Szolnok Megyei Néplap, 1960. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-19 / 247. szám

6 SZOLNOK HEGYEI NÉPLAP 1960. október 19. \ A megyei labdarúgó bajnokságért Második félidei játékával megérdemelten győzött a Kinizsi Szolnoki Kinizsi — Török­szentmiklósi Vasas 2:1 (1:0), Szolnok, Cukorgyári pálya, 300 néző. A Kinizsi az aláb­bi összeállításban lépett pá­lyára: Kóródi — Gyémánt 11., Szabó, Germán — Kiss 11., Sokvári — Márkus, Gé- czi II., Munkácsi, Kolláth, Feigl. Törökszentmiklósi támadá­sokkal indult a játék. Az el­ső percekben a vendégek job­ban alkalmazkodtak a csú­szós, sáros talajhoz. A 10. percben vezette első támadá­sát a Kinizsi. Ettől kezdve változatos lett a játék. Az el­ső félidőben mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet, de azok közül csak a Kinizsi tudott egyet kihasználni a 24. percben, amikoris Kolláth 18 méteres lövését, a vendégka­pus csak kapufára tudta üt­ni. A kipattanó labdát a be­futó Munkácsi közelről a há­lóba lőtte. 1:0. Továbbra is váltakozó volt a játék. A második félidő Kinizsi támadásokkal kezdődött. A cukorgyáriak nagy akarással küzdöttek. A törökszentmik- lósiak is vezettek támadáso­kat, de azokat a Kinizsi vé­delme mindig idejében hárí­totta. A 63. percben Mátyus nagyszerűen futott el a jobb­szélen egészen az alapvona­lig. Onnan szépen gurított hátra és Kolláth a tétovázó védők között biztosan lőtt a törökszentmiklósi kapu jobb alsósarkába. 2:0. Ezután em­lítést érdemel még Darvasi szép lövése, amit Kóródi bra­vúrosan hárított, majd a jobbösszekötő kapufája és Géczi II. nehéz szögből lőtt kapufája. A Vasasnak csak nehezen sikerült egy góllal szépíteni. A Kinizsi máso­dik félidei játékával megér­demelte a győzelmet. Átlagon felüli teljesítményt nyújtott a Kinizsiből: Szabó és Kol­láth, a Törökszentmklósl Va­sasból Darvasi és Balázs. Törökszentmiklósi Vasas ifi — Szolnok Kinizsi ifi 3:1. G. A. Javuló formában a jászárokszállási csapat Jászárokszállási SC — Szol­noki Vasutas, 2:0 (0:0), Jász- árokszállás, 500 néző. Vezet­te: Marsi (Debrecen). Jász- árokszállás: Kiss — Győző, Sipeki, Racskő I. — Nagy, Fíileki, — Kókai, Bagi, Kó- czián, Czagány I., Czagány II. Szolnoki Vasutas: Tatai — Tóvizi. Palotai, Retkes — Sági, Kovács — Cseh. Grá- mán, Mészáros, B. Simon, Horváth. Biztos győzelmet aratott a javuló formában és igen lel­kesen játszó hazai csapat. A kezdeményezést már a mér­kőzés első percében magához ragadta a jászárokszállási együttes és végig irányította a játékot. A hazai csatárok egymás után dolgozták ki gólhelyzeteiket, az első fél­időben azonban nem sikerült azokat eredményesen befe­jezni. Tatai kitűnően védett, ha pedig ő már nem tudott beavatkozni, akkor ott. volt Tóvizi, aki kétszer is az utol­só pillanatban a gólvonalról vágta ki a hálóba tartó lab­dát. A hazai együttes állandó támadásait csak igen ritkán szakította meg egy-egy szór­ványos vendég lefutás. Gól­helyzetet egy esetben sikerült a vendégeknek összehozniok, azonban azt sem tudták ér­tékesíteni. A második félidőben is a hazaiak irányították a játé­kot és az 55. percben egy kapu előtti kavarodásnál Czagány I. a balsarokba lőtt. 1:0. A gól után a hazaiak engedtek az iramból és ek­kor a vendégek is próbálkoz­tak többször lefutásokkal, — különösen a gól után előre- huződó Tóvizi révén. — Ez a kísérletük azonban nem ve­zetett eredményre, sőt a 85. percben Kóczián kapott egy jó labdát a jobbösszekötő helyén, maga elé tette, majd nagy lövéssel küldte a háló­ba. 2:0. Az eredmény nem tükrözi hűen á látottakat. A hazaiak jóval nagyobb gólaránnyal is győzhettek volna a helyzetek alapján. A hazai csapat minden já­tékosa nagy igyekezettel játszott. A játékvezető kitű­nően bíráskodott. Jók: Kóczián, Kókai, Győ­ző, Sipeki, illetve: Tatai, Tó­vizi és Palotai. — méla — SportszerűtJonül és durván játszottak a fegyvernekiek Fegyvernek — Kunszent- márton 2:1 (2:1), Kunszent- márton, 100 néző, — vezette: Sándor. Fegyvernek: Csőke — Füle, Becsei, Cifra — Szé­mán, Kocsis — Gődér, Bog­nár, Balogh, Cseszka, Csatári. — Kunszentmárton: Szabó — Pintér, Gyenes, Bíró — Bo- zsik, Csornán — Papp, Hege­dűs, Kovács, Szabó, Haran­gozó. Válogatottakkal teletűz­delt nyugatnémet csapat ellen játszanak a magyar labdarúgók A magyar labdarúgó válogatott az október 30-i brüsszeli belgák elleni mérkőzés után Münchenbe utazik és ott november 2-án újabb nemzetközi találkozón sze­repel. A magyar együttes Mün­chenben „középmagyar váloga­tott” néven játszik a délnyugat- német válogatottal. A DP A je­lentése szerint a nyugatnémetek 19 játékosból álló keretet jelöl­tek ki erre a találkozóra, s a je­lek szerint igen jóerejű együttest szerepeltetnek. Iey például he­lyet kap a csapatban a válogatott Sawitzki. Erhard, Szvmanik és ■Waller is. (MTI). A vendégek támadásával kezdődött a játék. Mégis a helyiek veszélyeztetnek job­ban, de a kapuralövésbe hiba csúszik, noha ehhez hozzájá­rul a fegyverneki védők gyors és kíméletlen játéka, amit a csatáraik is átvesz­nek. Ennek következtében Bíró a 10. percben játékkép­telené válik, elhagyja a pá­lyát és csak a második fél­időben tér vissza statisztálni. Váltakozó mezőnyjáték fo­lyik, amikor Gődér elfut és lövése a kapufáról védhetet- lenül pattan a hálóba. Két perc múlva Harangozó küld lövést a fegyverneki kapura és a labda az előbbihez ha­sonlóan a kapufáról gólba pattanva hozza meg az egyen­lítést, 1:1. Szabó egy erős lö­vést az alapvonalon kívül es­ve fog, a játéktérre vissza­pattanó labdát Gődér Csatári elé gurítja, aki a leálló védők mellett lő gólt, 2:1. A második félidőben a he­lyiek szépen kezdtek, lapos labdákkal indulnak, de a vendégek védői most még fo­kozzák a kíméletlen játéku­kat, aminek következtében j Szémán sorozatos figyelmez­tetés után a kiállítás sorsára jut. Csak a véletlennek kö­szönhető, hogy több, súlyos sérülés nem történt. Jók: a fegyvernekiek csa­társora lelkes játékáért dicsé­retet érdemel, viszont a vé­dők nem sportemberhez illő durva játéka megengedhetet­len és elítélendő. A helyiek­ből: Papp, Csornán, Szabó, Harangozó említhető. Kunszentmártoni ifi — Fegyvernek ifi: 1:0. — Lázi — EDZÖMÉRKÖZÉS F. hó 19-én, szerdán dél­után 15 h-kor a MÁV-sport- telepen edzőmérkőzés lesz a Szolnoki MÁV NB. Il-es és Martfű NB III-as csapatai között. SPORTVONAT CEGLÉDRE A f. hó 30-án Cegléden sorrakerülő Cegléd—Szolnok NB Il-es bajnoki mérkőzésre különvonatot szervez a MÁV. Részvételi díj 8.50 Ft. Indu­lás 30-án 13 órakor. Jelentkezni lehet az IBUSZ Menetjegyirodában 26-án, szerdán estig. A megyei kosárlabda bajnokságért Sikeres bemutatkozás Szolnoki Vörös Meteor— Törökszentmiklósi Fáklya 42:11 (21:20, 37:37) (Férfi mérkőzés.) Szolnok, közgazdasági tech nikum. Vezette: Pogány — Földes!. Vörös Meteor: Kö- vics, Karsai, Agócs, Kamp­ier, Kostyó, Balázs, Tóth, Ra­gó, Takács. Törökszentmik­lósi Fáklya: Csurdó, Csornán, Kóródi, Körmendi, Szabó, Szikszai, Szarvas. Nagy volt a küzdelem az egész mérkőzésen. A Meteor az elején több mint 10 pont­tal elhúzott, de a Fáklya fo­kozatosan jött fel és sikerült hátrányát ledolgoznia. Ettől kezdve, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A má­sodik félidő utolsó másodper­ceiben a Fáklya 2 ponttal vezetett, amikor Kostyó pon­tos dobásával egyenlített a Meteor. A hosszabbításban a Meteor volt az eredménye­sebb. Végül is nagy izgalmak közepette 1 pontos győzelem­mel vonult le a szolnoki együttes, örültek a szolnoki fiúk, hogy első bemutatkozá­suk sikerült. Ha szerencsével is, de lelkesen harcolva jóval tapasztaltabb csapatot győz­tek le. Jók: V. M. részéről: Kövics 23, Balázs, illetve: Szabó 13, körmendi 9. A labdarúgó KB Ill-érft Németh Ferenc olimpiai beszámolója A rossz időjárás ellenére is aránylag sokan voltak kiván­csiak vasárnap a Szolnokon megtartott olimpiai beszá­molóra. Akik eljöttek a Vö­rös Csillag filmszínházba, nem is csalódtak, mert Né­meth Ferenc öttusa olimpiai bajnok és Bordás Miklós szö­vetségi főtitkár előadásából sok hasznos, érdekes dolgot tudhattak meg. Nagyon tet­szettek az olimpiáról készült legújabb sporthíradók is. Amikor a vetítővásznon éppen Németh Ferenc tűnt fel, amint terepfutásban el­sőnek ért a célba, majd pe­dig mint az egyéni bajnokság győztese az eredményhirdető dobogó legmagasabb fokán állva vette át az olimpiai aranyérmet, a hallgatóság nagy tapssal köszöntötte a je­lenlévő olimpiai bajnokot. Feszült figyelemmel hall­gatták beszámolóját is, mely­ben öttusázóink világraszóló sikereinek egyes részleteiről, valamint római és olaszorszá­gi élményeiről adott képet. — Nem akart szűnni a taps, amikor Polgár István, a me­gyei TST sajtó- és propagan­da bizottságának tagja szép tiszteletdíjjal jutalmazta Né­meth Ferencet és Bordás Miklóst értékes előadásáért. Az élménybeszámoló és filmmatiné-sorozat legköze­lebbi előadására október 30- én kerül sor, amikor Parti János kenu olimpiai bajnok látogat el Szolnokra. NB. II. férfi kézilabda. Martfűi MSE — Miskolci MTE 10:9 (5:6). Lelkes játékkal győztek a hazai fiúk. A má­sodik félidei könnyelmüskö- désük azonban majdnem meg­bosszulta magát, Góllövők: Csabai 4, Szeberényi 2, Var­ga 2, Rékasi, Bene 1—1. NB. II. férfi röplabda Martfűi MSE — Kelenföldi Vasas 3:2. 0:2-ről győzött len­dületes játékával a cipőgyári együttes. Női kézilabda Martfűi MSE — Békéscsa­bai Kötött Ruhagyár 1:0 (1:0). Szakadó esőben győzték le a martfűi lányok a jóképessé­gű békéscsabaiakat. Különö­sen a védelem tűnt ki játé­kával. Góllövő: Trencsényiné. — T. B. — — A SZIGLIGETI Színház mai műsora (19-én) este 7 órakor a „HAMLET”, Mart­fűn az „Alkalmi férj”. Martfűi tudósítónktól: Martfűi MSE—Kiskunfél­egyházi Építők 3:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 1500 néző, — vezette: Dudás. Martfű: Csendes — Sagát, Gu­lyás, Böjti — Sütő, Mészáros — Molnár, Nagy, Pálinkás, Mikus, Mezőteleki. Építők: Cser — Pal- lagl, Martinovics, Parádi — László, Veréb — Kelemen, Pala- tinusz, Istvánfi, Mocsár, Csáki. Aránylag jó talajú pályán az első 10 percben a hazai csapat a kezdeményező. A 15. percben Mezőteleki Mészáros labdájával kiugrik és a 16-osről a jobb fel­ső sarokba bombáz. A gólt a já­tékvezető megadja, de a nézők és játékosok reklamálására a partjelző meghallgatása után visszavonja. A gól után a hazai csapat nagy lendülettel támad. A martfűi védelem azonban Gu­lyás vezérletével még a 16-os előtt tisztáz. A nagy nyomás alól a 85. percben szabadul fel a martfűi csapat, és támadósoruk szép akcióinak tapsol a közön­ség. A 37. percben Mezőteleki el­húz a Jobboldalon és a 16-os sar­káról élesen lő a bal alsó sarok­ba, 1:0. A második félidőben is a ven­dégek kezdeményeznek. A 60. percben szép összjáték végén Pálinkás lövése lepattan a vé­dőkről Mikus elé, aki védhetet- lenül lő a bal alsó sarokba, 2:0. A vendégek jó Játékát a hazaiak néha durva belemenésekkel pró­bálják megállítani. A hazai csapatot nem töri le az újabb gól, de lassan, körülményesen támadnak és csak két szögletet tudnak kiharcolni. A 7e. perc­ben szép helycserés támadás vé­gén Nagy a kifutó kapus mel­lett a jobb alsó sarokba lő, 3:0. A 80. percben szabadrúgáshoz jut a hazai csapat és László 20 méteres lövése Csendes kezét érintve a jobb felső sarokba köt ki, 3:1. A mérkőzés hátralé­vő részében sok a szabálytalan­ság, melynek a helyiek a kez­deményezői. A 87. percben az előrehúzódott Martinovics bele­rúg Sagátba, amiért a játékve­zető kiállítja. A kiállítás után a nézők egyrésze ideges hangula­tot teremt a pályán és a nézőté­ren. A rendezők azonban lecsil­lapítják a rendbontókat. A mart­fűi csapat mindenegyes látékosa dicséretet érdemel a lelkes jó játékért. — A hazai együttesből Keüemen és Martinovics tűnt ki. — Trencsényi — Igazságos döntetlen Törökszentmiklósi Fáklya— Békéscsabai Agyagipar 2:2 (1:0) Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Horváth M. T.miklósi Fáklya: Ernst — Szecsei, Fenyvesi. Fá­bián — Karakas II., Kriston — Karakas I., Muszka, Szakáll, Ha- jik, Horváth. Békéscsaba: Alt — Horváth, Váli, Mókán — Bielik, Román n. — Torna, Puplin, Far­kas, Mitykó, Pataki. Kezdés után a Fáklya rohamo­zott. A magáratalált csatársor formá9 támadásokat vezetett. A második percben Muszka fölé Lőtt. A 4. percben Mókán a csú­szós talajon megsérült. Ismét Fáklya támadás következett. — Horváth távoli lövését védte a kapus. Ezután a Fáklya csatár­sor szépen vezetett támadást. — Szakáll 5 méterről mellé gurí­tott. A 9. percig nem tudott kibon­takozni a hazai védelem, s a Fáklya szögletet ért el. Karakas labdáját Hajik csúsztatott fejes­sel küldte mellé. Ezután ki­egyenlített lett a játék, majd Muszka kapufája következett. A 24. percben egy jólsikerült Fák­lya támadást a hazai védelem szögletre hárított. A 25. percben Karakas szögletét a hazai véde­lem saját hálójába küldte, 1:0 a Fáklya javára. A 37. percben megélénkült az Agyagipar csa­társora és veszélyes támadást vezetett Ernst kapujára. A félidő után a Fáklya kez­dett, s egymá3 után 2 szögletet ért el. A 65. percben a vendég­védelemről lepattanó labdát Ko­mán II. 35 méterről küldte a Fáklya kapujára. Ernst korán vetődött és a labda a hálóba ju­tott, 1:1. Egyenlítés utána hazai csapat mintha magára talált vol­na és egymás után vezette ve­szélyes támadásait. A 75. perc­ben Fábián nem tudta kihasz­nálni a feléje küldött labdát: a jobbszélső átívelte baloldalra és onnan Farkas a hálába gurította, 2:1 Békéscsaba javára. A Fáklya szurkolók kis csoportja biztatja csapatát és az minden erejét latba veti az egyenlítésért. Komoly támadások futottak az ellenfél kapujáig. A 80. percben a Fáklya szögletet ért el, s Feny­vesi ballábas lövésével egyenlí­tett, 2:2. A hazai védelem to­vábbra is jól állja a sarat. A szurkolók idegessége odáig fa­jult, hogy Hajikot a partdobás közben valaki megdobta. Az utolsó percekben mindkét csapat játékosai már csak az ered­ménytartásra törekedtek. Jók: Fenyvesi (a mezőny leg­jobbja), Hajik, Horváth, Szakáll, illetve: Román II., Mitykó, Patai. — Papp István — NB II -es ökölvívó csapatbainokság Budapesti Vasas—Szó. MÁV Sajnos, a szolnoki együttes hazai mérkőzésére nem tu­dott komplett csapattal kiáll­ni a Bp. Vasas ellen, így a bajnoki mérkőzést a szabá­lyok értelmében 16:4-re el­vesztették. A barátságos mérkőzésen a szolnoki fiúk 8:8 arányú dön­tetlen értek el. (Csak az in­duló párokat vettük figye­lembe.) A barátságos mérkő­zés ellenére is úgy küzdöttek a szolnoki fiúk, mintha baj­noki pontokért versenyeztek volna. Különösen kiemelke­dett küzdőszellemével Sütő Péter, Mátyus Miklós, Far­kas László, Válé József, Pin­tér Béla és Török Sándor (apróhirdetése k~) A MEGYEI Tanács 1960^61. okta­tási évben korlátozott keretek között utoljára szervez képesített könyvelői tanfolyamokat. Felvi­lágosítást ad: Papszt Ernő 1. emelet 140. Telefon: 33—31 126-os mellék. FÉRFI dolgozókat felvesz bur­gonyatároláshoz földmunkára a Mezőgazdasági Termékeket Ér­tékesítő Szövetkezeti Központ kirendeltsége. Szolnok, Üjszászi út 11. szám. BOGNARMESTER nagy gyakor­lattal azonnali belépéssel állami gazdaságban vagy termedőszö- vetkezetben elhelyezkedne. La­kás szükséges. Leveleket Bog­nármester” jeligére a Szolnoki Hirdetőbe kérek. A TTS7.AÖRSI Rákóczi Terme­lőszövetkezet sertésgondozókat keres felvételre. Fizetés meg­egyezés szerint, munkaegység­ben, vagy késznénzben. Lakás biztosítva. Jelentkezés személye­sen a termelőszövetkezet irodá­jában. HÁZ eladó. Beköltözhető. Szol­nok, Rákóczi út 33 szám. Érdek­lődni ugyanott. KULÖNBE.T A R ATÜ szoba férfi részére kiadó. Szolnok, Dráva utca 39. FŐZNI tudó asszonyt keresek reggel 8—2-ig. Érdeklődni lehet: Szolnok. Ságvári krt. C. épület El. lépcsőház, III. emelet 1 ajtó. TAKARÍTÓNŐT felvesz a Szol­noki Háziipari Termelőszövetke­zet. Szolnok, Irodaház. A JÁSZAPÁTI Járási Tanács VB. Egészségügyi Csoportja fel­vesz a Jászladányi Szociális Ott­honba egy „Kálisz” könyvelőt havi 1400.— Ft fizetéssel és szak­képzett ápolónőt 1250.— Ft havi fizetéssel. 1960. november 1-i belépéssel. A SZOLNOKI ÁLLAMI GAZDASÁG felvételre heres: DT. DIESEL SZERELŐT, ME­ZŐGAZDASÁGI GÉPEK SZE­RELÉSÉBEN JÁRTÁS SZE­RELŐT, — NAGY GYAKOR­LATTAL RENDELKEZŐ ESZ­TERGÁLYOST. Jelentkezés írásban, rész­letes önéletrajz melléke­léssel. CÍM: Szolnoki Ál­lami Gazdaság Szolnok. 4. Fizetés megegyezés szerint. TISZA FÜRED, Feszti út 70. sz. alatti kétszobás családi ház mel­léképületekkel 500 n-öl gyümöl­csössel azonnali beköltözéssel eladó. ..Molnár András” iiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás- párt Szouink megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőség: Szolnok. Irodaház. L emelet Telefon: 20—93. 23—20. 20—6? Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató; Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok Irodaház, fszt. S Telefon: 20—94 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési dtia: egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél; Szolnoki Nyomda Vállalat 1960. október 18. — 3714 Felein« nv rr> na vezető: Mészáros Sándor. # Keresse fel a SZOLNOK MEGYEI IPARCIKK KISKERESKEDEL­MI VÄLLALAT pavilonjait és tekintse meg vásárlás céljából minden igényt kielégítő árukészletét az október 22-én és 23-án megtartandó jászberényi őszi vásáron Árajánlatunk : Férfi télikabát — — — — — 630.— Ft-tól 2000.—Ft-ig Fiú télikabát — — — — — 309 — Ft-tól 800.— Ft-lg Női télikabát — — — — — 800.— ^t-tól ' 1500.— Ft-ig Férfi öltöny — — — — — 398.-- tói 1600.— Ft-ig Női szövetruha — — — — 121. _Ft-ig Fé rfi szövetruha — — — — 628.— Ft-ig Női kabátszövet — — — — 430. Ft-ig Ruhaflanell — — — — — 37, Ft-ig Férfi ing — — — — — — 59 — Ft-tól 240.’— Ft-ig Női gyapjúpulőver — — — 240.— Ft-tól 330.— Ft-ig Női divattáska — — — — — 73 — Ft-tól 220.— Ft-ig Férfi gyapjűmellény — — — 330.— vt-‘ó' 599— Ft-ig Férfi box-csizma — — — — 790.— Ft-ig Férfi bakancs — — — — — 291.— Ft-ig Férfi gazda gumicsizma — — 276.— Ft-ig Női gumicsizma — — — — 173— Ft-ig Szeretettel várja a vásárló közönséget a Szolnok megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat 0P0C30