Szolnok Megyei Néplap, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-14 / 138. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. június 14. A labdarúgó lll-ért Martfűi MSE—Csongrádi Petőfi 5:3 (2:Ö) Martfű, 400 néző, vezette: Ba­dacsonyi. Martfű: Csendes — Papp R., Seres, Molnár — Sá­gét, Sütő — Pálinkás. Nagy, Me- zőtelekl, Mészáros, Gulyás. — Csongrád: Pusztai — Borda, Várszegi n„ Vékony — Puskás, Kálmán — Gál n.. Palásti, Gál 1., Busa, Papcslk. Szemerkélő esőben Csongrád kezd, de mindjárt a Martfű tá­mad. Csongrád védelme azon­ban megbízhatóan látja el fel­adatát. A 10. percben Mezőtele­ki szépen ugrik ki a védők kö­zül, lövése azonban mellé száll. A 12. percben a vendégek sza­badrúgáshoz Jutottak, Vékony 30 méteres szabadrúgását Csen­des biztosan védi. A következő negyedórában komoly marfűi fölény alakul ki. A 28. percben Igen szép Mészáros, Mezőteleki adogatás után Mezőteleki nagy­szerű gólt lőtt. Ezekben a per- . cekben nagy fölénybe kerül a helyi csapat. — Szép adogatás után a 31. percben Mészáros nagy lövését a fiatal csongrádi kapus nagyon szépen védi. A 32. percben megismétlődik az el­ső gól. Mészáros átadásából Me­zőteleki nagy gólt lő. 2:0. A fél­Nagy tömeg, közepes eredmények Törökszentmiklóson vasár-1 nap zajlott le hat sportágban a Falusi Dolgozók X. Sparta- kiádja járási döntője. Nagy­számú versenyző vett részt. Az időjárás a verseny előtti napokon nem igen kedvezett és éppen ezért az egyes szá­mokat szükségpályán kellett lebonyolítani. Vasárnap reg­gel autóbuszokon, AKÖV- gépkoesikon és vonatokon, na meg kerékpáron érkeztek a termelőszövetkezetek és a já­rás fiataljai a döntő színhe­lyére. Tizenkét férfi, öt női tekecsapat, kilenc férfi és hat női röplabda-együttes, vala­mint nyolc férfi és hat női kézilabda-csapat vetélkedett a bajnoki cím és a helyezé­sek eldöntéséért. Hat sport­ágban, összesen 568 induló volt. Kilenc óra után felso­rakoztak a versenyzők és Horváth András, a verseny- bíróság elnöke jelentést tett Kerek Béla járási KISZ-tit- kámak, aki sok sikert kívánt a résztvevőknek és engedélyt adott a vetélkedés megkezdé­sére. Ezután gyors egymás­utánban peregtek az egyes számok. A kedvezőtlen idő­járás miatt az elért eredmé­nyek nem teljesen tükrözik a résztvevők tényleges képes­ségeit. Kézilabdában Tiszapüspöki női és férfi csapata szerezte meg a2 első helyet. Röplab­dában a Törökszentmiklósi Gépállomás csapata lett az első. Tornában a lányoknál a kengyeliek szerezték meg az első helyet. Kerékpárban fiúknál a tamáspusztaiak, míg a lányoknál a tíszate- nyőiek bizonyultak a legjobb­nak. Atlétikában született egy­két meglepetés is. Hiszen ki gondolt arra, hogy 800 méte­res futásban az esélyes Pálin­kás Józsefet a tiszatenyői Ke­mencéi Károly símán legyőz­ze. Vagy, hogy 1500 méteren Papp Balázs, kétpói fiatal igen jó idővel szerezze meg az elsőséget. A távolugrást Andrásy Imre, kengyeli ver­senyző nyerte 598 cm-rel; a lányuknál pedig Tóvizi Mar­git, a tís2apüspökiek ver­senyzője bizonyult a legjobb­nak 405 cm-rei. Százméteres futásban a fiúknál Andrásy Imre győzött 12.1 mp-cel, a lányoknál pedig a fegyverne- ki Kovács Magda lett az első. A jő rendezés mellett gyors egymásutánban következő számok között is talán a leg­izgalmasabb a női torna dön­tő, valamint a férfi röplabda döntő mérkőzése volt. Nem várt szép győzelmet hozott a spartakiád váltó is. E szám­ban a tiszatenyőiek „símán” győztek a férfiak csoportjá­ban. A lányoknál a fegyver- nekiek lettek az elsők igen jó eredménnyel. Kellemes meg­lepetés volt, hogy a járás va­lamennyi községének váloga­tott csapata mellett ott lát­hattuk a termelőszövel keze­tek sportolóit is nagy szám­ban. A késő délutánig elhúzó­dott verseny után a résztve­vők lelkes hangulatban hagy­ták el a törökszentmiklósi sporttelepet. Az egyes számok győztesei már arról beszél­gettek, hogy miként is ké­szülnek majd fel a megyei döntőre, ahol szintén jó ered­ményeket szeretnének elérni, hogy minél többen képvisel­hessék majd az országos dön­tőn is megyénk színeit. i-fyukak a sajtban A2 amerikai élelmiszer- és gyógyszerellenőrző központ megállapította, hogy néhány amerikai sajtgyár mű-lyu- kakkal ellátott „svájci saj­tot” állított elő. A központ Intézkedése alapján közel 1500 kilogramm művi úton lyukasztott sajtot kell kivon­ni a forgalomból. A rendelet kimondja, hogy az olyan sajtféleségek. amelyekben nem a természetes eljárás nyomán keletkeznek a lyu­kak, nem felelnek meg a kí­vánalmaknak, tehát árusítá sukkal becsapják a fogyasz­tókat. CAP) idő hátralévő idejében a hazaiak támadnak többet, A második félidő első percei­ben feljönnek a vendégek és két szöglet jelzi fölényüket. A 60. percben Gulyás nagy lövése mellé száll. A 68. percben Nagy a védők között kiugrik és biz­tosan a hálóba lő. 3:0. A 73. percben nagy gólhelyzet marad ki a vendégek kapuja előtt. — Ugyanis Gulyás a balszélen tisz­tán álló Pálinkáshoz játszik, aki öt méterről mellé lő. A 75. perc­ben a vendégek szépítenek. Bu­sa a baloldalról bead és Gál I. szép gólt fejel. 3:1. A 76. perc­ben gyors martfűi támadás vé­gén a csongrádiak balfedezete Kálmán a 16-oson belül kézzel nyúl a labdához. A 11-est Seres értékesíti. 4:1. A 80. percben Nagy szép lövését Pusztai bizto­san védi. Egy perc múlva a ven­dégek újból szépítenek Palásti révén. 4:2. Az utolsó pillanatban Pálinkás beadását Mészáros ér­tékesíti. 5:2. Kezdésre már nincs idő. Martfű teljesen megérdemel­ten nyerte a «mérkőzést, különö­sen az első félidőben Játszott jól. Lelkesen és nagy akarással küzdött a csapat minden tagja, ezért dicséret illeti a fiúkat. Ör­vendetes Mészáros felfelé ívelő játéka. Sagáton nem látszott meg a párhetes pihenés. OJ posztján nagyszerűen megállta a helyét. A vendégeknél átlagon felülit nyújtott a fiatal kapus Pusztl és Gál I. A Játékvezető az első félidőben hiba nélkül, a második félidőben egy-két for­dított ítélettel vezette a mérkő­zést. s- Kiss János —> A megyei labdarugó bajnokságból jelentjük Megérdemelt hazai győzelem Mezőtúri MAFC—Török­szentmiklósi Vasas 1:0 (1:0) Mezőtúr, 700 néző, — vezette: Pencz (Debrecen). MAFC: Csur­gó — Tóth, Török I., Nagy I. — Egei, Török n. — Jenei, Gom­bás in., Gombás L, Nagy n., Máté. Edző: Magyar Zoltán. T. Vasas: Simái — Sz. Kiss, Ba­lázs, Fekete — Szedlák, Szabó — Darvast, Bana, Pató, Katona, Kiss. Edző: Szántó József. Nagy Iramban kezdődött a mérkőzés. A 3. percben Gombás I. lövését védte Simái, majd az 5. percben Máté elől rávetődés- sel mentett. Változatos táma­dásokkal folytatódott a küzde­lem. Katona és Pató lövését há­rította Csurgó, A 38. percben gyors Vasas támadás végén Csurgó kapuja előtt pattogott a labda, majd Kiss keresztbe lőtt, s a labda elsuhant az üres ka­pu előtt. A 43. percben Tóth sze­relte Kisst és gyorsan Jeneihe2 továbbított. — A- szélső egyből Gombás elé tálalt és a fiatal összekötő pár lépés után nagy erővel lőtt a jobb felső sarok­ba. 1:0. Szünet után a Vasas táma­dott. De nem sokára MAFC ro­hamok következtek. Mindkét csapat teljes erőbedobással küz­dött. A hazaiak kitűnő védelme minden Vasas támadást csírájá­ban hiúsított meg. A 66. percben Nagy I. megcsúszott és elesett. A pálya szélén ápolták mintegy hat percig. Ezután a halszélre állt, de csak statisztáim tudott. Ekkor a Vasas mezőnyfölényt harcolt ki, az eredményen azon­ban már nem tudott változtatni. A csonka MAFC csatársor a hátralévő időben igyekezett tar­Starton áll a gép £ r.iüAmi Sportszövetség szolnoki repülő­klubjában a napokban kezdték meg a motoros repülőgép­vezetők továbbképzését a Tréner tipusú csehszlovák isko­lagéppel. Képünkön felszállás előtt motorpróbát tart Bíró László szerelő és Brevák Barna repülőgépvezető Kecskeméten és itthon is a Szolnoki WAV atléták nyerték a pontversenyt A egyesületi atlétikai bajnok­ság második fordulójának n. osztályú, versenyét Kecskeméten rendezték meg. — Itt Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Pest és Szolnok megyék szakosztályai­nak tagjai áiítak rajthoz. Ezen a versenyen több, mint har­minc egyesület indított verseny­zőt. Az igen gyenge rendezés és a rengeteg induló nagyon eltol­ta az időrendet. A Szolnoki MÁV és a Martfűi MSE atlétái a várakozásnak megfelelően jól szerepeltek. Az összetett pont­versenyt a Szolnoki MÁV nyer­A legjobb eredményt Katona József érte el, aki 45.89 méteres diszkoszvetésével fölényesen győzött. A nők közül pedig a súly lökésben győztes Vörös Ju­dit szerepelt a Szolnoki MÁV versenyzői közül legjobban. A martfűiek közül Rékassy Gábor érte el a legjobb eredményt hármasugrő győzelmével és jő sorozatával. Eredmények: Férfiak: 400 mé­ter gátfutás: 1. Oros Ferenc (Szó. MÁV) 58.6, 6. Vas István (Martfű) 62.9 mp. lo kilométer gyaloglás: 3. Fülöp Ferenc (Szó. MÁV) 54:02.0 p. .Magasugrás: 2 Pintér Mihály (Szó. MÁV) S78, Rékassy Gábor (Martfű) 175 cm. 3000 méter: 6. Lénárt Lajos (Szó. MÁV) 9:59.6 p. 200 méter: 7. Tóth András (Szó. MÁV) 24.9 mp. 800 méter: 3, CZinege Jó­zsef (Szó. MÁV) 2:09.4 p. Disz koszvetés: 1. Katona József (Szó. MÁV) 45.89 méter, 3. Csillag Vil­mos (Martfű) 34.03, 5. Rékassy Gábor (Martfű) 32.85, 6. Magas Oszkár (Szó. MÁV) 32.82 méter. Hármasugrás: 1. Rékassy Gábor (Martfű) 13.36 m. Nők: Súlvlökés: 1. Vörös Ju­dit (Szó. MÁV) 11.24, 6. Tóth Andrásné (Szó. MÁV) 10.07, Magony Agnes (Szó. MÁV) 9.26 méter. Távolugrás: 5. Császi Gi­zella (Szó. MÁV) 483. 6. Szu­nvoghy Éva (Szó. MÁV) 473 cm 500 méter: 4—5. Száraz Irén (Matrfű) 28 4. 4—5. Császi Gizel­la (Szó. MÁV) 28.4 mp. Gerely- haíítás: Tóth Andrácné (Szó MÁV) 34 51, 6. Magonv Agnes (Szó. MÁV) 35.48 méter. 800 mé­ter: 1. Balogh Judit (Szó. MÁV) 2:35.2 p. * A ITI. osztályúak versenyére Szolnokon került sor. Békés— Szolnok megye II szakosztályá­nak részvételével. A férfiak pontversenyét a Szolnoki MÁV nyerte 210 ponttal. A nők ver­senyében a Gyulai MEDOSZ és a Békés megyei sportiskola egyaránt 45—45 pontot gyűjtött össze. jobb eredmények: 200 méter: 1. Lánczi Antal (BM, Sportisko­la) 26.4 mp. 800 méter: 1. Papp László (BM. Sportiskola) 2:08.0, 2. Vörös Zoltán (Martfű) 2:08.8 p. 3000 méter: 1. Szabó Ferenc (Jászberényi Vasas) 10:19.0 p. 3000 méter akadály: I. Oravecz Elemér (Szó. MÁV) 10:58.0, 2. Csák László (Szó. MÁV) 11:02.0 p. 400 méter gát: 1. Tóth Sándor (Szó. MÁV) 61.9, 2. Horváth László (Szó. MÁV) 63.2 mp. Ma­gasugrás: 1. Batiz Ambrus Oros­házi Kinizsi) 165 Cm. Hármas­ugrás: í. Tóth Sándor II. (Szó. MÁV) 12.87 méter. Diszkoszve­tés: 1. Tőzsér Gábor (Szó. MÁV) 34.72, 2. Horváth Béla (Szó. MÁV) 34.30, 3. Tóvizi Ernő (S2o. MÁV) 34.04 méter. Kalapácsvetés: 1. Szende István (Szó. MÁV) 39.90, 2. Vranaka Tibor (Orosházi Ki­nizsi) 30.97 méter. Nők: 200 méter: 1. Verdes Er­zsébet (Martfűi MSE) 30.0 mp. 600 méter: 1. Kovács Hona (BM. Sportiskola) 2:38.5, 2. Zsilák Ho­na (Békéscsabai' Dózsa) 2:38.9 p. Távolugrás: 1. Hasznos Júlia (Szó. MÁV) 473 cm. Súlylökés: 1. Havassy Gizella (Orosházi Kinizsi) 10.46. 2. Bender Vera (Gyulai MEDOSZ) 10.08 m. Ge­relyhajítás: 1. Balázs . Erzsébet (Martfűi MSE) 26.90 m. A ITI. osztályúak összesített pontversenye a következőkép pen alakult: Férfiak: 1. Szolnoki MÁV 210, 2. Orosházi Kinizsi 56, 3. Békés megyei sportiskola 35, 4. Jász­berényi Vasas 32, 5. Martfűi MSE 15, 6. Gyulai MFfinsz 12. 7. Békéscsabai Dózsa 10. 8. Sar- kadi Gimnázium 5, 9. Békéscsa­bai MÁV 5 ponttal. Nők: 1. Békés megyei sportis- irola. 45, 2. -Gvula! MEDOSZ 45. 3. Orosházi Kinizsi 28. 4. Mart­fűi MSE 24. 5. Békéscsabai Dó­zsa 24, 6. Szolnoki MÁV 14, 7. Jászberényi Vasas 7, 8. Sarkadi Gimnázium 6. 9 Szarvasi Taní- tókénz.s 5, 10. Békéscsabai MÁV 4 ponttal, Sz. J. NB n. KÉZILABDA Martfűi MSE—Bp. Vörös M. 16:15 (11:6) Budapest. Az első félidőben a cipőgyáriak jó játékkal el­húztak. Fordulás után esett az iram és a színvonal. Vég­eredményben a martfűiek megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Góldobók: Horváth 5. Kes- jár 4. Csabai 3. Sándor 3, Tóth. NB IT. FÉRFI RÖPLABDA Bp, Vízművek—Martfűi MSE 3:0 A gyengén játszó martfűi együttes az idény legsúlyo­sabb vereségét szenvedte el, a házak közé beszorított víz­mű pályán. A kosárlabda női 1MB Iliért Szolnoki MÁV—Győri ETO 57:38 (26:11) Szolnok. — Közgazdasági Technikum, 200 néző. Ve­zette:, Mosonyi, Taresafalvy. A szolnoki lányok nagyszerű játékkal rukkoltak ki és megérdemelten győzték le — ilyen arányban is — a ko­moly játékerőt képviselő győrieket. Kosárdobók: Tóth 26. Szilágyiné Katonáné 6, Biró 5, Lőrinczné 5, Kiss 2, Paczall 2. Szurmai 2, illetve: Schiwerné 11, Bente 10, Pa- gusics 6, Dömötör 5, Gergely- né 3, Krasznai 3. — Jók: Tóth, a mezőny legjobbja, de az egész szolnoki csapat di­cséretet érdemel lelkes, jó já­tékáért, tani a labdát, lelassítani a Va­sas lendületét, ami sikerült is nekik. A hazai csapat védelme kitű­nően játszott. A két fedezet a védekezésből és a támadásból is egyaránt Jól kivette részét. A csatárok is igyekeztek. Ha lö­véseik Jobban sikerülnek, a győ­zelem nagyobb arányú lehetett volna. A Vasasnál is a védelem volt a csapat legjobb része. Lel­kesedésből kitűnőre vizsgázott a csapat minden tagja. MAFC ifi—Vasas ifi 4:1. Síddel Imre Igazságos döntetlen Kunhegyes! MEDOSZ— Tiszaföldvár 1:1 (0:1) Kunhegyes, 200 néző, vezette: Elekes. — Kunhegyes: Kiss I. — Szabó III., Boda. Lipták — Kiss IL, Lévai — Csörögi, Szabó II., Takács IL, Szabó L Szalai. Ti­szaföldvár: Tóth — Pete, Laka­tos, Szántai — Gazsó, Sági — Eszteró, Bállá, Bíró Kávásl, Bi­hari. Szemerkélő .esőben alacsony színvonalú mérkőzést víVott a két csapat. A kiesés ellen küz­dő tlszaföldváriak mindvégig lelkesen és sportszerűen harcol­tak az igen gyenge napot kifo­gó hazaiak ellen. A 40. pereben Kávásl révén még a vezetést is megszerezték, 0:1. Sőt a 42. perc­ben 11-eshez jutottak, de ezt kihagyták. Szünet után folytatódott a küzdelem. Fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. A vendé­gek az eredmény tartására, a hazaiak pedig az egyenlítésre törekedtek. A nehéz talajt Job­ban bíró vendégek taktikája majdnem Sikerült Is, de az utol­sót öt percben Jól hajrázó ha­zaiak li-essel egyenlíteni tud­tak. Lipták előre ment a bal- összekötő helyére, itt egy előre­ívelt labdát elcsípett és már csak a kapussal állt szemben, amikor a tlszaföldvárl védők fellökték. A Játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Szalai értéke­sítette. 1:1. Kezdés után már vége is lett a mérkőzésnek. A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságos. A játékve­zetői hármas Jól működött. Kunhegyes ifi—Tiszaföldvár ifi 6:0 (3:0). — Barőcsí “ Szolnoki Kinizsi—Szolnoki Vasutas 3:2 (2:1) Szolnok, Vasutas pálya, vezet­te: Mihályi L. Kinizsi: Kórődi — Gyémánt II., Szabó, Gyémánt I. — Márton, Sokvári — Mátyus, Kolláth, Géczl IL, Munkácsi, Gajdos. Vasutas: Pál — Varga I., Palotai, Retkes — Mészáros, Kovács — Varga IT., Kálmán, Horváth, Grámán, Simon. Erős irarhú. változatos játék alakult ki a két csapat találko­zóján. Az első félidőben a Kini­zsinek volt több helyzete, de a Jól védő Pál sikeresen hárította a Kinizsi csatárok lövéseit. A 15. percben a Vasutas szerezte meg a vezetést Simon révén, ki­nek lövése Gvémánt H-t érintve hullott a hálóba. 0:1. A 22. perc­ben Kolláth 16 méteres szép lö­véséből a Kinizsi kiegyenlített. 1:1. A gól után a bajnokjelőlt cu- korgyáríak erősítették az ira mot. A harmlncnyolcadik perc­ben Munkácsi tört kapura, akit Varga I. szabálytalanul szerelt, a 16-oson belül. A megítélt 11- e-t Gyémánt n. értékesítette 2:1. A második félidőben a vasuta­sok kezdtek Jobban. Veszélyes helyzeteket teremtettek a Kinizsi kapuja előtt. Az 54. percben Varga IL lövése talált a hálóba. 2:2. Az egyenlítés után fokozó­dott az iram. Mindkét csapa, erősen küzdött a győztes gólért. A 80. percben a Kinizsinek si­került is Géczl n. révén meg­szerezni a győzelmet. 3 ■£. To­vábbra is a Kinizsi támadót: többet, ennek ellenére a Vasutas előtt kínálkozott góls2er2ésl al­kalom a 37. percben, amlkoris Horváth tisztán kapta a labdát, de azt Kórődi kezébe emelte. A mérkőzést mindkét részről nagy küzdelem Jellemezte. A cukorgyárt együtter tervszerűb­ben játszott. A játékvezetői hár­mas jól látta el feladatát. Jók: Szabó, Gyémánt I.,- Kolláth, il­letve: Pál, Palotai, Kovács, Varga II. Az ifjúsági mérkőzés a na®v eső miatt elmaradt. Lauer István Szolnoki MÁV IL—Mezőtúr- Honvéd 3:3 (2:1) Szolnok, MÁV sporttelep 1000 néző, vezette: Csák I. MÁV II. Donka — Urbán, Makai, Szabó — Borzi, Rontó — Kovács, Csák Sülé, Kiss M., Szűcs Gy. Mező túri Honvéd: Novák — Molnár Kudeez, Kalocsai — NádaSdí Varga — Kovács, Weisz, Márkid Serbán, Gönc. Élvezetes, változatos játékot mutatott be a két jó formában lévő csapat. A2 eredmény igaz­ságos. A gólok a következő sor­rendben estek. Sülé, Serbán, Sü­lé, Varga, .Serbán, Sülé. — Jók: Makai, Csák, Sülé, Kiss M., il­letve: Novák, Varga, Márkus. H. Gy. FELHÍVÁS A megyei TST felhívja az oktatóképző tanfolyamra je­lentkezőket, hogy jelentkezé­si lapjaikat és az- ahhoz szük­séges mellékleteket legkésőbb június 17-ig (szombatig) fel­tétlenül juttassák el a megye; Testnevelési és Sport Tanács­hoz. Később beküldött jelent­kezéseket már nem veszne* figyelembe. Megyei TST elnöksé<­Sportvonat a Ganz-MÁVAG mérkőzésre A vasárnap Budapesten megrendezésre kerülő döntő fontosságú Ganz MÁVAG— Szolnoki MÁV NB II-es lab­darúgó-rangadóra különvo- natot szervez a MÁV labda­rúgó szakosztálya; A terve­zett indulás vasárnap reggel 7 óra. Visszaindulás 20 óra­kor a Nyugati pályaudvarról. Részvételi díj: 27,50 Ft., Je­lentkezési határidő: június 14 (szerda) estig, az IBUSZ szolnoki irodájában. (aPRÓHIRDETÉ SEK ÁLLÁS AUTO JAVÍTÓ SZAKMÁBAN JÁRTÁS RAKTÁROST KERES A SZOLNOKI VASIPARI VÁL­LALAT. JELENTKEZES A VÁL­LALAT MUNKAÜGYI VEZETŐ­JÉNÉL, SZOLNOK, HUNYADI JÁNOS ÜT 4. GOBELIN kézimunkázókat fel­veszünk. Jelentkezőket üzemünk­ben betanítjuk. Június hó 15-tői Június hó 30-lg. Felvétel és tájé­koztatás délelőtt 8—12-ig Szolnoki Háziipari Termelőszövetkezet, — Szolnok, Irodaház. INGATLAN BEKÖLTÖZHETŐ családi ház el­adó. Szolnok, .Toldi utca 13. Ér­deklődni: Cukorgyár 24-es épü­let, Nagyék. PALOTÁSI Állami Gazdaság, — Besenyszög—Palotás —, felvétel­re keres jó gyakorlattal rendel­kező gépírőnőt. Érdeklődők for­duljanak a gazdaság központjá­hoz. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Mező- gazdasági Gépgyár felvételre keres ESZTERGÁLYOS — HE­GESZTŐ ES LAKATOS SZAK­MUNKÁSOKAT, valamint szer­számlakatos és esztergályos szak­mába érettségizetf tanulókat is­koláz be. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. KÉTSZOBÁS családi ház mel­lékhelyiségekkel, borházzal, is­tálló, baromfi- és disznóéi 800 négyszögöl szőlővel sürgősen el­adó. Állomástól 8 percre van. Érdeklődni: Szikra áUomáS ve­zetőjénél. Lakltelektői 3 kilómé tér. gépjármű 250-e9 Csepel jó állapotban el­adó. Szolnok, Tabán 34. Hor­váth. VEGYES A SZOLNOKI VASIPAB1 VÁL­LALAT ÉRTESÍTI A LAKOS­SÁGOT ÉS A ROZULETEKE1 HOGY SEMMIFÉLE GUMIJAVI- TASI MUNKÁT NEM VÁLLAL. NE legyen gondja a napi étke­zésre, ha cserkeszöllőre jön a gyógyfürdőbe, mert a Főldmü- vesszövetkezet Vendéglő-étter­mében állandóan kaphatók hi­deg, meleg ételek, hűsítő italok Minden este zene, tánc. Kelle­mes családi szórakozóhely. 4 Tiszaföldvári Építőipari Szövetkezet vállal a megye egész területén úgy lakossági, mint közületi építkezéseket és ezzel kapcsolatos minden­fajta épületszerelő munkákat. — Kőműves, ács, asz­talos, lakatos, villanyszerelő, bádogos, üvegező és festő munkákat együttesen, illetve generáltan, vagy. külön-külön is vállalunk. Levélben! hívásra kime­gyünk és a költségvetést azonnal elkészítjük. Tele­fon: Tiszaföldvár 33.