Szolnok Megyei Néplap, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-28 / 150. szám

■ SZOLNOK MEGYÉI NÉPLAP 1961. június 28. Népes mezőnyök a Damjanich uszodában Szolnokon a Damjanich uszodában rendezte meg a Megyei Üsző Szövetség a II/A, 1I/B úszó csapatbajnok­ság „A” csoportjának küz­delmeit. Az egyes számok­ban népes mezőnyök álltak rajthoz. Egy-két kiemelkedő eredmény is született. Mind­két csoportban csak az első helyért vívtak nagy küzdel­met a résztvevők. A II/B osztályban a Szolnoki Vörös Meteor harcolta ki a tovább­jutást, hogy a második for­dulóban küzdhessen az 1—8. helyezésért. A Szolnoki Hon­véd és MÁV úszói is tovább­jutottak és a második for­dulóban a 8—16. helyezésért küzdhetnek majd. EREDMÉNYEK JI. A. osztály: 100 méter férfi gyors: 1. Matyó (Szó. Honvéd) 1:03.7, 2. Szabó (Szeged) 1:06.0, 3. Kovács (MA VÁG) 1:10.2 p. 100 m férfi hát: 1. Szoboszlal (Szó. Honvéd) 1:12.6, 2. Sin (MAVAUT) 1:15.8 p. «00 m férfi gyors: 1. Kovács (MAVAUT) 5:12.3, 2. Jeges! (Szó. Honvéd) 5:20.8 p. 100 m férfi pillangó: 1. Rédel (MAVAUT) 1:17.5, 2. Hol­lós! (Szeged) 1:18.0, 3. Füzesi (Szó. Honvéd) 1:27.9 p. 800 m férfi mell: 1. Meggyes (Szeged) 3:09.3, 2. Horgász (MA VAUT) 3:14.0 p. 4x100 m férfi vegyes- váltó: 1. MAVAUT 5:06.4, 2. Szegedi AK 5:07.0 p. 100 m női gyors: 1. Katala (Szeged) 1:18.2, 2. Menlich (MA VAUT) 1:19.2, S. Kalász (Szolnok) 1:34.0 p. 200 m nói mell: 1. Hóval (Szeged) 3:11.7, 2. Somogyi (MAVAUT) 3:25.8 P- ino m női pillangó: x. Meggyes (Szeged) 1:32.6, 2. Somogyi (MAVAUT) 1:48.0 p. 100 m női hát: 1. Báló (Szeged) 1:24.6. 2. Menlich (MAVAT) 1:42.0, 3. Ka­lász (Szolnok) 1:50.3 p.400 m nói gyors: 1, Nagy (MAVAUT) 8:31, 2. Henez (Szeged) 6:43 p. 4x50 m női vegyesváltó: 1. Szegedi AK 2:35.8, 2. MAVAUT 2:50.8 p. A n. A. osztály összesített pontversenyének végeredménye a következő: 1. Szegedi AK 33, 2. MA VAUT 80, 3. Szolnoki Hon­véd 13 ponttal. H. B. osztály: 100 méter férfi gyors: 1. Nagy (Orosháza) 1:03.8, 2—3. Dian E. (Szó. MÁV) 1:07.8, 2—3. Tárnái L. (Szó. VM.) 1:07.3 p. 100 méter férfi hát: 1. Agócs (Szó. MÁV) 1:16.4, 2. Csordás (Debrecen) 131.2 p. 4oo m férfi gyore: 1. Hovaró (Orosháza) 6:12, 2. Makkal (Debrecen) 6:55.2, 3. Hegman (Szó. MÁV) 0:14.6 p. ino m férfi pillangó: 1; Góz (Szó. VM.) lris.2, 2. K. Nagy (Oroshá­za) 1:18.2 p. 200 m férfi mell: 1. Ravasz (Orosháza) 3:10.2, 2. Szabó (Szó. VM.) 3:11.8 p. 4X50 m férfi vegyes váltó: 1. Szó. Vörös Meteor 2:16, 2. Szó. MÁV 2 :20, 3. Orosháza 2:20.8, 4. Deb­receni Spartacus 2:21.5 p. 100 m női gyors: 1. Maglódl (Szó. MÁV) 130.4, 2. Juhász (Szó. VM.) 1:23.3 p. *00 m női mell! 1. Juhász (Szó. VM.) 3:19, 2. Kies (Orosháza) 3:25 p. 100 m női pillangó: 1. Mészáros (Szó. VM.) 1:34.3, 2. Székelv (Oros­háza) 1:54.5 p. 100 m női hát: 1. Kolozsvári (Orosháza) 1:36.9, 2. Maglódl (Szó. MÁV) 1:40 p. 4x50 A Törökszentmiklósi Baromfifeldolgozó V. lakatos szakmunkásokat keres azonnali belé­pésre, állandó mun­kára. Fizetés kollek­tív szerint. Jelentkezés naponta 7— 15 óráig a munkaügyi irodán. m női vegyesváltó: 1. Szó. Vö­rös Meteor 2:44, 2. Orosháza 2:56 p. A n. B. osztály összesített pontversenyének végeredménye a következő lett: 1. Szolnoki Vörös Meteor 45.5, 2. Orosháza 41, 3. Szolnoki MÁV 23.5, 4. Deb­receni Spartacus 17 ponttal. Nagy siker — szép verseny Szolnokon,, a Vidám-park­ban rendezte meg a Budapes­ti Honvéd kétnapos meghívá­sos nagyszabású lovasverse­nyét. Jó rendezés és — külö­nösen vasárnap — nagy ér. deklődés mellett zajlott le a színvonalas verseny. A kö­zönség az egyes számokban szép ugratásoknak lehetett szemtanúja. Nem Is fukar­kodtak az elismeréssel, mert sokszor csattant fel a nézők körében a taps. Különösen kiemelkedő volt a vasárnap délutáni zárószám, a kitartó ugratás. amikorls Giber László, az Újpesti Dózsa ver­senyzője és Veszély János, a Budapesti Honvéd versenyző­je vívott nagy küzdelmet. Végülis Giber 170 cm-es hl bátlan ugratással szerezte meg az elsőséget Nagyszerű nevű lovával. Igen nagy si­kere volt a fogatbemutatónak is. EREDMÉNYEK: A kezdők versenyében 120 cm-es akadályon a hibapont nélküli lovasok utolsó össze­vetésében a következő helye­zési sorrend alakult ki: 1. ifj. Tóth Béla (Bp. Medosz) La eiferen. 22.2, 2. Karcsú Imre (U. Dózsa) Parafán. 24. 3—4. holtversenyben: Szabácsi István (Bp. MedosZ) Görögön. 25 és Taskó Sándor (U. Dó­zsa) Onódin 25 mp-el. Vala­mennyien hibapont nélkül lovagoltak. Értékszám gyűjtő verseny: 1. Tóth Béla (Bp. Medosz) Luciferen, 52 pont. 1:05. 2. Giber László (U. Dózsa) Ok­mányon. 52 pont. 1:27.2, 3. Keszthelyi Gábor ' (U. Dózsa) Orsolyán. 48 pont, .1:12.5 p; 120 cm-es díjugratás több­szöri összevetéssel. Négyszeri összevetés után 160 cm-en alakult ki a végeredmény: 1. Halász Judit (Bp. Honvéd) Karakánon. 2. Pirog András (Bp. Honvéd) Alin. 4. 3—4—5. holtversenyben: Varró József (U. Dózsa) öserőn, 4, Kalmár Pál (U. Dózsa) Onodin. 4. Gi­ber László (U. Dózsa) Nagy­szerűn. 4 hibaponttal; Szerencseugratás 2 percig: 1. Szabácsi István (Bp. Me­dosz) Görögön, 23 pont, 2. Szabácsi István (Bp. Medo6z) Jurátuson. 22 pont. 2:09 5. 3. ifjú Tóth Béla (Bp. Medosz) ölbőn, 22 pont, 2:10.8 perc. 130 cm-es díjugratás: 1. Frank József (Bp. Honvéd) Ifjúságon. 4 hibapont. 32 mp. 2. Piros András (Bp. Honvéd) Halon. 8 hibapont, 29.6 mp., 3. Bábel József (Határőr Dó­zsa) Levélen, 8 hibapont 30 mp. Kitartásos ugratás: több­szöri összevetés után a 170 cm-es magasságot két lovas kísérelte meg. Végeredmény: 1. Giber László (U. Dózsa) Figyelem! Figyelem! Felhívjuk a termelőszövetkezetek figyelmét, hogy a Jó termés közelebbi ismeretében felesleges kenyér- gabonájukra kössenek értékesítési szerződést a Járási terményforgalmi kirendeltségeknél. A leszerződött kenyérgabona után mázsánként 5 Ft- tal többet fizet a vállalat, mint a szerződés nélkül eladott kenyérgabonára. Szolnok megyei Termény forgalmi Vállalat Nagyszerűn, hibátlan lovag­lással. 2. Veszély János (Bp. Honvéd) 4 hibaponttal, 3—4— 5—6. holtversenyben 150 cm- en: Piros András (Bp. Hon­véd) Alin. 4 hibapont Ma- teisz János (U. Dózsa) Razzi­án. 4 hibapont. Frank József (Bp. Honvéd) Csinoson, 4 hi­bapont. Kalmár Pál (U. Dó­zsa) Onódin, 4 hibapont Igen nagy sikere volt a fo­gatbemutatónak. Az alábbi fogatok vonultak el a közön­ség előtt nagy taps közepet­te: Jászberényi MEDOSZ kettős arab ménfogata, haj­totta: Vidra István. Héki Ál­lami Gazdaság kettős félvér kancafogata, hajtotta: Nyeső Péter. KisújlzáliteL Kinizsi Tsz négyes nagykunsági táj­fajta népies fogatolású foga­ta, hajtotta: Geszti János és a kisújszállási Búzakalász Tsz kettes, nagykunsági tájfajta népies fogatolású fogata, haj­totta: Ulveczki József. Vala­mennyi fogat kategóriájában első helyezést, bajnoki szala­got és oklevelet nyert. — V. J. -i A megyei labdarúgó bajnokságból jelentjük A megyei labdarúgó bajnokságba jutásért Kunhegyes! MEDOSZ—Jász­berényi Vasas II. 4:1 (0:0) Kunhegyes, 600 néző. Vezette: Lesén. Idényvégi, közepes színvonalú mérkőzés volt. A sokat támadó és sok gólhelyzetet teremtő ha­zai együttes még nagyobb gól­aránnyal Is győzhetett volna. Góllövő: Csörögi (2), Horgost, Szalai, Illetve: a jobbösszekötő. A Játékvezető J61 Irányította a mérkőzést. Kunhegyes Ifi—Jászberényi vasas ifi 0:2 (0:1) — Barócsi “ Szolnoki Kinizsi—Tisza- föld vár 3:0 (1:0) Tlszafőldvár, 400 néző. Vezet­te: Honti (Debrecenből). Szó. Kinizsi; Kőrődl — Gyémánt n.. Szabó, Gyémánt I. — Márton, Sokvári — Mátyus, Munkácsi, Géczl n., Kolláth, Gajdos. Edző: Csabai János. Tiszafőldvár: Bur­ján — Szántai, Lakatos, Pete — Bállá, Sági — Diós, Blrő EL, Gazsó, Kávásl, Kőműves. Edző: Kocsis Mihály. A -mérkőzés előtt a házal csa­pat virágcsokorral- köszöntötte a megyei bajnok Szolnoki Ki­nizsit. Utána gyenge Iramban megkezdődött a Játék. Az első 20 percben a hazai csapat Ját­szott enyhe fölényben. Csatárai ekkor több helyzetet elügyet­lenkedtek. A Kinizsi vezető gól­ja a 29. percben esett. Szöglet után a kapu elé ívelt labdából Géczl n. fejelt kapura, Burján késve indult a labdáért és az a kapu közepén a léc alá hul­lott. 1:0. A 35. percben ellen­támadást vezetett a hazai csa­pat, Kávásl nehéz szögből le­adott lövését Kőrődl vetődve védte. A n. félidőben Is ki­egyensúlyozott Játék folyt. A 65. percben Sági távoli Jobb fel­ső sarokba tartó labdáját Kő- ródl csak a kapufa segítségével tudta szögletre menteni. A mér­kőzés hajrájában feljött a ven­dégcsapat, s a 75. percben Gé­czl rt. emelt a kifutó Burján fölött a kapufára, a 80. percben pedig Kolláth fejelt kapufát. A 85. percben egy ártatlannak lát­szó Kinizsi támadás végén Laka­tos feleslegesen hazaadott. Bur­ján kifutott kapujából. A lab­da a kapu mellé perdült, Géczl n. azonban ráfutott és közvet­len közelről az üres kapuba lőtt. Ezzel megszerezte ez évben csapata századik gólját. 2:0. A 89. percben Géczl n. közelről lőtt a kapuba, s ezzel beállí­totta a 3:0-ás végeredményt. Nem volt különösen szép a mérkőzés. A Kinizsi már mint bajnok lépett pályára, a tisza- földvári együttes pedig előző mérkőzésein megszerezte a benn­maradáshoz szükséges pontokat. Mindezeket flgyelembevéve Is a mérkőzés Irama, színvonala jó­val alatta maradt a várakozás­nak. Mindkét csapat Igen mér­sékelt teljesítményt nyújtott. A földvári csatársor egy-két nagy gólhelyzetet kihagyott. Mindent összegezve, a Kinizsi megérde­melten győzött, a gőlarány azon­ban kissé túlzott. A mérkőzés végén Hámori Jenő, a megyei labdarúgó szövetség titkára kö­szöntötte a megyei bajnokot. A játékvezető különösebb hibát nem vétett. Tlszafőldvár Ifi—Szó. Kinizsi Ifi 1:1. — Verbók — Szolnoki MÁV II.—Kun- szentmárton 1:0 (0:0) Kunszentmárton, 300 néző. Ve­zette: Deák. Szó. MÁV: Balázs — Urbán, Makai, Szabó — Kol­láth, Borzl — Serőző, Csák. Sülé, Kiss, Szűcs. Edző: Korom Pál. Kunszentmárton: Szabó — Pintér I., Oláh, Priekín — Pin­tér EL, Csornán — Harangozó, Juhász, Szabó, Gyenes, Vereb. Edző: Károlyi AntáL Bitkán látott szép mérkőzést vívott a két együttes. A helyi­ek kezdeményeztek és már az első percben Juhász gőltigérő hatalmas lövése pattant vissza a kapufa sarkáról. Majd Haran­S ozó Is kapufát lőtt. juhász Jabb lövését pedig szögletre ütötte Balázs. Ezután mindkét részről szép támadások alakul­tak ki. A 20. percben egy tö­mörülés után a MAV-kapunál Balázs a labdát a gólvonalon belülről húzta ki a hóna alatt. A hazaiak gólt reklamáltak, de a határozatlan játékvezető nem adta meg a szabályos gólt. Ez­után a MÁV támadott és Szabó az egyik vendégcsatár elől láb- ravetődéssel mentett. A 30. perc­ben újabb vendégtámadásnál 11- eshez Jutott a MÁV. A büntetőt Szabó hárította. Nagylramú, él­vezetes Játékkal ért véget a fél­idő. Fordulás után mindkét csapat sok hibával kezdett. Először a MÁV talált magára és veszélyes támadásokat vezetett. Nemsoká­ra a hazaiak is feljöttek és fő­leg a baloldalon Indították táma­dásaikat, de a Jól védő Balázs minden lövést hárított. A 67. pencben MAV-témadásnál egy gyenge kapuralövésnél Szabó a labda mellé nyúlt és az a há­lóba került. (Nagy kapushiba volt.) 1:0. Továbbra Is nagy Irammal folyt a Játék. A helyiek Igyekeztek az egyenlítést meg­szerezni. Néhány szögletet is kiharcoltak, de ebből sem sike­rült gólt elérniük. A mérkőzés végefelé a nagy hőség miatt mindkét csapat játékosain a fá­radság jelei mutatkoztak. Az utolsó percben egy hazai tá­madásnál Csornán beadását az előrehúzódott Pintér 1. kapu mellé fejelte. (Nagy helyzet volt!) A balszerencsés vereség elle­nére a hazaiak jól játszottak. Játékukon meglátszott, hogy ta­vasszal sokat fejlődtek Károlyi Antal keze alatt. Ezt Igazolja, hogy a technikás NB EC-es tar­talékcsapatnak Is méltó ellen­felei voltak, sőt kis szerencsé­vel a győzelmet is megszerezhet­ték volna. Jók: Kiss M.; Balázs, Serfőző, illetve: Juhász, Harangozó, Oláh, Prlskln. Szó, mAV Ifi—Kunszentmárton U1 CL L J. Jásíjákóhalmai Spartacus— Kengyeli SK 2:1 (1:0) Szolnok, Kinizsi pálya, 200 né­ző. Vezette: Sándor. Jászjákó- üalma: Nagy I. — Muhart, Ko­vács, László — Fodor, Nagy II. — Farkas, Kozmőczky, Lukácsi, Koppány, Vdemi. — Kengyel: Körmendi — Nagy, Bozsó, Ri- móczi — Rácz, Márki — Kiss, Gál, Kozák. Nagy EL, Dudás. Erős iramot diktálva, nagy becsvággyal kezdett mindkét csapat. Váltakozó mezőnyjáték után egyre inkább feljött a Spartacus, de a támadásaik be­fejezésénél a csatárok hibáztak. A 43. percben egy Jákóhalmai támadásnál Kozmóczkyt a ken­gyeliek 16-osán belül dancsol- ták. A játékvezető határozottan ll-est Ítélt. A büHtetőt Velemi értékesítette. 1:0. Fordulás után kengyeli táma­dások következtek. Az 52. perc­ben az egyik közeli lövést Nagy I. csak kiütni tudta és a szem­füles Kozák már nem hibázott. 1:1. A gól méglnkább fellelke- sltette a kengyelieket, és to­vábbra Is támadtak. A 88. perc­ben jákóhalmai támadás ala­kult ki, melynek végén Koppány kiugrott a meglepődött kengye­li védők között és biztosan lőtt a hálóba. 2:1. Ezzel beállította a végeredményt A játékvezetői hármas igen Jól látta el feladatát a helyen­ként küzdelmes és nagylramú mérkőzésen. «- IU ­Szolnok! Vegyiművek— Tiszaug 7:0 (2:0) Martfű, vezette: Klimon, Alacsony színvonalú mérkő­zést vívott a két együttes. Mind­két csapat idegesen kezdet Később a szolnokiak fölény b kerültek és végig kezükben tar tották a kezdeményezést. Föl- nyük különösen a második fél­időben domborodott kL A tlsza- ugiak főleg Igen gyengén védő kapusuknak köszönhetik nagy arányú vereségüket. Különbé:, az együttes a nagyarányú ve­reség ellenére is végig lelkese játszott Nagykunsági MEDOSZ— Rákóczlfalva 2:1 (0:0) Szolnok, MAV sporttelep, 30C néző. Vezette: Hamar. Közepes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Az első fél­időben a rákóczlfalvalak ját­szottak fölényben, több gólhely­zetet Is kidolgoztak, de gyen­gén játszó csatársoruk nem tud­ta azokat értékesíteni. Mindké részről sok volt a pontatlan át­adás és az ellenfélhez küldőt labda. A nagykunságiak fölei ügyesen mozgó balszélsőjük ré­vén vezettek támadásokat. Fordulás után a 62, percben egy rákóezifalval támadás vé­gén nagy védelmi hibából Kiss megszerezte csapatának a veze­tést. 0:1. A gól után a Jobb erőnléttel rendelkező nagykun ságiak felülkerekedtek és a 72. percben Kádár révén egyenlí­tettek. A gól fellelkesltette a MEDOSZ-t és a 79. percben Bo­dor révén újabb gólt sikerül': elérniük. 1:1. Ezzel beillítóttá a végeredményt. A nagykunságiak Jobb erőn­létüknek köszönhetik a győ­zelmet Osztályozó mérkőzések előtt... Sétálva haladtunk el a minap a törökszentmiklósi Bercsényi Gimnázium mel­lett, s arra gondoltunk, hogy több mint két hónapig ismét csendes és kihalt lesz az iskola szép, korszerű tornater­me, amikoris labdapattogás­ra lettünk figyelmesek. Először érthetetlen volt előttünk az eset, ugyanis már több mint két hete nincs tanítás. Éppen ezért engedve kíváncsiságunknak, beléptünk az iskola kapuján, s egyenesen a tornaterem felé tartottunk. Amikor be­léptünk, nagy meglepeté­sünkre tíz — fekete mezbe öltözött — sportoló leány sa­játította el különböző cso­portokban Szabó Ferenc test­nevelő rányításával a kosár- labdasport tudományát. Egy ideig néztük a labdát veze­tő, különböző cseleket és büntetődobásokat gyakorló Iá nyokat, majd Szabó Ferenc testnevelőtől érdeklődtünk, hogy mit is jelentsen ez az edzés ily kora délután. Mint a válaszból kiderült, a gimnázium leány kosár­labdázói megnyerték a me gyei bajnokságot és így jo got szereztek a június 30 és július 2-a közötti időben Szegeden az NB II-be jutá­sért megrendezésre kerülő osztályozókon való részvé­telre. Azt is megtudtuk, hogy az osztályozón 20 férfi és ugyanannyi női csapat vesz részt, ötös csoportokba oszt­Július 1-én esedékes a személygépkocsik második félévi biztosítási díja A 40/1960. Korm. számú rendelet alapján a magán- tulajdonban lévő személygépkocsik kötelező gépjármű­szavatossági biztosítási díja két egyenlő részletben is fizethető. A második félévi díj 1961. július 1-én válik ese­dékessé és 30 napon belül lehet kamatmentesen meg­fizetni. A díj átutalásához szükséges csekkbefizetési lapot a biztosítási igazolás átvételekor a gépjárműtulajdono­sok megkapták, amelynek felhasználásával a díj befi­zethető. Minden személygépkocsi tulajdonosának saját, érde­ke, hogy befizetési kötelezettségének mielőbb eleget te­gyen. Állami biztosító Érdemes tarlósesirkét nevelni Ezért vásároljon naposcsibét a föld művesszövetkezetnél va. A 40 csapat között egyet­len középiskolai együttes van csupán — a törökszent­miklósi, Ezért készülnek minden időt kihasználva nagy szorgalommal az osz­tályozó nehéz küzdelmeire. Közben arról is érdeklőd tünk Szabó Ferenc testneve­lőtől, mint a csapat edzőjé­től, hogy mit vár az osztá­lyozó mérkőzésektől. Természetesen —- mWit minden edzőnek —* Sz&Bó Ferencnek is az lenne a leg­nagyobb öröme, ha leányai kivívnák a felsőbb osztály­ban való szereplés jogát. Mint mondotta, igen erős csoportba osztották be őket, de azért a sportban minden lehetséges. Éppen ezért egy kis optimizmussal utaznak Szegedre. Nem is tartottuk fel to­vább a csapat edzőjét, mert várták leányai, hogy az ed­zéstervbe beiktatott anyagot átadhassa nekik, ök pedig edzőjük útmutatását majdSze- geden igyekeznek gyümöl- csöztetni. «iiiiiiniiiMiiiiiiiiiiiiiiMiiniiiiiitiiiiiiiiiiiiui APRÓHIRDETÉSEK ÁLLAS FŰSZER- és vegyeskereskedés­ben Jártas, — jelenleg boltvezető, — eladói állást keres. Cím a ki­adóhivatalban. A PALOTASI Állami Gazdaság, Besenyszög—Palotás, keres fel­vételre fejőgulyásokat. Érdek­lődők forduljanak a gazdaság központjához, ADÁS — VÉTEL FIGYELEM! Az 50.. sz. Autóköz­lekedési Vállalat készpénzért elad, acetilén gázfejlesztő ké­szüléket. Megtekinthető: Szol­nok, Verseghy út 5 szám alatt. VILLANYMOTORT 400—600 Watt 220 Volt 1500 fordulat, — vennék azonnal vállalattól, vagy magá­nostól bizományin keresztül. Há­ziipari Termelőszövetkezet, Szol­nok, Irodaház. LAKÁS—CSERE ELCSERÉLNEM debreceni egy- szoba, konyha, kertes, spejzes lakásomat hasonló szolnokira. Hiró Ferenc, Debrecen, Lónyal utca 14. gépjármű IZS 350-es sivatagi kitűnő álla­potban eladó tanítónál. Érdek­lődni idős Polgár József Török- szentmlklőSj Alvég, Damjanich utca 60, VEGYES A SZOLNOKI EPÜLETKARBAN- TARTO KTSZ VÁLLALJA MIN­DENFELE VILLANYSZERELÉSI munka Elvégzését es ja­vítását. lakóhazak vilá­gítási ES HÁZTARTÁSI ARAM beszerelését. MEGRENDEL­HETŐ SZOLNOK. ADY ENDRE ÜT 63. SZÁM. TELEFON: 83—19.