Szolnok Megyei Néplap, 1958. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-01 / 77. szám

Mintegy 100 indulóval igen szép, változatos küzdelem Tolt a megyei mezei futóbajnokságon A Szolnok megyei Atlétikai A lszö vétség vasárnap délben, íél 1-kor rendezte meg 1958. évi me­gyei mezei futóbajnokságát a Itékasi-rampán túli tisztáson. — Közel száz versenyző gyüleke­zett, hogy nemes vetélkedésben eldöntsék, ki használta fel leg­jobban a téli időszakot a felké­szülésben, ki bizonyul a legjobb­nak e versenyen. Szép napsüté­ses, igazán tavaszi meleg fogad­ta a versenyzőket, és a nézőket. A pálya talaja igen laza, süppe- dős, több helyen sáros volt. A versenybíróság kb. egy 500 méte- res pályát jelölt ki a versenyre. Szolnok megye valamennyi atlé­tikai szakosztállyal rendelkező egyesülete képviseltette magát a bajnokságon. Az egyet, versenyszámokban igen szép. változatos küzdelmet vívtak egymással a versenyzők. A serdülő lányoknál meglepetés­re, zsep, beosztott futással Győ­ré Mária, a Szolnoki MÁV ver­senyzője győzött. Az Ifjúsági leá­nyok mezőnyében a várakozás­nak megfelelően Razi Olga, a Jászberényi Vasas igen tehetsé­ges versenyzője bizonyult a leg­jobbnak. Könnyed, szép futása biztosíték arra, hogy a jövőben szép eredményeket várjunk tőle. A felnőtt nők mezőnyét a vára­kozásnak megfelelően Göblyös - Mária, a Jászberényi Vasas ge- rclyhajítója nyerte. A serdülő fiúk versenyét Si­mái László, a Kszáil. MÁV ver­senyzője nyerte, igen stép erő­beosztással. A táv végén gyorsa­ságával biztosította első helyét. A legnagyobb mezőny az ifjú­sági fiúk versenyében volt. Har­mincegy versenyző tolongott a rajt-vonal mögött, hogy négy körön keresztül eldöntsék, me­lyikük a legjobb. Itt Szabó Béla, a Szolnoki MÁV versenyzője bi­zonyult a legjobbnak. — Három körön keresztül az élbolyban he­lyezkedett el, majd a negyedik kör közepén erősítette futását, mintegy 10 méterrel elhúzott a többi versenyzőtől, A felnőtt férfiak versenye is változatos versenyt hozott, az esélyes Matint György, aki 5 körön keresztül vezetett, veresé­get szenvedett. Nagy Zoltántól, a Szolnoki MÁV középtávfutójá­tól, majd a célegyenes közepén Tóvizi Jochim tiszapüspöki vei- senyző Is elment mellette, Részletes eredmények: Úttörő fiúk (400 m, 3 Induló): 1. Gyurán Sándor (Martfűi MSE), 1-18.3; 2. Makkai János (Martfűi MSE), 1:18.6; 3. Kókai János (Martfűi MSE) 1:20.0 p. Csapat­ban: í. Martfűi MSE 6 pont, serdülő lányok (500 m, 12 In­duló); i. Győré Mária (Szolnoki MÁV) 1:30.0, 2. Kiss J. (Jb. Va­sas) 1:30.5, 3. Cseh Katalin (Szó. MÁV), 1:30.6 p. — Csapatban: 1. Szolnoki MÁV 8; 2. Jászberényi Vasas 13; 3. Törökszentmiklósi Kinizsi 24 pont. Ifjúsági lányok (800 m, 1 indu­ló): i. Kazi Olga (Jber. Vass) 2:38.0, 2. Saes Mária (Jb. Vasas) 2:39.8; 3. Molnár Terézia (Jb. Va­sas) 2:40.8 p. Csapatban: 1. Jb. Vasas 6, 2. Szolnoki MÁV 15 p. Felnőtt nők (1000 m, 4 Induló): 1. Göblyös Mária (Jb. Vasas) 3:38.0, 2. Budai Ilona (Martfűi MSE) 3:44.8, 3. Krasnyanszky Má­ria (Jb, Vasas) 4:23.8 p. csapat­ván: l.' Jászberényi Vasas 8 p. Serdülő fiúk (1000 m, 16 Indu­ló): 1. Simái László (Kisújszállási MÁV MTE) 2:49.0, 2. Mészáros József (Szó, MÁV) 2:50.0, 3, Elle Miklós (Szó. MÁV) 2:50.6 p. Csa­patban: 1. Szolnoki MÁV 10, 2. Szolnoki JTSK 17, 3. Kisújszál­lási MÁV MTE 21 p. Ifjúsági fiúk (2000 m, 31 indu­ló): 1. Szabó Béla (Szó MÁV) 5:44.0, 2. Urbán Imre (Török­szentmiklósi Kinizsi) 5:44,3, 3. Andó János (Szó. MÁV) 5:46.4 p. Csapatban: 1. Szolnoki MÁV „A‘- csapat 8, 2. Törökszentmiklósi Kiniz6i 26, 3. Kisújszállási MÁV MTE 28 p. Felnőtt férfiak (3000 m, 15 in­duló): 1. Nagy Zoltán (Szó. MÁV) 8:58.0, 2. Tóvizi Joachim (Tisza- püspöki) 8:58.4, 3. Matint György (Szó. MÁV) 8:58.8 p. Csapatban: 1. Szolnoki MÁV 8, 2. Török­szentmiklósi Kinizsi 23, 3, Jász­berényi Vasas 28 ponttal, Szabó József Biztosan győzött a Szolnoki MÄV Makó ellen Szolnoki MÁV — Makói vasas 4:1 (3:0) Szolnok, MÁV sportte­lep, 3000 néző. Vezette: Bojté (Veszprém), (Hornyak, Debrecen —Gyimcs, Pest m.). Szolnok: Cseiényi — Lengyel, Fackelmann, Borzi — Lazányi, Fehérvári — Tóth. Dobos, Csa­bi, Szekeresi Kegyes. Edző: Csi­kós Gyula. — Makó: Faragó — Szűcs, Juhász, Rózsa — Kádár, Tóth — Sándor, Marcinka, Tol­nai, Szapori, Rakóczú. — Edző; Harangozó Sándor. A ragyogó tavaszi napsütés — no meg a szolnoki csapat egyre javuló formája — szépszámú sportkedvelőt vonzott ki a MÁV sporttelepre. Akik a szolnoki csapat győzelmét várták, ezúttal nem csalódtak, mert a két csa­pat küzdelméből — hosszú idő óta először — a hazai együttes került ki győztesként. — Sőt a helyzeteket mérlegelve, ez a győzelem még nagyobbarányú is lehetett volna. A vendégcsapat kezdte a játé­kot és azonnal jó támadást ve­zettek. Az ellentámadás során Tóth lőtt kapura. A 3. percben Csábi fejesével a középre húzó­dott Tóth L. tört ki és jó lövé­se az oldalléc tövéről védhetet- lenül vágódott a hálóba, 1:0. A gól után a vendégcsapat vette át az irányítást, jó támadást is vezettek, de vagy pontatlanul lőttek, vagy lesálláson akadt el rohamuk. A 9. percben a feltű­nő nagy kedvvel játszó Tóth L. éles lövése a felső lécről vágó­dott kif a következő támadásnál pedig Csabit vágták tel jó hely­zetben. Közben a makóiak is ve­szélyeztettek, főként jobbszár­nyuk révén, de ismét eredmény­telenül. Jó volt az iram, válto- tztos a küzdelem és izgalmas. A 20. perc meghozta a hazaiak má­sodik gólját, amikor is Szekeres okos lövése a hálóba jutott. 2:0. A szolnokiak kissé „megnyu- godtaló4, de a Vasas nem adta fel a reményt és az egyik táma­dásnál Cselényi csak kifutva, lábbal mentett az utolsó pilla­natban. Közben a ráfutó Sándor aki a makóiak legveszélye­sebb csatára volt — kissé meg­sérült. Feltűnő volt, hogy a ma­kóiak, ha eljutottak a 16-osig, azonnal lőttek, de szerencsére igen pontatlanul. Az utolsó per­cekben ismét a hazaiaké volt a szó; főleg a jó formában lévő Tóth okozott sok gondot a ma­kói védelemnek. A 44. percben helycserés akció után Dobos a jobbszélen elfutott, beádását a behúzódott Kegyes közelről a- léc mellé fejelte. 3:0. Nagy volt ez Öröm a szolnokiaknál, a né­zőtér is bizakodó volt, de maga­tartása passzív maradt. Szünet után is Szolnok a kez­deményező, de a lecsökkent Iram mellett mindig volt ideje az elszántan védekező Vasas véde­lemnek a közbelépésre. Az 58. percben mégis góllá érett a sok helyzet; Kegyes lövése a makói kapu előtt tömörülő védőkről Csábi elé pattant és csatárunk élesen a kapuba vágta a negye­diket, 4:0. A gól után még sok sz^P csatárakciót láthattunk, de Dobos — Csábi remek kirúgása, Tóth L. lendületes elfutásai. Sze­keres. Csábi fejesei nem hoztak eredményt. Közben a szorgalma­san és fáradhatatlanul küzdő makóiak a könnyel műsködésbo kezdő védőink mellett szépítet­tek Marczinka révén. 4:1. — Az utolsó negyedórában mindkét kapu előtt voltak ,.zürös‘‘ jele­netek, de ezeV: közül a hazai tá­madások voltak veszélyesebbek, és néhányszor már-már a háló­ban láttuk a labdát; — de gólt csak Kegyes ért el, azt pedig les címén nem adta meg a játékve­zető; A haza! csapat az első félidő­ben jó taktikával és a helyzetek szerencsés kihasználásával el­döntötte a meccs sorsát. Szünet után — igen helytelenül— kissé lefékezve játszottak, s ezzel többízben is átengedték a kezde­ményezést. A kielégítő szám- Fzerü eredmény ellenére sem le- ketUrjÉ engedettek, mert az együttes öeszjátékában sok a megnemértés, a rossz átadás, a helyzetek kihasználatlansága, — ami egy nehezebb ellenfél ellen megbosszulja magát. Reméljük, hogy a szakvezető, akinek lelki- ismeretes, gondos munkája máris meglátszik a csapaton, si­kerrel küszöböli ki e hibákat, s akkor bizalommal nézhetünk az elkövetkezendő feladatok elé. — Egyénileg: Tóth L,, Szekeres és Fackelmann játéka volt kiemel­kedő. A vendégcsapat csak az első félidő elején volt igazi el­lenfél, később erősen visszaes­tek, de mindvégig szorgalmasan és sportszerűen küzdöttek. — A játékvezető hármas kielégítően vezette a mérkőzést. H. Gy. Szegedi Vasas SE—Jászberényi Vasas 2:0 (2:0) Szeged, 3000 néző, vezette: papp. Szeged: Uhrin — Heretik, Veres, Frank — Kasu- ba, Laczi — Bojtos, Becker, Gyimesi, Möszner, Sebők. Edző: Kalocsai Géza. Jászberény: Csi­kós — Udvarias, Túri, Schmid — Rétsági, Pinter — Márkus, Ko­vács II., Buchór, Móczó, Szántai. Edző: Kerekes Imre. A Vasas megfiatalított csapat­tal állt ki, de ez sem hozott vál­tozást a támadósor játékában, — sőt a csatánsor még szárnysze- gettebben játszott, mint az utób­bi mérkőzéseken. Nem tudták tartani a labdát, s a fiatalok elég elfogódottak voltak. Szép napsü­téses időben, enyhe szélben kez­dődött a játék. A Vasas játszott hátszéllel, mégis a szegediek tá­madtak, de a Vasas védelem visszaverte azokat. Az 5. perc után feljött a Vasas, s ■ Kovács H.-t csak szabálytalanul tudták szerelni. A megítélt büntetőt Pintér lőtte, de Uhrin szépen hárított. A Vasas ekkor több szögletet is elért, de eredmény nem született. A 12. percben egy ártatlannak látszó hazai táma­dásnál a védelem szabálytalan­kodott, a megítélt büntetőt Gyi­mesi Beckerhez továbbította, aki 20 méterről kapura lőtt, a gyen­ge labdát Csikós elnézte, és az a hálóba jutott. A Vasas támadást többször csak szabálytalansággal tudták a szegedi védők szerelni, Pintér szabadrúgását pedig Uh­rin kétízben is csak szerencsével mentette. A játékvezető soroza­tos fordított ítélkezése főleg a Vasast sújtotta. A 42. percben Túri hibázott, a labda Beckerhez került, aki megszerezte a szege­diek második gólját. Vasas tá­madással ért véget a félidő. Fordulás után a Vasas volt a kezdeményező, több gólhelyzete is volt. A 15. percben Márkust a 16-oson belül buktatták, a játék­vezető azonban nem adta meg a jogos ll-est. Ettől kezdve a já­tékvezető gyenge bíráskodása nyomta rá a bélyegét a mérkő­zésre, a játékosoK idegeskedtek, sok volt a szabálytalanság, en­nek következtében a 36. percben Bukhár és Kasuba összeakasz­kodtak, a játékveztő mindkét já­tékost kiállította. A jó iramban induló mérkőzést a játékvezető lehetetlen bíráskodása tette tönkre. A mérkőzésen látható volt, hogy egy rossz, vagy rossz formában lévő játékvezető mi­lyen romboló hatással van egy mérkőzés lefolyására, a játéko­sok ideges hangulata miatt a mérkőzés alacsony színvonalú volt. A Vasasban Csikós az első gólnál nagy hibát vétett, egyéb­ként nem volt komolyabb fel­adat elé állítva. Udvarias nem a megszokott játékot nyújtotta, — Túri az első félidőben sokat hi­bázott, a második félidőben a szokott játékot nyújtotta. Schmid volt a hátvédhármas legjobbja, a két fedezet végig jó játékot nyújtott. Pintér egyéni játékát a közönség sokszor megtapsolta. Rétsági igen lendületesen ját­szott, a csatársor teljesen széteső volt, Márkusnak volt néhány szép elfutása, Bukhár igyeke­zett. A két újonc: Móczó és Ko­vács II, nem tudott megbirkózni A DELI CSOPORT ALLASA: 1. BVSC 22 14 4 4 45:16 32 2. UTTE 23 10 9 4 39:26 29 3. KISTEXT 21 12 3 tí 64:22 27 , 4. Jberény 23 9 8 6 28:20 26 , 5. Szolnok 23 9 8 6 36:26 26 • 6. Pénzügyő. 23 8 10 5 32:27 26 7. Kecském. 22 11 3 8 39:31 25 . 8. Vác 22 9 7 6 36:33 25 9. Cegléd 22 8 8 6 33:36 24 10. Gyula 23 8 6 9 24:44 22 : 11. Makó 23 9 3 11 32:35 21 12. Bcsaba 23 8 4 11 37:41 20 í 13. Bp. V. M. 22 8 4 10 28:38 20 14. Baja 21 6 8 7 27:37 20 ( 15. SZVSE 2 8 3 11 21:31 19 1 16. Bp.Petőfl 21 7 2 12 28:40 16 17. K.Lombik 23 5 6 12 25:46 16 18. VKSE 22 6 3 13 35:39 15 19. Gázműv. 23 5 5 13 27:48 15 a szegedi védelemmel, Szántam meglátszott az edzéshiány, ami sérülése miatt maradt eL A szegediek közül Uhrint, Ve­rest és Beckert lehet megdicsér­ni. — Papp játékvezető nagyon gyengén működött, rengeteg hi­bát vétett, különösen az előny- szabály alkalmazásával. Gervai József SZÍNHÁZ MŰSORA: Április 1. kedden este 7 óra: ELVESZEM A FELESEGEM KUNMADARAS CSOKOS ASSZONY Április 2. szerda este 7 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM TISZAFÖLDVAR CSOKOS ASSZONY Apr. 3. csütörtök este 7 óra: ÜNNEPSÉG CEGLED ELVESZEM A FELESÉGEM Április 4. péntek este 7 óra: SZÉLVIHAR Április 5. szombat este 7 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM JASZKISER CSOKOS ASSZONY Apr. 6. vasárnap du. 3 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM KENDERES CSOKOS ASSZONY Apr. 6. vasárnap este 7 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM FEGYVERNEK CSOKOS ASSZONY Április 7. hétfőn este 7 óra: SZÉLVIHAR HUNSZENTMARTON CSOKOS ASSZONY Szolnok megyei NÉPLAP Szolnoit Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadói a Szolnok Megyei Párt-Végreliajtó Bizottság Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2, I. em. Telefon: 20—93, 20—69, 23—20 Nyomatott: Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok, Mallnovszki u. 19, Felelős nyomdavezető; Mészáros Sándor Döntetlenek fordulója a labdarúgó NB Ill-ban Szolnoki MTB — Békéscsabai JYiAV 2:1 (1:1) Békéscsaba, 1000 néző, vezette: Bokor. szolnoki MTE: Solti — Csaba, Török, Kurucz —- G, Kise, Bari- cza — WiJisch, Máté, Cs, Farkas, Kiss M., Simon. Bcsabai MÁV: Andó — Simon, Gócsi, Szarvas III. — Mázán, Marik — Gsicsely, Békészki, Virágh, Sovány, Szarvas L A mérkőzés eléggé mély talajú pályán került lejátszásra. A kez­dés után az MTE nagy iramban támadott éG már az 5. percben megszerezte a vezetést. A kapu­tól 20 méterre szabadrúgáshoz jutott az MTE. Baricza állt a lab­dának, aki a lyükrafutó Máté elé tálalta azt, s utóbbi a hálóba gurított. Újabb MTE támadás vé­gén Cs. Farkas a balösszekötő helyén kiugrott, s jó helyzetben ahelyett, hogy még vitte voLna a labdát pár métert, kapura lőtt, de Andó nagy bravúrral hárított. A 38. percben egy váratlan ha­zai támadás során Békészki a 16-osról kapura lőtt. A rosszul eltalált lövés a kapu előtt ke­resztbe ment volna el, de a le­sen lévő Csicsely kapásból a bal alsó sarokba vágta. 1:1. Szünet után a hazaiak nagy lelkesedés­sel vetették magukat a küzde­lembe, azonban az MTE nagyobb technikai tudással lelassította a támadásokat, és mindinkább ve­szélyes ellentámadásokat indítot­tak. A 75. percben megszületett a győzelmet jelentő gól, az elő­rehúzódott Baricza Ki6S elé ját­szott, aki váratlanul 20 méterről lövésre szánta el magát, és lab­dája védhetetlenül vágódot a bal alsó sarokba. A hátralévő idő tovább is MTE fölénnyel telt el, de az eredmény már nem válto­zott; A hazaiak jól, de túlfeeményen játszottak. Ebben nagy része volt a túlzottan elfogult közönségnek, melynek magatartása odaveze­tett, hogy a mérkőzés végén a levonuló játékvezetőt leköpték. A rendőrségnek kellett rendet te­remtenie a megfeledkezett egyé­nekkel szemben. A játékvezető a mérkőzést hibátlanul vezette, — sajnos, nehezítette munkáját a határjelzők elfogultsága. Az MTE lekesen játszott, a ne­héz talajon lejátszott mérkőzés nagyban igénybevette a játéko­sok erejét, így nem nyújthatták valamennyien a tőlük már meg­szokott teljesítményt. Jók: Ku­rucz (a mezőny legjobbja), Tö­rök, G. Kiss, Baricza, Máté, il­letve: Andó, Ciscsely Békészki, Szarvas I; P. L Martfűi MSE—Szolnoki Vasutas 1:1 (1:0) Martfű, — vezette: dr. Magyar. A hazai csapat a kö­vetkező összeállításban lépett pályára: Papp — Papp R., Se­res, Gulyás — Szűcs, Munkácsi — Pálinkás, Me őteleki, Rozs- nyai, Mészáros, Mikus. Lelkesen és nagy akarással játszott a Szolnoki Vasutas vé­delme, minden hazai megmozdu­lást eredményesen tudott meg­akadályozni. — A 25. percben Mikus elől Horváth kezel ütötte el a labdát, a megítélt ll-est Rozsnyal értékesítette. 1:0. A já­ték további részében a hazai csapat mezőnyfölényt tudott ki­harcolni, azonban a jó erőnlét­ben lévő Szolnoki Vasutas a hazai csapat minden kibontako­zását megállította. A 75. percben Tóvizi szabad­rúgásából Simon volt eredmé­nyes. 1:1. A 80. percben Grámánt után rúgásért a játékvezető kiál­lította. A tíz főre olvadt ven­dégcsapat nagy lelkesedéssel játszott továbbra is, és Pálin­kást, majd Mikust gólhelyzet­ben szerelni tudták. A mérkőzés hátralévő részében mezőnyjáték alakult ki. A Szolnoki Vasutas lelkes játékával rászolgált a döntetlenre. Góllövők: Rozsnayi (11-esből). illetve: Simon. Jók: Seres, Mikus, Rozsnyai, Mezőte­leki, illetve; Donka, Tóvizi, B. Nagy, Simon; Bányai Mezőtúri Honvéd — Szolnoki Kinizsi 1:0 (0:0). Mezőtúr, 800 né­ző, vezette: Schrankó, Mezőtúr: Kucsera — Korbély, Mikes, Cse­le — Nagy I., Laskai — Kovács, Nagy II., Farkas, Gordos, Zeke. Edző: Kókai József. — Szolnoki Kinizs: Erdei — Fogarasi, Kará­csonyi, Kiss — Gyetvai, Szuro- vecz — Gajdos, Szatmári, Gyé­mánt, Sokvári. Edző: Horváth István. Magaszínvonalú játékve­zetés mellett Honvéd támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés. A 25. percben Mikes lövése a ka­pufán csattant. A 37. percben Nagy I. lövését újból a kapufa védte. Az első félidő végéig más említésre méltó esemény már nem történt. Szolnoki támadásokkal kezdő­dött a második félidő, de az. el­lentámadás során Kovács elfu­tását a Kinizsi védők csak sza­bálytalanul tudták megakadá­lyozni az 58. percben. A szol­noki kaputól mintegy 20 méter­re megítélt szabadrúgásnak Mi­kes állt neki és a labdát védhe­tetlenül küldte a hálóba. A gól után a Kinizsi nagy iramot dik­tált, de a Honvéd védelem min­dent hárított és így a mérkőzés végéig már az eredmény nem változott. Góllövő: Mikes. Jók: Mikes, (a mezőny legjobbja), Korbély és Laskai. illetve: Gyet­vai, Géczi, Gyémánt. További eredmények: Gyula- Tótkomlós 2:2. Tlszakéeske — Jászapáti 1:1 (1:1). Tiszakécske, 800 néző, vezette: Kiss (Szolnok). Tiszakécske: Pa- rádi — Bagi, Varga II., Bozóki — Rácz I., Adám — Sánta, Hla­vács. Bállá, Rácz II., Zámbori. jászapáti: Sándor — Pásztor, Dobos, Horváth — Pólyák, Utasi — Bolyós, Kökény I., Kökény II., Adám, Szirze. Az első per­cekben a hazai csapat volt fö­lényben, de utána a vendégek felülkerekedtek- A 7t percben 30 1 méterről Szirze kapura lőtt és a kapus a labdát elnézte 0:1, — Utána változatos játék folyt a pályán, mindkét csapatnak volt gólhelyzete, s végül a 30. perc­ben Hlavács 16 méterről védhe­tetlenül lőtt a hálóba. 1:1.) — A félidő további részében emV tésre méltó esemény nem tör­tént. Fordulás után hazai csapat támadásaival indult a mérkőzés. A vendégcsapat játékosai is át­vették az erős iramot. Mindkét kapu előtt sok gólhelyzet adó­dott, de a tenetetlen csatársor nem tudott gól elérni. Az ered­mény igazságos, Jászapáti csapa­ta megérdemelte az egy pontot. Jók: Bozóki, Varga II, (a me­zőny legjobbja), Hlavács, illetve: Szirze, Dobos, Kökény I. Góllö- vöK; Hlavács, illetve: Szirze* Szentendrei." Orosházi Kinizsi — Törökszent­miklósi Vasas 2:0 (1:0). Orosháza, 1500 néző, vezette: Dukai. Orosházi Kinizsi; Jancsó — Szőke, Perjési, Adász — Sza­bó I., Szűcs — Kollár, Bozó, Szőke, Túri, Basch. Edző: Cson­ka Béla. T. Vasas: Mák — Há­lák, Polgár, Balázs — Mihók, Szabó — Fülöp, Bíró, Kovács, Pintér, Bana.. Edző: Csabai Já­nos. Mindkét csapat nagy aka­rással kezdett és a mérkőzés in­kább nagy küzdelmet, mint szép játékot hozott. A hazaiak lapo­san szőtt támadásait a vasas vé­dők keményen visszaverték. Is­mételt Kinizsi támadásokat csak a 43. percben követte'eredmény, amikor Kollár szép gólt lőtt. — Szünet után mindkét kapu több­ször került veszélybe. A hazaiak a félidő második negyedórájá­ban mezőny fölényt harcoltak ki és a 70. percben Túrt góljával sikerült a győzelmet biztosíta- niok. A 75. percben Balázst dur­vaságért kiállították. Békéscsabai Agyagipar — Mc­»I4H Tofoered menyek 13. hét 1. Dorog—Csepel 1 1:0 2. Ferencv.—DVTK 1 3:1 3. Salgótarj.—Honv. 2 2:4 4. Komló—Pécs 1 1:0 5. Tatab.—Szombati!. X 1:1 6. PVSK—Győr 2 0:2 7. Bükkalja—DVSC 2 1:4 8. Cs.Autó—Egyetér. X 1:1 9. Baja—UTTE X 2:2 10. Vác—BVSC 3 1:2 11. Gázműv.—Cegléd X 1:1 12. K.Lomb.—Pénzügy 1 4:1 zökovácsházi Petőfi 3:2 (1:1). Mezőkovácsháza, 800 néző. vo* zette: Bontovics.. Agyagipar; Vandlik — Horváth, Etetik, Gaj­dács — Mileez, Mokrán — Ka- kuk, Vasas, Vári, Mltykó, Korcs­marik. Edző: Szabó József. Pci tölt: Kiss — Kajmán. Gyuris, Vigacz — Herjeczjcy, Bánytk — Zsilák, Kertmegi, Sári, llaluska, Tóth. Edző: sári Ferenc. — A széllel hátban játsszó Agyagipar kezdett jobban és a 10. percben Korcsmarik megszerezte a ve­zetést. Ezután a Petőfi támadott többet, de csak a félidő vége felé sikerült kiegyenltteniök Tóth góljával. Szünet után gyors, vál­tozatos lett a játék. Ekkor a ha­zaiak Kertmegi révén vezetéshez jutottak. A vendégcsapat azon­ban nem adta fel a küzdelmet és nagy harc árán sikerült Va­sas góljával kiegyelítenlök. A já­ték ekkor Igen változatos, és helyenként kemény lett. Góllö- vők: Korcsmarik, Tóth, Illetve: Tóth, Vasas. Jók: BieUk, Mity- kó, Horváth, Illetve: Ketrmegi, Tóth. Bánytk. Rellvénymegfejtés Március 23-án megjelent keresztrejtvény helyes meg­fejtése a következő: Ki volt az a filozófus, akit az inkvi­zíció hét évi börtön után máglyára ítélt? Giordano Brúnó. Helyesen fejtették meg: Gonda Lajos, Gyüre István, Szenitirmai Béla, H, Tóth Imre, Csepka István, Paró- czai Ernő, Csabai Jánosné, Bódi Béla Szolnok, Galsi La­jos Törökszentmiiklós, Juhász Erzsébet, Balló Károly, Kis­újszállás, Littmann János, Ujszász, Hidvégi Ilona, Híd­végi Gyula Kenderes, Fábián Jolán, Berta Gyula Kunhe­gyes, D. Nagy Balázs, Czira Ferencné Kunmadaras, Merk István Jászberény, Saliai Já­nosné Karcag, Kalmár Ist­ván Jászladény, Bakó Gás­pár, Csák Magda Zagyvaré- kas, dr. Antal Károly Abád- szalók. Könyvet Icapnak: Gonda Lajos Szolnok, Jókai-út 5., Hidvégi Ilona Kenderes, Mar­tinovics út 14., Merk István Jászberény, Karabély út 6. i ^□□□□onDDaDaaoaGoamGaGDoaaixmDODDonn: A míndenttudó betétkönyv A múltkor egyik barátommal sétálgattunk a fő úton. Nézegettük a kirakatokban elhelyezett különféle haszná­lati tárgyakat. Amikor a bútorüzlet kirakatát nézegettük, barátom minden különösebb hangsúly nélkül megjegyezte. — Nemsokára én is veszek egy szép kombinált szek­rényt. Már van négyezer forintom a takarékban. A többi is összegyűlik lassan. — Honnan van neked négyezer forintod? — kérdeztem meglepetten, hiszen tudtam, hogy ő, meg felesége is üzemi dolgozó és fizetésükön kívül nincs más jövedelmük. A fize­tésükből pedig még két szép gyermeket is. el kell tarta­niuk. — Elmondja neked a míndenttudó betétkönyvem — válaszolta. Egy takarékbetétkönyvet húzott ki zsebéből és szétnyitva a kezembe nyomta. Belenéztem A könyvecskében sok-sók forint bejegyzés. — Na, ezek ugyan nem mondanak nekem semmit. .— Dehogynem — felelte — csak nézd meg alaposab­ban. Látod ezeket a 200—250 forintos bejegyzéseket havonta? — Igen. — Ezeket én teszem be a fizetésemből. Ugyanígy is­métlődnek 100—150 forintos összegek is. Ezek a feleségem fizetéséből kerülnek a könyvecskébe. Nézd aztán tovább. Itt van egy 500 meg egy 800 forintos bejegyzés. Ezeket újí­tásokért kaptam, — És mi ez a legutolsó 1000 forintos betét? — Látod, ez a nyereségrészesedésemből van. 1500 fo­rintot kaptam kézhez és abból 1000 forint bevándorolt a könyvecskébe. Add össze őket, s így jön ki a négyezer forint. Ezúton ismerem el, hogy barátom betétkönyve való­ban míndenttudó, mert azt is megmondta nekem, hogy barátom okos, előrelátó, takarékos ember. • V. L. APRÓHIRDETÉSEK; Szolnok megye minden városába es községébe eljut a Néplap. — Ezért, oa eladni, venni, vagy cserem: akar. Hirdessen a Szol­nok megyei Néplapban, — .biz­tos és eredményes. Hirdetési di­jak: apróhirdetés Hétköznap sza­vanként L—, vasarnap i.— ét. Eljegyzést, bazassagt, oaialozas: bír hétköznap 8.—, vasarnap í.— Ft. Keretes hirdetés mtn-soron- keni betköznap 2.50, vasarnap J.— Ft. — Hirdetések feladhatok Szolnokon a kiadóhivatalban Irodanaz, földszint 3 és az Ál­lami Hirdető városi és tárást Ki­rendeltségem. KÉPESÍTETT könyvelő óra könyvelést az esti órákban vál­lal. Címe a Szolnoki Hirdetőben. B-TENOR SZAXOFON eladó. — Baranyl Károly Jászberény, Rozsdás utca 6j HALO, ebédlő, 4 fotel, kanapé eladó. Budapest, XI., Kökörcsin út 2. sz. v. e. 21, ílrdeklődm: reggel 9—12-ig." BEKÖLTÖZHETŐ fél ház Szol­nokon, főútvonalhoz közel eladó. Szolnok, Mártírok útja 1(1, Sza­bados, ADY Endre utcában lakóház 3 utcára néző telekkel együtt ol­csón eladó; Felvilágosítás: Szol­nok Jókai u. 19. AZONNAL beköltözöhető 2 szo­bás új családi ház Cserkeszöllő fürdőn. Tanácsház mellett — el­adó. Révész Balázs. FEL hold szőlő borházzal, fel­szereléssel eladó. Tiszajenőn. — Érdeklődni: Szolnolr, Tompa M, u, 17, szám: Jászberényi tudósítónk jelenti