Szolnok Megyei Néplap, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-09 / 211. szám

I SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. szeptember V. A labdarúgó NB Ill-ból jelentjük Mint már tegnapi lapszámunk­ban közöltük, a vasárnapi for­duló nem kedvezett NB m.-as csapatainknak. Csupán a Szol­noki MTE-nek sikerült javuló játékkal az egyik pontot ottho­nában megszerezni. Szolnoki MTE—Szegedi EAC 1L 1:1 (1:0) Szolnok, MTE pálya, 1200 né­ző, vezette: Paulik. Szó. MTE: Solti — Papp, Török, Zalai — Gyetvai, Nyári — Bánhidi, Adá- mosi, Cs. Farkas, Kiss, Willisch. SZEAC II.: Nyerges — Bárdos, Bénák, Sándor — l.éber, dr. Jan­ka - Gyenes, Csabai, Vast, Nyá­ri, Pető. A mérkőzés előtt az MTE öl­tözőjében Horváth edző szigorú emberfogásos játékra adott uta­sítást játékosainak, mivel a SZEAC több NB I.-es- játékost is szerepeltetett. Kezdés után az MTE lépett fel támadólag és már az első percben veszélyes helyzet támadt a vendégek ka­puja előtt, de Cs. Farkas a ka­pusba lőtt. Szebbnél szebb tá­madásokat vezetett az MTE. Az 5. percben Kiss 25 méteres lö­vése hajszállal kerülte el a ka­put. Egy ellentámadásnál a 20. percben szállt az első lövés az MTE kapujára, de Pető lövése mellé szállt. A 30. percben Wü­nsch — lerázva magáról a védő­ket — elfutott és védhetetlenül a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. A gól után még Jobban rohamo­zott az MTE, de lövéseiket nem kísérte szerencse. Szünet után feljött a SZEAC, s az MTE védőknek csak nagy önfeláldozással sikerült hárítani. Az MTE csatárok ekkor sokat kapkodtak. Az 51. percben a szabadon hagyott szegedi Nyári elfutott, s a jobb sarokba gurí­tott, 13. Az 53. percben az MTE is vezetett támadást és Kiss lö­vése adott ekkor munkát Nyer­gesnek. A 75. percben Bánhidi beívelt labdáját Adámosl a há­lóba lőtte. A játékvezető azon­ban les címén nem adta meg. Befejezés előtt volt még az MTE csatároknak gólhelyzetük, de azt nem tudták kihasználni. Az MTE ezen a mérkőzésen már javuló látékot mutatott. - Nem lehetünk azonban még mindig elégedettek. Az első fél­időben azonban sok volt a rossz leadás, kapkodás és megnemér- tés mutatkozott a csatároknál. A SZEAC-ban különösen az NB I.-es Játékosok teljesítménye volt jó. A szépszámú közönség végig sportszerű küzdelmet lát­hatott. Jók: Willisch, Bánhidi, Török, — illetve: Nyári, Bénák, Bárdos. e F. L a Szegedi Építők—Törökszent­miklósi Fáklya 7 KI (3:0) Szeged, 500 néző, vezette: Kö­vesdi. Szegedi Építők: Kovács — Sólymost, Rácz, Enesey — László, Bóka dr. - Gréczi, Bilt- sik, Óvári, Tanács, Török. Ed­ző: Pólyák Gyula. T. Fáklya: Sándor — Fábián, Szecsei, Hajik- Papp, Kriston - Deák, Kara- kas, Vizi, Kiss, Szakáll. Edző: Rátfai József. Az Építők kezdték a játékot, de nyomban a Fáklya támadott és már az első percben Vizi nagy helyzetbe került, de az 5- ösről kapu mellé gurított. A másik oldalon Bóka futott el a balszélen és a 11-es tájáról kül­dött lövése a hálóban kötött ki, 1:0. A 7 percben szöglethez ju­tott a Fáklya, de ezt a szegediek hárították. Ezután mezőnyjáték alakult ki, Jobbára szegedi fö­lénnyel. Egyik ilyen támadásnál 11. percben Biltsik elfutott Szecsei mellett és a hálóba lőtt, 2:0. Ezután feljött a Fáklya. A 13. percben Kriston lőtt kapura. A labda a jobb kapufa belső éléről levágódva végiggurult a gólvonalon, majd szögletre men­tették. A 20. percben 20 méterre a szegediek kapujától szabályta­lankodtak a hazaiak. Kriston állt a szabadrúgásnak, melyet lepasszolt Szakállnak, aki azon­ban fölé lőtt. A 10. percben Óvá­ri senkitől sem zavartatva éle­sen a léc alá vágta a harmadik gólt. 3:0. Szünet után továbbra Is foly­tatódott az Építők fölénye, s a 47. percben szögletet értek el. Török Ívelte be a labdát, de a védők felszabadítottak. Ebben az időben több szöglet, fölé és mellérúgás Jelezte az Építők fö­lényét. A Fáklya szórványos támadásai erőtlenek voltak. Az 59. percben Szakáll lőtt fölé. A 65. percben egy szegedi táma­dásnál Szecsei gyengén gurí­totta haza a labdát, melyet Óvá­ri elcsípett és a hálóba lőtt. 4:0. A 70. percben Tanács lefu­totta a Fáklya védelmet és a hálóba gurított. 5:0. A gól után a Fáklya teljesen letört, a 82. percben Biltsik szerezte a ha­zaiak hatodik gólját, 6:0. A 87. percben pedig Óvári beállította a végeredményt, 7:0. Jók: Sóly­most, Enesey, Óvári, Tanács, illetve: Hajik, Szakáll. A játék­vezetői hármas jól működött. A Fáklya csapata fáradtan ját­szott, nem volt bennük semmi lelkesedés. A labdát mindig áll­va várták.- Papp ■ Szarvasi SC—Martfűi MSE 3:0 (1:0) Szarvas, 2200 néző, - vezette: Stark. Szarvas: Kondacs — Ja- nurik, Csernus, Ciglédszky - Ro- hony I., Lajtos - Járó, Patkós, Bodnár, Kerekes n., Podani. - Edző: Kerekes Imre. Nagy ér­deklődés előzte meg a találko­zót. A tartalékos martfűiek elég jól kezdtek, s az egyik támadás végén Mészáros az 5-ösről a ka­pufára lőtte a labdát, mely visz- szapattant és Bakos az oldalhá­lóba lőtte. A szarvasiak mere­dek szöktetésekre felépített tá­madásai veszélyt jelentettek a martfűi kapura. A vendégek Is támadtak, s Mikust szabálytala­nul lökték, melynek következ­tében olyan sérülést szenvedett, hogy a mérkőzés hátralévő ré­szében már csak statisztálni tu­dott a pályán. A 20. percben Ke­rekes II. 25 méteres váratlan erős lövése alig kerülte el a ci­pőgyáriak kapuját. Rövid idő múlva Ismét Kerekes H. került jó helyzetbe. Ezúttal azonban nem hibázott. Bombalövése véd­hetetlenül szállt a felső sarokba. :0. A gól után kissé esett az iram. A martfűi támadások min­dig elakadtak a jól záró kemény hazai védőkön. Szünet után a martfűiek Is feljöttek, de csatársorukban nem volt kellő átütő erő. A széllel hátban játszó szarvasi csatárok távolról sokat és jól lőttek ka­pura. Ekkor Podani lövése a léc­ről esett a hálóba, 2:0. A 80. percben a kitörő Bodnárt a 16- oson belül elkaszálták. A 11-est Podani értékesítette. 3:0. A 85. percben Kerekes n.-őt reklamá­lásért kiállították. Jók: Patkós, Rohony, Járó, Lajtos, — illetve: Szűcs, Száraz, Bakos. Súlyos játékvezetői hiba miatt vesztett a MÁV Diósgyőri Bányász—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0) DVTK stadion, 1500 néző, ve­zette: Nagy E. Budapest. (Náná- si-dr. Borossi). - Di. Bányász: Stadinger n. - Kiss, Kárpáti, Sinkó - Tóth, Paulás — Oder- marszki, Szabó, Pesti, Újvári, Verba. Edző: Nagy Gy. Szolnoki MÁV: Cselényi — Sándor, Abo- nyi, Kegyes — Draskóczi, Roz- mis — Tóth, Csábi, Szekeres, B. N*agy, Dobos. Edző: Fazekas. Akik sokat Járnak labdarúgó mérkőzésekre, megszokták már, hogy egy-egy találkozón milyen furcsa esetek adódhatnak. De még a legedzettebb sportbará­tok is meghökkentek azon, amit Diósgyőrben láttak. A nyugodt légkörben induló és simának Ígérkező mérkőzés a Játékve­zető „jóvoltából” olyan forró légkörben és izgalmak közt fe­jeződött be, amely már minden volt, csak sport nem Kedélye­sen — a Bányász zenekar indu­lóinak ütemére — vonultak ki a csapatok. Szolnok szél ellen, nappal hátban kezdte a Játékot. Előbb a hazaiak lendültek in­kább bele és a 10 , majd sza­badrúgásbő a 13. percben ka- puralövéseket értek el. Változa­tos, de erőtlen támadások kö­vetkeztek mindkét részről. A 20. perctől az egyre erősödő MÁV támadások előbb sarokrúgásso­rozatot hoztak, majd egy sereg mellélövést. A 30. percben Tóth L. hatalmas bombáját a felső léc mentette. A bányászok el­lentámadásai nem jelentettek komoly veszélyt Cselényi kapu­jára. Az utolsó percekben ismét Szolnok rohamozott és parázs tömegjelenetek játszódtak le a diósgyőri kapu előtt, sajnos, is­mét eredmény nélkül. Szünet után egyideíg a bányá­szok jöttek fel; Szolnok csak amikor megszólalt a játékvezető sípja és általános megdöbbenés­re a 11-es pontra mutatott. Cse­lényi megpróbált a határjelzőre hivatkozni, de hiába. A megítélt büntetőt Tóth biztosan helyezte a hálóba, 1:0. A hangulat pillanatok alatt átforrósodott mind a pályán, mind a nézőtéren. Keményebb lett a játék és a nézőtéren is nagy zűrzavar lett úrrá, viták alakultak ki a hazai közönség csoportjai között is. A szolnoki csapat elkeseredett támadásokat vezetett, teljesen beszorultak a hazaiak és a kiegyenlítés a le­vegőben lógott. A MÁV csatár­sor ebben az időszakban már teljes erővel küzdött, szinte fél­percenként törtek kapura, de a lövések legtöbbször emberbe akadtak el vagy kapu mellé (szálltak. A 37. percben Szekeres elől csak kézzel tudták elütni a labdát, újabb ll-es! Szekeres állt neki és lövése a léc mel­lett suhant ki az alapvonalon túlra. Még néhány eredményte­len sarokrúgás és az örömmá­morban úszó Bányász csapat megnyerte a mérkőzést. A szolnoki csapat ismét szinte hihetetlen balszerencsével ját­szott. Veresége azonban elsősor­ban annak tudható be, hogy - különösen a támadósor — nem küzdött az első perctől kezdve teljes erővel. — A kénvelmes- kedő tologatás szinte felbiztatta az ellenfelet és megnövelte ön­bizalmukat. Hiányzott a lyukra- futtatás, kaouratörés és a lövé­sek sem sikerültek. A védelem aránylag jól dolgozott; a kapott gól kizárólag a játékvezető ér­deme volt. Az utolsó percekben javunkra megadott 11-es kiha­Ä megyei labdarúgó bajnokság állása szórványosan és szétesően tá­1. Járokszáll. 4 3 í 0 10: 1 7 madott. Ebben az időszakban 2. Kmárton 4 3 í • 9: 4 7 rengeteg hibát és meg nem ér­3. Mturi H. 4 2 í 1 6: 4 5 tést tapasztalhattunk csapatunk­4. Tföldvár 4 2 í 1 12: 9 5 nál. Különösen a csatársor já­5. Szó. Kin. 4 2 í 1 11: 8 5 téka esett nagyon vissza; leg­6. MAFC 4 2 í 1 6: 4 5 többször csak pillanatokig tud­7. T. Vasas 4 2 0 2 6: 4 4 ták birtokukban tartani a lab­8. Jb. Vasas 4 2 0 2 7: 9 4 dát. Később enyhe, de meddő 9. Szó. MÁV 4 2 0 2 8: 7 4 szolnoki mezőnyfölény bontako­10. Szó. VSC 4 2 0 2 8: 8 4 zott ki, melyet itt-ott tarkítot­11. Jb. Lehel 4 2 0 2 10:10 4 tak a bányászok rajtaütésszerű 12. Karcag 3 1 1 1 2: 2 3 támadásai. Az egyik ilyen táma­13. Kunhegyes 4 1 2 1 3: 7 2 dásuknál — a 16-os és az alap­14. Fegyvernek 4 e 2 2 1: 4 2 vonal találkozópontjánál Kegyes 15. Jászapáti 4 e 1 3 2: 6 1 és Verba küzdött a labdáért, 16. Jákhalma 0 0 3 1:15 0 gyása — sajnos nem az első ­elemi hiba. A hazai csapat inkább véde­kezett, csak akkor lángolt fel harci kedvük, amikor a vendég­csapat gyengélkedé3ét észrevet­ték. A mezőnyben Jól hajtottak, de góllövésre nem volt erejük, a váratlan 11-es, mint az „égi manna” jött számukra. Nagy Emil játékvezető meccsdöntő hibát vétett, de egyébként is sok fordított Ítéle­te volt. A határjelzők kifogásta­lanul látták el feladatukat. A mérkőzés utáni események és jelenetek nem öregbítették a magyar sport hírnevét, s inkább a sporthatóságok figyelmébe tar­toznak. H. Gy., MA: Szó. Kinizsi—Marííűi MSE edzőmérkőzés Ma 16 árakor Szolnokon, a cukorgyári sporttelepen játsz- szák le a Martfűi MSE— Szolnoki Kinizsi edzőmérkő- zést KECSKEMÉTI TE-SZOL­NOKI MÁV labdarúgó edző­mérkőzés lesz szerdán 16 ára­kor a MÁV sporttelepen. Be­lépődíj nincs! Újabb szerencsések a megyeben A lottó tárgyjutalom sorsolá­son Szolnokra nem kevesebb, mint 6 nyeremény került. Kö­zöttük szerepel egyebek mellett egy televíziós készülék, MUSICA pianinó, porszívógép és más ki­sebb nyeremények. Törökszent- miklóson két szemcsés lottózó 2000 forintot érő könyvtárat, il­letve díszes csillárt nyert. Kun- szentmártonba a legutóbbi négy- találatos szelvény után most két, együttesen 11 ezer forintot érő vásárlási utalvány és mosó­gép került. A megyei I. osztályért Mezőtúri MAFC — Szolnoki Vasutas 3:1, (1:0), Mezőtúr, 1000 néző, vezette: Tátrai. MAFC: Pigniczki — Szűcs, Török, Bíró — Kollbusz, Tóth — Gombás, Csete, Csl- bi, Nagy II, Nagy L Vasutas: Pál — Retkes, Grámán, Tóvizi — Torma Palotai — Szurovecz, Cseh Horváth, Magyar, Simon. A széllel szemben játszó vendégek már az első perc ben nagy helyzetet hagytak ki. Ezután a MAFC került fö­lénybe, de a vendégek védel­me Pállal az élen többször mentett, A Vasutas szórvá nyosabban jutott támadás hoz, de ezek sem jelentettek veszélyt a hazaiak kapujára. A hazai csatársor játéka sem volt meggyőző. Lassan szőtték támadásaikat és így a vendégek védelme mindig közbe tudott avatkozni A 45, percben villámgyors ha­rn éteres lövése kötött ki a hálóba. 1:0, Szünet után a vendégeket támogatta a szél. A 49. perc­ben a lesen álló Horváth fe­jelt a hálóba. Pigniczki még­sem kísérelte menteni.. 1:1, zai támadás végén Csete 18 A vendégeket felrázta az egyenlítés. Többször veszé­lyeztettek. A MAFC védelme azonban jól állt a lábán. A 88. percben Gombás futott el, Tóvizi a 16-oson belül gán­csolta, majd kisebb kavaro­dás támadt, és a szemfüles Csete a hálóba lőtt, 2:1. A gól után a hazaiak szebb- néi-szebb támadásokat ve­zettek. A 80. percben Nagy I. húzott kapura, beadott és Gombás lábáról vágódott a labda a hálóba, 3:1. Jók: Török, Nagy II., Gombás, Szűcs, illetve: Pál, Grámán, Palotai, Szurovecz, Tátrai játékvezetőt már lát­tuk job^-n is működni, •— Sindel —<■ Kiléte bajnokságot nyerlek a Szolnoki MÁV atlétái az Országos Vasulas Bajnokságon Két napon keresztül folyt Bu­dapesten a BVSC Szőnyi úti sporttelepén az 1959. évi országos vasutas ifjúsági és felnőtt atlé­tikai bajnokság. A sok induló miatt mindkét napon erősen el­nyúlt a verseny. Az ország 19 vasutas szakosztálya közel 300 versenyzőt indított a vasutas at­léták seregszemléjén. A kavar­gó szeles időjárás és az időrend be nem tartása sok verseny­számban rontotta az eredménye­ket. A Szolnoki MÁV atléták a várakozáson felül szerepeltek. A verseny előtt mindenki fá­radtnak mondta magát. A két­heti csehszlovákiai üdülés, ed­zésből való kiesés miatt gyen­gébb teljesítményeket vártunk, ez azonban nem következett be, többen inkább egyéni legjobb- jukat érték el. Az egyesületek közötti pont­versenyben 19 szakosztály közül a Szolnoki MÁV csapata a BVSC mögött a második helyet szerezte meg. Kilenc verseny­számban nyertek bajnokságot. Hat második, 14 harmadik és még több értékes helyezést ér­tek el a szolnokiak. A legszebb teljesítményt Balassi Péter nyúj­totta, aki három számban nyert bajnokságot. Különösen jól ug­rott hármasugrásban és távolug­rásban. Bíró Boldizsár diszkosz­vetésben nyert bajnokságot — Csermák József és az örök ri­vális szombathelyi Szabó előtt Oros Ferenc a várakozáson fe­lül szerepelt, igen jó eredmény­nyel nyert bajnokságot a 200 méteres gátfutásban. Dicséret illeti Oros Jánost, aki 200 mé­teren egyéni csúccsal a váloga­tott Gyurica mögött a második helyen végzett, de idei legjobb eredményét érte el 400 méteren is. Katona Józsefet az utolsó so­rozatban dobta túl Csermák Jó­zsef súlylökésben. Krasznai Mik­lós szintén az utolsó sorozatban szorult a második helyre disz­koszvetésben. Jól dobott gerely- lyel az ifjúsági Takács Endre, aki a harmadik helyet szerezte meg tizenhét induló közül. A nők közül Szabó Józsefné sze­repelt a legjobban, aki két szám­ban, távolugrásban és 200 méte­ren (Kazi Arankával együtt ér­tek célba, azonban Kazi ered­ményét pálya elhagyás miatt törölték) nyert bajnokságot, két számban pedig a második he­lyet szerezte meg. Cseh Katalin megszorítás nélkül igen jó ered­ménnyel győzött és nyert baj­nokságot magasugrásban. Császi Gizella 80 méteres gátfutásban bizonyult a legjobbnak, ahol egyéni csúccsal nyerte meg a vasutas bajnokságot. Császi Ka­talin 2 harmadik, Nemesfalvi Melinda szintén két harmadik, Tóth Andrásné és Magony Agnes harmadik helyezéseikért érde­melnek dicséretet. EREDMÉNYEK: Férfi ifjúságiak, 100 méter: 5. Fekete László 11,5 mp, 200 mé­ter: 4. Fekete László 23.4 mp, 400 méter: 7. Trömböczki Péter 57.4 mp, 800 méter: 4. Trömböcz­ki Péter 2:10.1 p. 3000 méter: 5. Lénárt Lajos 10:15.0 p, 6. Mold­vai Sándor 10:17.0 p. 110 m gát: 3. Oros Ferenc 16.3 mp. 200 m gát: 1. Oros Ferenc 27,8 mp, 400 m gát: 2. Oros Fe­renc 60.2 mp. Magasugrás: 1. Balassi Péter 175, 3. Csapó Sán­dor 170, 8. Pintér Mihály 160 cm. Távolugrás: 1. Balassi Péter 681, 17. Csapó Sándor 552 cm. Hár­masugrás: 1. Balassi Péter 13.58, 12. Vadkerti Gyula 10.82 m. Rúd­ugrás: 6. Vadkerti Gyula 280, 9. Tárnái István 260, Tóth Lajos 240 cm. Diszkoszvetés: 2. Krasz- nai Miklós 35.18 m. Gerelyhají­tás: 3. Takács Endre 48.98 m. Felnőtt férfiak: 100 méter: 8. Tóth András 11.8 mp, 200 méter: 2. Oros János 22.6, 7. Tóth András 23.7 mp. 400 méter: 3. Oros János 51.3 mp. 800 méter: 4. Szabó Béla 2:10.1 p. 5000 méter: 3. Orovecz Elemér, 5. Sokvári Sándor, 10 000 méter* 3. Orovecz Elemér, 5. Sokvái? Sándor. 110 méter gát: 3. Bede János 17.4 mp. 200 méter gát: 4. Bede János 27.3 mp. 400 méter gát: 3. Bede János 60.4, 4. Raj Ferenc 62.8 mp. Súlylökés: 2. Katona József 13.76 m. Diszkosz­vetés: 1. Bíró Boldizsár 42.12, 4. Katona József 39.30 m. Gerely­hajítás: 4. Magas Oszkár 49.92, 14. Földes Attila 41.70 m. Ifjúsági nők: 100 méter: 7. Császi Gizella 13.3 mp, 80 méter gát: 1. Császi Gi­zella 12.7 mp. Magasugrás: 1. Cseh Katalin 151, 3. Császi Ka­talin 135 cm. Távolugrás: 3. Csá­szi Katalin 484, 5. Császi Gizella 457 cm. Súlylökés: 6. Tóth And­rásné 9.05 m. Diszkoszvetés: 3. Tóth Andrásné 28.58, 6. Cseh Katalin 26.20 m. Gerelyhajítás: 3. Magony Agnes 32.14 m. 5. Tóth Andrásné 32.03 m. Felnőtt nők: 100 méter: 2. Szabó Józsefné 13.2 mp. 200 méter: 1. Szabó Jó­zsefné 27.6 mp. 80 méter gát: 2. Szabó Józsefné 14.3 mp. Távol­ugrás: 1. Szabó Józsefné 472 cm. Súlylökés: 3. Nemesfalvi Melin­da 10.29 m. Diszkoszvetés: 3. Nemesfalvi Melinda 28.47 m. PONTVERSENY VÉGEREDMÉNYE: 1. BVSC 258.5, 2. Szolnoki MÁV 184, 3. Szegedi Vasutas 153, 4. Bp. Törekvés 146. 5. Pécsi Vasu­tas 140, 6. Szombathely 105, 7. Nyíregyháza 50, 8. Békéscsaba 43.5, 9. Albertirsa 24, 10. Székes- fehérvár 24, 11. Makó 20, 12. Ta­polca 19, 13. Hatvan 19, 14. Bé­kés 18, 15. Bp. Testvériség 17, 16. Dunakeszi 13, 17. Bátorszék 13, 18. Cegléd 12, 19. Debrecen 4 ponttaL (apróhirdetések) LEMEZLAKATOS, bádogos szak­munkásokat azonnali belépésre keres a szolnoki Tisza Bútor­gyár. A CIBAKHAZI Gépállomás fel­vételre keres többéves gyakor­lattal rendelkező mezőgazdasági gépjavításban jártas motorsze­relőket. A HULLADÉKFELDOLGOZD KTSZ „TEMPÓ” részlege fel­vesz rakodó, szállító és egyéb férfi segédmunkásokat. Jelent­kezés: Szolnok, Hubay Ferenc utca 3. sz. (Kossuth térnél.) KŐMŰVES szakmunkást, segéd­munkásokat, flóderozásban jár­tas mázolót felveszünk. Épület­karbantartó KTSZ Szolnok, Ady Endre u. 63. IDŐSEBB komoly nőt bejárónő­nek felveszek, - esetleg bent­lakással. Cím: a Szolnoki Hir­detőben. A TURKEVEI Földművesszövet­kezet szakképzett szakácsot ke­res október l-ével. Fizetés a SZÖVOSZ bérrendszer szerint. Erkölcsi bizonyítvány, szakmun­kás bizonyítvány és szolgálati bizonyítvány szükséges. Érdek­lődni lehet a Turkevei Földmű- vesszővetkezetnél, - Turkeve, Kossuth Lajos u. 16. szám alatt. Telefon: Turkeve 26. AZ ABADSZALOKI Földműves- szövetkezet (Lenin út 20) ven­déglátóipari szakképzett sza­kácsnőt keres azonnali belépés­sel. A TISZAFÜREDI Vegyesipari KTSZ mindennemű kútfúrást, kútását és tisztítást vállal. 125-ös DKW jó állapotban el­adó. Ifj. Holló, Fegyvernek, Arany János utca, _________ TI SZAFÖLDVÁR, Malom utca 31. sz. alatti lakóház eladó. ^A Jászjákóhalma-Karcag mér- j kőzés eredményét, mely 2:l-es j karcagi vezetésnél félbeszakadt, j nem számítottuk be, 1 MEGNYÍLJ a törökszentmiklósi Községgazdálkodási Vállalat kádas gYÓgvfürdője (Törökszentmiklós, Kossuth Lajos út 112. szám.) Reumás betegségeknél, belgyógyászati, nőgyó­gyászati, ideggyógyászati bánt aim aknái éppoly hatásos, mint a gyermekbénulások utókezelésé­re, — excémák. bőrgombásod ások, stb. gyógyí­tására és ivókúrára. Bővebb felvilágosítást a vállalat vezetői adnak. A Mü. M. 605. SZ. IPARI- TANULÓ INTÉZET felvesz helybeli fiata­lokat műköves tanulónak Jelentkezhetnek az álta­lános iskola 8 osztályát végzett fiatalok az Intézet központjában. — Szolnok, Petőfi Sándor u. 3. sz. a. HALLOTTA? - NEM KACSA! hogy a szerződött hízott liba ARA OKTOBER 10-ig 19 forint kg-ként, ÉRTESÍTÉS SÍ. Autóközlekedési Vállalat kalauzokat vesz fel. Jelent­kezni lehet a vállalat forgal­mi osztályán, Szolnok, József Attila út *1 sz. alatt. Köve­telmény: 18-35 év életkor és 8 általános Iskolai végzettség. A Magyar Rádió szolnoki adójának mai műsora „Falusi Krónika** zenés riport- műsor Szolnok megye falvai­nak életéből. — „A kanyargós Tiszá mentén’» magyar nóta kí­vánságműsor. — Hallgatóink jo­gi kérdéseire válaszolunk. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: B. Kiss Mátyás Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2. L em. Telefon: 20-93. 23-20, 20-69 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok, Irodaház, fszt. 3. Telefon: 20-94. Megjelenik hétfő kivételével minden nap. A lapot előfizetésben és áru­sításban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter- lesztik A lap előfizetési dija: egy hóra 11.- Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1959. szeptember 8. — 3038 Felelős nyomdavezetői Mészáros Sándot