Szolnok Megyei Néplap, 1958. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-09 / 83. szám

—aas«. sportja GYŐZTESEIM TÉRT HAZA felnőtt válogatottunk Salgótarjánból Gyakorol a dalkar Sok évtizedes múltra tekint vissza a szolnoki Járműja­vító énekkara. Sok dicsőséget szerzett előadásaival az üzemnek. Most is munka után rendszeresen gyakorolnak, készülnek, hogy egy-egy ünnepi rendezvény értékét nö­veljék kórusuk előadásaival. A szorgalmas készülődés­nek megvan az eredménye. A legutóbbi megyei dalos­versenyen szép sikert értek el a munkásdalosok. Ritka eset az orvostudomány történetében Szolnok megye (felnőtt) válogatott — Nógrád megye válogatott 2:1 (1:1) Salgótar­ján, 500 néző, vezette: Kiss (Salgótarján). Szolnok me­gye; Solti — Csaba, Seres, Kiss II. J. — Gyetvai, G. Kiss — Szatmári, Máté, Me­zőteleki, Kiss M., Simon. — Nógrád megye: Olaj — Tóth, Németh, Beta — Nyitrai, Ki- vtsics — Bandur, Szorcsik, Bozsó, Pálvölgyi, Lollár. A mérkőzés kezdetére a kiküldött játékvezető nem érkezett meg, így a két csa­pat vezetői Kiss Tibor határ­jelzőt kérték fel a mérkőzés levezetésére. A mérkőzés jó iramban kezdődött. Mindkét csapat formás támadásokat vezetett, a védők azonban jól álltak lábukon. Az első negyedóra után a.nógrádiak mind több veszélyes táma­dást vezettek, ennek ellenére a mieink megszerezhették volna a vezetést. Szép bal­oldali támadás során a jó helyzetbe került Simont a 16-os odalvonalán belül buk­tatták. a megítélt 11-est Me­zőteleki gyengén gurította és az erőtlen lövést a kapus ki­védte. A 25. percben több veszé­lyes támadás után, a közép­re húzódott Kollár közelről a léc alá vágta a nógrádiak ve­zető gólját, 0:1. Az egyenlí­tés nem sokáig váratott ma­gára. A 30. percben szép tá­madás során a baloldalról, a jobbösszekötő helyéire ívelt labdára Máté jó ütemben ki­ugrott és mintegy 14 méter­ről éles szögből védhetetlen gólt lőtt. Szünetben mindkét csapat­ban cserét határoztak el. — Szolnok megye csapatában Solti helyett Papp védett, Csaba helyett Horváth, Me­zőteleki helyett Cs. Farkas játszott Nógrád megye csapatában Olaj helyett Szántó, Szorcsik helyett Csala, Nyitrai helyett Szalai játszott. Szünet után teljesen megváltozott a játék képe. Szolnok megye csapata mindinkább átvette a játék irányítását és a két fedezet nagyszerű támogatásával a csatárok ötletesen szőtték tá­madásaikat. Több esetben veszélyes helyzet alakult ki az ellenfél kapuja előtt és csak szerencse mentette meg Nógrád megye kapuját a gó­loktól. A 73. percben végre sikerült a vezetést s egyben a győzelmet is megszerezni. Jobboldali támadás során az oldalvonalról Máté a befelé húzódott Szatmárihoz ját­szott, aki kapásból kapura ívelt. A váratlanul és jól el­talált labda védhetetlenül szállt a kapu jobb felső sar­kába. A gól után még na­gyobb becsvággyal játszott csapatunk és hogy újabb gól nem született, azt az ellenfél védelmének jó és lelkes já­téka, továbbá az okozta, — hogy Cs. Farkas a. 75. perc­ben húzódást kapott, majd Seres is megsérült, a sérülé­sek következtében az utolsó percekben ismét feljött a hazai csapat, a mieink azon­ban biztosan tartották az eredményt. A mérkőzés szín­vonalas, jó játékot hozott — Sajnálatos volt a salgótarjá­ni közönség passzív érdeklő­dése a mérkőzés iránt, pedig a két megye legjobb labda­rúgóinak mutatott teljesítmé­nye jóval nagyobb látoga­tottságot érdemelt volna; Az egyéni teljesítményt nézve csapatunk legjobbjai Máté, Kiss II; J., G. Kiss, Seres és a két kapus, de a többiek is a tőlük várt telje­sítményt nyújtották. Nógrád megye csapatából: Németh, Pálvölgyi, Kollár és Olaj játszott igen jól. A já­tékvezető tárgyilagosan, jól X. Sz. Máv II. 22 19 — 3 90:18 38 2. Mezőtúr 22 IS 2 S 68:22 32 3. Jber. Leh. 22 13 3 6 60:26 28 4. Karcag 22 12 4 6 51:35 28 5. Khegyes 22 11 3 8 40:21 25 6. Abonyi O. 22 9 7 6 30:28 25 7. Tmlkl. F 21 10 4 7 51:38 24 8. Jároksz. 22 10 3 9 38:34 23 9. Kszállás 22 10 2 10 34:36 22 Ma: Szolnoki MÁV— jászberényi Vasas a MÁV pályán Ma d é 1 utá.n 16 órakor Szolnokon, a MÄV sportte­lepen kerül sor a Szolnoki MÁV — Jászberényi Vasas NB Il.-es labdarúgó csapa­tainak barátságos találkozó­jára. — A vasárnapi, április 13-i bajnoki forduló mind­két csapat szempontjából nagyfontosságű, éppen ezért a mai barátságos mérkőzés az erre való felkészülés je­gyében zajlik le. A Szolnoki MÁV a baj­nokság éllovasával, a Buda­pesti VSC-vel találkozik, a Jászberényi Vasas pedig a titkos bajnokjelöltet, a KIS- TEXT-t keresi fel otthoná­ban. A nagy érdeklődésre szá­mot tartó barátságos mérkő­zés kedvezményes egységes helyáru jegyekkel tekinthető meg. 10. Kmárton 22 11 — 11 35:44 22 11. Tápiószele 22 9 4 9 24:36 22 12. Tföldvár 22 9 3 11 28:47 20 13. Sz. V. M. 21 5 8 8 19:35 18 14. Fegyvern. 21 6 3 12 25:43 15 15. Jb. V. II. 21 6 2 13 2Í:53 14 16. Rfalva 22 6 2 14 29:57 14 17. Túrkeve 22 5 2 15 31:70 12 18. Ujszász 22 4 2 16 22:61 10 Ritka eljárással gyógyítot­ták meg az orvosok Ljuda Gavrikova 5 éves kislányt, aki játék közben lenyelt egy fémgolyócskát. A gyermek hőmérséklete fokozatosan emelkedett, állandó köhögés kínozta, majd légszomj lé­pett fel. A kislány élete ve­szélyben forgott. A Röntgen- vizsgálatok kimutatták, hogy a golyócska a baloldali hör­gőnél akadt meg. Az orvosok elhatározták, hogy sebészi beavatkozás nélkül próbálják eltávolítani a fémtárgyat. A donyec-medencei kórház orvosai érintkezésbe léptek a környező elektrotechnikai fő­iskola munkatársaival. Lje­bov professzor 4 munkatár­sával azonnal az orvosok se­gítségére sietett és néhány óra alatt köralakú, váltóára­mú elektromágnest szerkesz­tettek. Az operációnak Is beülő eljárást V. Bogatirjev, a kór­ház fül-, ott-gégeosztályának vezetője irányította. A mág­nest az acélszonda segítségé­vel irányították a hörgőhöz, majd bekapcsolták az elek­tromágnest. A fémgolyó oda­tapadt a mágneses szondá­hoz, amelyet ezután óvatosan kihúztak. A kislány 3 napos kezelés után, egészségesen hagyta el a kórházat. Tudósítóink jelentik az alszövetségi T. osztályból fl SZOLKOR 5 j.a 0. _ ; MEGYEI ■ tiUUMVbű> s vezette a mérkőzést. Balázs Ernő Az alszövetségi I. osztályú bajnokság állása az április 4-i forduló után Abonyi Olajbányász—Jászberé­nyi Lehel 2:2 (2:1) Abony, 400 néző, vezette Horváth L. Abony: Koczka — Labáth, Kiss, Bu- gány — Páloczi, Nagy II. — Szajkó, Molnár, Bencsik, Nagy I.; Szántó. Edző: Bulyáki László. Jászberényi Lehel: Kovács — Fehér, Mueza, Túróczi — Gere, Eljdesz — Kiss, Szigeti, Pótári, Sebestyén, Fülöp. Eazó: Kolláth .Ferenc. Kissé borongós Wöben került sor a mérkőzésre. A Le­hel széllel szemben kezdte a já­tékot. Ennek ellenére Abony lé­pett fel támadólag és két veszé­lyes támadást vezetett, amit Mueza biztosan hárított. A Le­hel is több veszélyes támadást indított Fülöp és Kiss réven, de az abonyi védelem Nagy II. ve­zetésével biztosan verte azokat vissza. A 25. pereben Szántó el­futott a szélen, beadott és Ben­csik 8 méterről a jobb sarokba fejelt, 1:0. A gól után a hazai közönség . hangja is megjött és lelkesen buzdította csapatát. A 10. percben kavarodás támadt a Lehel kapuja előtt. Szántó Nagy elé játszott, aki 14 méterről ném hibázott, 2:0. Váltakozó iramú volt továbbra Is a játék. A 40, percben az abonyi Kiss szabály­talanul szerelte Fülöpöt. A sza­badrúgást Sebestyén Fülöphöz továbbította, aki nehéz szögből a hálóba lőtt, 2:1; A második félidőben mindkét csapat sokat támadott, de a vé­delmek biztosan hárítottak. A szél kissé alább hagyott, ami az Ebonyiaknalc kedvezett. Fülöp több esetben elfutásaival veszé­lyeztette az abonyi kaput, de Kóczka elég jól hárított. A 77 percben Fülöp szögletet Ívelt be, Bugány Sebestyén lábára fejelte a labdát, aki 3 méterről nem hibázott, 2:2. A gól után Abony egymás után vezette tá­madásait, de nem tudtak ered­ményesek lenni. A félidő végén az abonyi csatársornak volt még két helyzete, de azt nem tudta gólokra váltani, s így az ered­mény nem változott. A mezőny­ben szépen adogatott a Lehel, de Aboriy lendületes támadásai sok veszélyt jelentettek. A hely­zetek alapján abonyi győzelem igazságosabb lett volna. A lab­darúgást azonban gólokra játsz- Bzák. — Horváth L. játékvezető egy-két hibától eltekintve jól működött, — Góllövök: Bencsik, Nagy I„ illetve: Fülöp, Sebes­tyén. Jók: Bugány, Nagy II. (a mezőny legjobbja). Molnár, il­letve i Elidesz. Mu-za, Fülöp. Abonyi Olajbányász ifi — Jász­berényi Lehel ifi 0 0. — Szántó — * Kun szén lm ár: on—Rákóczii alva 1:0 (1:0) Rákóczifalva, 800 néző, vezette: Polgár. Kunszentmár­toni Vágó I. — Pintér, Kelemen. Hegedűs — Papp, Bozsik — Szabó, B. Tóth, Vízi, Kakük, Bíró. Edző: Rákóczi Ferenc. — Rákóczifalva: Varcag — Berki, Szőke, Baróczi — Fejes, Szűcs — Dósa I., Dósa II., Sebestyén. Sum, Erdei II. — Edző:- RA'faí Lajos. Kuaszentmártonnak ked­vezett a szerencse. Orkánszerű széllel hátban kezdték a játékot. Támadást támadásra vezettek. Rákóczifalva ritkábban, de ve­szélyesebben támadott. A máso­dik percben Dósa D. előtt nyí­lott jő helyzet, már csak a ka­pussal állt szemben, azt is ki éáaös csslemk Úe • védők kpz­beléptek és sarokra mentettek, A 6. percben újrg a helyiek ve­szélyeztettek. A túloldalon pe­dig Bíró kísérletezett egy hosz- szú lövéssel, amely azonban kapu fölé szállt. A szél igen erős volt és ezt a vendégek ki is használták, amikor egy ve­szélytelennek latszó támadást vezettek. Vízi a Szabótól kapott labdát Bírónak továbbította, aki gyönyörűen lőtte azt a bal alsó sarokba, 1:0. A 22. percben Bo­zsik szép kapáslövése szállt a jobb kapufa mellé. A 25. perc­ben a hazat csapat támadását nem kísérte szerencse. A másik oldalon Szabó 5 méterről lőtt fölé. A vendégcsapat támadásá­val ért véget a félidő. Fordulás után a hazai csapat igyekezett a hátszelet kihasználni, de ek­kor már fáradnak látszottak. A játék eredménytelen és csapko­dó lett. A 70.'percben Kakuk csípett el egy átadást, de ha­talmas kapufát rúgott. A 71. percben Berkit Igen veszélyes játék miatt a játékvezető kiállí­totta. A 89. percben Sum lőtt hatalmas kapufát. A hátralévő időben a hazaiak veszélyesen támadtak, de eredményt elérni már nem tudtak. — A látottak alapján az eredmény igazságos­nak mondható. Jók; Papp, Vízi, Bozsik, — Illetve: Erdei, Sum, Varczag. A játékvezető hibátla­nul működött, Igen jól vezette a mérkőzést. — Szurgyl — Kisújszállási MÁV MTE—Túr­hevei AC 2:0 (2:0) Kisújszállás, 1000 néző, vezette: Feher kisuj szállás: Ferenczl — Szanczi, Sá­fár, Csizi — Radics, Nánási — Sándor, Ugrai, Gy. Nagy, Sző­ke, Tóth. Edző: Buka. áürKeve Borók — Tóth, Nagy, Kállai Szanda, Molnár — Nemes, Her- czeg, Tisza, Lakatos, Bordács. — Enyhe hazai fölénnyel indult a mérkőzés. Ez a fölény azonban csak sarokrúgást és két szabad­rúgást eredményezett. Az elég jó kezdés után esett a játék színvonala. Egymás hibáiból él­tek a játékosok. Feltűnően sok volt a szabálytalanság. A 25 percben esett az első gól. Sán­dor a jobbszélen elfutott, s ke­resztlabdáját Tóth kapásból vágta a jobb felső sarokba, 1:0, A gól úgy látszik, megzavarta a vendégeket, mert 5 pere sem telt el, amikor a hazaiak újabb gólt szereztek. Sándor szögleté­ből Tóth Szőke elé játszott, aki védhetetlenül a hálóba továbbí­totta a labdát. A második fél­időben erősödött az iram. — A színvonal azonban nem emelke­dett. Mindkét csapatnak volt gólszerzési alkalma, azonban azt a csatárok rendre kihagyták. A nagy érdeklődéssel várt mérkő­zés nem váltotta be a hozzáfű­zött reményeket. Mindenki azt várta, hogy az eddig kitűnően szereplő hazaiak szép játékában gyönyörködhet. Nem így tör­Kupagyőztes lelt a Szolnoki MOV Aprilis 4-én, hazánk fel­szabadulásának 13. évfordu­lóján Békéscsabán Felszaba­dulás Kupa néven kézilabda villámtornára került sor. A Szolnoki MÁV kézilabdázói is resztvettek és szép játék­kal veretlenül nyerték meg a tornát. Eredmények: Szolnoki MÁV—Békéscsa­bai Építők 7:5 (5:1). A mint­egy 300 néző előtt a Szolno­ki MÁV a következő 'összeál­lításban. kezdte a játékot: Gyursánszky — Paál, Ma- gyari, Horváth X. — Balázs, Horváth II. — Csabai. Csere: Hegedűs, Ecseki. Az első fél­időben óriási iramot diktált a MÁV. Az ellenfél szinte tehetetlen volt a gyors és jól felépített támadásokkal szem­ben. így sikerült a szolno­kiaknak 5:1-es vezetésre szert tenni. A második fél­időben az Építők nagy haj­rában majdnem kiegyenlítet­tek. Ennek természetesen az is oka volt, hogy a szolno­kiak .5:l-es vezetés után lab­datartásra rendezkedtek be. Végül is csak nagy küzdelem után tudott győzni a Szolno­ki MÁV. Góldobók: Csabai (2). Horváth I. (2), Balázs (2), Horváth II. — Jók: Gyúr-’ sánszky, Csabai, Horváth Ij A következő mérkőzésen a szolnokiak ellenfele a Békés­csabai MÁV, a régi rivális volt. Ekkor már 400 néző övezte a játékteret. Szolnoki MÁV—Békéscsa­bai MÁV 12:4 (6:0). Szolnok: Gyursánszky — Paál, Ma­gyar:, Horváth I. — Balázs, Horváth II. — Csabai. Cse­re: Hegedűs, Ecseki. A Szol­noki MÁV az előző mérkő­zésekhez hasonlóan nagy ira­mot diktálva szinte lerohan­ta ellenfelét. Különösen a Horváth II. — Csabai szárny kitűnő játéka volt feltűnő. A második félidőben a bé­késcsabaiak emberfogással játszottak. így sikerült ne­kik sok jó helyzetet terem­teni a szolnoki kapu előtt, de a nagyszerűen védő Gyur­sánszky rengeteg lövést tett ártalmatlanná. — Végered­ményben a Szolnoki MÁV ezzel a győzelmével meg­nyerte a kupát. Gó’dobók: Horváth II. (6). Csabai (3), Balázs (2), Paál. Jók: Gyur­sánszky (a mezőny legjobb­ja, Horváth II.. Csabai. Kü­lönben az egész csapat di­cséretet érdemel nagyszerű játékáért tént. Mindkét félidőben BOefszc­gény volt a játék. A szélsőket keveset foglalkoztatták, s így nem tudták széthúzni a ver.de gek védelmét. A csatárok pedig még a 16-oson belül is cselez, gettek, ahelyett, hogy kapura lőttek volna. Bár mindkét csa­patnak egyformán adódott hely­zete, a hazaiak jobban kihasznál­ták azokat, s így megérdemel­ten győztek. Jók: Szőke, Sáfár (a mezőny legjobbja), Nánést, illetve: Tisza, kállai, D. Tóth. — Németh — Az MSZBT klub életéből Alig pár napja, hogy meg­nyílt Szolnokon, az Irodaház földszintjén a Magyar—Szov­jet Baráti Társaság gyönyö­rűen berendezett, reprezen­tatív klubhelyisége, s máris egymást érik az események a klub programjában. ÁPRILIS 9-ÉN, szerdán este 7 órakor Csajkovszkij legszebb műveit hallgathatja a zenekedvelő közönség mik­robarázdás lemezekről: ÁPRILIS 12-ÉN, szomba­ton este 7 órakor irodalmi est keretében emlékezik meg Illés Mózes előadó Majakov­szkij és József Attila költé­szetéről. Közreműködik Tán­csics Mária, Iványi József, Mezriczky Lajos, Szirmai Re­ginaid. ríatrttó Sokan fordultak hozzánk azzal a kérdéssel, milyen fel­tételekhez van kötve a klub látogatása. Ezúton is nyilvá­nosságra hozzuk, hogy a lá­togatás nincs tagsághoz köt­ve, mindenkit szeretettel vár a vezetőség, akit a klub ren­dezvényei érdekelnek. é%aki a Magyar-Szovjet Baráti Tár­saság célkitűzéseivel egyet­ért. A klub azokon a napokon is nyitvatart,, melyeken nincs meghirdetett program. Eze­ken a napokon folyóiratok, könyvek, társasjátékok, rá­dió-, gramofon- és televíziós készülék áll a szórakozni vágyó látogatók rendelkezé­sére. A klub és a büfé nyit­vatartási ideje délután 5 órá­tól. Az MSZBT klubja kitárja kapuit és szeretettel várja »1 — _ vendégeit, ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■■■••■■■■■■a ÁPRILIS 10—13-IG: Abádszalók 10—li Lissy. 12—13 Két óceán titka Cibakháza 10—13 Éjfélkor. Matiné: 13. Mühlenberg!, ördög Fegyvernek 19—13 Emberek, vagy őrmesterek. — 13. Csapájerv Jánoshida 11—13 Fájdalom nélkül 16 éven felülieknek Jászalsöszentgyörgy 10—13 Nehéz kesztyűk. 13. Napóleon ellen Jászapáti 10—13 Moulin Rouge 16 évf. 13. Kis Mukk története Jászárokszáiiás 10—13 örök visszatérés 16 évfel, Matinéműsor: 13. Volt egyszer egy király Jászberény 10—13 Az éjszaka szépei 16 évf. —< Matinéműsor: 13. Én és a nagyapám Jászdózsa 10—11 Aida. 12—13 Külön utakon. — Mattnéműsor; 13. Északi Robinsonok Jászfényszaru 10—13 Vágyakozás 16 évfel. — 13. Jónapot elefánt Jászkisér 10—11 Külön utakon. 12—13 Aida. 13. Kínai űtinapló Jászladány 10—13 Érdekházasság. — Matinéműsor: 13, Csínytevó Kenderes 11—13 Dani 16 éven felülieknek Kisújszállás 11—13 Hogyan fedezték fel Amerikát? *-> Matiné* műsor: 13. A két kapitány Kunhegyes 10—13 Nyomok a hóban. — Matiné: 13. Fel a fejjen Kunmadaras 10—13 Romeo és Júlia (angol) — 13. Folyón tül Kunszentmárton 10—13 Túristaszerelem. Mat.: 13. Gonosz favágó Karcag 10—13 Makrancos feleség. — 13. Kronstadt! tengerészek Mezőtúr Dózsa 16—16 420-as urak I.—n. rész, 13, Titokzatos lelet Mezőtúr Szabadság 10—13 Cimborák Öcsöd 10—11 Egy kerékpáros halála 16 évf. 12—13 öten a Bars* ka utcából. Matinéműsor: 31. Szkander-bég Rákóczifalva 10—13 A negyvenegyedik. 13. Kisfiú és * varázsló Szolnok Vörös Csillag io—13 Don Quijote Szolnok Tisza 10—13 Hajsza. — Matinéműsor: 13: Nem igaz Szolnok Milléneum 11—13 A császár parancsára Tiszaföldvár 10—11 Varsói szírén, 12—13 A béke völgye: Matiné* műsor: 13. Sötét csillag Tiszafüred 10—13 Az anya. — Mat.: 13. Furfangos Nyeezterka Tlszakürt 10—11 Merénylet a kikötőben. 12—13 Áruló jel Törökszentmiklős 10—13 Égi madár. — Matinéműsor: 13. A fiú Türkeve 10—13 A császár parancsára. Mat.: 13. Tartalékjátékos Ujszasz 10—13 Kuruzsló, — Matinéműsor: 13. Rejtett folyosó APRÖHIRDET Szolnok megye minden városába ás községebe eljui a Néplap. — Ezért, ba eladói, venni, vagy cserélni akar. birdessen a Szol­nok megyei Néplapban, — biz­tos és eredménves. Hirdetési dl* iák: apróhirdetés hétköznap sza­vanként L—, vasárnap Ft. Eljegyzési, házassági, halálozási bír hétköznap 2.—, vasárnap S.— Ft, Keretes hirdetés mm-soron- keif hétköznap 2.50. vasárnap Ft. — Hirdetések feladhatók Szolnokon a kiadóhivatalban^ irodaház, földszint 9 és az Ál­lami Hirdető városi és iárási ki­rendeltségem. A SZOLNOK Megyei Tüdőbe­teggyógyintézet április 15-i belé­pésre okleveles ápolónőt keres. Az önéletrajzzal ellátott pályá­zatokat április 10-én déli 12 óráig kell benyújtani az intézet gazdasági hivatalába. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Fod­rász KTSZ férfi fodrász tagokat felvesz. Kossuth u. 153. SÜRGŐSEN' eladó Szolnok leg­értékesebb utcájában családi ház 6 szobával, mellékhelyisé­gekkel. Pollák, Budapest, Dam­janich u. 31/a. / Figyelem! Az április 8-ára, keddre hirdetett „Guliver utazása" című gyermekelőadás techni- -kai okok miatt 27-én, vasár­nap délelőtt 9 órakor és fél 12 órakor lesz megtartva. A megváltott jegyek érvénye­sek, esek] SZÍNHÁZ MŰSORA: apríts 9, szerda este 7 óra: SZÉLVIHAR KARCAG ELVESZEM A FELESÉGEM ápr. 10. csüt. este 7 órakor: SZÉLVIHAR KISÚJSZÁLLÁS ELVESZEM A FELESEGEM április 11, péntek este 7 óra: S ZÉLVIHAR HEVES ELVESZEM A FELESÉGEM ápr. 12. szombat este 7 óra: CIRKUSZHERCEGNÖ SZENTES TAVASZI KERINGŐ ápr. 13. vasárnap du. 3 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM ápr. 13. vasárnap este 7 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM JÁSZBERÉNY SZÉLVIHAR Szolnok megyei NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság ős a Megyei Tanacs lapja Felelős Kiadói a Szolnok Megyei Párt-vegrenajtó Bizottság Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal U: 8, t. emj Telefon: 29—93. 20—69. 23—26 Szolnoki Nyomda Vállalat Felelős nyomdavezetői MészSro«. Mindéi , „