Szolnok Megyei Néplap, 1961. május (12. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-03 / 102. szám

« SZOLNOK MEGTD NÉPLAP írni. aa&us s, Jó eredmények az idényeleji atlétikai versenyen Szolnokon a MÁV sporttelepen a Szolnoki MÁV—Cegléd NB n-es labdarúgó mérkőzés előtt bonyo­lította le a Szolnoki MÁV Atlé­tikai Szakosztálya a Ferencváros és a Szolnoki MÁV férfi és női atlétáinak párosversenyét. A két egyesület sportolóin kívül a Mart­fűi MSE és a Szolnoki 605. ITSK atlétái is rajthoz álltak. A csapa­tok előzetes megegyezése alapján összesített pontversenyt nem csi­náltak az egyes szakosztályok között. Részletes eredmények. Férfiak — joo m-es futás*. 1. Oros János (Szó. MÁV) 11.0, 2. Kálmán Ferenc (FTC) 11.5, 3. Vá­mos Tibor (Mártfű) 11.6 mp. — 400 m.: 1. Kavecz István (FTC) 63.1, 2. Simon Attila (FTC) 53.2 mp. 1500 m.: l. Simon Attila (FTC) 3:52.2, 2. Jóni Istvná (FTC) 4:10.2 p. 5000 m.: l. Tormási At­tila (FTC) 15:34.6, 2. Tímár Fe­renc (FTC) 16:28.0, 3. Oravecz Elemér (Szó. MÁV) 17:23.0 p. — 400 m. gát: 1. Oros Ferenc (Szó. MÁV) 57.8, 2. Halász Géza (FTC) 69.6, 3. Ujj József (Szó. MÁV) 63.0 mp. 4x100 m.: 1. Martfűi MSE (Rékasi, Vámos, Kővágó, Vas) 48.0, 2. Szolnoki 605. ITSK (Berekszá- szi, Barta, Bóka, K. Szabó) 52.3 mp. Magasugrás: 1. Pintér Mihály (Szó. MÁV) 180, 2. Halász Géza (FTC) 165, 3. Fekete Pál (FTC) 165 cm. Távolugrás: 1. Bercsán Csaba (FTC) 613, 2. Vámos Tibor (Martfű) 604 cm. Súlylökés: 1. Nagy István (Szó. MÁV) 11.91 m. Diszkosz vet és: l. Horváti* Béla (Szó. MÁV) 35.95. 2. Oravecz Gyu­la (FTC) 34.94 m. Nők — 100 m.: 1. Szabó Ildikó (FTC) 12.9, 2< Csikós Katalin (Szó. MÁV) 13.0 mp. 400 m.: 1. Maiina Mária (FTC) 65.2, 2. Balogh Judit (Szó. MÁV) 65.7 mp. 80 m gát: 1. Császi Gizella (Szó. MÁV) 12.8, 2. Császi Katalin (Szó. MÁV) 13.1, 3. Száraz Irén (Martfű) 13.3 mp. 4x100 m.: l. Szolnoki MÄV (Csi­kós, Cseh, Császi, Császi) 52.8 mp, 2. FTC (Kreisch, Váradi, Mayer, Szabó) 54.6 mp. Magas­ugrás: l. Cseh Katalin (Sáo. MÁV) 150, 2. Szabó Ildikó (FTC) 140, 3. Szunyogh Éva (Szó. MjáV) 140 cm. Távolugrás: 1. Császi Ka­talin (Szó. MÁV) 505, 2. Császi A megyei labdarúgó bajnokság eredményei: A megyei labdarúgó bajnokság április 30-1 fordulójában a papír­forma alapján várható eredmé­nyek születtek. Ennek ellenére akadt egy-két nem-várt ered­mény, mint például a fegyverne­mek pontszerzése Mezőtúron, — vagy a tiszaföldváriak döntetlen­je Üj szászon. .Tb. Vasas IT.— Szó. VSC 5:2 Mtűri MAFC—Fegyvernek 1:1 Kunszentmárton—Karcag 2:1 Tmíklósi Vasas—Jászkisér 8:0 Jprokszállás—Mtúri Honv. 0:0 Jászapáti—Szolnoki Kinizsi 1:4 TTjszász—Tiszaföldvár . 1:1 Szó. MÁV n.—Kunhegyes 6:1 Gi2lla (Szó. MÁV) 490, 3. Síáraz Irén (Martfű) 463 cm. Súlylökés: 1, Magony Agnes (Szó. MÁV) 10.66, 2, Veres Judit (Szó. MÁV) 10.44 m. Gerelyhajjá«: 1. Magony Agnes (Szó. MÁV) 33.30, 2. Tóth Andrásné (Szó, MÁV) 38,58 m A labdarúgó NB ll-ért Nem volt meggyőző a MÁV játéka .,. Szolnoki MÁV—Ceglédi VSE 3:1 (1:0) Szolnok, MÁV sporttelep. 300ft néző. Vezette: Szegedi B. (Gyön­gyös), (Bánkúti—Biróczki). Szol­nok: Cselényi — Sándor, Abo- nyi, Kegyes — Draskóczi, Szeke­res — Tóth, Pintér, Csábi, Sós, Dobos. Edző: Fazekas László. — Cegléd: Kaltanecker — Pákozdi, Gyikó I., Lazányi — Csontos, Lengyel — Molnár, Józsa, Gyikó II,, Nagy, Oláh. Edző: Selmeczi János. Csúszós, vizes füvön Szolnok indította el a labdát. Az első tá­madást a vendégek vezették. Né­hány perces tapogatózó játék után Szolnok irányított. Cegléd teljesen védekezésre rendezkedett be és hosszú időn át valóságos élőfal állta útját a szolnoki ro­hamoknak. A többnyire ceglédi térfélen folyó küzdelem eléggé egyoldalú volt. A meddő MÁV fölényt bosszantó hibák tarkítot­ták és az eredménytelenség nem tetszett a közönségnek. A 20. percben Pintér lövésre szánta el magát és 25 méteres lapos bom­bája a jobboldali oldalléc éléről pattant vissza. A következő ak­ciónál ugyancsak Pintér fejese jelentett gólveszélyt, de Kalta­necker kiütötte a léc alá tartó labdát. Átforrósodott a hangulat: a gól a levegőben lógott. Cegléd azonban állta az ostromot és üt­ött időhúzástól sem riadt vissza. A szolnoki lövések rendre em­beren akadtak el. vagy elkerül­ték a kaput. A két elől lévő ceg­lédi csatár próbálkozásai sem sikerültek. Már úgy látszott, hogy 0:0 lesz az első félidő, ami­kor egyik sarokrúgás után — a 43. percben — Szekeres mesteri fejesgóljával megszerezte Szol­noknak a vezetést, 1:0. Szünet után a MÁV újult erő­vel lendült küzdelembe és időn­ként ostromszerű jelenetek akadtak a ceglédi kapu előteré­ben. Az 55. percben Pintér ki­ugratta Dobost, aki egy csel után mintegy 25 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2:0. A gól után enyhült a MÁV nyomása és Ceg­léd is vezetett néhány támadást. A 70. percben újabb gól szüle­tett, amikor Pintér jó labdájával Tóth átkígyózott a védelem ré­sein és közelről a léc alá lőtt, 3:0. Továbbra is nagy harc folyt. A hazai védők könnyeiműsködé- sét kihasználva, a ceglédi csatá­rok feljöttek és óriási helyzet­ben kapu fölé lőttek. — Három perccel a befejezés előtt ismét támadásba lendült a ceglédi jobbszámy, Cselényi is kifutott a kapujából és Sándor fejét érintve a kapuba perdült a ,,be­csül etgói”. 3:1. Bírálat: A találkozó nem ho­zott nagyvonalú játékot. A ceg­lédiek védekező taktikája miatt egyhangú mezőnybeli küzdelem folyt, többnyire a ceglédi tér­félen. A kapu előtt tömörülő 7—8 ceglédi játékos gyűrűje sokáig áltörhetetlennek látszott. Később azonban a MÁV csatárok megta­lálták a rést és biztosan szerez­tek meg a győzelmet. A MÁV ezen a mérkőzésen mérsékelt teljesítményt nyújtott. A csatársor nem tudta széthúzni a középre tömörült ellenfél vé­delmét. Az összjátékban igen sok hiba csúszott. Az előrevágbtt lab­dákat többnyire a jól fejelő ven­dégek szerezték meg, A védelem nem alkalmazott szoros ember­fogást és így két—három ceglédi csatár is meg tudta kavarni őket. A ceglédiek láthatóan a dön­tetlen kiharcolására törekedtek, de ez a gyors MÁV csatárokkal szemben nem sikerülhetett. A csatársoruk ezen a mérkőzésen nem ütötte meg az NB II. szín­vonalát; Szegedi játékvezető és partjel­zői kifogástalanul vezették a sportszerű küzdelmet. H. Gy. Az április 30-i fordul« eredményei Ganz-MAVAG—VM Egyetértés 2:0 (1:6) Soroksár, 3000 néző. Bp. Előre — Szegedi VSE 1:1 (1:0) Szeged. 1800 néző. Pénzügyőrök — Bp. Spartacus 2:0 (1:0) PrBaréti út. 400 néző. Nyíregyháza—Miskolci VSC 9:6 Nyíregyháza, 2500 néző: Kecskeméti Dózsa — Ózdi Ko­hász 1:1 (1:9) Kecskemét, 400« néző. Borsodi Bányász — Diósgyőri Bányász 3:1 (1:8) Miskolc, 1008 néző. Újpesti Dózsa—Szolnoki Dózsa 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) Újpest. 600 néző. Vezette: Lem- f ényi. Újpest: Lukász — Mayer, Kusztos — Varga — Svéda. Kiss. Hanák. Csere: Splisz, Sóti. Dö­mötör, Károlyi. — Edző: Pataki Imre. Szolnok: Boros — Pintér, Brinza — Kanizsa — Kuczora, Hasznos II, Konca. Edző: Czap- kó Miklós. A kevésszámú, de lelkes szol­noki szurkolótábor harsány biz­tatása mellett kezdődött meg a végig izgalmas és rendkívül ke­mény játékot hozó vízilabda rangadó. Kezdéskor Kanizsa érte ej a labdát. Támadásba lendült a szolnoki csapat, de egy rossz leadás után már az Újpest ve­szélyeztetett. Svéda nagyerejű lövését Boros a felső kapufára nyomta, onnan a gólvonalra pat­tant a labda. Szinte másodper­cenként szólt a játékvezető síp­ja. Egymás után küldte ki a já­tékosokat a vízből. Előbb Kani­zsát, és Vargát, utána Hasznos Il-őt állította ki. Az Üjpést nem tudta kihasználni az ember­előnyt, mert Borqs remekül há­rította a veszélyes lövést, utána viszont Hanák. majd Kuczora, később pedig Kiss került partra. A kapusokon kívül három pár birkózott egymással a vízben. A szolnoki játékosoknál volt a labda, de Pintér óriási helyzet­ben gyengén lőtt a kapu mellé. Válaszul Mayer a kapu fölé lőtt. majd Koncz hatalmas lövése a kapufáról a gólvonalra vágódott (már mindenki gólt kiáltott). A második negyedben tovább folytatódott a hat játékos nagy küzdelme. Az újpestiek frigs erőket dobtak be Dömötör és Károlyi szerepeltetésével, táma­dásba la lendültek, de messze Remek küzdelem, megérdemelt győzelem! Jászberényi Vasas—BVSC 3:2 (1:0) Jászberény. 2800 néző. Vezette: Szigeti L. (Hamar—Slrnkó). Jb. Vasass Kohári — Dányi. Végh, Helle — Szonda, Pintér — Ko­vács IH., Rétsági. Szántai, Bíró, Hegedűs. Edző: Kerekes Imre. BVSC: Katona — Kárpáti, Feke­te, Racla — Nagy, Bárkányl, Murár, Csemal, Szalal, Jäger, Gerencsér. Edző: Kiss Gábor. Szemerkélt az eső, azonban a közönség ennek ellenére is igen szép számmal volt kíváncsi a döntő jelentőségű mérkőzésre. Akik kint voltak, nem Is csa­lódtak, ritkán látott remek küz­delemnek lehettek tanúi. Az el­ső támadást a vendégek vezették és ebből szöglethez jutottak. Ezt Dányi ügyesen vágta ki a me­zőnybe. Utána ismét BVSC szög­let következett. Ebből parázs helyzet alakult ki a Vasas kapu­ja előtt, de végül Is Véghnek si­került tisztáznia. Igém változatos és élénk iramú volt a játék, a Vasas nagy lelkesedéssel küz­dött. A 10. percben Rétsági jól tette ki Kovács Ill-at. a szélső elfutott és az ötös sarkáról jól helyezett lövése a balsarokban kötött ki. 1:*. A váratlan gól felvillanyozta a Vasast és lendületes támadáso­kat vezetett. A 2«. percben Rada beletalpalt Kovács m-ba, amiért a játékvezető figyelmeztette. Az óriási iram a 35. perctől engedett valamit. Fordulás után Ismét ai helyiek támadtak. Az 50. percben Kato­na csak merész előrevetődéssel tudott, menteni Szántai elől. Utá­na Kovács ITT. elől mentett a ka­pus. Nem ismertek elveszett lab­A TOTO 18. heti eredménye 1. Hollandia—Magyarorsz. 3 0:3 2. Atalanta—Napoli x 1:1 3. Lanerossí—Fiorentina x 0:0 4. Roma—Lecco 1 1:0 5. Sampdória—Juventus 1 3:2 6. S pal—inter. 2 1:3 7. Torino—Bologna l 1:0 8. Udinese—Padova 1 3:1 9. Sedan—RC Paris törölve 10. Nanczy—st. Ftíenne x 2:2 11. Rouen—Monaco törölve 12. Nice—Angers törölve 13. Milan—Bari 2 1:3 14: Catania—Lazio 2 0:1 15. Rennes—Nimes törölve 10. Troyos—Limoges i 3:2 A labdarúgó NB II. Keleti csoportjának állása 1. Ganz-M. 24 13 9 2 43:15 35 2. Szolnok 24 13 7 4 53:26 33 3. Ózd 24 13 6 5 38:24 32 4. BVSC 24 13 3 8 47:28 29 5. Miskolc 24 1 9 6 8 31:29 26 6. Egyetért. 24 7 10 7 28:25 24 7. Pénzügy. 24 8 8 8 30:31 24 8. Kecském. 24 8 8 8 28:32 24 9. Cegléd 24 6 10 8 24:40 22 10. Bp. Előre 24 8 5 11 29:34 *1 n. Nyíregyh. 24 7 7 10 13-23 21 12. Ep. Sp. 24 6 7 11 30:37 19 13-14. DióSgy. 24 5 9 10 25:35 19 13-14. Borsod 24 6 7.11 20:28 19 15. Sze. VSE 24 7 5 12 27:39 19 16. J-berény 24 7 3 14 24:44 17 NEM KELI, MÁSODIK MŰSZAKOT TARTANI A NŐKNEK, mert csak egy telefon­megrendelés és máris félkész vacsorát vihet haza a Törökszentmiklós és Vidéke Körzeti Földmű­vesszövetkezet Éttermé­ből. Mégf ma tegyen egy próbamegrendelést! — Telefon: 48. — A SZIGLIGETI Színház mai műsora (május, 3-án, szerdán): este ^ órakor A FOGADÓSNÉ. — Nagykőrö­sön: LUXEMBURG GRÚFJA. A labdarúgó NB lll-ból jelentjük Gólzáporral győzött az MTE Martfűi MSE—Törökszent­miklósi Fáklya 5:1 (2:1) Martfű, 500 néző. Vezette: Hod- rGga. Martfű: Csendes — Sagát, Seres, Molnár — Sütő, Szűcs — •Pálinkás, Nagy Mezőteleki., Mé­száros, Gulyás. Törökszentmik- lés: Bozsó — Búzás, Szecsei, Kriston — Fenyvesi, Papp — Deák, Karakas, Muszka, Hor­váth, Szakái. Törökszentmiklósi kezdés után Szűcs szerezte meg a labdát és Gulyást szöktette, de a csatár jó helyzetben hibázott. A hazai csa­pat egy pillanatra sem'engedte át a kezdeményezést, de a csatá­rok — mint Szarvason — sok jó helyeztet 'hagytak ki. A 20. per­cig négy gólhelyezte volt a mart­fűieknek. A 22. percben Nagy 18 méterről leadott lövése a megle­pődött Bozsó kezéből a hálóba hullt. A vendégek a mezőnyben szépen adogattak, de a 16-os előtt a hazai védők könnyen szerelték. A 26. percben Kriston hozta fel a labdát és 20 méterről leadot lövése a megcsúszott Csendes felett, a hálóba hullt. l:l. Megélénkült a játék és ‘he­lyenként mindkét csapat szépen adogatott. A 35. percben Nagy jól szöktette Pálinkást, akinek a beadását Mezőteleki értékesítet­te. 2:i . A második félidőben erősített a hazai együttes és a feljavult támadósorral szemben a vendé­gek védelme tehetetlen volt. Az 53. percben Mezőteleki, a 60. percben Mészáros, majd a 70. percben Pálinkás volt eredmé­nyes. A megyei rangadón megérde­melten győzött a martfűi együt­tes. Jók: Sagát, Molnár. Nagy. Mezőteleki. — illetve: Kriston, Papp, Deák és Szakái. — Trencsényi ^ A megyei bajnokság állása: 1. Szó. Kin. 23 16 3 4 79:24 35 2. MAFC 23 12 8 3 53:20 32 3. T. VáSaS 23 14 4 5 51:25 32 4. Mtúfl H. 23 11 6 6 50:26 28 5. Szó. MÁV 23 12 4 7 43:28 28 6. Khegyes 23 10 6 6 34:31 26 7. Üjszász 23 11 4 8 33:33 26 8. Jászapáti 23 8 8" 7 35:33 24 9. Jb. Vasas 23 9 6 8 41:41 23 10. Karcag 23 9 4 10 31:38 22 11. Járokszáll 23 5 9 9 32:40 19 12. Szó. VSC 2» 6 4 13 29:49 16 13. Tf öld vár 23 3 9 11 29:50 15 14. Jászklsér 23 5 4 14 28:57 14 15. Kmárton 23 3 7 13 2S-.53 13 16. Fegyvem. 23 4 4 15 _ 21:64 12 Néplap totó A Néplap Totő ,9. hetére bekül­dött szelvénvek-e kisorsolt 10 db TOTO szelvényt ezúttal Füleki t,ászló Jászárokszftllás, Széche­nyi út 3 szám alatti lakos nyer­te. A szelvényeket egyidejűleg feladtuk elmére» Szolnoki MTE—Békéscsabai Agyagipar 8:0 (4:0) Szolnok, 508 néző. — Vezette: Marsi. Szó. MTE: Sárkány — Tő- vizi, Török, Zalai — Csaba, Dan- ka — Sári; PaUai. Papp, Wilisch, Pusztai. Békéscsaba: Wandlik — Horváth, Vári, Gerendái — Mi- lecz, Román III. — Pataly, Lad- zényi n., Molnár, Mitykó, Far­kas. Sűrű esőben, mélytalajú pá­lyán kezdés után azonnal az MTE támadott veszélyesen. A 2. percben Pusztai óriási helyzet­ben kapu mellé lőtt. Állandó ve­szélyben forgott a vendégek ka­puja. — Az 5. percben Wilisch egyedül állt a kapussal szem­ben, de kapusba lőtte a labdát. Az MTE szebbnél szebb támadá­sokat indított. A 18. percben nagy kavarodás támadt a vendé­gek kapuja előtt és Wilisch lab­dája a hálóban kötött ki. 1:0. A 24. percben ismét Pusztai előtt adódott gólszerzési lehetőség, de Wandlik hárított. A 26. percben Pallai lövése a felső kapufáról vágódott vissza és a jó ütemben érkező Pusztai a hálóba fejelte. 2:0. A vendégek ellentámadások­kal próbálkozták, de csatáraik, lövései egyáltalán nem veszé­lyeztették Sárkány hálóját. A 31. percben Molnár, a vendégek kö­zépcsatára húzódást, szenvedett és a jobbszélre * állt ki. A 38. percben Pallai középen kiugrott és a hálóba lőtt. de a játékveze­tő les címén nem adta meg a gólt. (Véleményünk szerint a gól szabályos volt.) A 40. percbe^ született meg a mérkőzés leg­szebb gólja. Sári kiugrott és fut­tából védhetetlenül lőtt a háló­ba. 3:0. A 43. percben Wilisch került jó helyzetbe és szép gólt lőtt. 4:0. Szünet után ismét az MTE ro­hamozott. Pallai távoli lövését Wandlik szépen védte. A 49. percben Papp előtt adódott nagy helyzet, de kapu mellé lőtt. Az 52. percben Pappot a 16-oson be­lül felvágták, de a játékvezető sípja néma maradt. Az 53. perc­ben Mitykó lövéséből Sárkány felütötte a labdát, amit Csaba a felső kapufára fejelt, e véaül a védőknek sikerült menteniök A 60. percben Pusztai beadásából Sári fejelt a hálóba. 5:0. A 72. percben Pallai gólhelyzetben ka­nn fölé lőtt. Ezután az MTE le­lassított. Közönén erőltették a játéVot. Kis idő miVva azonban »srnét nagy iramot diktáltak és szép Papp — Pallai — Wilisch *ss7iáték után az utóbbi a háló­ba lőtt. *1:0. Egy pere múlva napp volt ismét eredményes. 7:0 <\ VÍSflPrp.riményt a 85. nercben VM állította be. lerázta ma­cáról a békéscsabai védőit, —^pen elfutott és a hálóba lőtt. 8:8. A csúszós mélytalajon' megle­pően jól játszott az MTE. Egy kis szerencsével még több gólt is rúghattak volna. Nem hiány­zott a játékukból a küzdőszellem sem. A vendégek egyáltalán nem voltak veszélyesek a kapura. — Ennek ellenére lelkesen harcol­tak az elsőtől az utolsó percig. Az MTE eredményességben és technikában magasan fölülmúlta ellenfelét. A játékvezető sok for­dított ítéletet hozott, főleg az MTE terhére. Jók: Sári. Danka. Papp, illet­ve: Vári, Gerendái, Farkas. P. I. « A forduló további eredményei Gyulai MEDOSE-Hódmezővá­sárhelyi MTE mérkőzés elma­radt. Békéscsabai Építők — Szarvasi SC 3:8 (1:0) Békéscsaba, 308« né­ző. Kecském*« TE—Kiskunfélegy­házi Építők 4:0 (2:0) Kecskemét, 300 néző. Csongrádi Petőfi—Jászberényi Lehel 2:1 (1:0) Csoftgrád, 1500 né­ző. Budapest I. osztályú ifjúsági vízilabda bajnokságért Szolnoki Dózsa—Budapesti Spartacus 3:2 (0:0, 1:0, 0:1, 2:1). Sportuszoda, Vezette: Molnár. A küzdelmes mérkőzésen a tervszerűbben játszó Dózsa ifik megérdemelten győztek a három egv percen belüli úszóval kiálló Spartacus el­len. A Dózsa góljait Urbán (2) és Kiss lőtte. P. I. A kosárlabda NB tl-ért Szolnoki MÁV Magyar Pamut 45:36 (33:28) Szolnok, Közgazdasági Techni­kum; Az első félidőben a MÁV fia- laljai játszották: Kiss (2), Pacza­li. Katonádé (4). Szilágyi (14), Tóth (11). Csere: Szurmai (4). Ta- 1:6, Szilágyiné (8), Bíró, Lőrincz- né (2). A mérkőzésen kitűnt a szolno­ki csapat első sora, melynek át­lag életkora nem érte el a 20 évet sem. A látottak alapján a szolnokiak győzelme teljesen megérdemelt. dát a játékosok. Az 56. percben a kiugró Szántait a 16-oson be­lül 11-es gyanúsan szerelték a védők. A 80. percben veszélyes BVSC támadás futott a balolda­lon, .Gerencsér beadását Szalai Csemai elé tette, akinek lapos lövésével szemben Kbhári tehe­tetlen volt. 1:1. A gól után idegesség volt ta­pasztalható a Vasasnál és a BVSC feljött. A 67. percben egy villámgyors támadás után Szalai nagy lövése a jobsarokba kötött ki. 1:2. Most Izgalmas percek követ­keztek. Nagy erővel támadott a Vasas. Beszorult a BVSC. A 76. percben Rétsági beadását Rada kézzel érintette a 16-oson belül, azonban a játékvezető nem látott szándékosságot. A 77. percben Kovács m. a balszélep ment el, de Rada csúnyán felvágta — a játékvezető ezért kiállította, és szabadrúgást ítélt 18 méterre a kaputól. Szántai állt neki,' lövé­se a sorfalba vágódott és onnan a meglepett Katona felett a há­lóba hullott. 2:2. Óriási öröm volt a nézőtéren, harsány buzdítás közepette tá­madott tovább a Vasas és a 81. percben Kovács fii. ellenállha­tatlanul futott el a jobboldalon, remek beadását Szántai egyből továbbította a hálóba. 3:2. A BVSC vezető gólja után bi­zony úgy nézett ki, hogy a Va­sas veszteni fog, de a gól után olyan lendületes játékot produ­kált a csapat, amit csak ritkán látni labdarúgó mérkőzésen. —- Egymást múlták felül a játéko­sok és 3 pere alatt megfordítot­ták a mérkőzés eredményét. Ilyen akarással és felfogással a csapat feltétlenül biztosítani tudja az VB II-ben maradást. ' Egyénileg liohárinak voltak ügyes védései, a gólokat nem védhette. A hátvédhármasból Végh magabiztos játéka emelke­dett ki. — Dányi Igen hasznefean küzdött, Helle fordulás után többször bizonytalankodott. A fedezetek közül Pintér játéka volt igen jő. de Szonda is végig nagy akarással küzdött. A csa­társor és a mezőny legjobbja Kovács HL volt, G. J. (a PROHIRDETE ÍseiT) .......» ' SZ OLNOK megyei Tűzrendészet! Osztályparancsnokság meghatá­rozott időre gyakorlattal rendel­kező gépírót vesz fel. Jelentkez­ni személyesen. Szolnok. 68-asok útja. SZOLNOKON központi nagymé­retű kétszoba összkomfortos la­kásomat elcserélném központban hasonló egyszobásért. Cim a ki­adóban. BEKOLTÖ2HETO kétszobás csa­ládi ház és 38 négyzetméter szá­raz padlódeszka eladó. Szolnok, Tompa Mihály utca 4. A VAROS központjában szoba- konyhás-spejzes telkes ház — azonnal beköltözhetően eladó. Érdeklődni: Szolnok; Táncsics u. 10. HE KT Állami Gazdaságban ta­nya,' melléképülettel lebontásra eladó. Érdeklődni lehet: Bíró István Mezőhék, Állami Gazda­ság. c 1700-as Mercedes jó állapotban eladó. Szolnok, Berzsenyi Dániel utca 38. ELADÓ egy személygépkocsi, Renault BFK—4-es, Túrkeve, Thököly u. 24. TELKET vásárolnánk Szolnok kertvárosában (Almási-kerí). — Ajánlatokat a kiadóhivatalba „Családi-ház” Jeligére kérünk. FIGYELEM! Mielőtt eSerépkály- hát vásárok tekintse meg a Karcagi Népművészeti Agyas ipari KTSz kályha mintáit. Nagy választék, pontos beütemezett szállítás. Vállalunk kályha átra­kást, tisztítást. Még az őszi Idém előtt adja le megrendelését. Cltr. Karcag. Deák körút. KOZULETEK FIGYELEM1 Bú­tor vásárlásaikat a 46. sz. bútor-, boltban Szolnok. Kossuth Lajos utca 23 sz. alatt eszközölhetik. Közületi kiszolgálásra kijelölt bolt. SKODA 1101 jó állapotban sürgő­sen eladó. Érdeklődni lehet r, óra után ftaolnok, TlaM Antal u. u. — ÄTÖ ellőtték a labdát. Szolnoki rész­ről előbb Pintér, majd Koncz vétette el. a labdát, ezután pedig a játékvezető egy szolnoki sze­relésért túlszigorúan 4 méteres: ítélt. A megítélt büntetőt Ma ve: a jobbsarokba lőtte. 13). A ki­egészült csapatok nagy akarás­sal küzdöttek. Hasznos n. fölé emelt, majd emebrelőnyből do­bott gólt Szolnok. Kiss kiállítása után Pintér előbb a kapufát ta­lálta el, később viszont nem hi­bázott. 1:1. A harmadik negyed Hasznos H. emlősével kezdődött, de I»ti­kász védte. Pintér és Kiss páros kiállítása következett, majd gyö­nyörű szolnoki támadás maradt kihasználatlanul. Splisz kiállítá­sából számazott emberelőnyt Brinza pillanatok alatt kihasz­nálta, 2:1 Szolnok javára. Mayer kapufát lőtt, Kuczora kiállt és Splisz révén gyorsan kiegyenlí­tett az Újpest. 22. Kanizsa lövé­sét védte az újpesti kapus, majd Kuczora és Sóti párosán kiállt. Az utolsó negyed idegtépő iz­galmakkal kezdődött. Kiss Brin- zát a víz alá nyomta, átúszott rajta, az üresen levő Spliszhez játszott, aki a sz,olnoki kaputól mintegy két méterre rálőtte a labdát, de Boros a védhetetlen- nek látszó lövést hihetetlen ref­lexei szögletre ütötte. Üjabb pá­ros kiállítás után • Koncz és Kusztos került partra, öldöklő küzdelem folyt a vízben, sok tá­voli lövéssel. A > szolnoki csapat megpróbálta ezután a labdát tartani, sajnos, a befejezés előtt egy perccel Dömötör megszerez­te. előrevágta és az üresen levő : Mayer nagy lövése Boros Bjja- , hegyét érintve a felső kapufa I alatt vágódott a hálóba. 3:2 az Újpest javára. Bírálat: Mint az várható volt. a rangadó mérkőzés szép játék helyett rendkívül kemény, izgal­mas küzdelmet hozott. A szoros emberfogásból adódó test—test clíetil dulakodás nem vált elő­nyére egyik csapatnak sem és a sok kiállítás, valamint a pillana­tonként! szabaddobés miatt nem válhatott folyamatossá a játék egyik csapat sem tudta szokott teljesítményét nyújtani. Az ak­ciónélküli mérkőzésre Jellemző, hogy a dobott öt gólból lifirom emberelőnyből, egy büntetőből esett és az ötödik is egy üresen maradt játékos váratlan erős lö­vésének az eredménye. A dön­tetlen azért lett volna Igazságo­sa blvjnert az Újpest egyáltalán nem volt jobb: sőt, úszástechni­kában a szolnoki csapat felé bil­len a mérleg. Gólhelyzetek te­kintetében is egyenlő az arány. — viszont ezek kihasználásában még javítani kel) a'szolnoki já­tékosoknak és ez intő jel a jö­vőre nézve. Az Újpesti Dózsában a gólerős Mayer, valamint a rendkívül energikusan játszó Kiss Attila szerepelt Jól. A Szolnoki Dózsa játékosai valamennyien jól ját­szottak. a sok kiállításnak tud­ható be. hogy tudásuk nem tu­dott teljes egészében kibonta­kozni, de közülük is ki kell emelni Boroa szenzációs védését. «*• pataki — Ma a megyei labdarúgó ifjúsági válogatott keret edzése Megyénk ifjúsági labdarúgó válogatottja május 7-én Egerben Heves megye ellen lép pályára. Válogatottunk a Heves megyeiek elleni mérkőzésre való felkészü­lés során ma Szolnokon, a eu- korgyári sporttelepen 16 érakor edzőmérkőzést tart. Ellenfele a Szolnoki Kinizsi együttese lesz. Az ifjúsági bizottság 16 játé­kost hívott meg az edzésre. Az MTE nyerte a május f-i találkozót Szolnoki MTE—Szolnoki MÁV 1:0 (1:0). Részletes tu­dósítást, holnapi számunkban trnoliinb A döntetlen igazságosabb lett min a