Szolnok Megyei Néplap, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-27 / 149. szám

4 SZOtTi OK MEG YD TfiEPIkAP 1961. Június 27. NB ILben a Jászberényi Lehel asztaliteniszezői Mint már korábban közöltük a Jászberényi Lehel rérfl aszta* il teniszezői nagyszerű teljesít­ménnyel megnyerték a megyei bajnokságot és Jogot szereztek az NB n-be Jutásért folyó küz­delmekben való részvételre. Az osztályozó mérkőzéseket pénte­ken, szombaton és vasárnap bo­nyolították le Budapesten. Ti­zennyolc csapat négves csoport­ban küzdött az NB n-be Ju­tásért. A Jászberényi Lehel az első csoportban, Szombathely, Salgó­tarján, Tolna és a Debreceni VSC csapataival került össze. A Jászberényi fiúk a komoly tu­dást képviselő mezőnyben Jól megálltak helyüket. Ellenfeleik közül Tolna csapatát 9:5-re, a Debreceni VSC-t 9:7-re, Salgó­tarjánt 9:3-ra, Szombathelyt pe­dig 9:l-re győzték le, ezzen a szép teljesítménnyel jogot nyer­tek, hogy a Jövő bajnoki Idény­ben az NB n-ben szerepeljenek. A szép eredményt Szabados, dr. Juhász, Kókal és Zsigmond sporttársak harcolták ki. Közü­lük Is legtöbb győzelmet Szaba­dos szerzen, aki az osztályozók Vörös József nyerte az Iv Jakab Sándor a II. és ifj. Marton a III. osztályú megyei egyéni teke­bajnokságot Szolnokon rendezték meg szom­baton és vasárnap a MÁV né­gyes' tekepályáján a megyei egyéni tekebajnokságot. Szép­számú közönség előtt zajlott le a mindvégig izgalmas küzdelem. A nagy meleg kissé lerontotta az eredményeket, hiszen 200 do­bás végrehajtásához nemcsak pil­lanatnyi erőnlét, hanem az egész játék során, jő erőbeosztás is szükséges. Mint várható Volt, a H. osztá­lyúak küzdelme volt a legszín­vonalasabb. A legszebb ered­mény is Itt született, Jakab tel­jesítményével. Az I. osztályúak versenye inkább küzdelem, mint szép játék volt. Az I. osztályúak hérmasversenyéből a Jobb ide­gekkel és rútinnal rendelkező Vörös megérdemelten győzött. A két napos verseny rendezése mintaszerű volt. AZ EGYE9 OSZTÁLYOK NYERTESEI: L osztály: 1. Vörös Jőzset (Szó. MÁV) 817, 2. Katona István (Szó. Dózsa) 800, S. Asztalos István (Szó. MÁV) 732 ía. TL osztály: 1. Jakab Sándor fSzo. Dózsa) 877, 2. Benedek Mi­hály (Szó. MÁV) 842, S. Csekő Lajos (Szó. Dózsa) 832 la. ÜL osztály: 1. Marton Balázs (Szó. Kinizsi) 838, 2. Molnár Sán­dor (Szó. Olajbányász) 831, S. Szántó László (Szó. Olajbányász) 809 la* A megyei labdarúgóba jnokságba jutásért Vasárnap megkezdődtek az osztályozó küzdelmei a me­gyei labdarúgóbajnokságba jutásért. Az első fordulóban az alábbi eredmények voltak: Szolnoki Vegyiművek—Ti- s zaug 7:0, Rákóczifalva— Nagykunsági MEDOSZ 1:2, Kengyel—Jászjákóhalma 1:2. A megyei labdarúgó- bajnokság eredményei A megyei labdarűgóbajnokság utolsó fordulója általában a pa­pírforma szerint várható ered­ményeket hozta. Még egy mér­kőzés van hátra a korábbról el­maradt Kunszentmárton—Jász­apáti Vasutas. Ezt a mérkőzést a megyei labdarúgó szövetség határozata értelmében július 2- án kell lejátszani. A vasárnapi forduló eredményei Kunhegyes—Jb. Vasas n. 4:1 Fegyvernek—Szó. Vasutas 2:3 Kmárton—Szó. MÁV n. 0:1 Jászklsér—Mtúrl MAFC 3:6 Jászárokszállás—Karcag 2:3 Tmlklósl Vasas—Jászapáti 3:0 Mezőtúri Honvéd—UJszász 1:0 Tisza földvár—Szó. Kinizsi 0:3 A Totó 26. heti eredménye 1. tr. Dózsa—MTK x 3:3 2. FTC—Honvéd X 0:0 3. Vasas—Dorog 1 2:0 4. Tatabánya—Csepel 1 2:0 5. Győr—Pécs x 1:1 6. DVTK—DVSC 2 4:7 7. Sztállnv.—Szombathely 1 2:1 8. Vác—K. Lombik x 1:1 9. Budai Spartac.—EVTK 1 3:0 10. Borsod—Szolnok 2 1:2 11. Cegléd—Kecskemét 2 0:4 12. Bp. Spart.—Egyetértés 2 0:1 során mindössze egyszer kapott ki. Ezúton Is köszöntjük új NB IT-es férfi asztalitenisz csapa­tunkat és kívánjuk, hogy a Jövő bajnoki idényben a magasabb osztályban is sikerrel állják meg helyűket. A labdarúgó I\B ll-ért Győzelemmel zárta az idényt a Szolnoki MOV Szolnoki MÁV—Borsodi Bányász 2:1 (1:1) Sajószentpéter, 2500 néző. Vezette: Aranyosi. Szolnoki MÁV: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Dras- kóczi, Szekeres — Tóth, Csá­bi, Pintér, Sós, Dobos. Edző: Fazekas László. Borsodi Bá­nyász: Veres — Négyesi, Sztibor, Mencsik — Benkő, Vécsei — Kőhalmi II., Zsol- czai, Hetei, Séra, Baranyi, Edző: Szeder István. Végig nagyiramú mérkő­zést vívott a két csapat. Tapogatódzó játékkal kezdő­dött a mérkőzés. Az első támadást a hazaiak vezették, Cselényi a 3. percben láb­bal mentett a borsodi csatá­rok elől. Mintegy nyolc per­cig nagy ostrom alatt állt a szolnokiak kapuja. A MÁV a 9. percben vezette az első támadást* amikoris Pintér alsósarkos lövése a hálóban kötött ki. 1:0. Az ellentámadásnál Abo­nyi hazaadással tisztázott. Majd ismét Abonyi mentett két alkalommal fejjel. A másik oldalon Dobos harcolt ki szögletet. A beívelt lab­dát azonban Pintér léc fölé fejelte. Egy borsodi táma­dásnál viszont Hetei fejese szállt kapu mellé. A 15. perc­ben egy borsodi támadásnál Sándor majdnem öngólt vé­tett. Ezután Ismét veszélyes hazai támadások alakultak ki* melynek során a 18. percben Kőhalmi veszélyes helyzetben fejelt kapu mel­lé. Erős ostromba kezdett a Bányász csapat. A 20. percben jött fel is­mét a MÁV, de Pintér gyen­ge lövése kapu mellé szállt, majd pedig Veres kifutással tisztázott. A 25. percben újabb Bányász támadásnál Cselényi nehéz helyzetben csak nagy bravúrral tudott menteni. Ezt követően a bor­sodi csatárok kapufát lőttek. A 34. percben a borsodiak egymásután két szögletet is kiharcoltak, de ebből nem sikerült gólt elémiök. A MÁV ellentámadása pedig lesen akadt el. A 38. perc­ben egy hazai támadásnál Zsolczaihoz került a labda, aki tisztára játszotta magát és a hálóba lőtt. 1:1. A gól után a szolnokiak veszélyez­tettek és szögletet értek el. A beívelt labdára Veres fel­ugrott, de kiejtette, majd is­mét sikerült megszereznie. (Parázs jelenet volt.) A fél­idő befejezése előtti utolsó pillanatban Szekeres nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A szünetben Fazekas ed­ző pontosabb összjátékra hívta fel a játékosok figyel­mét. Kezdés után szolnoki tá­madás alakult ki, de Tóthot dancsolták, majd pedig Sze­keres lőtt kapu fölé. Az iram továbbra is erős volt. Ezt követően szabadrúgáshoz ju­tottak a szolnokiak az 50. percben. Tóth védhetetlenül lőtte a labdát a hálóba. Vál­takozó volt a játék képe, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A 61. I percben egy veszélyes sza­badrúgást nagyszerű védés­sel tisztázott CselényL A 70. percben szögletet harcoltak ki a szolnokiak, melyet azonban a borsodi védelem hárított. A 72. percben pe­dig az újabb MÁV támadás' nál Csábi a kifutó Veres mellett kapu mellé gurított. A másik oldalon Kőhalmi II. futott el a jobbszélen, de beadását kapu mellé lőtték. Ebben az időben a bányá­szok nagy erővel küzdöttek az egyenlítésért. A szolnoki védelem azonban jól állta az ostromot és sikerült meg- akadályozniok a borsodiak gólszerzését Az utolsó per­cekben a szolnokiak is ve­szélyeztettek és Dobost kéz­zel tudták feltartani a ha­zai védők. Tóthot pedig szin­tén szabálytalanul akasztot­ták. Ezután említésre méltó esemény már nem történt. A mérkőzés sorsát a két csatársor közötti különbség döntötte el. Jók: Cselényi, Abonyi, Szekeres, Tóth, il­letve: Sztibor, Kőhalmi II., Vécsei, Zsolczai. A bajnokság állása: X. Ózd 30 18 6 6 64:32 42 2. Szolnok 30 16 8 6 61:33 40 3. Ganz-M. 30 14 11 5 49:22 39 4. BVSC 30 18 3 9 55:30 39 5. Kecském. 30 11 10 9 39:36 32 6. Miskolc 30 12 7 11 42:38 31 7. Bp. Előre 30 12 6 12 49:39 30 8. Egyetért. 30 9 11 10 36:37 29 9. Pénzügy. 30 9 11 10 35:43 29 10. Nyiregyh. 30 9 9 12 18:29 27 1L Borsod 30 9 8 13 27:35 20 12. Cegléd 30 6 13 11 27:59 25 13. Bp. Sp. 30 8 8 14 35:43 24 14. Sze. VSE 30 9 6 15 36:45 24 15. Diósgyőr 30 6 10 14 30:45 22 16. Jberény 30 8 5 17 39:59 21 A forduló további eredmé­nyei: Bp. Előre—Diósgyőri Bá­nyász 4:0 (1:0). Szegedi VSE—Nyíregyházi Spartacus 4:0 (3:0). Kecskeméti Dózsa—Ceglédi VSE 4:0 (1:0). Özdi Kohász—Pénzügyőrök 3:0 (1:0). VM Egyetértés—Bp. Spar­tacus 1:0 (0:0). Budapesti VSC—Miskolci VSC 2:0 (1:0). Néplap Totó A Néplap Totó 16. heti szelvé­nyéről a Szolnoki Honvéd—Tata­bánya mérkőzést töröltük, mert hétközben (pénteken) lejátszot­ták). így csak négy mérkőzés került értékelésre. Az e hétre kisorsolt 10 db Totó-szelvényt ezúttal Búzás Erzsébet török­szentmiklósi lakos nyerte. — A szelvényeket egyidejűleg kiküld- tük elmére. Izgalom mentes, „barátságos66 hangulatú mérkőzés Jászberényi tudósítónktól: Ganz-MÄVAG—Jász­berényi Vasas 5:1 (3:0) Budapest, Kőbányai üt, 500 né­ző. Vezette: Temesvári. Ganz— MAVAG: Bartucz — Pólyák, Pa­lásti, Szedlák — Vadász, Gál — Vlgh, Balogh, Harmath, Gregor, Ordögh. Edző: Kispéter Mihály. Jászberény: Kohári — Dányl, Túri. Helle — Rétsági, Pintér — Kovács HL, Szántai, Batki, Bí­ró, Hegedűs. — Edzó: Kerekes Imre. Gyér érdeklődés mellett ke­rült sor a mérkőzésre, tekintet­tel arra, hogy kimenetele már nem Igen befolyásolhatta a baj­noki táblázatot. Kezdés után azonnal a MAVAG támadott és csatáraik több szép, formás tá­madással közelítették meg a Vasas kapuját. Kotláidnak több alkalommal kellett megmutat­nia Jő érzékét, de néhányszor csak a szerencse mentette meg kapuját a góltól. A 15. perctől kezdve a Vasas is lábrakapott és néhány veszélyes támadást Indítottak a csatárok. Ezekből a 18. percben Batki váratlan lövé­se Jobbszélen ment el a léc mellett, majd ezt követően Ko­vács IH. teljesen tisztán mehe­tett el a kapu előtt, hosszan szöktette magát, de Bartucz menteni tudott. A 25. percben egy ártatlannak látszó MAVAG támadásnál Dányl elvétette a labdát, azt megszerezte Balogh és közelről a hálóba vágta, 1:0. Állandósult a MÄVAG fölé­nye, nagy munkában voltak a védők. A 32, percben Gregor el­futott a vetődő Kohári mellett és a kapus kézzel visszahúzta a csatár lábát. A megítélt ll-est Gregor értékesítette. 2:0. A 36. percben Gregor átcselezte ma­gát a Vasas védőkön és a ki­mozduló Kohári mellett úlabb gólt szerzett. 3:0. A hátralévő Időben már eseménytelen játék folyt. Fordulás után azonnal ismét a MAVAG lendült támadásba és fölénybe került. — Sorozatos MAVAG támadások után a 60. nercben Vígh kiugrott a védők közül, Helle felvágta a csatárt. A játékvezető ll-est ítélt, és azt Gregor nyugodtan helyezte a hálóba. 4:0. Ezután változato­sabbá vált a játék. A Vasas is orőhálkozott. de a jól záró MAVAG védőket nem tudták át­látszani. A 75. percben űíabb mintaszerű, szép MAVAG táma­dás futott a hálván és ebből Vígh ritkán látott szén gólt lőtt, 6:0. A gól után a Vasas táma­dott és nagy szőrtől szép gólt lőtt a íobbearokba. 5:1. A gól után még Hatónak volt nasv helyzete, de mindkettőt ki­hagyta. Végeredményben megérdemel­ten nyerté a MAVAG a mérkő­zést, a gólarány azonban túl­zott. A Vasas Időnként elég jól Játszott, de voltak percek, ami­kor megadta magát. Befejezést nyert az NB n-es bajnokság és a Vasas kiesett. A tavaszi szereplésével azonban megmutatta, hogy érdemtelenül Jutott erre a sorsra. Csupán az őszi nagyon gyenge Játékának köszönhető ez a kiesés. Az elkö­vetkező bajnokságban az NB IU-ban kell küzdenlök. Remél­jük, hogy egy év múlva ismét mint NB n-es csapatot üdvö­zölhetjük, mert eme minden adottságuk megvan. Egyénileg: Kohári a gólokról nem tehet. A hátvédhérmas nagy harcot vívott a kitűnó MAVAG csatárokkal — váltako­zó sikerrel. A két fedezet közül Pintér Játszott Igen Jól, renge­teget volt játékban és sok jő labdával Indította a csatárokat támadásba. A csatársorban Ko­vács m. sok hibával Játszott. Szántai a gólon kívül nem so­kat mutatott. Bató szürkén ját­szott. Bíró a szokott lelkes Já­tékot adta. Hegedűs a védő fel­adatát Igen Jól látta el. A MAVAG legjobbjai Palásti, Pál, Gregor és ördögh voltak. Temesvári játékvezető különö­sebb hibát nem vétett, G. J. Üdvözöljük a Szolnoki MAY labdarugóit Véget ért egy idegfeszítő, Izgalmakban bővelkedő labdarúgó idény A Szolnoki MÁV együttese végig az élmezőnyben fog­lalt helyet és kiváló teljesítménnyel az előkelő második he­lyen zárta az 1960/61-es NB n-es bajnoki idényt. Ez az eredmény szépnek mondható és jó munkáról tanúskodik. Vannak ugyan a csapat hívei közül, akik elégedetlenek a második hellyel és baj­nokságról álmodoztak. Igaz, a lehetőség meg volt az első hely megszerzésére, A reális mérlegelés alapján azonban erre nem is számítottunk. Élénken, emlékezetünkbe él még a tavaszi idény kezdete előtt a Nemzeti Étteremben megtartott szurkológyülés, melyen Fazekas László edző tájékoztatta az egybegyűlt szurkolókat a bajnokságra való felkészülésről és az elérhető eredményekről. Már ekkor óva Intette a vérmes reményeket latolgató elfogult szurkolókat az első hely, a bajnokság megszerzésének Igényétől. Szakszerű magyarázattal Is alátámasztotta érveléseit és elmon­dottá, hogy nagyon örülhetünk, ha a csapat az idény végén a meglévő játékos állománnyal az első öt között végez. És most az idény végén láthatjuk, hogy Fazekas László tárgyilagos, szak­szerű mérlegelése volt a helyes. A csapat úgyszólván azonos II Játékossal küzdötte végig az Izgalmakban bővelkedő idényt. A látottak alapján elmondhat­juk, bogy az utolsó mérkőzéseken mutatott visszaesés és gyen­gébb teljesítmény már az idegtépő küzdelem fáradságainak volt betudható. Ennek ellenére sikerült az előkelő második helyen zámtok az 1960/61-es bajnokságot. A szép siker a játékosok, az edző, a szakosztályvezető és a szurkolók együttes jó munkájának az eredménye. Hogy kik voltak névszerint azok a játékosok, akik kiharcolták e szép si­kert: Cselényi György. Sándor István, Abonyi Ferenc, Kegyes Sándor, Draskóczi István, B. Nagy Mihály, Rozmis Mihály, Csá­bi József, Szekeres József, Tóth László, Dobos József, Sós Ist­ván, Pintér László, Karkec László, Csák László. A játékosokon kívül feltétlen dicséret Illeti a csapat szakvezetőjét Fa­zekas László edzőt. Valamint a közvetlen vezetőket Kiss Sándor szakosztályvezetőt, Török Lajos intézőt, akik fáradságot nem Ismerő munkával igyekeztek minden feltételt megteremteni az együttes zavartalan szerepléséhez. És most az idény végén nyu­godtan állapíthatjuk meg, bogy az együttes jó munkának meg Is lett , a gyümölcse. Most. amikor az idény végén köszöntjük a játékosokat és Vezetőket egyaránt, kívánjuk, hogy a jól végzett munka tudatá­ban térjenek pihenőre, illetve az új bajnoki év kezdetéig ren­delkezésükre álló Időt eredményesen használják fel a felkészü­lésre és akkor az elkövetkezendő idényben bizonyára hasonló sikerrel szerepelnek majd. Még egyszer kívánunk a Játékosok­nak és vezetőknek jó pihenést és további sok sikert, A labdarúgó NB ///-ért Szolnoki MTE—Makói Vasas 0:0 Szolnok, MTE pálya, íooo né­ző, Vezette: Schramkó. Szolnoki MTE: Sárkány — Tó vízi. Török, Zalai — Csaba, Danka — sárik, Pallal, Papp, Wilisch, Cs. Far­kas. Makó: Szabó — Rózsa, K. Varga, Dobozi — Kádár. Tóth — Tolmáyer, Bakacsl, Marcika, Ko­vács, Baranyi. Kezdés után már az első per­cekben veszélyesen támadott a vendégcsapat. Az ötödik perc­ben Baranyi elfutott a balszé­len, de gólhelyzetben kapu mel­lé lőtt. Az MTE csatárok nem tudtak kibontakozni. Makó nagy Iramot diktált. A tizenkilencedik percben egy szép támadás után Bakacsl kézzel ütötte a labdát, Sárkány hálójába. így a játék­vezető nem adta meg a gólt. A huszonhetedik percben újabb gólszerzést lehetőség nyílott a makóiak előtt, de Baranyi az ötösről kapufölé lőtt. Nagy bal­szerencsével Játszottak a vendé­gek a lélektelenül és rosszul Játszó MTE ellen. A negyvene­dik percben Zalai a 16-os vonalán felvágta Tolmáyert. A megítélt büntetőt a vendégek nem tud­ták értékesíteni. Szünet után azt vártuk, hogy az MTE magára talál. De nem ez történt. Különösén a csatá­rok sok hibával Játszottak. Az ötvenötödik percben Marcika óriási helyzetben az üres kapu mellé gurított. Többször Is nagy kavarodás volt az MTE kapuja előtt, de a védők menteni tud­tak. A hatvannyolcadik percben Sárkány a gólvonalon csak sze­rencsével tudott tisztázni. Az utolsó tizenöt percben Pallal ka­pura lövései jelentettek veszélyt. A nyolevannyolcadtk percben Zalait a 16-oson belül felvágták. De a Játékvezető nem ítélt bün­tetőt. Lélektelen, rossz Játékkal fe­jezte be a tavaszi Idényt az MTE. Teljesen érthetetlen, hogy ml okozta e tervszerűtlen és minden szempontból kifogásol­ható játékot. Jellemző, hogy a csatárok csak a második félidő utolsó negyedórájában veszé­lyeztették a vendégek kapuját. A játék nagyrészében átengedték a teret a makóiaknak. A vendé­gek éltek Is ezzel a lehetőséggel, tekintélyes mezőnyfölényre tet­tek szert. A makóiak helyzetük és játékuk alapján győzelmet érdemeltek volna. Véleményünk szerint 9 Játék­vezetőnek Zalai felvágásáért meg kellett volna ítélni a ll-est. Ettől eltekintve igen jól vezette a végig sportszerű mérkőzést. Jók: Danka, Török, Papp Illet­ve: Baranyi, K. Varga, Tolmá- yer. - rft P. I., A forduló további eredményei Szarvasi SC — Szegedi Építők 2:0 (0:0) Szarvas, 2500 néző. — Csongrádi Petőfi — Törökszent­miklósi Fáklya 10:3 (4:8) Csong- rád, 1200 néző. A bajnokság végeredménye 1. Sze. Ep. 30 18 5 7 63:29 41 2. Gyula 30 16 7 7 73:40 39 3. Szó. MTE 30 15 7 8 60:33 37 4. Kecském. 30 14 7 9 43:31 35 5. Csongrád 30 14 6 10 67:55 34 6. Sze. Sp. 30 13 8 9 58:43 3-t 7. Orosháza 30 10 IS 7 35:35 33 8. HMTE 30 13 6 11 67:68 32 9. Jberény 30 12 6 12 70:54 30 10. Bcs. Ep. 30 12 6 12 55:50 30 11. Martfű 30 12 6 12 53:54 30 12. Szarvas 30 12 4 14 45:51' 28 13. Makó 30 8 12 10 31:39 28 14. T. Fáklya 30 7 10 13 33:54 ?4 15. Bcs. Agy. 30 5 7 18 27:72 37 16. Kfh. Ep. 30 2 4 24 17:87 8 Szolnok megye—Csongrád megye 106:89 Veres Judit súlylökésben, Oros Ferenc gátfutásban javított megyei csúcsot Néplap Totó j| 17. hét Tipp I ! ************^***^* «“«a« ........ % ] 1. Kmárton—Jászapáti J1 (megyei)_________________________g # ] i 2. Jászjákóhalma—Jászdózsa = | ]: 3. Nk-sági M.—Szó. Vegyim. j j ]: 4. Tiszaug—Rákóczifalva L_................ Fe ladó:______________________________________ (Beküldési határidő: július 1, déli 12 óra). (A 2—3—4 sorszám alatt közölt labdarúgó mérkőzéseket a megyei bajnokságba Ju­tásért Játsszák, semleges pályákon.) A Szolnok Megyei Atlétikái Szövetség vasárnap rendezte meg Szolnokon a MÁV sporttelepen a Szolnok—Csongrád megyék férfi és női atlétikai párosver­senyét. EREDMÉNYEK: Férfiak: 100 méter: 1. Vámos Tibor (Szolnok m.) 11,5, 2. Ko- csondi Csaba (Szolnok m) 11,5, 3. Tóth László (Csongrád m) 11,7, 4. Szabó András (Csongrád m) 11,8 mp. 400 méter: 1. Vámos Tibor (Szolnok m) 51,6, 2. Oros Ferenc (Szolnok m) 51,9, 3. Lovas Ferenc (Csongrád m) 52,9, 4. Frimmer Imre (Csongrád m) 58,2. 200 méter gátfutás: 1. Oros Ferenc (Szolnok m) 25,4 (Szolnok megyei csúcs, régi: Oros Ferenc 1961., 25,5 mp), 2. Vass István (Szolnok m) 27,4, 3. Bernácskí Imre (Csongrád m) 28,0, 4. Frim­mer Pál (Csongárd m) 29,5 mp. 5000 méter: 1. Lénárt Lajos (Szó. m) 16:59,0, 2. Szántó Tibor (Cs. m) 17:02,2, 3. Gyurica János (Csongrád m) 17:28,6. 4. Oravecz Elemér (Szolnok m) 18:01,4 perc. Magasugrás: 1. Pintér Mihály (Szolnok) 175, 2. Orosz János (Csongrád m) 175, 3. Rékasl Gá­bor (Szolnok m) 170, 4. Császi Béla (Csongrád m) 165 cm. — Távolugrás: 1. Saláczki István (Csongrád m) 646, 2. Papp István (Csongrád) 636, 3. Rékasi Gá­bor (Szolnok m) 622, 4. Kőcsondi Csaba (Szolnok m) 614 cm. — Súly lökés: 1. Dr. Török István (Csongrád m) 13,90, 2. Katona József (Szolnok m) 13,64, 3. Far­kas István (Csongrád m) 12,94, 4. Nagy István (Szolnok m) 11,48 m. Diszkoszvetés: L Ka­tona József (Szolnok m) 42,19, 2. Virág József (Csongrád m) 36,37 3. Farkas István (Csongrád m) 35,74, 4. slllag Vilmos (Szolnok m) 35,45. 1500 méter: 1. Vörös Zoltán (Szolnok m) 4:15,5, 2. Dávid Béla (Szolnok m) 4:19,4. 3. Krajesovles István (Csongrád m) 4:23, 1, 4. Lakatos Árpád (Csongrád m) 4:38,0 p. Nők: 100 méter: 1. Csikós Ka­talin (Szolnok m) 13,2, 2. Ökrös Katalin (Csorgrád m) 13,3, 3. Szu- nyoghi Éva (Szolnok m) 13,4, 4. Szalma Ibolya (Csongrád m) 17.4 mp. 400 métér: 1. Martinék Jú­lia (Csongrád m) 63,7, 2. Balogh Judit (Szolnok m) 64,7, 3. Mál- nik Ilona (Csongrád m) 68 mp. 80 méter' gát: 1. Szalma Ibolya (Csongrád m) 13,9, 2. Bus Má­ria (Csongrád) 14,0, 3. György Éva (Szolnok m) 15,0 mp. Távol­ugrás: 1. Okdös Katalin (Csong­rád m) 490, 2. Szunyoghl Éva (Szolnok m) 482, 3. Cseh Kata­lin (Szolnok én) 480, 4. Stripinsz- ky Margit (Csongrád m) 452 cm. — Súlylökés: . l. Menyhárt Éva (Csongrád m) 11,58, 2. Veres Ju­dit (Szolnok m) 11,55 méter (me­gyei serdülő Ifjúsági és felnőtt csúcs, régi Nemesfalvi Melinda 11,33), 3. Kiss Antalné (Csong­rád m) 11,22, 4. Magony Agnes (Szolnok m) 10,18 méter. Gerely- hajítás: 1. Magony Agnes (Szol­nok m) 34,89, 2. Haluska Anna (Csongrád m) 34,69, 3. Tóth And- rásné (Szolnok m) 33,03, 4. Sza­bó Katalin (Csongrád m) 28,29 méter. A pontverseny végeredménye: 1.. Szolnok megye 106, 2. Csong­rád megye 89 ponttal.