírálat: A mérkőzésre már az első perctől kezdve rányomta bélyegét a felfokozott izgalom, hiszen az NB n. Keleti csoport elsősége volt a tét. A csapatunk játéka nem tudott kibontakozni, a higgadtabb, tapasztaltabb volt NB I-es csapat edlen, akiket ez­úttal a szerencse is kegyeibe vett. Játékosaink túlnyomó rész­ben minden tőlük telhetőt meg­tettek; nagy akarásuk azonban ezútal kevésnek bizonyult. A védelem — a gólt okozó óriási hibától eltekintve — tűrhetően Játszott. A csapat legjobb része a Szekeres—Draskóczi fedezetpár volt. A tartalékos csatársor terv­szerűtlen, széteső, gólképtelen játéka okozta a legnagyobb csa­lódást. A magas labdák és a bel­ső játék erőltetése a jól fejlődő és tömören védekező BVSC el­len taktikai hiba volt. A BVSC bebizonyította, hogy a mezőny egyik legképzettebb csalta. Jó teljesítményüket — egyéni képességeik mellett jő erőbeosztásuknak, helyezkedé­süknek és taktikai érettségük­nek köszönhették, — Ezúttal az egész mérkőzésen teljes erőbe- dobássai, nagy lelkesedéssel haj­tottak. A Játékvezetők hibátlanul lát­ták ed feladatukat. S. car» Izgalmakban bővelkedő mérkőzés Jászberényi Vasas—Pénz« ügy örök 2:2 (2:2) Budapest, Pasaréti út, 2000 né­ző, vezette: Szegedi B. Jászbe­rény: Kohári — Dányi, Túri, Hel­le — Szonda, Pintér — Kovács ül.. Rétsági, Szántai, Bíró. He­gedűs, Edző: Kerekes Imre. — Pénzügyőrök: Szabadkai — Mol­nár, Jerabek, Varga — Kepes, Csáki — Makádi, Koroly, Kajos, Matus, Mészáros. Edző; Nagy József. A hazai csapat lendült kezdés után támadásba és már a máso­dik percben veszélyes helyzetet teremtettek a Vasas kapuja előtt. Kajos ugrott ki a védők közül és lövését Kohári csak kiütni tud­ta. A 4. percben Pintér hibájá­ból Korolyhoz került a labda. A csatárt nagy helyzetben Túri az utolsó pillanatban szerelni tudta. Az igén gyengén játszó Vasas fedezetek miatt állandóan támadásba maradtak a helyiek és fölényt harcoltak ki. A 11: percben Pintér cselezgetett, Ma­tus megszerezte a labdát, kinek hatalmas lövését Kohári reme­kül védte. A kirúgást Rétsági kapta, aid a 16-osra, ívelt, Ko­vács m., Szabadkai egyszerre ugrottak labdáért, s a labda Ko­vács m. fejéről a hálóba hűlt, 1:0. A gól felrázta a Vasast, pár percig támadtak, majd ismét a Pénzügyőrök kerültek fölénybe. A 15. percben Mészáros közéd lö­vését védte Kohári. Utána Rét­sági ugrott ki, s a védők el­nyomták, majd ismét Rétsági került Jó helyzetbe, kinek lövése a léc fölött suhant el. A Vasas került ismét fölénybe. Változa­tos, érdekes volt ekkor a játék. Egy hazai támadásnál a 32. perc­ben Pintér hibázott, Hehe csak szabálytalanság árán tudott men­teni. A megítélt szabadrúgást Csáki ívelte kapura. Kohári rosz- szul ütötte ki a labdát, mely Ko­roly elé került, aki közelről a hálóba lőtt, 1:1. Pár pere múlva a megzavaro­dott Vasas védelem mellett Ko­roly kihúzódott a halszélre, Dá­nyi csak kísérte anélkül, hogy beavatkozott volna, s a csatár a balsarokba vágta a labdát, IS. A gól után nagy erővel támadott a Vasa3 és a 40. percben remek akcióból Bíró Szántai elé ját­szott, aki egy csel után vissza­játszott Rétságihoz. Utóbbi ka­pásból hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, 2:2. Nagy tapsot kapott a szép akció és egyenlítő gól. A 44. percben Kovács ül. faképnél hagyta a védelmet, de Jerabek hátulról a 16-oson belül elkaszálta. A játékvezető az< ban nem Ítélt semmit. Fordulás után a Vasas megerő­sítette védelmét, de a csatársoruk Is támadásban maradt az első percekben. Több szögletet és szabadrúgást is rúgtak. Változa tosabb lett a játék, de gólhelyzet egyik kapu előtt sem akadt. A széltől támogatott hazaiak távoli ÖRÖMTELI PILLANAT lövésekkel próbálkoztak, de ered­ménytelenül. — A Vasas védők most már szilárdan álltak és sok­szor megtörték a hazaiak pró­bálkozásait. Az utolsó percekben ismét a Vasas lendült támadás­ba, azonban az eredmény már nem változott. Csak az első félidőben láthat­tunk játékot, akkor azonban a két Igen gyengén játszó Vasas fedezet miatt inkább a helyiek támadták veszélyesebben. Fordu­lás után Inkább csak küzdelem, mint játék folyt. Rengeteg sza­bálytalanság Is akadt a helyiek részéről, ebben a játékrészben. A Vasasban több játékos egészen kitűnő teljesítményt n yújtott. A döntetlen eredmény sikernek mondható. Egyénileg Kohári na­gyon jól védett. Az első gólban azonban benne volt. A hátvéd­hármas legjobbjai Túri és Helle voltak. Dányi végig szürkén ját­szott. A fedezet volt a csapat leg­gyengébb része. Főleg fordulás előtt Játszottak rosszul. Szünet után Pintér feljavult. A támadó­sor és a mezőny legjobbja Rét­sági volt, nagyterületen igen jól játszott. Gólja ritkán látott szép teljesítmény volt. Utána a sor­rend : Bíró, aki végig hatalmas munkát végzett. Kovács HL gól­ján kívül nem sokat mutatott. Szántai a védekezésből jól vette ki a részét. A helyi csapat he­lyenként nagyon durván játszott. Legjobbjai: kepes, Csáki, Mészá­ros és Koroly voltak. Szegedi B. játékvezető rengeteg hibával mű­ködött. Sorra elnézte a helyiek durvaságait. Nem mert a kiállí­tás eszközéhez nyúlni. — G. J. f A bajnokság állása 1. Ganz-M. 27 13 10 4 43:18 36 2. Ózd 27 15 6 6 45:28 36 3. Szplnok 27 14 7 6 57:31 35 4. BVSC 27 16 3 8 ■ 50:28 35 5. Miskolc 27 11 7 9 33:31 29 6 Kecském. 27 9 10 8 32:33 28 7. Pénzügy. 27 8 11 8 34:35 27 8. Egyetért. 27 7 11 9 29:30 25 9. Nyíregyh. 27 8 9 10 16:24 25 10. Bp. Előre 27 9 6 12 34:39 24 11. Borsod 27 8 8 11 25:31 24 12. Cegléd 27 6 12 9 26:45 24 13. Bp. Sp. 27 7 8 12 33:40 22 14. Diósgyőr -27 6 10 11 27:36 22 15. Sze. VSE 2« 8 5 14 29:41 21 16. Jberény 27 7 5 15 29:51 19 A forduló további eredményei Diósgyőri Bányász — Ganz- MAVAG 0:0, Bp. Spartacus—Sze­gedi VSE 7:0 (0:0), Nyíregyházi Spartacus — VM. Egyetértés 2:0 (1:0), Kecskeméti Dózsa—Miskol­ci VSC 0:0, Ózdi Kohász—Bp. Előre 4:3 (1:3), Borsodi Bányász- Ceglédi VSE 2:2 (2:0). Néplap totó A Néplap Totó 12. hetére be­küldött szelvényekre kisorsolt 10 db TOTO szelvényt ez alkalom­mal Kozsok László Szolnok (cu­korgyári) lakos nyerte. A szelvé­nyeket feladtuk dinére, . Ä Megyei Üsző Szövetség Országos versenyén győztes Szolnoki Dózsa 4x100-as férfi vegyes váltójának tagjai: Koncz István. Fábián Béla, Pintér IL István és Knczora Ferenc ölelkeznek boldogan a szolnoki uszoda vizében a ' győzelem után Néplap Totó 14. hét Tipp 1. Szó. MÁV—Bp. Spartac. 2. Nyíregyháza—Jászberény 3. Törökmiklős—Szó. MTE 4. Martfű—Csongrád 5. Eger—Szolnok ( : OB L vízilabda Feladót Beküldési határidői Június lO.déli U óra, A Totó 23. heti eredménye t. Győr—MTK 1 5:2 2. Vasas—Csepel 1 6:0 3. Ferencváros—Dorog 1 3:1 4. Diósgyőr—Pécs 2 1:3 5. Tatabánya—Szeged X 0:0 6. Budai Spart.—Szombh, 2 2:3 7. Komló—Budafok 1 5:1 8. Pécsi BTC—EVTK x 1:1 9. Elektromos—Székesfeh. 1 4:3 10. Vác—Láng x 2:2 11. Kecskemét—Miskolc x 0:0 12. Szolnok—BVSC 2 0:1 A megyei labdarúgó bajnokság eredményei Szó. Kinizsi—Jb. Vasas Q. 6:1 ■ Szó. MÁV U.—Jászkisér 4:0 Tmiklósi Vasas—Oj szász 2 a Tföldvár—Mtúri Honvéd 1:1 Szó. Vasutas—Kmárton 1:1 Karcag—Jászapáti 7:1 Kunhegyes—Fegyvernek 8:0 MAEC—Jászárokszállás 4:0 FELHÍVÁS A Szolnok Városi TST Röplab­da Szövetsége ezúton is felhívja a Szolnoki Pedagógus, Kinizsi, Patyolat, Előre röplabda csapa­tainak intézőit, hogy ma, Június 6.-án du. 18 órakor a szövetség­nél feltétlen, jelenjenek meg. 4 vízilabda 0B íí-ért Nehezen született meg a győzelem Szo.‘ Honvéd—Tipográfia 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) Szolnok, Damjanich uszoda, — vezette: Prágai. Honvéd: Hohl — Szoboszlai, Füzessl — Mohácsi — Jegessl, Matyó, Sölétormos. Tipográfia: Mildeik — Fölkér, Sa­mu — Marótl — Lugosi, Novák, Jordán. A gólok sorrendje: Mo­hácsi, Jordán, Matyó (4 méteres­ből). Az országos úszőverseny után elég Izgatott légkörben került sor a mérkőzésre, amelyet nagy küzdelem jellemzett. Az első ne­gyedben Fölkér szabálytalanko­dás miatt került partra. Az em­berelőnyt Mohácsi gólra váltotta, 1:0. A következő negyed elején Mohácsi került partra és a szol­noki csapat emberhátránnyal is majdnem két negyeden keresz­tül tartani tudta magát, sőt több­szőr is vezetett támadást. Csu­pán a befejezés nem sikerült ne­kik. Végül is Jordán kiegyenlí­tett. Az utolsó negyedben hatal­mas küzdelem folyt a győztes gólért. A Honvéd erősen szoron­gatott és ennek eredményeként Matyó büntetőt harcolt iá. Ezzel megszerezte csapatának a győ­zelmet, 20, (apróhirdetések^ ÁLLÁS A JÁSZTELEKI Földművesszö­vetkezet 1. ez. iparcikk boltjába boltvezetőt keresünk. Erkölcsi és működési bizonyítvány szük­séges. Jelentkesjn iehet az fmsz központi irodájában. Felvétei esetén útiköltséget térítünk. ALAPFOKÚ képesítéssel normást felvesz a Szolnoki Epületkarban- tartő KTSZ, Szolnok, Ady Endre út 63. KETTŐ járási székhelyen lévő Vízgazdálkodási Társulathoz ve­zető könyvelőt alkalmazunk. — Feltételek: többéves gyakorlat, legalább képesített könyvelői, vagy magasabb végzettség. Je­lentkezés részletes önéletrajzzal a Vízügyi Igazgatóság főköny­velőségén, Szolnok, Kossuth L. u. 5. — 1961. június 15-ig. A TISZAFÖLDVÁRI FöldműveS- szővetkezet Igazgatósága vegyes­boltvezetőket keres. Jelentkezni lehet személyesen a központi irodában. Erkölcsi bizonyítvány és működési bizonyítvány szük­séges. Útiköltséget felvétel ese­tén térítünk. ADAS — VÉTEL BETEGSÉGEM miatt 14 család méhecske áron alul sürgősen el­adó, N.B. kaptárban, teljes méz­készlettel, gyönyörű családok. Pásztor János Cibakháza, Mada­ras-part 8, INGATLAN MEZŐTÚR legszebb helyén, Sa bó Sándornak, Szabadság tér számú új háza, a piac téren, ft dőveá szemben, sürgősen eia< Azonnal beköltözhető. AZONNAL beköltözhető egyszo- ba konyhás ház eiadö. Érdeklőd­ni délután 4 .óra után Szolnok, Ady Endre u. 29, KISEBB családi ház eladó. Be­költözhető 35,000-ért. Szolnok, Tégla utca 40. Lukács Sándor. BEKÖLTÖZHETŐ szoba kony­hás családi ház bútorral együtt 12 000 Ft-ért eladó. Szolnok, X, kér. Nyúl utca IL GÉPJÁRMŰ SKODA 1102-es eladó. Szolnok, Sütő u. 2L VEGYES HÁZTARTÁSOK figyelem! Tü­zelő behordást, légszállítást, gáz­cserét, költöztetést, takarítást, vasalást és minden más alkalmi munkát elvállal a „TEMPO” KSz SZOLNOKON, Jászkürt utca 1. Telefon: 23—22 és 24—60, JÁSZ­BERÉNYBEN, Lehel vezér tér 25. Telefon: 366. HÁZASSÁG ÖZVEGY 58 éves t3z-tag va­gyok. Keresek hozzámülő 45—55- ig békesség szerető házias nőt, aki még szeretne boldog lenni. Saját tanyám és 800 n-öi gyü­mölcsös és szőlőm van. Gergely Béla Jászágó 424.