Szolnok Megyei Néplap, 1961. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-21 / 68. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP március a. Felszabadulási dísztorna Szolnokon A Megyei Testnevelési és Sport Tanács sajtó- és pro­paganda bizottsága, valamint a Megyei Torna Szövetség április 2-án, délelőtt 10 órakor Szolnokon, a Szigligeti Színházban FELSZABADULÁSI DÍSZTORNÁT RENDEZ. Bemutatót tartanak a magyar olimpiai tornászválo­gatott női és férfi tagjai, a szolnoki Vörös Meteor női és férfi tornászai, valamint közép-, általános iskolás és óvo­dás fiú és leány tornacsapatok. Jegyek elővételben kaphatók a hírlappavilonban (az OFOTÉRT-üzlettel szemben). Felszabadulási hálastaféta Szolnokon Hazánk felszabadulásának 16. évfordulója tiszteletére a KISZ Szolnok városi bizottsága április 1-én, szombaton este 1 órai kezdettel rendezi meg a hagyományos városi felszabadulási hálastafétát futók, kerékpárosok és motor- kerékpárosok részvételével. Ezúton is felhívjuk Szolnok város motorkerékpárral rendelkező üzemeit, hivatalait, szerveit, dolgozóit, hogy március 28-án 16 óráig jelentsék be a stafétán való részvé­telüket Halász Gyulánál (Vasipari Vállalat motorjavító részlege, Malinovszki út 2. Telefon: 20—25). KISZ Szolnok városi végrehajtó bizottság Gyengén játszott a MÁV Szolnoki MÁV—Diósgyőri Bányász 0:0 Szolnok, MÁV sporttelep, 3000 néző. Vezette: Pásztor Budapest (Vadas—Major I.) Szolnok: Cse- lényi — Sándor, Abonyi. Kegyes — Draskóczi, Pintér — Tóth,. Csá­bi, Szekeres, Sós, Dobos. Édzö: Fazekas László. Diósgyőr: Sta- dinger II. — Kiss, Verba. Kárpáti — Tóth, Sinkó — Szabó I., Szabó II., Bujtor, Pesti. S lading er I. — Edző: Nagy György. Az eredmény csak azok számá­ra meglepetés, akik nem látták a két csapat Küzdelmét. Szolnok kezdett szél elien, de már az első percekben kitűnt, hogy nem lesz a mérkőzés olyan könnyű, mint ahogy elképzelték. Az első jó lö­vést is a feltűnően harcosan küz­dő Bányászok adták le és Cselé- nyi a keliemeüen pattogó labdát kiejtette. Csak nagy üggyel-baj- jal mentettek szögletre, amiből bizony majdnem gólt kaptunk. Nehezen szabadult fel kapunk a nyomás alól: ellentámadásaink erőtlenek voltak. Feltűnt, hogy a higanyként mozgó Csábira ket­ten Is vigyáztak — Diósgyőr szer­vezetten védekezett, de ha lehe­tőség kínálkozott, igen veszélye­sen támadott is. A 10. percben Pesti fejjel a lesen álló Bujtor elé adott, aki kiugrott és Cselé- nyi méliétt a hálóba lőtt. Major határjelző határozottan lest intett és megkérdezése^ után a játékve­zető visszavonta a gólt. A Bányá­szok rövid reklamálás után ismét teljes' erővel támadtak. Könnyen zavarba hozták védőinket, akik többször is meginogtak. Az egyik diósgyőri támadás után Cselényi csak az utolsó pillanatban men­tett, sőt a Bányászok újabb lee- gólt is elértek. Szünet (után mindenki azt vár­ta, hogy a szolnokiak felül tud­nak kerekedni. Sajnos, a csapat nem tartotta be az edzőtől kapott utasításokat, továbbra is középen erőltették a játékot, míg a széle­ket teljesen elhanyagolva, terv- szerítlenül csapkodtak. A med­A labdarúgó NB III.-ért Magára falai! a Szolnoki MIÉ Szolnoki MTE—Békéscsabai Építők 3:0 (1:0) Békéscsaba, 2000 néző, vezette: Stark (Szeged). Szolnoki MTE: Sárkány — Tóvizi, Török, Zalai — Csaba,, Danka — Bánhidi, Pál­lal, Papp, Wilisch, Cs. Farkas. F.dző: Hátfai József. Békéscsaba: Illyés.— Szárvas, P.opol, Farkas — Frankó, Lanovics — Balogh. Sípos, Szabó, Rieger,- Ondrik. — Edző: Fülöp. J. . Jótalajú salakpályán a hazaiak a szél támogatásával kezdték a iát' kot. Váltakozó lámad ások mart az, 5, percben Wilisch ha- ayott ki egy nagy helyzetet. _A 6. percben pedig Ondrik akciójával a hazaiak veszélyeztették a szol­noki kaput. A csabaiak főleg a balszámyon próbálkoztak, így nagy feladat hárult Tóvizlre és Csabára! A szolnoki csatársor ezen a mérkőzésen feltalálta ma­gát és sok Szép akciót vezetett. Wiliseht erősen fogták, de így is sok szép labdával tudta segíteni társait. A 27. percben Banhidl- nak a jobbszélről középre adott labdáját Pallai kapta és hatalmas lövése Illyés hóna alatt vágó­dott a hálóba. 1:0. A gól után tovább fokozódott az iram és mindkét oldalon sok szép akció maradt befejezetlenül. Szünet után ismét az MTE kez­deményezett. Az 50. percben Bán­hidi közelről a kapus kezébe, a másik oldalon pedig' Sárkánynak kellett egy veszélyes lövést kiüt­ve hárítani. Az 35. percben Wi- iiRch hátulról küldött átadását Pallai szerezte meg, aki a csabai védőket kicselezve, védhetetlenül lőtt a hálóba, 2:0. A gól után a hazai csapat át­csoportosítást hajtott végre. Po- pol került a középcsatár helyére. Sokat támadtak ekkor a csa­baiak, de az MTE védelem ragyo­góan hárított. A szolnoki csatár- tor viszont szép és tervszerű tá­madásokat indított. A 70. perc ben az egyik vendégtámadásnál Papp ragyogó fejes góljával 3:0- ra növelte a szolnokiak előnyét. A hátralévő időben már teljesen kidomborodott az MTE fölény, de az eredmény már nem válto­zott. Nagyiramú, sportszerű küzdel­met vívott a két együttes. A szemfülesebb és a magára talált szolnoki csatársor jeleskedett ezen a találkozón. Az MTE min­den tagját dicséret illeti. ÜJ stí­lusban játszottak, sokat mozog­tak a csatáraik ás 'a fedezetek is jó labdákkal segítették őket. A védelem jól zárt és ez eredmény­hez is vezetett. Jók: Pallai, Bán­hidi, Török. Sárkány, — iUetve: Ondrik, Popol, Szabó. A játékvezető kitűnően műkö­dőit. — P. K. — dőség rövidesen rányomta bé­lyegét a védelem munkájára is. Előbb a fedezetsor „tünt't él. — Sem a védekezésben, sem a tá­madás-indításban nem voltak lát­hatók. A bizonytalankodás egyre jobban éreztette hatását a köz­vetlen védelemnél is. Kapkodva, rengeteg hibával játszottak, s bi­zony jónéhányszor csak az utol­só pillanatban mentettek. Ezzel szemben a Bányászok határtalan önfeláldozással — sokszor saját testük bedobásával akadályozták meg a szolnoki próbálkozásokat. A szerencse is a vendégcsapat lelkes játékát segítette Csábi fe­jesénél, amikor a gólba tartó lab­da a vetődő kapus fejéről vissza­pattant a gólvonalról. — Kegyes szabadrúgása után — amit Sta- dlnger remekül védett — egyre jobban feljött a MÁV. Percen­ként zúduló pergőtűzszerű táma­dások megtörtek a jól záró Bá­nyász védelmen és sikerült elvin­ni az egyik értékes bajnoki pon­tot. A MÁV csapata ezen a mérkő­zésen hihetetlen gyenge teljesít­ményt nyújtott* ami érthetően leverte a nézősereget. A kudarc­nak beillő félsikerben nagy sze­repe van annak az oktalan elbi­zakodottságnak, amely ellen hiá­ba küzdenek azok. akik nem a' tabella, hanem a tényleges erő­viszonyok alapján nézik a hely­zetet. Az ellenfél lebecsülése, a taktikai éretlenség, az edző uta­sításának mellőzése vezetett oda, hogy a csapat már az első fél­időben sem t udott felülkerekedni. Ha az együttes már az első perc­től kezdve úgy küzd. mint a mér­kőzés utolsó negyedórájában, ak­kor most nem kellene keseregni a hazai pályán könnyelműen el­herdált pontért. A diósgyőri csapat sem muta-. tort „nagy” játékot, de bemutat­ta, hogyan kell és hogyan lehet az utólsó leheletig küzdeni, ide­gen környezetben is. Tanulha­tunk tölüjj. A játékvezetői hármas körülte­kintően, higgadtan vezette a ke­mény férfias küzdelmet. *■ H. Gy. r-> Érdekes fordulat a megyei labdarúgó bajnokságban A megyei labdarúgó bajnokság­ban érdekesen alakult a helyzet. A B-csapatok nélküli táblázaton a Szolnoki Kinizsi továbbra is 4- pontos előnnyel — eddig meg­szerzett 2B pontjával — biztosan tartja első helyét. Mögötte a T. Vasas áll 22. pontjával* Okét a Mezőtúri MAFC, Kunhegyes és a Mezőtúri Honvéd követi —* egyenként 20 ponttal. A Mezőtú­ri Honvéd a tavaszi idény egyik legkellemesebb meglepetése. Már eddig, is jó formáról tettek tanú­ságot,' amit ml sem bizonyít job­ban, mint az, hogy jelentős lép­tekkel haladnak előre a tábláza­ton. A március 19-1 forduló eredményei Szó. MÁV n.—Karpag 2:1 Szó. Vasutas—Tm. Vasas 1:3 Kunhegyes—Mtúrl Honvéd 1:3 Fegyvernek—Szó. Kinizsi 0:4 Kunszentmárton—Tföldvár i :i Jászkisér—Üjszász 0:1 MAFC—Jberényi Vasas II: 2:1 JászárokszáUás—Jászapáti 0:0 Végre szép játékkal győzött a Vasas Jászberényi Vasas—Ceglédi Vasutas 3:0 (2:0) Jászberény, 2000 néző. vezet­te: Fáth. Jászberény: Kohári — Dányl, Túri, Benedek —Deák, Pintér — Kovács m.. Szántai, Rétsági, Bíró, Csizmadia. Edző: Kerekes Imre. Cegléd: Katta- necker — Gyikó II., Fákozdi, Lazányi — Oláh, Lengyel — Jó- zsa, Nagy, Csontos, Botos* Héri. Edző: Selmeczi János. A hétközi edzésen megsérült Helle, így az összeállításon is­mét változtatni kellett. A Vasas kezdés után azonnal támadott és kapujához szegezte ellenfe­lét. A játékidő elején már látni lehetett, hogy a vendég ceglé­diek a védekezésre rendezked­tek be, elől csak 2—3 csatár tar­tózkodott. — Hosszú ideig nem tudták tartani a Vasas sorozatos támadásait, Kaltanecker kapus többször remek védéssel men­tett. A 14. percben Kovács Hl. elviharzott a jobbszélen és visz- szajátszott a tiszta helyzetben álló Rétságihoz. aki azonban rosszul találta el a labdát Szinte egy kapura Játszott a Vasas, a a vendégcsapat védel­me legtöbbször csak szabályta­lanság 'árán tudta feltartóztatni a Vasas csatárokat. Rengeteg szabadrúgást, szögletet rúgha­tott a Vasas, de ezek sorra ki­használatlanok maradtak, vagy a kitűnően védő Kaltanecker zsákmányai lettek. A 23. perc­ben Pintér szabadrúgása a ka­pu előtt suhant el, de nem volt csatár, aki értékesítse. A 28. percben szögletet rúgott a Va­sas, a labdát az előrehúzódó Túri felélte. A labda a kaputól háttal álló Bíró elé került, aki fordulásból, kapásból ritkán lá­tott szép gólt lőtt, 1:0. Ezt követően a kiugró Bírót letalpalták. Szinte záporoztak a lövések a ceglédi kapura. Tel­jesen a Vasas uralta a mezőnyt, de a befejezés nem akart sike­Erősiramú mérkőzés, gyenge csatársorokkal Törökszentmiklósi Fáklya- Szegedi Építők 0:0 Törökszentmiklós, 1100 néző. — Vezette: Rozsnyal. — T. Fáklya: Barta — Szeesei, Fenyvesi, Fá­bián — Búzás, Papp — Karakas, Szőke, Kriston, Horváth. Szakái. Edző: Fenyvesi József. Sze. lipi- tők: Palotai — Veréb, Blaha, Emesei — dr. Bóka. Bezsenyi — Boldizsár, Óvári, Hegedűs! Ta­nács, Sólymos. Edző: Emödi Re>- zső. Széllel szemben a Fáklya kezd­te a játékot. Mindjárt "kezdés után Karakast partra szerelte Emesei. A 3. percben Papp jő labdát adott Karakasnak, aki el­futott a jobbszélen és Emesei szögletre szerelte, A szögletet Karakas ívelte kapu elé és a lab­da a kapu előtt patogott, mtg végül Blaha felszabadított. Barta a 10. percben fogta az első lab­dát úgy, hogy Szecset hazagurí- tc.tt Sólymos elől. Támadott a Fáklya, de csatársora nem tudott gólt lőni. A másik oldalon a 15. percben Tanács szöktette Hege­dűst. aki 25 méterről fölé lőtt. Ezután Karakas vezette fel a lab­dát. Krtstonhoz Játszott, aki elöl dr. Bóka fejjel mentett. A 20. percben Tanács kapott jó labdát dr. Bókától, Sólymoshoz játszott, aki elől azonban Szeesei haza­adott. Szünet után a vendégek léptek fel támadólag és az 51. percben szabadrúgáshoz jutottak a kapu­tól mintegy 30 méterre. A sza­badrúgást Berzsenyi végezte ei, kapura lőtt, de Barta szögletre hárított. A szögletet Boldizsár ívelte be, Fenyvesi azonban fej­jel felszabadított. Utána a ha­zaiak Jutottak szöglethez. Ezután állandósult a Fáklya fölénye. *­Szinte fél pályán folyt a játék. Szögletrúgást szögletrúgás köve­tett, de eredménytelenül. A 78. percben vezettek a vendégek is ellentámadást. Dr. Bóka Óvári­hoz Játszott, ő keresztbe vágta balszélre a labdát és Sólymos kézzel tette azt maga elé. A já­tékvezető . megállította a játékot és nagy meglepetésre a Fáklya ellen ítélt szabadrúgást. Fáklya támadással ért véget a mérkőzés. Jók: Fábián, Fenyvesi, Hor­váth, Szeesei, illetve: Veréb, Bla­ha, dr. Bóka, övári. A nagyiramú mérkőzésen a Fáklya 70 percen keresztül táma­dott, de csatársora nem tudóit gólt rúgni. A játékosok nem ta­lálták meg a rést a vendégek vé­delmében. A szegedi csatársor is tehetetlen volt. A két csapat vé­delme játszott. Papp István 4 Szolnoki M4V női atlétái a fővárosban A Budapesti Honvéd SE vasárnap délelőtt a Tüzér utcai sportcsarnokban ifjú­sági és serdülő lányok részé­re fedettpályás atlétikai ver­senyt rendezett. Valamennyi számban sok induló állt rajt­hoz. A Szolnoki MÁV női at­létái is elindultak az egyes számokban és az év első fe­dettpályás versenyén jó ered­ménnyel kezdtek. Négy szám­ban győzelmet arattak. — A szolnokiak.a következő ered­ményeket érték el: 38 m-es gátfutásban első lett Császi Gizella 6,3 mp-es eredményével. A má­sodik helyen testvére, Császi Katalin végzett 6,5 mp-el. Távolugrásban 19 induló közül Császi Kata­lin bizonyult a legjobbnak 505 em-el. Magasugrásban 15 induló közül Cseh Katalin ótH« a! a ifxo inK» Arprlménvt 148 cm-el az első helyet sze­rezte meg. Súlylökésben a serdülők versenyében 12 induló közül Veres Judit bi­zonyult a legjobbnak, 10,56 méteres igen jó eredményé­vel. 30 méteres futásban 60 versenyző közül Csikós Katalin 4,7 mp-es idejével a negyedik helyezést érte el. Távolugrásban a serdülők versenyébn Szu- nyoghy Éva 25 versenyző kö­zül ötödik lett 459 cm-es ug­rásával. — A SZIGLIGETI Színház inai műsora (kedden, 21-én) este 7 órakor LUXEMBURG GRÓFJA, Kunszentniárton- han: KTRÄLYASSZONY LO­VAGJA. A labdarúgó Nß II. keleti csoportjának eredményei Nyíregyházi Spartacus — Ganz- MAVAG 1:0 (1:0), Nyíregyháza VM. Egyetértés—Borsodi Bányász 0:0, Soroksár. Bp. Előre—Pénz­ügyőrök 1:0 (0:0), Pasaréti út. Miskolci VSC—Ózdi Kohász 3:1 (1:1), Miskolc. Kecskeméti Dózsa —Szegedi VSE 4:2 (2:1), Kecske­mét. A bajnokság állasa 1. Ganz-M, 19 9 9 1 33:11 27 2. BVSC 19 11 3 5 37:20 25 3. Ózd 19 10 5 4 27:19 25 4. Szolnok Din 38:21 24 5. Egyetértés 19 6 8 5 21:17 20 6. Miskolc 19 8 4 7 24:27 20 7. Cegléd 19 6 8 5 20:28 20 8. Pénzügy. 19 6 7 6 2325 19 9. Kecském. 19 6 6 7 22:25 18 10. Nylregyh. 19 6 6 7 11:16 18 11. Diósgyőr 19 S 7 7 21:26 17 12. Bp. Sp. 19 5 6 8 25:26 16 13. Bp. Előre 19 6 4 9 24:28 16 14..Sze. VSE 19 U 3 10 22:29 lő i’5. Borsod l)í 1) 14:23 13 IS Jberénv 10 4 3 12 1É-37 11 rülni. A 33. percben Kovács III. a kifutó kapuson átemelte a labdát, azt Fákozdi az üres ka­puból kivágta. A 35. percben Csizmadia szépen tette ki Szán­tait, aki néhány lépésről nagy erővel a kapus kezébe lőtt. A 44. percben Kovács III-at a ti­zenhatoson felvágták a védők. A megítélt szabadrúgást Szántai nagy erővel a jobb sarokba to­vábbította, 2:0. Fordulás után az első percek­ben a vendégcsapat próbált tá­madásba lendülni, de fokozato­san átvette a Vasasa játék irá­nyítását és ebben a játékrész­ben szép adogatásokkal, okos elgondolásokkal játszott a ha­zai együttes. Ennek eredménye­képpen az 57. percben Deák a kapu elé ívelt egy labdát, amit Rétsági a léc alá fejelt, 3:0. A hátralévő időben a Vasas volt fölényben, sok szép akciónak tapsolhatott a közönség, de több helyzetet kihagytak a jász- beféúyi csatárok. Ezen a mérkőzésen a Vasas kitűnő játékot mutatott és meg­lepő fölénnyel győzte le a ta­bella előkelő helyét elfoglaló Ceglédet. Csak a ceglédiek tö­mör védekezés akadályozta meg a Vasas nagyobb arányú győ­zelmét. A mérkőzést főleg a két fedezetsor közötti különbség döntötte el. A két Vasas fede­zet ragyogó játékkal és jobbnál jobb leadásokkal felőrölte az ellenfél játékrendszerét. — Az egész Csapat szívvel-lélekkel küzdött. Jellemző, hogy Kohári kapus az egész mérkőzés alatt mindössze egy hátraadásból ka­pott labdát. Egyénileg: a Vasas közvetlen védelmének ismét Túri volt a legjobbja. A szélső hátvédek lelkesen és jől küzdöt­tek. A két fedezet végig kitű­nően játszott. A csatársor lendí- tője Bíró volt. Kovács ül. elfu­tásai mindig veszélyt jelentet­tek az ellenfél kapájára, k:.' hogy kevés labdát kapott. Száj® tai és Rétsági végig nagy aka­rással és időnként igen jól küz­dött. Csizmadia elfogódottan játszott. A vendégcsapat legjobbja Kal­tanecker kapus volt. Kívüle Fá­kozdi, Csontos és Oláh játéka tetszett. i Fáth játékvezető végig kezé­ben tartotta a mérkőzést. Gervai József Pályázati felhívás A labdarúgó NB III. délkeleti csoportjának . eredményei Martfűi MSE—Jászberényi Le­hel 2:0 (1:0), Martfű. Makói Va­sas— Medosz Hódmezővásárhelyi MTE 0:0, Makó. Orosházi Kinizsi —Békéscsabai Agyagipar 2:1 (0:0), Orosháza. Gyulai MEDOSZ —Kiskunfélegyházi Építők 2:0 (0:0), Gyula. Csongrádi Petőfi— Kecskeméti TE 1:0 (1:0), Csong- rád. A bajnokság allasa A magyar Testnevelési Főiskola felvételi pályázatot hirdet a sportvezetői szak 2 éves levelező tagozatára. E szak feladata a sport és test­nevelés Irányítására és szervezé­sére alkalmas szakemberek kép­zése. Hallgatói a 3 éves tanulmányi idő után államvizsgát tesznek és sportvezetői oklevelet kapnak. — Az oklevél a magyar Testneve­lési és Sport Tanács elnökségé­nek 22-5/1960. (11. 10) számú ha­tározatában felsorolt munkakö­rök betöltésére jogosít. A sportvezetői szakra azok a magyar állampolgárok jelentkez­hetnek akik: a. érettségiztek (vagy más kö­zépiskolai végzettségnek megfele­lő fokú oklevéllel rendelkeznek),* b. egészségi szempontból alkal­niässlf c. életkoruk 25—45 között van, A bajnokság allasa 1. Gyula 19 10 6 3 38:22 26 2. Sz. Ép. 19 11 4 4 37:22 26 3. Orosháza 19 9 8 2 26:18 26 4. Kecském. 19 9 6 4 31:17 24 5. Sz. Sp. 19 8 7 4 37:25 23 8. Csongrád 19 9 4 9 41:28 22 7. Szó. MTE 19 8 5 6 34:24 21 8. Martfű 19 S 1 9 35:39 .19 9. T. Fáklya 19 5 7 7 20:20 17 10. Szarvas 19 7 3 9 31:32 17 11. Jberény 19 6 5 8 30:35 17 12. HMTE 19 6 5 8 36:45 17 13. Bcs. Ep. 19 6 4 9 27:36 16 14. Makő 19 4 7 8 18:32 15 15. Bes. Agy. 19 3 6 10 18:37 12 16. Kiskfháza 19 2 2 15 15:42 6 A Totó 12. heti- eredménye 1. Vasas—DVTK I 4:0 2. MTK—Pécs Jí 2:2 3. Győr—Ferencváros 1 2:0 4. SZEAC—Dorog 1 2:1 5. Tatabánya—Honvéd x 1:1 6. SBTC—Csepel x 0:0 7. Nyegyháza—G.-MAVAG 1 1:0 8. Jászberény—CVSE 1 3:0 9. Pénzügyőrök—Előre 2 0:1 10. Székesfehérvár—Láng x 0:0 11. Budafok—Szombathely x 0:0 12. Oroszlány—Lombik x 1:1 Néplap TOTO A Néplap Totó 4. heti szel­vényeinek — mint már ko­rábbi lapszámunkban közöl­tük — negyedik mérkőzését töröltük. A beküldött szelvé­nyek között volt uégytalála- fos. — Ezek közül Droppán Sándor Cibakháza. Attila u. 49 szám alatti lakos nyerte a 10 db Totó-szelvényt. A nye­reményt exnressz levélben feladtuk címére. d* legalább 3 éves sportvezetői gyakorlatuk van és középfokú sportvezető képző tanfoiyamot. végeztek. A pályázók a sportvezetői szak tanulmányi osztályán beszerez­hető jelentkezési lapon kérhetik felvétélüket. A jelentkezéshez önéletrajzot és a három éves sportvezetői gyakorlat igazolását kell csatolni. A jelentkezők fel­vételi vizsgát tesznek. A felvételi tájékoztató 1961. április 15-től a tanulmányi osz­tályon szerezhető be. A jelentkezési lapokat az erre illetékes országos sporíszervek javaslatával ellátva május 15-ig kell eljuttatni a tanulmányi osz­tályra. a felvételi vizsga júliusban lesz — pontos idejéről a pályázók értesítést kapnak. Magyar Testnevelési Főiskola Igazgatósága (apróhirdetések) VIZSGÁZOTT szakács állást ke­res, Szőke Ferenc Mezőtúr, Cso­konai út 64. PERFEKT gyors- és gépírót ke­res felvételre a Szolnok megyei Tanács VB Jogi Irodája. Jelent­kezni lehet a Megyei Tanácsha­zán, emelet 163/a. alatt de. 8—I2-ig. SZOLNOK megyei Temetkezési Vállalat sirkő-üzemébe április l-től szakképzettséggel rendel­kező kőfaragó, műköves szak­munkásokat vesz fel. Jelentkez­ni lehet a vállalat központi iro­dájában. SZÁMVITELI munkákban jártas munkaerőt keresünk felvételre értékkönyvelöi munkakörbe. A jelentkezést önéletrajz és ko­rábbi munkahelyek, — valamint szakképzettség megjelölésével ..AMG”- jeligére a hirdetőbe, Szolnokra kérjük leadni. SZAKKÉPZETT kertészt a Be- reki Gyógy- és strandfürdőbe 1961. április hó 1-i belépéssel keresünk. Jelentkezés a Karcagi Községgazdálkodási Vállalat köz­ponti irodájában. Karcag, Kos­suth tér 1. Telefon: 272. Útikölt­séget felvétel esetén térítünk. A SZOLNOK megyei Kémény­seprő Vallalat cserépkályha épí­tésben és építési munkák irányí­tásában jártas részlegvezetőt ke- tes felvételre. Jelentkezés: Szol­nok, Zagyvarékasi úti Irodaház, Útiköltséget csak felvétel esetén térítünk. A JÄSZLADANYI Kisipari Szö­vetkezet keres felvételre építő­ipari technikust legalább 2—3 éves gyakorlattal. Fizetés meg­egyezés szerint. Személyes je­lentkezésnél felvétel esetén úti­költséget térítünk. TELEVÍZIÓJÁT felszereli, ottho­nában megjavítja: Bohácsik mű­szerész, Rákóczlfalva. IDŐSEBB férfi vagy nő gondo­zását vállalnám lakásért. Szol­nok, Beloiannisz u. 33. Mogyo­rósiné. ELADÓ egy kitűnő állapotban lévő bőrgarnitúra, mely áll egy kanapéból és két fotelből. Meg­tekinthető a Bizományi Áruház­ban Szolnokon. ___________ ZO NGORA eladó, Bécsi Heinrich Malwanek. Fekete Béla* Bánhal­ma, Állami Gazdaság. HAT kaptár méh Nagyboconádi fekvő kaptárban — eladó. Érdek­lődni lehet: Szolnok, Szántó u. 43. számi TETŐFEDÉST, javítást Vállal Gyivis János tetőfedő mester. B-pest, V-, Beloiannisz u.*13. He- lvi megbízott: Szolnok, Rákóczi út 36,1. cserépkalyhak építését import csempéből, cserépkály­hák átrakását a megye területén vállalja a Szolnok megyei Ké­ményseprő Vállalat (Szolfiok, Zagyvarékasi úti Irodaház.) TENYESZ nutriák állandóan be­szerezhetők: Varga Lászlónál, Kisújszállás. Lenin út 22. szám. FEL ház eladó, részben kész ál­lapotban. —* Beköltözhető. Szol­nok, Gárdonyi Géza utca 26. KÉTSZOBA összkomfortos hóz eladó, OTP kölcsönnel. Szolnok, Hunor utca 4. sz. Érdeklődni a négyes postán, Szolnokon. ELADÓ Mezőtúr Tulakörösi is­kola dűlőben tanya 1600 n-öl földdel. Érdeklődni: Tanya 298 szám alatt Csosztivan Mihálynál. ELADÓ és azonnal beköltözhető Jászberény. Bárány u. 2. sz. alatt háromszoba konyhás lakóház. RENALUT négyszemélyes sze­mélygépkocsi üzemképes állapot­ban eladó. Érdeklődni: dr. Ko­vács, Jászberény. Kórház. 250-es NSU motorkerékpár eladó. Szolnok, Körösi u. 20. sz. HASZNÁLT üzemképes „Skoda” 18 000 Ft-éi t eladó) Zetkát veszek. Dr. Srankó. Tániószela.