Szolnok Megyei Néplap, 1961. május (12. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-23 / 119. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP ián vaájus A, Az NB ll-es ökölvívó csapatbajnokságért Szolnoki MÁV—Szegedi Dózsa 16:4 Szolnok, Járműjavító kultúr­terme. A találkozó a szolnokiak biz­tos győzelmét hozta. Az egyes párok küzdelmében a következő eredmények születtek: (előlállók a szolnokiak). Légsúly: Sütő el­lenfelét, Urbánt a vezetőblró a második menetben sorozatos sza­bálytalanságért leléptette. Harmatsúly: Pintér pontozásos győzelmet aratott Kozák J. el­len. Pehelysúly: Mátyus ellenfél nélkül győzött. Könnyűsúly: Farkas edzője az első menetben Lakatos G. ellen feladta a küzdelmet. Kisváltósúly: Miklós pontozá­sos vereséget szenvedett Tőthtól. Váltósúly: Bevíz ellenfele, Gom­bos az első menetben feladta a küzdelmet. Nagyváltósúly: Török ellenfele, Vazorha az első menetben, mi­után a vezetőblró megintette «- feladta a mérkőzést. Középsúly: Eesédl ellenfelét, Pemetzit a vezetőblró a harma­uuiHiiHiiiMiimimimiiHiiiiiiiiiiiiiiimiiiiii Megérdemelten győzött a Dózsa Szolnoki Dózsa—Bp. Vasas 6:3, (3:1, 8:0, 1:1, 1:1) Sportuszoda, vezette: Boér. t— Szolnok: Boros — Brinza, Pintér — Kanizsa — Kuczora, Hasznos n., Konez. Edző: Czapkó Miklós. Vasas: Kunos — Potyondi dr., Kunsági — Kiss — Gera, Vitáris, Lepies dr., csere: Csillag H. Ed­ző: Szalal István. Kezdés után egy gyors Vasas támadás alakult ki, melyet gól­lal fejeztek be a fővárosiak. 0:1. A Dózsa gyorsan megszerezte az egyenlítést. 1:1. Néhány perc múlva pedig már három gólos vezetésre tettek szert a szolnoki fiúk. Ezután mezőnyjáték követ­kezett. Ezt követően a Dózsa vet­te kezébe a játék irányítását és biztosan szerezték meg győzel­müket. A Dózsa lényegesen Jobb volt ellenfelénél. Helyzeteiket is job­ban használták ki a szolnoki já­tékosok és így megérdemelten jutottak a győzelemhez. — jók: Koncz, Kanizsa, illetve: Kunsági, Lepies dr. A forduló további eredményei FTC—BVSC 5:4 (13, 1:1,1:0,, 2:1) Vasas Iz2ó—Csepel Autó 3:2 (2:0, 1:0, 0:1, 0:1), Újpesti Dózsa—Bp. Vörös Meteor 5:1 (0:0, 2:0, 1:1, 2:0), Ä vízilabda 0B II-ért Budai Spartacus—Szolnoki Honvéd 3:8 (0:0, 8:0, 0:1, 1:1) Szolnok, Damjanich uszoda, 200 néző, vezette: Gáti. — Spartacus: Hulmann — Bordás, Hajdú — Szilágyi — Haraszti, Hausherr, Kászonyi. Csere: Ratkai, Gőbel, Hingyi. Honvéd: Hohi — Füzessi, Szoboszlói — Mohácsi — Sőlét- ormos. Matyó, Jegesi. — Csere: Barna, VértessL Góllövők: Ha­raszti, Szilágyi (4 méteresből), Söíétormos, Szilágyi, Füzessi. Hatalmas küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A játéko­sok Idegesek voltak. A főváro­siak vezető gólja úgy született, hogy Söíétormos teljesen szaba­don hagyta Harasztit 5 méterről kapura lőni. (Előtte állítólag já­tékvezetői sípszót hallott). Ez­után a gólveszélyes Szilágyi bün­tetőből újabb gólhoz juttatta csá' patát. A harmadik harmad a szolnokiaké volt. — Söíétormos nagyszerű kettőzéssel szépített. 2:1. Az utolsó negyedben mind­két csapat emberelőnyből szer- zett gólt. A Honvéd csatársora meddőén játszott. Keveset tört kapura, keveset Is lőttek. Helytelen volt Matyó és Söíétormos csak a vé­dekezésben történő játéka. A já­tékvezető Ítéleteivel a szolnokia­kat súlytotta; Sokszor a fővárosi edző beszólására Ítélkezett. A forduló további eredményei Ganz-MAVAG—Typográfia fe\4. Tatabánya—VTSK 6:4. r- Bo7Só se dik menetben sorozatos szabály­talanságáért leléptette. Félnehézsúly: Vígh ellen Bódl az első menetben feladta a küz­delmet. Nehézsúly: Lukács ellenfél nél­kül győzött. így végeredményben a Szolno­ki MÁV l6:4-es nagyarányú győ­zelmet aratott. Az élcsapatok fekete vasárnapja az NB II Keleti csoportban Néplap Totó I; ; 12. hét Tipp J | L Szó. MTE—Sze. Építők | ! | ! 2. Gyula—Töröksztmiklóa § j j 3. Orosháza—Martfű aK- . j | » 4. Szó. Dózsa—BVSC j OB L vízilabda = ] i 5. Kmárton—Kunhegyes ü j ! ! Megyei I. osztály S ! A labdarúgó bajnokság döntő szakaszában olyan eredmé­nyek születtek és olyan meglepő teljesítményeket láthattunk, — amelynek hallatára még a leged zetebb Idegzetű sportemberek is értetlenül csóválják a fejüket. Egyre bizonyosabb, hogy a vég­ső eredmények kialakítása: a bajnokság megnyerése és a ki­esés kérdése nemcsak a tényleges tudáson; a valóságos erővi­szonyokon múlik, hanem nagy szerepe lesz majd az Idegek harcának is. A Ganz-MAVAG és az Ózd hazai pályán elszenve­dett veresége mellett ide sorolhatjuk a MÁV miskolci kudarcát te, ________' ni ncs minden veszve. Támadá­Miskolci VSC—Szolnoki MÁV 8:0 (1:0) Miskolc, 4000 néző. Vezette: Ballá B. (Kádár E.—Doszpely S.) Miskolc: Mlhalovszkl — Homo- vlcs, Buna, Péter — Zoller, Ko­vács *—* Balatics, Tóth Dobos, Gyetván, Deák. — Edző: Fekete László. Szolnok: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Dras- kóczi, Szekeres — Tóth, Csábi, Pintér, Sós, Dobos. Edző: Faze­kas László. Szolnok kezdte a Játékot, de azonnal a hazaiak vették át az irányítást. Rövid tapogatózás után egyre élénkebb lett az iram. Előbb Pintér jó beadását az utolsó pillanatban ütötte le Dobos fejéről Mihalovszki — a másik oldalon viszont Cselényi kifutással mentett. A 10. percben Dobos jól ment el a balszár­nyon, beadásszerű lövése elsu­hant a vetődő miskolci kapus alatt, de az oldalléc mellett ki­ment az alapvonalon. Az eleinte tervszerűtlen hazai támadások egyre sűrűsödnek — sok a mellé és fölé küldött lövés. A 15. perc­ben Cselényi nagy bravúrral vé­dett egy közeli kapáslövést, de a 21. percben a tisztán hagyott Balatics bombáját már nem tud­ta fogni. 1:0. Miskolc javára. — Egyre keményebb lett a játék. A tartózkodóan játszó szolnoki csatársort egy-kettőre megpuhí­tották. Előbb Csábi, mjd Szeke­res és Pintér került a földre. A legkomolyabbnak Csábi térdsé­rülése bizonyult, aki ettől kezd­ve csak a jobbszélen statisztált. A 24. percben a hősiesen küzdő Dobos elment a baloldalon, már csak a kapus állt szemben vele. de nagyszerű helyzetben Ismét hajszállal a kapu mellé lőtt. A félidő vége felé a mezőnybeli miskolci fölény egyre Jobban ostromszerűvé vált, de sikerült az újabb gólveszélyt megakadó ljoznL Szünet után kezdetben Ismét akadt egy-két formás MÁV tá- fadás is. Úgy látszott, hogy még salnk azonban körülményesek és erőtlenek voltak. Miskolc rövi­desen erősített és a vetődő Cse- lényl alól kirúgták a labdát, de a Játékvezető lefújta. — Az 52. percben a keresztező Draskóczi lábán átesett Gyetván. A játék­vezető n-est ítélt, amit Miskolc értékesített, 2:0. Ettől kezdve Szolnok teljesen visszaesett — 'beszorult — és pa­rázs helyzetek egész sora adó­dott Cselényi kapuja előtt, aki azonban ebben a kritikus Idő­szakban kitűnően védett. A 72. percben mégis majdnem szépí­tett Szolnok, amikor Tóth a ki­futó kapus fölött az üres kapu­ra ívelt, de balszerencsénkre ez is a léc fölött hagyta el a játék­teret. Pár perccel később várat­lanul Pintér került jó helyzetbe, de kapusba lőtte a labdát. A 77. percben Ismét hazai roham kö­vetkezett, de ekkor a felsőléc mentett. A ritka szolnoki pró­bálkozásokat a hazai védelem lestaktikája tette veszélytelen­né, a MÁV csatárok ezúttal nem találták meg az ellenszerét és maradt végeredmény 2:0. A szolnoki csapat ezen a mér­kőzésen csődöt mondott és a mérkőzés egyetlen szakaszában sem mutatott nevéhez méltó játékot. A jelenlevő mintegy soo főnyi szolnoki szurkoló szinte megkövültén nézte csapatának vergődését, de a hazai közönség tárgyilagos része is nagyot csa­lódott a második helyen álló szolnokiak sivár, ötlettelen játé­kán. Ha Cselényi, Abonyi, Dobos és helyenként Szekeres nem nyújtott volna rendkívüli telje­sítményt, akkor most jóval na gyobb arányú vereségről szá­molhatunk be. A miskolci csapat nyugodtan, hatalmas harcikedwel játszott, védelmét a szolnoki támadósor nem állította nagy feladat elé. A fedezetsor szorgalmas építő- munkája, a csatársor sok moz- gásos, friss, gólratőrő játéka el­ismerést váltott kL H. Gy, Sok helyzetet hagytak ki a Vasas csatárok Jászberényi Vasas—Kecske­méti Dózsa 1:1 (1:0) Jászberény. 1500 néző. Vezette: Szabó I. Vasas: Kohári— Dányi, Túri. Helle — Szonda, Pintér — Kovács in., Rétsági, Szántai, Bí­ró, Hegedűs. Edző: Kerekes Im­re. Kecskeméti Dózsa: Czéh — Tordasll, Határ, Kerepesi •- Csordás, Menezel — Rigó, Laczi II., Vékony, Szöczei, Rozgonyl. Edző: Szabó Géza. Nagy lendülettel kezdett a Va­sas és azonnal átvette a játék irányítását. A vendégek védeke­zésre kényszerültek. Már a 6. percben nagy helyzet maradt ki­használatlanul. Szántai szabad­rúgása az 5-ösön álló Bíró elé került, akinek lövését azonban Czéh nagy szerencsével szögletre tudta ütni. A Dózsa csak a 12. percben vezetett támadást, s eb­ből Rigó a kapu fölé lőtt. A Va­sas csatárok középen erőltették a játékot, szélsőkre úgyszólván alig játszottak. Nagy fölényben játszott a Vasas, rengeteg sza­bálytalanságot vétettek a Dózsa védők, azonban a szabadrúgások sorra kihasználatlanul marad­tak. A 35. percben parázs jele­netek voltak a Dózsa kapu előtt, lövést, lövés után mentettek a védők, végül Bírót szabálytala­nul akasztották. A játékvezető a kaputól 10 méterre közvetlen szabadrúgást Ítélt. Ezt Szántai kapta, akinek lövése a sorfalba vágódott. A visszapattanó labdát Ismét Szántai lőtte nagy erővel a léc mellé. A 37. percben Ko­vács ÜL hagy ki óriási helyze­tet. Három lépésről lőtte mellé a labdát. A 40. percben Hegedűs csak a kapussal állt szemben. I.ővését a vetődő Czéh nagy sze­rencsével lábbal tudta menteni. A 43. percben érik góllá a Vasas fölénye. Szántai szabadrúgását Czéh csak kiütni tudta, a labda Bíró elé kerül, akinek lapos lö­vése a jobb sarokban köt ki, 1:0. Fordulás után mindenki azt várta, hogy a Vasas több gólt rúg. Azonban nem ez történt, mert most inkább a vendégek támadtak veszélyesebben. Ese­ménytelen negyedóra után fel­jött a Vasas is. Szántai kecseg­tető helyzetben kapta Hegedűs beadását, de lövése nagy erővel • a léc mellett suhant el. Ezután a gyora és veszélyes Dózsa csatá­rok vették át a játék irányítá­sát. A 60. percben Szőczel a ha­bozó Vasas védők mellett el­ment és 11 méterről leadott nagy lövése védhetetlenül vágódott Kohári hálójába. 1:1. Gól után ismét veszélyes Dózsa támadás következett. Vékony kicselezte a védőket és teljesen tisztán, pár lépésről a kapu mellé gurí­tott. A 69. percben a Vasas ha­gyott ki egy nagy helyeztet. Ve­szélyesek a Dózsa támadások Is. A Vasas nagyon szétesően ját­szott. A 75. percben Rozgonyi száguldott ed a szélen, s Kohári- nak csak merész belevetődéssel sikerült tisztázni. A hátralévő időben eseménytelen Játék folyt. A Dózsa az eredmény tartására törekedett, amivel sikerült Is el- vlnnle a Vasas számára döntó- Jelentöségű egyik pontot. Az első félidőben rengeteg helyzetet hagyott ki a Vasas, s ebben az Időben döntő fölény­ben játszott. A helyzetei alapján több gólos vezetéssel kellett vol­na fordulnia. A második félidő­ben érthetetlen módon erősen visszaesett és rengeteg hibával játszott. A sikertelenség Ideges­sé tette a játékosokat. Kohári biztos pontja volt a csapatnak. A hátvédhármas nem vétett kü­lönösebb hibát. Túri volt ennek a résznek a legjobbja. A két fe­dezet az első félidőben Igen jól játszott, de szünet után renge­teg hibával. Sok volt a felesle­ges cselezgetés. A csatársorban Bíró játékát lehet kiemelni, aki végig nagy akarással küzdött. Kovács iri. fordulás előtt na­gyon kevés labdát kapott, szü­net után pedig rengeteg hibával játszott. Rétsági mélyen legutób­bi formája alatt Játszott. Szántai végig nagy akarással küzdött, de lövéseivel nem volt szerencsés. Hegedűs sokat hibázott. A kecs­keméti csapat csak szünet után mutatott valamit. — Legjobbjai: Czéh. Határ, Csordás és Lapzl H. voltak. Szabő I. játékvezető vé­gig kitünően, hiba nélkül vezette a mérkőzést. • G. J. Feladó) ......... CSEPEL NB I-es labdarúgó csa­pata Játszik szerdán du. 17.39-kor a Szolnoki MÁV csapatával Szol­nokon. ........................ A labdarúgó NB II. ^Mása KELETI CSOPORT 1. Ganz-M. 2® 13 9 4 43:18 35 2. Szolnok 26 14 7 5 57:30 35 3. Ózd 26 14 6 6 4125 34 4. BVSC 26 15 3 8 49:28 33 5. Miskolc 26 11 6 9 33:31 28 6. Kecském. 26 9 9 8 32:33 27 7. Pénzügy. 26 8 10 8 32:33 26 8. Egyetért. 26 7 11 8 29:29 25 9. Bp. Élőn. 26 9 6 11 31:35 24 10. Borsod 26 8 7 11 23:29 23 11. Nyíregyh. 26 7 9 19 1434 23 12. Cegléd 26 6 11 9 24:43 23 13. Diósgyőr 26 6 9 11 27:36 21 14. SZVSE 26 8 5 13 29:40 21 15. Bp. Sp. 26 6 8 12 32:40 20 16. Jberény 26 7 4 15 27:49 18 A forduló eredményei Szegedi VSE—Ganz-MAVAG 2:0 (0:0) Kőbányai út, 4500 néző, Bu­dapesti VSC—Diósgyőri Bányász 13 (1:0) Szőnyi út, 500 néző, Pénzügyőrök—VM. Egyetértés 1:1 (1:0) Soroksár, 800 néző, Borsodi Bányász—Ózdi Kohász 1:0 (0:0) Ózd, 4500 néző Nyíregyházi Spar­tacus—Ceglédi VSE 0:0 (0:0) Nyír. egyháza, 3500 néző. Színvonalas kettős vívóverseny Törökszentmiklóson Vasárnap Törökszentmiklóson a Bercsényi Miklós gimnázium tornatermében m. o. férfi tőr és ifi női törvívó versenyt rende­zett a Szolnok megyei vívó Szö­vetség. Mindkét rendezvény al­kalmat adott a minősítés meg­szerzésére, s a Kilián Testneve­lési Mozgalom pontszerzésére. Ennek megfelelően nagy Igyeke­zettel küzdöttek a résztvevők, a döntőbejutásért, s a helyezé­sekért. A férfi tőrversenyen a Debreceni Vasutas, a Nyíregy­házi Petőfi, a Salgótarjáni Bá­nyász, a Szolnoki MÁV és a Tö­rökszentmiklósi Gimnázium, a női tőrversenyen a DVSC, a Szolnoki MÁV és a Törökszent­miklósi Gimnázium vívói léptek pástra. , A férfi tőrverseny 19 Indulói két hatos és egy hetes csoport­ban küzdöttek a döntőbe ju­tásért. Két csoportban ez simán eldőlt, de egyben négyes holt­verseny alakult ki egy helyért. A döntőben nagy küzdelem folyt a helyezésekért. Bátorfi (Szolnok) 7 győzelemmel holt­versenybe került Meszessel (Sal­gótarján), s 5:4 arányú győzel­mével biztosította magáné Ír az első helyet. Gyors, Jő a tempó­érzéke, de sokszor kibúvik belő­le a kardozó. Hargitai (Szolnok) 5 győzelem­mel 9 kt-al harmadik lett. Egész formásán tőrözik kardozó létére, s ha nem húzza vissza a karját, több esetben támadás közben, jobb eredményt érhetett volna el. Túri (Törökszentmiklósi, a ver­seny meglepetését okozta. Fé­lénkségét végre levetkőzve bá­tor vívással 5 győzelmet szerzett és a negyedik helyen végzett. Jól vezeti a pengét, jól kerül, s jól tér kL Dókus (Törökszentmiklósi 4 győzelemmel, 6 kt-al az ötödik. Gyors, erőteljes vivő, aki a várt eredményt elérte. Ha lábmunká­ját javltja még eredményesebb lesz. Ulicsnlk (Szolnok) 4 győzelem­mel és 14 kt-al a hatodik. Egyik alkalommal bátran, formásán, eredményesen vfv, másik alka­lommal viszont érthetetlenül ki­hagy. Többre képes. Bencsik (Szolnok) 3 győzelem­mel a hetedik. Sonkoly (Szolnok) 1 győzelem­mel a nyolcadik. ívnod a «eüen Mind a hárman 2—2 győzelmet arattak. A sorrendet a találat aránya döntötte el. Faragó Váj­ná J. és Vájná E„ Rigó és Balázs második éve vívnak, s kardozők.I Ennek ellenére jól állták mee al em doni, hogy a helyüket törökszentmiklósi vívók ezen a neiyuket, s torszerűen vívtak. | versenyen szerezték az első mi­nősítésüket. Nem régen alakult meg a szakosztályuk a Bercsé­nyi Gimnázium sportkörében. — Eddig szakosztályon kívül vív­tak valamennyien, s rajtengedé­lyesek voltak. Bátorfi eredményével n. osztá­lyú tőrőző lett, míg Túri, Dókus,' Bencsik és Sonkoly Hl. osztályú minősítést szerzett. Ifi leány tőrben 11 induló volt. Egy hatos és egy ötös csoport­ban vívtak a továbbjutásért. Vé­gül három szolnoki, három tö­rökszentmiklósi és három debre­ceni vívó Jutott a döntőbe. Közülük Danics (Szolnok) a leggyakorlottabb 7 győzelemmel biztosan és megérdemelten sze­rezte meg az első helyet. Végre ismét bátrabban versenyzett. Faragó (Törökszentmiklósi 5 győzelemmel 8 kt-al lett a har­madik. A döntő legfiatalabb résztvevője formás vívással érte el a Jó helyezést. Volt még egy 4:3 arányú veresége is. Vájná Judit (Törökszentmiklős) ugyancsak 5 győzelemmel, de 12 kt-al került a negyedik helyre. Mozgása egyre gyorsabb, s fo­lyamatosabb. Helyezése megért demett. Rigó Mária (Szolnok) hetedik, Vájná Edit (Törökszentmiklósi nyolcadik, Balázs Klára (Szol­nok) kilencedik helyen végzett. VÉGEREDMÉNY in. o. férfi tőr (19 Induló): I. Bátorfi (Szolnok) 7 gy, 2. Meszes (Salg. Bányász) 7 gy, 3. Hargitai (Szolnok) 5 gy, 9 kt., 4. Túri (Tö­rökszentmiklős) 5 gy, 14 kt., 5. Dókus (Törökszentmiklős) 4 gy, 6 kt., 6. Ulicsnik (Szolnok) 4 gy, 14 kt., 7. Bencsik (Szolnok) 3 gy, 8. Sonkoly (Szolnok) 1 gy, 9. Kul­csár (Nyíregyháza) 0 győzelem. Ifi női tőr (11 induló): 1. Da­nics (Szolnok) 7 gy, 2. Harsányi (DVSC) 6 gy, 3. Faragó (Török- szentmiklós) 5 gy, 8 kt., 4. Váj­ná J. (Törökszentmiklós) 5 gy, 12 kt., 5. Erdei (DVSC) 4 gy, 6. Burai (DVSC) 3 gy, 7. Rigó (Szol­nok) 2 gy, 3 kt., 11 at., 8. Vájná E. (Törökszentmiklós) 2 gy, 3 kt., IC at., 9. Balázs (Szolnok) 2 gy, 5 kt, e 1. J. “ Beküldési határidő: május 27.-én déli 12 óra. Felhívjuk kedves totózóink ti-1 közölt Néplap Totó-szelvényt ér­evelmét hozv s tnáius 21,-i va-1 vénytelenítjűK és így 3 most ko- gyeunet, nogy a május va i zöUet nyilvánJtjuk e aéíre érvé. sársapi számunk sportrovatában | nyesnek. Ezt kell beküldeni. A labdarúgó NB III-ért Nagy lelkesedés — jó mérkőzés Törökszentmiklósi Fáklya—^ Szarvas 5:0 (8:0) Törökszentmiklós, 800 néző, ve­zette: Pengő. Törökszentmiklósi Fáklya: Barta — Szecsel. Feny­vesi, Búzás — Papp, Szakáll — Deák, Karakas, Kóea, Szőke, Horváth. Szarvas: Gondacs — Bokros, Csemus, Szító — Pat­kós, Szalontól — Járó, Nádas, Sebők, Kerekes n., Burács. Kezdés után a Fáklya vette kezébe a játék irányítását. A második percben Szakáll Kara- kashoz, majd Horváth-hoz ját­szott, aki 16 méterről lőtt kapu­ra, amit Gondacs könnyen vé­dett. Utána Szakáll vezette fel a labdát, Horváth-hoz adott, — ő azonban 8 méterről kapu mellé gurított. A 28. percben Horváth a fél pályán szerezte meg a lab­dát, elfutott a balszélen. Az alapvonalról magasan beadott, e Kósa a H-es pontról a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 13 a Fáklya javára. A 30. percben Deák futott el, azonban Csemus szögletre sze­relte. A 37. percben Papp labdá­jával Karakas kiugrott, Szító szögletre szerelte. A szögletet Karakas ívelte a kapu elé, nagy kavarodás lett a kapu előtt, *- azonban a kapussal szabályta­lankodtak. így elveszett a jó helyzet. A 39. percben Horváth futott ei, a balszélen remekül begurított Deáknak, aki 18 mé­terről fordulásból laposan kapu­ra lőtt. A labda a vetődő kapus mellett vágódott a hálóba, 2:0. Fordulás után a 48. percben Szakáll Deákhoz, ő Karakashoz továbbított, utóbbi felismerte a helyzetet, s Deákhoz visszagurí- torta, aki 7 méterről a jobb ka­pufa mellett a hálóba vágta a labdát. 33. Kezdés után tovább­ra Is a Fáklya támadott. Szakáll Karakashoz játszott, aki a jobb oldalon elfutott Szító mellett s a kifutó kapus mellett 16 méter­ről a jobb kapufa mellett a hálóba lőtt. 4:0. Ellentámadás során Patkós jó labdát adott Já­rónak, aki beadott, azonban Fenyvesi szögletre mentett. A szögletet Szecsel fejjel mentette. Karakas a halszélen vezette fel a labdát, s )8 méterről a kifutó kapus mellett beállította a vég­eredményt. 53. Gőllövők: Deák (2), Karakas (2), Kósa. Jók: Papp. Szakáll, Búzás, Deák, illetve: Szító, Pat­kós. A közönség Jó Iramú mérkő­zést láthatott. A Fáklya csapató nagy akarással és lelkesedéssel küzdött. A vendégek szétesően játszottak. A játékvezetői hár­mas jól működött. Papp István Orosházi Kinizsi—Szolnoki MTE 1:1 (1:0) Orosháza. 1000 néző, vezette: Stark. Szolnok: Sárkány — Tó- vizi. Török, Zalai — Sári, Danka — Cs. Farkas, Fallal. Papp, Wi- lisch, AdámosL Orosháza: Jan- zsó — Perlési, Békési, Fiam — Szabő, Dudás — Csömör, Berta, Gera, Túrt, Kojnok. A nagy esőtől felázott talajon mindkét csapat nagy Iramban kezdett. A hazaiak veszélyesen támadtak. Az 5. percben Túri hatalmas lövése hajszállal ment kapu mellé. Az MTE ellentáma­dással próbálkozott, de a jól zá­ró hazai védelem visszaverte azokat. A játékosok sokat csúsz­káltak a síkos talajon. A 9. perc­ben Gera távoli, nagy lövését Sárkány csak szögletre tudta kiütni. A 22. percben Wllisch nagyerejű lövése szállt kapufölé. A hazaiak a 26. percben vezetés­hez jutottak. Csömör a jobbszé­len elfutott és lapos beadását Berta a hálóba rúgta, 1:0. Az MTE játékosoknál sok volt a pontatlan átadás. Ehhez hozzájá­rult a mély talaj Is. A 38. perc­ben Gera óriási helyzetben el­vétette a labdát. A félidő befe­jezése előtt Pallal lőtt kapufölé. Szünet után szakadó esőben folytatódott a játék. A 47. perc­ben Adámosi szabadrúgásból magasan kaou fölé lőtt. Az 60. perctől feljött az MTE. Az 57. percben Wllisch félmagasan be­ívelt labdáját Papp nagy erővel vágta a hálóba. 1:1. Nagy küzde­lem indult a győztes gólért. Az MTE volt ekkor a kezdeménye­ző. A 60. percben sportszerűtlen jelenet Játszódott le a pályán. Ennek során Sárit és Túrit a já­tékvezető kiállította. A 75. perc­ben az MTE megszerezhette vol­na a győzelmet, de Pallai 4 méterről a kapusba lőtt. A be­fejezés előtt nyílott helyzet az MTE csatárok előtt, de azokat nem tudták kihasználni. A nagy tét rányomta bélyegó: a játékra. Az MTE játékosai so­kat idegeskedtek és így sokat is hibáztak. Az első félidőben a hazai csapat, fordulás után az MTE volt jobb. Az orosházi vé­delem jórész biztosan hárította az MTE támadásokat. A hazaiak vezető góljánál a szolnoki véde­lem elaludt. A mérkőzés további részében azonban ez a csapat­rész volt az együttes legjobbja. A támadósorban nem volt lob­banékonyság. Bosszantó volt, hogy még a 16-osról is alig akartak lőni. Sokat cseleztek, ami megbosszulta magát. így az orosházi védők idejében tudtak mindég beavatkozni. Az oroshá­zi csapat kitűnően Játszott. Kü­lönösen Gera volt igen veszé­lyes. Sajnálatos, hogy a két kiállí­tott játékos megfeledkezett ma­gáról és ezzel hátrányt okozott csapatának. A Játékvezető kiválóan műkö­dött. Jók: Sárkány, Wiiißch, Za­lai, illetve: Perjésl, Békési, Gera. P. I. A forduló további eredményei Martfűi M5E-K«fmaiTE 0:0 Martfű, 300 néző Szegedi Építők—J ászb erényi lehel “ (0-1) Szeged, 10 ooo néző, Gyulai mf.DOSZ—Csongrádi Pét ófi 7.2 (4:0) Gyula, 1500 néző, Makót Va­sas—Kiskunfélegyháza mérkőzés elmaradt, mert a kiskunfélegy- háziak nem jelentek meg. A labdarúgó NB I. eredményei MTK—Vasas la (1:1) Hungária körút, 15 000 néző, vezette: Her­nádi. GóUövők: Molnár, illetve: Ihász. Szeged—Győr 4:3 (1:1) Sze­ged, 15 000 néző, “ vezette: Ifj. Schopp. Góllövőkl Reményik, Pető, Portörő (11-esből), Szabó, Illetve: Orbán, Morvái (11-esből), Vári. Dorog—Bp. Honvéd 2:1 (0:0) Dorog, 6000 néző, vezette: Szigeti. GóUövők: Láng, Monos­tori, illetve: Solti. Pécs—Ferenc­város 2:0 (2:0) Pécs, 20 000 néző, vezette: Katona. GóUövők: Ga­rami (2), egyet 11-esbőL Diósgyőr —Csepel i:l (1:0) Csepel, 4000 né­ző, vezette: Horváth L. GóUö- vők: Solymosi, Illetve: Pál n., Salgótarján—Debrecen 4 a (2:1) Debrecen, 14 ooo néző, vezette: Foór. GóUövők: Bodon, Bablena. TaUga (ll-esből), Vasas, illetve: Kertész (2), A Totó 21» heti eredmény© 1. MTK—Vasas * 1:1 2. Pécs—FTC 1 2:0 3. Dorog—Bp, Honvéd 1 2:1 4. Szeged—Győr 1 4:3 5. DVSC—SBTC 2 2:4 6. Csepel—DVTK K 1:1 7. Jászberény—Kecskemét X 1:1 8. Egyetértés—Pézügyőr, X 1:1 9. MVSC—Szolnok 9. 2:0 10. Budai Sp.—Lombik K 0:0 11. Szállítók—Budafok 1 8:1 12. Elektromos—EVTK ' I 2:1 A megyei labdarúgó bajnokság eredményei Szó. MÁV II.—Jb. Vasas It. 1:0 Szó. Vasutas—Mtúri MAFG 0:6 Kunhegyes—Karcag 1:1 Fegyvernek—T. Vasas 0:2 Mtúri Honvéd—Kunmárton 4:0 Jászkisér—Szó; Kinizsi 1:4 Jászárokszóllás—Tföldvár 4:2 Jászapáti—Üj szász B;2 Néplap totó A Néplap Totó 11. hetére be­küldött szelvényekre kisorsolt 10 db Totó-szelvényt ezúttal Bódi Béla Szolnok, Tisza Antal u, 16. szám alatti lakos nyerte» ess*