Szolnok Megyei Néplap, 1960. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-21 / 145. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. Június Sí. Tisztes eredményt értek el labdarúgó válogatottjaink — A „nagyok“ értékes győzelme — Szolnok megye — Buda­pest Dél 1:0 (0:0), Szolnok, MTE sporttelep, 500 néző. Vezette: Bokor (Budapest), (Ozsvár — Klimon.) Szolnok megye válogatott: Donka (Sz. MÁV) — Zalai (Sz. MTE), Rigó (Jb. Vasas), Makai (Sz. MÁV) — Józsa, (Jb. Lehel), Hajik (T. Fáklya) — Pálinkás (Martfű), Márkus (Mezőtúri Honvéd), Bakos (Martfű), Bató (Jb. Vasas), Galicza (Mezőtúri Honvéd). Edző: Rátfai József. Budapest Dél: Kocsis (Gáz­művek) — Tukács (Gázmű­vek), Korona (Kinizsi Hú­sos), Lévai (Kábelgyár), — Simieska (Szállítók), Berán (V. Meteor), — Csizmadia (Kábelgyár, Nagy (M. Pa­mut), Stettner (Statisztika), Szentgyörgyi (Gázművek), Rossi (Szállítók). Edző: Lo­vas József. A két jóképességű csapat érdekes és szép mérkőzést ví­vott egymással. Az első fél­időben inkább a jól játszó hazaiak voltak a kezdemé­nyezők, szünet után pedig a pestiek voltak némi mezőny­fölényben. A rajtaütésszerű ellentámadások azonban mindvégig izgalmassá tették a küzdelmet. Szolnok megye nappal és széllel szemben kezdett. Korszerű, lendületes támadásaikat csak nagy ügy- gyel-bajjal tudták menteni a fővárosi védők. A másik ol­dalon a balszámy volt oly­kor ellenállhatatlan. Az első nagy helyzet a szolnokiak előtt adódott, de a kifutó Ko- esis fölött elfejelt labda haj­szálra elkerülte a kaput. A 16. percben viszont Donka ütött ki bravúrosan egy a felső sarokba tartó lövést. A pestiek kapusa kiejtett egy Ívelt labdát, de csatáraink nem tudták eltalálni az üres kaput Az utolsó tíz percben többnyire a pestiek rohamoz­tak. Szünet után lényegesen gyengébb volt az iram. Az 55. percben baloldali támadás után Bakos elé került a lab­da, aki a jobbsarokba lőtt. 1:0. Később a szolnoki csa­pat visszaesett és a pestiek jelentős fölényt harcoltak ki. Az egyik akciónál már a ki­futó Donka is verve volt de a labda túljutott az alapvo­nalon. A hazaiak rajtaütés- szerű támadásokkal kísérle­teztek, de a tizenhatosnál mindig megtorpantak és csak ritkán lőttek — de ekkor sem jól. Közben csere történt. Ba­kos helyett a jászberényi Fe­kete, a pestieknél Csizmadia helyett Ferenczi állt be. So­kat ez már nem változtatott a helyzeten. Némi szerencsé­éi Totó 25. heti eredménye 1. Vasas Ferencváros x 2. C. Dózsa—Honvéd 1 3. Szombathely—MTK x 4. Szeged—BVSC 5. Csepel—DVTK * 6. SBTC—Tatabánya 1 7. Dorog—Pécs x 8. HL kér.—Kerámia 1 S. Sárisáp—Pilisi B. 1 10. Testv.—AnnavSlgy 2 11. Bp. Petőfi—Autótaxi 1 12. Békés m.—Csongr. m. x 2:2 3:2 1:1 3:0 0:2 3:2 1:1 6:1 3:0 0:5 4:0 1:1 vei sikerült Szolnoknak ki­húznia gól nélkül a kritikus perceket és megszereznie az értékes két pontot. A Szolnok megyeiek ezen a mérkőzésen jó játékkal rukkoltak ki. A csatársor korszerű — helyenként szem­re Is szép — játéka tetszett. Kár, hogy nem volt elég át­ütő erő, mert akkor a győ­zelem nagyobb arányú is le­hetett volna. Egyénileg: Don­ka, Makai, Pálinkás, Márkus játéka emelkedett ki. A budapestiek végig sport­szerűen küzdöttek, szünet után közel voltak az egyen­lítéshez. Jók: Kocsics, Stett­ner, Rossi. Kitűnő játékvezetés! — Az V. csoport állása — 1. Bp. Utánp. 5 3 - 2 11: 8 6 2. Heves m. 5 2 1 2 13: 9 5 3. Szolnok m.5212 5: 75 4. Nógrád m. 5 2 - 3 10:15 4 Nem ment a góllövés az ifiknek Szolnok megyei ifi — Bu­dapest Dél ifi válogatott 1:1 (0:1), Szolnok, MTE sportte­lep, 200 néző. Vezette: Géczi (Szentes), (Kálmán—Csősz). Szolnok megye: Molnár (Sz. MÁV) — Borzi (Sz. MÁV), Karakas (T. Fáklya), Papp (Sz. MTE), — Tassi (Sz. MÁV), Szikszai (Jb. Va­sas) — Deák (T. Fáklya), Zsi- dei (Sz. MÁV), Pusztai (Sz. MTE), Pallai (Sz. MTE), Fü- löp (Jb. Lehel). Edző: Pod- maniczki József. Budapest Dél: Hajtai (FTC) — Horváth (FTC), Somhegyi (FTC), Dienes (FTC), — Gyarmati (FTC(, Bárczi (Egyetértés) — Nagy (Törek­vés), Haskó (Törekvés), Cson­tos (Kőbányai Dózsa), Duc- za (FTC), Katona (Törekvés), Edző: Szőke János. Kezdés után kitűnt, hogy a fővárosiak támadásszövése tervszerűbb, az átadások pon­tosabbak. A 15. percben egy keresztbe adott labdára a ha­zaiak későn rajtoltak és a szemfüles Haskó jó lövéssel a vendégeknek szerezte meg a vezetést 0:1. A gól után megélénkült az iram, változa­tos és szép játék alakult ki. A hazaiak is sokszor veszé­lyeztettek, de többnyire a belső játékot erőltették, s az összeszokott, jól tömörülő pesti védelem mindig jókor lépett közbe, eredmény nem született Szünet után mindkét együt­tesben cserék történtek: a vendégeknél Csontos helyett Bekő (Bp. Építők), a szolno­kiaknál Pusztai helyett Bán- hidi (Sz. MTE) lett a közép- j csatár. Molnár helyett Sze-' keres állt a kapuba, Zsideit I pedig Csizmadia váltotta fel. | Budapest ifjúsági atlé A cserék a hazaiaknál sike­rültek jobban, és a Szolnok megyeiek élvezetes csatár já­tékukkal egyre nagybb fö­lénybe kerültek. Az egyenlí­tés az 51. percben sikerült, amikor egy lövéssorozat után Bánhidi labdája a tömörült védők közt utat talált a háló­lóba. 1:1. Nagy fölénybe ke­rültek a Szolnok megyeiek. Jónéhányszor pergőtűz alatt állott a pesti kapu. Egy al­kalommal már csak kézzel tudták kitörő csatárunkat visszarántani, de sem a meg­ítélt szabadrúgást, sem a ké­sőbbi nagy helyzeteket nem tudták kihasználni fiaink, s így az egyik értékes pontot elvitték a fővárosiak Bírálat: A Szolnok megyei együttes nehezen lendült be­le. A védelem sokszor bi­zonytalankodott. A támadó- sor is csak szünet után talált magára. Sajnos, a góllövés ekkor sem ment. Egyénileg: Karakas, Papp, Bánhidi volt jó, de ők sem nyújtották azt, amire képe­sek. A fővárosiaknak sikerült az a sakkhuzásuk, hogy csa­patukat csaknem egészen a ferencvárosiak kitűnő csapa­tára építették. A közvetlen védelmüknek, főként remek formában lévő kapusuknak köszönhették az egyik pon­tot A nagy meleg rányomta bélyegét a játékra, de így is élvezetes és szép volt az ifik küzdelme. A játékvezetői hármas na­gyobb hibát nem vétett. — Az V. csoport állása — 1. Szolnok m.5311 8: 47 2. Heves m. 5 3 - 2 10: 6 6 3. Nógrád m. 5 2 - 3 6:15 4 4. Bp.-Dél 5 113 9: 8 3 H. Gy. í—Vidék tikai viadal Budapesten, a Mező utcai sporttelepen került megren­dezésre a Budapest és vidék ifjúsági válogatottjainak ta­lálkozója. A férfiak és a nők pontversenyét egyaránt Bu­dapest vállogatottja nyerte a férfiaknál 120:79, a nőknél 74—43 arányban. A vidék vá­logatottjában hat Szolnoki MÁV versenyző szerepelt. Valamennyien jól megállták helyüket. Tóthné gerelyhají­tásban szerepelt a vártnál gyengébben, mert a verseny- szám kezdése előtt a verseny- bíróság kijelentette, hogy saját gerelyével nem dobhat. NB Il-es férfi kézilabda Martfűi MSE — Budapesti Építők 12:3 (6:3), Martfű. A cipőgyáriak a tavaszi forduló utolsó mérkőzésén is megőrizték hazai veretlensé­güket és nagyszerű játék­kal győzték le a tavaly még kispályás NB. I-es fővárosi­akat. Különösen a második félidőben játszott jól a csa­pat, amikor Kesjárt feleselé­sért végleg kiállították és így is három gólt dobtak az ellenfél hálójába. Gfóllövők: Kesjár 4, Mol­nár 2, Csabai 2, Sándor 2, Tóth I. Varga I. Jók: Csabai, Sándor, Tóth, Barna. Női területi kézilabda mér­kőzés: Martfűi MSE — Csabacsüd 4:2 (1:0), Csabacsüd. A martfűi lányok lelkesen és eredményesen játszva so­ros küzdelemben győztek. A csapat valamennyi tagja di­cséretet érdemel. A lányok ezzel a győzelemmel az első helyre kerültek a bajnoki táblázaton. Góllövők: Barta 3, Bog- nárné L KöTcsöngerellyel nem tudott úgy szerepelni, mint ahogy vártuk tőle. Versenyszámon­ként négy-négy induló volt. Császi Katalin 525 cm-es távolugrásával a 2. helyen végzett Ezzel az eredményé­vel a múltnak adta át Po- korny Gyöngyi 1954-ben fel­állított 517 cm-es megyei if­júsági csúcsát. Eredménye alapján bekerült a magyar ifjúsági válogatottba, amely a németek ellen június 3-án szerepel Budapesten. Császi Gizella a 2. helyen végzett 80 méteres gátfutás­ban. Eredménye: 12.6 mp. — a győztesével egyenlő. Cseh Katalin magasugrás­ban 149 cm-es ugrással ugyancsak a 2. helyet sze­rezte meg. Tóth Andrásné gerelyha- jításbam 4. lett 34.01 méteres eredményével. Oros Ferenc 400 m~es fu­tásban 58.3 mp-es eredmény­nyel a 2. helyen végzett Balassy Péter távolugrás­ban 694 cm-es ugrásával a 2. helyet szerezte meg. Szintén bekerült a németek elleni válogatottba. Hármasugrás­ban a 3. helyet szerezte meg 13.73 m-es eredményével. — Sz, J. ­A labdarúgó NB I. 1. Ü. Dózsa 24 15 6 3 46:22 36 2. FTC 24 13 7 4 54:2$ 33 3. Vasas 24 11 (8 5 41:28 30 4. MTK 24 9 ' S 6 42:30 27 5. Diósgyőr 24 10 6 8 34:27 36 6. Tatabánya 24 9 7 8 31:31 25 7. Bp. Hon. 24 0 6 0 48:43 24 8. Szeged 24 8 7 9 29:33 23 9. Dorog 24 5 11 8 30:41 21 10. SalgótarJ. 24 6 8 10 29:33 20 11. Pécs 24 6 7 11 32:51 19 12. Csepel 24 8 3 13 22:38 19 13. Szomb. 24 5 7 12 28:41 17 14. BVSC 24 3 10 11 24:43 16 A felső vonal felettiek a baj­noki címért, az alsó vonal alat­tiak pedig a kiesés ellen küzde­nek. EZ VAN MEG HATBA Június 22: Ferencváros—ü. Dó­zsa, MTK—Vasas, Bp. Honvéd— Csepel, BVSC—Pécs, Tatabánya —Dorog, DVTK—SBTC, Szeged­Szombathely, Június 26: D. Dózsa—MTK, Csepel—Ferencváros, SBTC—Bp. Honvéd, Szombathely—BVSC, Dorog—DVTK, Pécs—Tatabánya, Vasas—Szegeit A labdarúgó NB I. eredménye Ü. Dózsa—Bp. Honv. 3S8 1:1) MTK—Szombathely 1:1 (1:0) Diósgyőr—Csepel 2:0 (0:0) Vasas—Ferencváros 2:2 (1:0) Szeged—BVSC 3:0 (1:0) Dorog—Pécs 1:1 (1:1) SalgótarJ.—Tatabánya 3:2 (1:1) Lengyel birkózók Jászberényben A lengyel Wgyinia birkó­zói (haditengerészet sport­köre) vasárnap Jászberény­ben vendégszerepeitek a helyi Lehel ellen. A megje­lent közönség szép küzdelme­ket láthatott A következő pá­rok mérkőztek: Napirala— Csík, Nata—Sinka, Csesiel- szki—Farkas, Miska—Pintér, Gilinszki—Kármán, Sigoda— Gál, Zorm—Mizsel, Hyra— Serfőző. Az eredmény alakult a lengyel versenyzők javára. A Lehel versenyzők közül Pintér győzelmet ara­tott, míg Mizsei és Serfőző döntetlent ért el. A fiatal Mi­zsei félpontos különbséggel érte el a döntetlent A két csapat találkozója jó hírverése volt a birkózósport­nak. A lengyelek vendégsze­replése bizonyára sok tanul­sággal járt a fiatal jászberé­nyi birkózók számára. 6:2-re Szolnoki evezősök sikere a fővárosban A Szolnoki Kinizsi evező­sei vasárnap a fővárosban a Honvéd országos evezős ver­senyén szerepeltek szép si­kerrel. II. osztályú férfi egypár­evezősben Ignácz István má­sodik lett Kiss György és Ignácz István II. osztályú férfi kétpár-evezősben har­madik helyezést ért el. A férfi ifjúsági I~es korcsoport kormányos-négyesben Balázs Árpád, Dapsi László, Galics Béla, Gál Imre és Házi Imre összeállítású szolnoki csapat a döntőbe jutott és 11 induló közül a 4. helyezést érte el. László Gábor a férfi ifjúsági korcsoport egypár-evezős me­zőnyében 11 hajó közül ötö­diknek ért a célba. Kiss György pedig a II. osztályú férfi egy pár-evezősben ne­gyedik lett. A formábahozás időszaká­ban lévő szolnoki versenyzők első jelentősebb idei verse­nye szép sikert hozott. Dicsé­ret illeti a versenyzőket és vezetőiket egyaránt. Ä megYeí labdarúgó bajnokságért Tiszaföldvár — Szolnoki MÁV II. 2:0 (1:0), Tiszaföld­vár, 500 néző, vezette: Tát­rai (Csák II. — Halmi). Tiszaföldvár: Tóth — Kő­műves, T. Kovács, Szelindi — Lakatos, Sági — Eszteré, Bállá, Szathmári, Nagy, Ku- peczki. Edző: Ecseki István. Sz. MÁV II.: Lázár — Ur- bán, Gogány, Szabó — Kol- láth, Császár, — Kovács, Dó­sa, Bagi, Soós, Serfőző. Ed­ző: Bujáki László. Sz. MÁV II. rohamok ve­zették be a mérkőzést. Az 5 percben Serfőző hatalmas bal sarokba tartó lövését Tóth a levegőbe úszva védte. A ha­zai csapat a 35. percben gólt ért el. Eszteró Szathmári elé emelte a labdát és a közép­csatár az ötösről nagy erő­vel a bal felső sarokba lőtt, 1:0. A második félidőben a ha­zai csapat kezdett jobban. Az 58. percben Bállá, Nagy, Szathmári támadás után a középcsatár a kimozduló Lá­zár mellett laposan a kapu közepébe lőtt, 2:0. A 75. perc­ben támadást vezetett a Sz. MÁV II. és Serfőző közeli lövését Tóth bravúrosan véd­te. A mérkőzés végéig a ha­Jászberényben vendégszerepelt a Szolnoki Dózsa Szombaton délután Jász­berényben vendégszerepeit a Szolnoki Dózsa vízilabda csa­pata. Sz. Dózsa: Szegedi, — Hasznos I., Pintér, — Heg- man, — Koncz, Kuczora, Ke­lemen. Jb. Lehel: Mizsei S., Mi­zsei I., Bugyi, Szentirmai, Varga, Czakó. Az első harmadban a Szol­noki Dózsa 9:3-as vezetésre tett szert, majd a második és a harmadik harmadban a két csapat vegyesen mérkőzött egymással. Ebben az időszak­ban a második harmadban a feketék 7:5 arányú vezetést szereztek, míg a harmadik harmadban 5:5-re alakult a mérkőzés. A Dózsánál még szóhoz jutott a fiatalok kö­zül Urbán, Ábel, Pintér II., Kiss. A mérkőzés jó hírverést biztosított a vízilabdasport­nak Jászberényben, Vasárnap délelőtt a Lehel vízilabda és úszószakosztálya vendégül látta a Szolnoki Vö­rös Meteor úszóit és az úszókból alakult vízilabda- csapatot A két szakosztály közötti úszómérkőzésen a leányok közül főleg a Vörös Meteor leányai szerepeltek jól, míg a fiúknál a Lehel fiataljai. M^egnyílt Figyelem! az ORVOSI MŰSZER- ' ÉS FOGÁSZATICIKK KERESKEDELMI VÁLLALAT szolnoki szaküzlete (Ságvári Endre körút 32. Telefon: 12—18.) ORVOSI MŰSZEREK, GYÓGYÁSZATI SEGÉDESZKÖZÖK, FOGÁSZATI CIKKEK, LABORATÓRIUMI ESZKÖZÖK HALLÁS JAVÍTÓ KÉSZÜLÉKEK és ÁLLATGYÓGYÁSZATI ESZKÖZÖK Állandóan raktáron. Nyitva: fél 8—16, szombaton fél 5—13-ig zai csapat támadott, de az eredmény már nem válto­zott Színvonalas mérkőzésen a nagyobb lelkesedéssel játszó hazai csapat biztos győzel­met aratott. Jók: Tóth, Sze­lindi, Sági, Szathmári, Nagy, illetve: Urbán, Gogány, Császár, Serfőző. Tiszaföldvár ifi — Szolno­ki MÁV ifi 3:2. Kunszentmárton — Török­szentmiklósi Vasas 0:0, Kun­szentmárton, 700 néző, ve­zette: Hamar. Kunszentmárton: Szabó — Földi, Mészáros, Gyenes — Pintér, Papp — Harangozó, Imrei, Kovács, Bozsik, Szabó Vasas: Mák — Hasső, Ba­lázs, Polgár — Hálák, Bíró, — Darvasi, Fekete, Szedlák, Fülöp, Kiss. Az első gólveszélyes akci­ót a Vasas támadása jelen­tette Fekete révén, de Sza­bónak sikerült mentenie. Utána élénkebb játék alakult ki. Szinte percenként volt a kapuk előtt gólveszély. De Harangozó beadásairól a hazai csatárok lekéstek, a törökszentmiklósiak pedig so­rozatosan kapu mellé lövöl­döztek. A második félidő némi Va­sas fölényt hozott és ekkor Szabónak sok védenivalója volt. A mérkőzés vége felé a helyiek támadtak többet, de most is sok volt a pontat­lan lövés. Az utolsó bajnoki mérkőzésen jó labdarúgást láthatott a közönség és meg­elégedetten távozott. Kunszentmárton ifi — Tö­rökszentmiklósi ifi 0:0. L. J. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztős Varga Jőzset Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 9. L em. Telefon: 20—93. 23—20. 20—t» Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatalt Szolnok. Irodaház. fszL 3. Telefon: 20-94 Megjelenik nétfO kivételével mindennap A lap <x eiönzetesDen es árusí­tásiján a Szolnok megye pos­tahivatalok és fiókposták ter- tesztlk. A lap előfizetési dlia: egy hóra 11.— Ft. Előftzetnető bármely postahivatalnál és Kézbesítőnél. Szolnok) Nyomda Vállalat 1960. június 20. — 2225 Felelő- nyomdavezetőt Mészáros Sándor srpiio/pyr