Szolnok Megyei Néplap, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-21 / 144. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. június 21. Jól szerepeltek a Szolnoki Dózsa úszói Pécsett Vasárnap országos úszó- versenyre került sor Pécset a helyi Dózsa SK rendezésében. Ennek keretében a Szolnoki Dózsa mintegy tizenöt fős férfi- és női gárdája is rajt­hoz állt. A szolnokiak csapa­ta — melynek legidősebb tagja 1946-os születésű volt — három első. hat második és hat harmadik helyezést ért el; Az eredmény a ko­moly tudást képviselő me­zőnyben értékesnek mondha­tó. A szolnoki úszók az egyes számokban a következő ered­ményeket érték el: 100 m serdülő leány mell: 1. Bódi Judit 1:36.7, 3. Kuti Mária 1:38.8 mp. 50 m újonc leány mell: 1. Deés Ágnes 44.8. 2. Vida Anikó 45.0 mp. 50 m újonc leány gyors: 2. Deés Ágnes 36.8, 3. Szán­tó Anna 42.2 mp. 50 m újonc leány háti 2. Deés Ágnes 45.7 mp. 50 m újonc fiú gyors: 2. Ve- zsenyi Péter 36.8. 3. Hegedűs László 37.0 mp. 50 m újonc fiú hát: 2. Perényi András 43.2, 3. Szalóezki József 43.9 mp. 50 m újonc fiú mell: 1. Boros Zoltán 45.8 mp. 100 m serdülő fiú gyors: 2. Katona Gábor 1:23.2 mp. A Szolnoki Dózsa úszók legközelebbi versenyére 25-én, vasárnap kerül sor. amikoris Szentesen szerepelnek majd az úszó csapatbajnokság II/C csoportjának első fordulójá­ban. A szolnokiakon kívül a Szentesi Kinizsi, a Szegedi . -— -n-r,-, 111 —i'iri i_ - .1. Ma. * 3zo. Kinizsi—Szolno­ki MÄV I. labdarúgó edző- mérkőzés a cukorgyári sport­telepen 17 órakor. Éljen az amatőr sport A párizsi nemzetközi tenisz - bajnokság rendezősége nem tudta megnyerni Neale Fraser kiváló ausztráliai „amatőr” já­tékost a bajnokságon valő rész­vételre. Hogy miért? „Mindösz- sze’t kétezer új frankot kínál­tak neki a részvételért, holott ugyanakkor a Nyugat-Berlinben megrendezett és a megszálló amerikai katonák részvételével lejátszott teniszbajnokság ren­dezősége 900 dollárt fizetett Fra- semak. (A „Schweizer Hlustríerte”-ből). 4 megyei labdarúgó bajnokság állása az utolsó forduló elStt A tartalékcsapatok eredményei nélkül 1. Szó. Kin. 25 19 3 3 87:23 41 2. T. Vasas 25 18 2 5 86:24 38 3. MAFC 25 12 9 4 62:23 33 4. Khegyes 28 13 7 6 43:29 33 5. Mtúri H. 25 12 7 6 52:28 31 6. Karcag 25 10 5 10 36:46 25 7. Ujszász 25 10 4 11 41:40 24 8. Jászapáti 24 8 8 8 37:42 24 9. Járokszáll 25 6 8 11 30:48 20 10. Szó. VSC 25 6 7 12 26:46 19 11. Jászkisér 25 7 4 14 32:54 18 12. Tföldvár 25 3 10 12 32:50 16 Í3,‘Kmárton 25 4 8 13 25:54 16 14 Fegyvem. 25 4 4 17 22:75 12 A tartalékcsapatokkal együtt 1. Szó. Kin. 29 21 3 5 98:34 45 2. T. Vasas 29 19 4 6 71:31 42 3. MAFC 29 16 9 4 70:24 41 4. Szó. MÁV 29 16 5 8 59:35 37 5. Mtúri H. 29 13 8 8 61:35 34 6. Khegyes 29 13 8 8 46:37 34 7. Jb. Vasas 29 13 6 10 52:54 32 8. Ujszász 29 13 4 12 50:56 30 9. Jászapáti 28 10 9 9 49:50 29 10. Karcag 29 11 5 13 42:54 27 11. Járokszáll 29 7 9 13 37:47 23 12. szc. VSC 29 7 7 15 34:59 21 13. Jászkisér 29 7 7 17 33:62 19 14. Tföldvár 29 3 12 14 34:63 18 15. Kmárton *« 4 9 15 26:61 17 16. Fegyvem. 29 4 5 20 25:84 13 EAC. a Ganz-MÁVAG és a Budái Spartacus versenyzői állnak rajthoz. A bajnoksá­got egy csoportban bonyolít­ják le. A labdarugó NB Ili-ért Szegedi Spartacus—Martfűi MSE 2:1 (2:0) Szeged, 200 néző. — Vezette: Kiss. A Martfű együttese a kö­vetkező összeállításban lépett pályára: Csendes — Papp R., Seres, Molnár — Sagát, Sütő — pálinkás, Nagy, Mészáros, Me­zőteleki Gulyás. Az első percekben enyhe martfűi fölény alakult ki, majd a helyi csapat átvette az irá­nyítást és a 16. percben Balló gólt rúgott. 1:0. A következő negyedóra lanyha mezőnyjáték­kal telt el, mert a játékosok bá­gyadtak voltak a nagy meleg­től. A 32. percben újból Balló volt a gólszerző. 2:0. A 35. perc­ben Pál kapura húzott és lövé­sét a kapus szögletre ütötte. Még ugyanebben a percben Me­zőteleki a 16-osról mellé lőtt. A félidő utolsó perceiben Martfű vette át a játék irányítását, de a csatársor nem talált a hálóba. A második félidőben Martfű kezdeményezett és szinte végig támadta a félidőt. Időközönként nyomasztó fölényben játszott a cipőgyár! együttes, de a csatár­sor egy szezonra való gólhely­zetet hagyott ki. A 80. percben Mezőteleki 18 méteres szabadrú­gásból szépített és így a vég­eredmény 2:l-re alakult. A látottak alapján Martfű * mérkőzést símán megnyerhette volna még akkor is. ha a csatá­rok a gólhelyzeteknek csak az 60 százalékát értkesítik. Kiss János Jászberényi Lehel—Kiskun­félegyházi Építők 8:1 (5:0) Kiskunfélegyháza, 600 nézó. Vezette: Dr. Tóth. Jb. Lehel: Zaják — Fortuna, Pancslcs, Fe­hér — Pecha, Nagy — Fülöp, Fekete, Józsa. Nagymajdon, Lu­gosi. Kiskunfélegyháza: Almásl — Cserkó, Parádl, Csáki — Vé­reb, Jókai, Kovács, Makkal, Pis- man, Parádl H-, Hevér. Mindjárt a Lehel támadott és az 5. percben Fülöp beadását Józsa a hálóba fejelte. 1:0. Kez­dés után Lugosi a védőket ki­cselezve elfutott és megszerezte a Lehel második gólját. 2:0. Me­zőnyjátékkal folytatódott a küz­delem és a Lehel fölényét Fü­löp harmadik kapufája jelezte. Az Építők erőtlen támadásait a Lehel védelme könnyen vissza­verte, A 25. percben Nagymaj­don egyéni lefutással a védőket kicselezve szerezte meg a har­madik gólt. 3:0. A 30. percben Pecha szöktette Lugosit, aki a védőket átjátszva szépen be­adott, de Józsa az ötösről kapu fölé emelte a labdát. A 37. perc­ben Fekete rávitte a labdát a védelemre és kiugratta Nagy­ma jdont, aki a balösszekötő he­lyéről élesen a kapuba lőtt. 4:0. Két perccel a félidő befeiezése előtt Pecha szerelte az Építők támadását és lapos labdával in­dította Naeymajdont, aki a vé­dőket kicselezve, újból gólt lőtt. 5:0. Fordulás után az Építők tá­madtak, de Nagy szépen sze­relt. Előreadta a labdát, amit Nagymajdon góllá értékesített. C :0. Kezdéskor a Lehel még fris­sebben mozgott a meleg ellené­re. Nagymaidon a hátvédeket Kicselezve, kapusba lőtte a lab­dát. de kipattant, és Józsa érté­kesítette. 7:0. Ezután hosszú Ideig mezőnyjáték folyt, de mindkét térfélen a védelem há­rított. A Lehel lelassította a tá­madásokat. A 70. percben Pecha rz ellenfélből elvett labdával szöktette Józsát, ő egvből adta Nagvmajdonnak, kapura tört és futtából nagy gólt lőtt. 8:0. A 77. percben rúgta az Építők az első szögletét. A 80. percben Le- bel-adpgatís végén a kapu szá­jában Fekete TT. már másodszor léc fölé emelte a labdát. A 86. nercben érte el a Kiskunfélevy- házl Építők az első — és egyben egyetlen gólját Parádl IT révén; A 89. percben Nagymajdon Is­mét kapura tört. de a 16-oson belül átölelték és nem tudta a labdát berúgni. Büntetőt már nem rűsratott a Játékvezető. Jók: Nagymajdon, Pecha. Lu­gosi, Józsa és Panesics, illetve Parádl I., Makkal. Szolnoki MTE—Törökszent­miklósi Fáklya 2:1 (1:1) Törökszentmiklós, 400 néző. •— Vezette: Kösztner. Szó. MTE: Sárkány — Tóvizi, Török, Zalai — Csaba, Danka — Sári, Pallal, A Tiszaföldkári Építőipari Szövetkezet vállal a megye egész területén úgy lakossági, mint közületi építkezéseket és ezzel kapcsolatos minden­fajta épületszerelő munkákat. — Kőműves, ács, asz­talos, lakatos, villanyszerelő, bádogos, üvegező és festő munkákat együttesen, illetve generáltan, vagy külön-külön is vállalunk. Levélben! hívásra kime­gyünk és a költségvetést azonnal elkészítjük. Tele­fon: Tiszaföldvár 33. Pappí Wilisch, Cs. Farkas. T. Fáklya: Barta — Búzás, Szeosei, Fábián — Pege, Papp — Deák, Szakái, Kosa, Horváth, Krlston. A vendégek kezdték a Játékot. A 6. percben a Fáklya szabad­rúgáshoz jutott a kaputól 15 mé­terre. Papp mellé rúgta a lab­dát. Utána Horváth elől mentett Zalai szögletre. A szögletet Sza­kái ívelte be, azonban Krlston léc mellé fejelte. A 8. percben Búzás Szakáihoz játszott, aki egyből a 16-os elé Kristonhoz továbbított és utóbbi laposan a jobb alsó sarokba talált. 1:0, a Fáklya javára. Kezdés után Wi- liseh lőtt 25 méterről mellé. Ez­után unalmas mezőnyjáték folyt. A 26. percben Cs. Farkas Jó labdát adott Willsehnek, aki át­játszott Sárinak és ő 15 méter­ről szép lövést küldött a kapura, Bartá azonban védett. — A 27. percben Zalai kézzel húzta le a labdát Deák elől a 16-oson be­lül. A Játékvezető nem sípolt. A 30. pereben Danka vágott előre egy labdát. Szecsel kézzel ért hozzá. A labda a szemfüles Wilisch elé pattant és a kifutó Barta mellett a hálóba lőtt. 1:1. Szünet után "Deákot szögletre szerelte Török a 49. percből. A beívelt szabadrúgást Török fej­jel tisztázta. Az 54. percben Deák elfutott a jobbezélen, Za­lai csúnyán felvágta. A szabad­rúgásból azonban nem lett sem­mi. A 08. percben Wilisch egye­dül tört kapura, már csak Bar- tával állt szemben, aki elvető­dött és a lábáról kipattant a labda. Nagy helyzet volt! A 70. percben nanka adott jő labdát Pappnak, aki Pallaihoz játszott, s 4 méterről a hálóba lőtt. 2:1. A 73. percben Csaba csúnyán fellökte Deákot. A szabadrúgást Papp Deákhoz továbbította, aki becselezte magát a 16-oson be­lülre és ott Zalai ismét kézzel ért a labdához. A játékvezető ekkor sem sípolt. Ezután sok szabálytalanság volt a pályán, ebben főleg Csaba és Zalai je­leskedtek. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Jók: Sárkány, Danka. Pallai, Illetve: Búzás, Pege, Szakái ée Horváth. A közönség gyenge mérkőzést látott. A játékvezető nem állt hivatása magaslatán. Főleg az előnyszabályok alkalmazásánál tévedett sokat. A 16-oson belüli szabálytalanságokat nem torol­ta meg. Papp István Kiírták a járási labdarúgó bajnokok osztályozóját Véget értek az 1960—61. évi járási és városi labda­rúgó bajnokságok küzdelmei. A hét bajnok most osztá- lyozón dönti el, hogy közü­lük melyik csapat jut majd fel a megyei bajnokságba. A hét bajnok a következő: Törökszentmiklósi járásból — Kengyeli SK, Kunszent­mártoni járásból — Tisza- ugi SK, Szolnoki járásból — Rákóczifalvi SK, Jászapáti járásból — Jászdózsa, Jász­berényi járásból — Jászjákó- halmi Spartakus SK, Kun- hegyesi járásból — Nagy­kunsági MEDOSZ SK, Szol­nok városból — Szolnoki Ve­gyiművek SK. A megyei labdarúgó szö­vetség elnökségének határo­zata értelmében a hét baj­nok egyfordulós bajnokságot játszik, semleges pályán és az itt kialakult eredmények alapján az első és második helyezett jut fel az 1961— 62. évi megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságba. Az érdekelt bajnokcsapa­tok képviselőivel folyó hő 19-én tartott megbeszélést a megyei labdarúgó szövetség, ahol az osztályozó-bajnok- sággal kapcsolatos feladato­kat tárgyalták meg és elké­szítették az osztályozó sor­solását is. Az első forduló párosítását és a mérkőzések helyét az alábbiakban kö­zöljük. 1. forduló — VI. 25.: Szolnoki Vegyiművek—Ti- szaug, Martfűn. Rákóczifalva —Nkunsági MEDOSZ Szol­nokon. Kengyel—Jászjákó- halma, Szolnokon. Jászdózsa — szabad. A mérkőzések kezdési időpontjában is meg­állapodott a szövetség a csapatok képviselőivel. E szerint a mérkőzéseket egy­ségesen délelőtt 10 órakor játsszák le. A találkozók pontos helyét, valamint az osztályozó to­vábbi fordulóinak párosítá­sát későbbi lapszámunkban közöljük. — A LIPCSEI VÁSÁRRA — amely szeptember X—6, 2—8-ig tart — még lehet je­lentkezni a szolnoki IBUSZ- oiL- TŰRKEVÉN a „Tiszta iskola” címet 4 iskola, a „Tiszta osztály”■ címet 27 osz­tály nyerte el. A megyei labdarúgó bajnokságból jelentjük Feljutó és megyei bajnok lett a Szolnoki Kinizsi Jászberényi Vasas II.—Jász- kisér 3:1 (2:0) Jászberény, 600 néző. Vezette: Klimon. Jb. vasas II.: Csikós — Molnár, Hering, Gedei — Szon­da, Juhász — Dombai, Kökény, Csizmadia, Palásti, Tóth. Edző: Udvarias János. Jászklsér: Tart — Major I., Balnoki, Urai — Major n., Nagypál — Z. Kiss, Kovács, Szabó, Szirze, Ragály. Az első percekben a vendég­csapat támadott többet, a sok fiatal játékossal teletűzdelt Va­sas n. hosszú ideig nem tudott ellentálni a jő fizikumú vendé­geknek. Lassan azonban a tech- nikásabb Vasas vette át a Játék irányítását és több formás tá­madást vezetett. A 17. percben Csizmadia a védőket kicselezve a kifutó kapus mellett megsze­rezte a vezetést, 1:0. A 40. perc­ben óriási helyzetben Kökényt csak szögletre tudták szerelni. A 41. percben Csizmadia távoli lövését a kapus elnézte és már 23) volt az eredmény. Fordulás utáft a vendégek próbálkoztak, de a 60. percben Oedeinek csak bravúros szere­léssel sikerült a csatárok elől mentenie. A 65. percben z. Kiss nagy lövését Csikós szépen véd­te. A 70. percben Csizmadia fa­képnél hagyta a védőket és nagy szögből a balsarokba vág­ta a labdát. 3:0. A hátralévő idő­ben a vendégek rohamoztak in­kább, azonban a Vasas II. rit­kább támadásai most Is veszé­lyesebbek voltak. A 87. percben kavarodás volt a Vasas kapuja előtt és ebből Szabónak sike­rült szépítenie. 3:1. Jók: Csikós, Gedei (a mezőny legjobbja), Juhász, Csizmadia, illetve: Banlokl, Nagypál és Z. Kiss. Klimon játékvezető jől műkö­dött. Jászbeméyi Vasas ifi—Jászkiséri ifi 13:0 (4:0) A sportszerűtlenkedő vendé­gek ellen — akikből négy játé­kost állított ki a Játékvezető — könnyen érte el a Vasas ifi nagyarányú győzelmét. Góllövő: Keresztesi (5). Sze­mere (4). Benke, Iványl, Kere­kes, Almárt. — G. J. — Szolnok? Vasutas—Tiszaföld­vár 1:1 (1:0) Tiszaföldvár, 400 néző. Vezet­te: Höfflinger. Szolnok: Pál — Varga I., Palotai. Retkes — Drá­mán, Kovács — Varga II.. Kál­mán, Horváth Debreceni, Simon. Edző: Nagy Béla. Tiszaföldvár: Tóth — Szántai, Lakatos, Pete — Gazső, Sági — Eszterő, Bállá, Bíró rr.. Kávásl, Nyitrai. Edző: Kocsis Mihály. Vasutas támadások vezették be a játékot. Ezeknek eredmé­nyeképpen a 15. percben sza­badrúgáshoz jutottak a vendé­gek. Palotai jobbsarokba tartó íövését Tóth remek vetődéssel védte. A 20. percben váratlan földvári ellentámadás után Ká­vásl Jobb felső sarokba tartő bombáját Pál bravúrosan védte. A 25. percben vezetéshez Jutott a vendégcsapat. Varga II. futott el a szélen, beadását Szántai el­vétette és Debreceni az ötös sarkáról nagy lövéssel küldte a labdát a sarokba. 1:0. Szünet után a hazai csapat Játszott enyhe fölényben, azon­ban nem tudta áttörni a Vasutas védelmét, mely — élén Palotai­val — rendre hárította az erőt­len földvári támadásokat. Az egyenlítés a 80. percben sike­rült, amikoris az előrehúződő Gazsó jó lövése a bal felső sa­rokban kötött kJ. Ifi. Utána Bal­jának volt helyzete, de balsarok­ba tartó lövését Pál remek ve­tődéssel védeni tudta. Közepes Iramú mérkőzés volt. Az első félidőben a vendégcsa­pat sokkal nyugodtabban és jobban is játszott, mint a ki­esés ellen küzdő földváriak. — Fordulás után már inkább a hazai csapat volt a kezdemé­nyező, akkor sikerült Is kiegyen­lítenie. A játék képe alapján a döntetlen eredmény igazságos­nak mondható. Jók: Pál, Palotai, Borzás, il­letve : Tóth, Eszteré és Bíró n. Höfflinger Játékvezetőnek vol­tak téves ítéletei, ezek azonban a mérkőzés eredményét nem be­folyásolták. Tiszaföldvár Ifi—Szó, Vasutas Ifi 23). — Verbók ~* Szabő Iajos HSE—Mezőtúri MAFC 2:0 (0:0) Mezőtúr, 1200 néző. Vezette: Hamar. Az első félidőben a „nagy tét” miatt csak tapogatózó játék ala­kult ki. Ezután — és főleg az utolsó negyedórában a városi csapat talált magára és nagy mezőnyfölényt harcolt ki. A Honvéd védelme azonban min­dent rombolt még a 16-os előtt. A második félidő Honvéd tá­madásokkal kezdődött. Az 50. percben Márkus szépen átját­szotta Törököt (aki nem tudta őt tartani), a kapust is kicselez­te. s megszerezte a vezetést. 1:0 a Honvéd Javára. Némi Honvéd fölény után újra a városi csapat támadott. A 75. percben Márkus Ismét elment Török, valamint őrzője mellett, szép góllal 2:0-ra növelte a Honvéd előnyét. — Nagyon szépen játszott Már­kus, igen sokszor három- négy ember között ment el (pél­da erre a második gólja) és úgy szerezte góljait. A gól után a városi csapat teljesen össze­tört. Úgy nézett ki, mintha fel­adta volna a győzelem utolsó reményét is. A továbbiakban is a Honvéd maradt támadásban, de az eredmény már nem vál­tozott. A két csapat közül a technl- kásabb Honvéd együttese meg­érdemelten győzött. Jók: Márkus (a mezőny leg­jobbja). Varga. Nádasdl, Serbán, illetve: Jened, Nagy Gombás I. A Játékvezető Jől vezette a mérkőzést. Honvéd It.—MAFC ifi 3:3 (barátságos mérkőzés). — Tass! — Szolnoki Kinizsi—Szolnoki MÁV n. 2:1 (2:0) Szolnok, cukorgyár!, pálya. — Vezette: Tátrai, Molnár—Ozsvár. A Kinizsi együttese az alábbi összeállításban futott ki a pá­lyára: Kőródi — Gyémánt IL, Szabó, Gyémánt L — Márton, Sokvári — Mátyus, Munkácsi, Géczi H. Kolláth L, Gajdos. Közepes iramú mérkőzést ví­vott a két helyi csapat. Az első félidőben a Kinizsi, szünet után a MÁV IL támadott többet. — Mindkét csatársor több szép tá­madást vezetett, de a gólhelyze­teket nem tudták kihasználni. A Kinizsi vezető gólja a 18. percben született. Sokvári be­adását Donka kiejtette, Géczi IL 3 méterről kapuba lőtte a labdát. 13). A második gól a 38. percben esett, Gajdos csavart szögletrúgását Donka elnézte és a kezét érintve a hálóba hullott a labda. 2:0. A MÁV a 80. perc­ben szépített. Serfőző lefutotta a védőket és 8 méterről bizto­san lőtt a Kinizsi hálójába. A Kinizsi ezzel a győzelemmel nemcsak a „B” csapatok ered­ményei nélküli tabellán, hanem az összesítetten la a megyei bajnokságot megnyerte. Góllövő: Géczi XL, Gajdos, Il­letve: Serfőző. Mindkét együttes Játékosai di­cséretet érdemeinek a sportsze­rű viselkedésért. Tátrai játékvezetőnek sok for­dított ítélete volt. Szó, MÁV Ifi—Szó. Kinizsi Ifi 23) (2:0). —■ G, A, — ("apróhirdetések) MOZIÜZEMI ÉS GÉPKE­ZELŐI SZAKTAFOLYAM INDUL. Beiratkozás: 1961. július 1-én, délelőtt 10 óra­kor Szolnokon, a Tisza Film­színházban. Összes költség kb. 285 Ft, a beiratkozáskor fizetendő. Levélcím: Berkes Rudolf, Szolnok, Irodaház, Mozi- üzemi Vállalat. Válaszbélyeg­gel. ÁLLÁS TÜRKEVEN bejárnék házimun­kára, beteggondozásra, gyermek gondozására. — M-né, Túriceve, Sárkány utca 1. GOBELIN kézimunkázókat fel­veszünk. Jelentkezőket üzemünk­ben betanítjuk, Június hó 15-tői június hó 30-ig. Felvétel és tájé­koztatás délelőtt 8—12-lg Szolnoki Háziipari Termelőszövetkezet, — Szolnok, Irodaház. Ujszász és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet eukrászdaveze- tőt keres azonnali belépéssel. Fi­zetés kollektív szerint. Erkölcsi és működési bizonyítvány szük­séges. Jelentkezni lehet a föld- művesazövetkezet lg. elnökénél INGATLAN EGYSZOBÁS családi ház eladó. Érdeklődni: Csendes Jánosné, Szandaszöllős, Kossuth utca 103. EGYSZOBÁS családi ház eladó 964 n-öl szőlővel. Ifj. sachlnger Béla Tiszakürt, Muszály szőlő 25. szám. TÖLTSE SZABADSÁGÁT BEREKFÜRDŐN! Gyógy- és strandfürdő A gyógyfürdő fenyves ligetben várja a pihenni és gyógyulni vágyókat. Üdülés, pihenés, gyógyulás, szórakozás Díjmentes SZTK fürdő jegyet a körzeti orvosnál igé­nyelhet. A fürdővendégek teljes ellátását a fürdőtele­pen a Szolnok és Vidéke Vendéglátó Vállalt irányí­tásával működő Park Étterem — Habcsók Kiscukrászda és a Berek! Szálló biztosítja. SZOLNOK ÉS VIDÉKE VENDÉGLÁTÓIPARI VÁLLALAT KARCAGI KÖZSÉGGAZDÁLKODÁSI VÁLLALAT VEGYES Értesítjük vevőinket, hogy 1961. július 3—8-ig terjedő héten a félévi leltározást bonyolítjuk le, mely Idő alatt az árukiadá és göngyöleg átvétel szünete — Vegyianyagnagykereskedelmt Vállalat lerakata, Szolnok. a szolnoki épületkárban - tartó ktsz vállalja min­denféle VILLANYSZERELÉS: munka elvégzését és ja­vítását. LAKÓHÁZAK VILÁ­GÍTÁSI és háztartási Aram BESZERELÉSÉT. MEGRENDEL­HETŐ SZOLNOK, ADY ENDRE ÜT 63. SZÁM. TELEFON: 28—19. A Fodor József Egészségügyi Szakiskola (Budapest. III. kerület, San Marco u. 48—50.) felvételt hirdet 1961. szeptember 15-én kezdődő 2 éves közegészségügyi- járvány­ügyi ellenőri tanfolyam­ra. Jelentkezési korhatár: 18—32 év. Nők és férfiak egyaránt jelentkezhetnek A felvételhez szükséges íratok: érettségi bizonyít- | vány. születési anya- i könyvi kivonat. önélet- | rajz. hatósági orvosi és j vagyoni bizonyítvány, is- ■ kola ill. munkahely aján- ! lása. A kérvények bekül- j dési határideje: 1961. jú­lius 31. A felvételi vizs­ga tárgya: általános gim­názium kémia és bioló­gia anyaga. Időpontja: 1961. augusztus második fele. Minden felvett hall­gató ingyenes élelmezés­ben és tankönyvellátásban részesül. Az iskola a rá­szorulóknak a férőhe­lyektől függően kollégi­umi ellátást biztosít. A végzett hallgatókat az Egészségügyi Miniszté­rium elhelyezi. A tanfo­lyam után másfél év szakmai gyakorlat köte­lező. ennek tartama alatt, a besorolás szerinti il­letmény mindenkit meg- ____ illet.