Szolnok Megyei Néplap, 1958. február (9. évfolyam, 27-50. szám)

1958-02-25 / 47. szám

Barátságos labdarúgó mérkőzések Csak egy fél pont különbség dintilt ■ rt m . m • I r rí Tudósítóink Jelentik a sportpályákról u ussy iiy y küíuc&cucii Kecskeméti TE NB 111.— Szolnoki MÁV NB II. 4:1 (2:1). Kecskemét, 1000 néző, vezette: Hegyes. KTE: Pin­tér — Toricska I., Bitó, Mé­száros — Dezsőfi, Vas — To­ricska II., Gács, Károly, Be- rende, Vidéki. — Szolnoki MÁV: Csciényi — Sándor, Fackehnan, Kegyes — Lazá­nyi. Borzi — Dobos, Kepes, Csábi, Szekeres, Tóth. Edző: Csikós Gyula. A mérkőzés igen jó tala­jon, nagyszerű időben zajott le. Az NB III,-as első helye­zett kecskeméti csapat, lel­kesedésben és küzdeniaka­rásban felülmúlta NB II.-es ellenfelét. Az I. félidőben a KTE kapott jobban lábra s a 10. percben Toricska II. szögletét az elbáinészkodó MÁV védelem mellett Tóth a hálóba fejelte. Továbbra is a KTE támadott. Különösen a jobbszárnyon szőtték szé­pen támadásaikat. — A 20. percben ismét Toricska II. futott le, visszajátszott Gács- nak, aki nem is hibázott. Kezdett a játék élénkülni. Ekkor a MÁV vette át a já­ték irányítását. Szép táma­dásokat vezettek a csatárok. Csábi és Kepes nagy lövését Pin tér csak szerencsével tud­ta védeni; Később Szekeres szépen futotta le a balszélső Tóthot, akinek szép beadá­sát Csábi kapásból lőtte a hálóba. ' Az első félidőben végig jobb volt a MÁV, — szemre is tetszetősebben ját- zsott, de az eredmény már nem változott. A II. félidőben a MÄV- ban Borzi helyett Lengyel állt be. Továbbra is szép já­ték folyt, mely igen tetszett a közönségnek. A 12. perc­ben Károly a könnyelműskö- dő szolnoki védők melleit újabb gól lőtt 3:1. Ezután rákapcsolt a MÁV, de csatá­raik lövését nem kísérte sze­rencse. Csábi kétszer is a ka­pufát találta el. — Szekeres gólnak látszó lövését pedig Pintér védte ragyogóan. Egy ellentámadás során Vidéki elfutott és a kifutó Cselényi mellett gólt lőtt. A iáték ké­pe ekkor is kiegyenlített volt, s Csábi, majd Tóth lövése kerülte el a kecskeméti ka­put. A mérkőzés végéig az eredmény már nem is válto­zott. A látottak alapián megál­lapítható, hogy a Mávköny- nyen vette ellenfelét, s ez megbosszulta magát. Cselé- nvinek nem volt .ió napja. A hátvédek könnyelműek vol­tak. A fedezetek pontatlanul adták labdáikat. A csa*árok a közén iátékot erőltették, A lövésekkel nem volt szeren­cséjük. Ez a gyengébb játék intő pékla a jövőre nézve. Nem elég egy mérkőzésen csak játszani. — Küzdeni is kell! Mezőtúri AFC —- Orosházi MÁV 6:2 (0:0) Meztúr, 700 né-». Vezette: dr. Magyar. MAFC: Kerekes — Nagy I. Cikkely, Kolbusz (Veres) — Török, Tóth — Csibi, Nagy II., U Szabó, Magyar, Gom­bás. Orosházi MÁV: Ferenci — Vágó, Szabó, Sülé (Fuksz) — Cejer, Kiss, Bencze, Szal- cer, Vass (Gartai), Várkonyi, Kasper. A szombat délután elvonu­ló zápor és hóvihar elrontot­ta a pályát. Csúnya sáros ta­lajon mindkét csapat nagy lelkesedéssel dobta magát a küzdelembe. Mindkét csatár­sor több helyzetet hagyott ki az első félidőben. A közön­ség lelkesen biztatta a ha­zaiakat, de a lelkes orosházi fiatalok minden esetben hárí­tották a MAFC támadásait. A hazai védelemnek is gyak­ran szüksége volt minden tu­dására, hogy megmentse ka­puját a góltól. Szünet után mindkét csa­patnál változott az összeállí­tás. Nagy iramban kezdődött a játék. A közönségnek nem tetszett, hogy már 55 perc telt el a játékidőből és még min dig nem látott gólt. Bár mindkét kapu előtt adódott sok helyzet, csupán a befeje­zések nem sikerültek. Az 58. percben végre a MAFC meg­szerezte a vezetést a szemfü les Csibi révén. 1:0. Nem­sokáig örülhettek azonban a hazaiak a vezetésnek, mert az orosháziak a 60. percben Vass révén egyenlítettek: 1:1. Az iram tovább fokozódott. A 65. percben a vendégek szép támadást vezettek és Szal- cernak sikerült a hálóba lőni: 1:2. A gól után a MAFC tel­jés erővel rákapcsolt. A MÁV védelemibe szorult, s a 69 percben Magyar egyenlített: 2:2. A MAFC ezután szünet nélkül támadott, melynek meg is lett az eredménye. A 74 percben Magyar újabb gólt lőtt: 3:2. A vendégele nem bír­ták erővel a Tóth—Török fe­dezet által tömörített MAFC- csatárok rohamait. A 77. perc­ben U. Szabó, a 80. percben Gombás ég a 65- percben is­mét Gombás volt eredmé­nyes. Ezzel kialakult a vég­eredmény: 6:2. Amíg az orosháziak erőve1 bírták, egyenlő erők küzdel­me folyt. Később a MAFC döntő fölénybe került és meg­érdemelten győzte le a jóké­pességű fiatalokból álló MÁV-ot. ‘ — Sindel — • Abonyi Olajbányász— Ujszászl Vasutas 3:2 (1:1), Abony. 300 né­ző, vezette: Sándor. — Abony: Vacka (Bálint) — Labáth, Kiss (Nagy TTI.), Bugány — Válóczi, Nagy ni. — Magyar, — Kovács, Bencsik, Molnár (Nagy I.), Szán­tó (Molnár). — A csapat ed­ző: BUlyáki László. —• Ujszászi Vasutas: Varga — Kelemen, Kő­vári £., Kővári J. — Nagy. Po­lcnyi — Lévai, Molnár, özur- mai, Bakó, Varga, Edző: Mihályi istvan. Gyengülő szélben Ujszász kezd­te a jattkot. A széllel támoga­tott abonyi csapat lényegesen több tarnauást vezeiett, de a jól tömörülő újszászi védelem jól naritotu Az elleniéi ritkábban, de veszélyesebben támadott. Aj abonyi csatárok sokat pepecáe- tek a 16-oson, és körülményesen továbbították a labdát. Az első félidő közepén egy abonyi táma­dásnál Szántót az újszászi Nagy a 16-oson belül szabálytalanul szerelte. — A játékvezető ll-est ítélt. A büntetőt Kovács értéke­sítette. 1:0. A félidő vége felé az újszásziak több lendületes táma­dást vezettek, amiből Bakó ket­tőt értékesített is. 1:2. A második félidőre a szél tel­jesen elállt. Az abonyiak nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe. Egy jobboldali tá­madás végén Bencsiknek sike­rült egyenlíteni. 2:2. A gól után is a hazaiak támadtak többet, de az újszásziak is veszélyeztet­lek. A félidő vége felé Nagy I. szép gólt lőtt a felső sarokba. 3:3. ’ a hazai csapatban. Ujszász lel kesedéséért dicsérendő. Gótlii vök: Kovács (ll-esbol), Bencsi: Nagy L, illetve: Bakó (2). Sán gór játékvezető kielégítően mű - könnyű mérkőz sen. Abonyi Olajbányász Ifi—Ujsza szj Vasutas ifi 2:3 <i:2) — Szántó © r Tiszakécskei SC — Szolnoki Vasas 5:2 (4:1), Tiszakécske, községi sporttelep. A hazaiak a következő összeállításban léptek pályára: Pálinkás (Pá- radi) — Bagi, Labács, Bozú- ki Kácz I., Adam (Varga) — Tóth (Rácz I.), Zámbor, Bállá, Sánta, Tordai. Edző: Szántó József. Az első félidő­ben az NB. m.-as Tiszakées- kc labdarúgói szépen ját­szottak, de a nagy szélben el­fáradtak. A második félidőben már igen lanyha, erőtlen já­ték folyt. Jók: Labács (a me­zőny legjobbja), Ádám, Tor­dai, Bagi, Bozóki, góllövők: Labács, Bállá (2), Tordai, Zámbori. — Szentendrei — « Ceglédi Kossuth — Szol­noki Kinizsi, 1:0, (1:0), Szol­nok, Cukorgyári pálya, 150 néző. •— Vezette: Kristóf. A hazai együttes az alábbi ösz- szeállításban vette fel a küz­delmet: Erdei — Molnár, Ko­vács (Szabados), Csák (Ur­ban) — Gyetvai. Szurovecz — Gajdos, Géczi II., Feigl. Kiss II., Sokvári (Bodnár). — Edző: Horváth István. A Ki­nizsi játékosok teljesen szív és lélek nélkül játszottak. Az egész mérkőzés folyamán csak két komoly gólhelyzetet tudtak teremteni, de azt is kihasználatlanul hagyták. A játékot végig a ceglédiek irá­nyították és igen sokszor za­varba hozták a Kinizsi vé­delmét. Csak Erdeinek jó vé­dése akadályozta meg, hogy a vendégek győzelme nem lett nagyobbarányú. A jövő­re nézve a csapat játéka igen kellemetlen benyomást kel­tett a vezetők és szurkolók körében. A gyenge szereplés részben annak tulajdonítha­tó, hogy a játékosok többsé­ge nem kellő sportszerűség­gel készült a mérkőzésre. Ugyanakkor az edző utasítá­sait sem tartották be. A Ki­nizsiből csupán Erdei és Mol­nár játékát lehet kiemelni. A többi játékos kivétel nélkül mélyen formája alatt ját­szott. A ceglédi csapat lelkesedé­se és szép játéka kellemes be­nyomást keltett a közönség­ben. Kristóf játékvezető kifo­gástalanul működött, látszik, hogy jó formában van. A cu­korgyári együttes szerdán Rákóczifalvával játszik ed­zőmérkőzést 15.30 perckor a cukorgyári soort-telepen. A mérkőzéssel kapcsolat­ban Horváth István, a Kini­zsi edzője a következőket mondotta: „Tartalékos csa­patunk megérdemelten szen­vedett vereséget. Játékosaink gén gyenge nanot fogtak ki, igaz balszerencséjük is volt. Emellett azonban meg kell mondani azt is, hogy elbiza­kodottan játszottak.” — Pcrge — TOVÁBBI EREDMÉNYEK; Martfűi MSE—Kunszentmártoni MTE 5:1 (4:0,; Kunsz-ntmartoni MTE ifi—Martfűi MSE ifi 1:0 (1:0); Runszentmarton II.—Csépa mii Ceglédi Vasutas — Szolnoki MTE 1:0 (0:0); Tápiószele—Szol­noki Vasutas 2.0; Törökszent­miklósi FC — Ráaóczifalva 2:2 (2:1); Szolnoki MÁV II.—1Török­szentmiklósi Vasas 3:2 (3:0); Kar­cag— Kunhegyes 5:1. Vasárnap játszották le az őszről elmaradt Mezőtúri AFC ifi — Jászberényi Lehel ifi ifjúsági bajnoki mérkő­zést, melyet a mezőtúriak nyertek meg 3:0 arányban. e Salgótarjáni SE—Jászberé­nyi Vasas 1:0 (1:0) Jászbe­rény, 600 néző, vezette: Rácz, A hazai csapat gyenge for­mában játszott. A csatársor gól képtelennek bizonyult. — Góllövő: Zólyomi. A jászbe­rényiek szerdán Hatvanban, az ottani HVSE ellen játsza­nak edzőmérkőzést. Tarta­lékcsapatuk pedig otthon — Jászárokszállással játszik, — ugyancsak szerdán edzőmér- kőzesf. » Ceglédi VSE — Szolnoki MTE 1:0 (0:0) Cegléd. 800 néző. A szolnoki NB III.-as csapat végig egyenrangú el­lenfele volt az NB II.-es ceg­lédieknek. A szolnoki csatá­rok azonban helyzeteiket nem tudták kihasználni, Gól­lövő: Fodor, Második helyen végeztek megyénk ifjú­sági birHOZói Abonyban Abonyban rendezték meg zsúfolt nézőtér elő ti Szolnok, Bács-Kiskün és Pest megye ifjúsági birkózó válogatott­jainak kupaversenyét. Nagy küzdelem folyt a helyezések eldöntéséért Ezt igazolja az a körülmény is, hogy Pest megye mindössze fél ponttal előzte meg Szolnok megye válogatottját. Igen élvezetes, izgalmas mérkőzésekben gyö­nyörködhetett a szépszámú közönség. A megyék közötti végleges helyezési sorrend a következőképpen alakult: 1. Pest megye 11.5; 2. Szol­nok megye 11; 3. Bács me­gye 7.5 ponttal. Az egyes megyék közötti mérkőzéseken az alábbi ered­mény született: Szolnok me­gye — Bács megye 6:4; Szol­nok megye — Pest megye 5:5; Pest megye — Bács me­gye 6.5:3.5. Ez utóbbi mér­kőzés döntötte el az első hely kérdését. A Szolnok megyei fiúk kö­zül az alábbiak szereztek győzelmet: Bács megye el­len: Korányi ellenfél nélkül győzött. László pontozással győzött Dóczi ellen. Tóth két vállal győzött Márton el­len. Molnár pontozásos győ­zelmét aratott Juhász ellen. Furcsa ellenfél nélkül győ­zött. Kelemen kétvállal győ­zött Csernák ellen. Pest megye ellen: Szabó kétvállal győzött Csömör el­len. Tóth kétvállal győzte le Sárközit. Molnár kétvállal győzött Földest ellen. Furcsa kétvállal győzött Jobbágy el­len. Kelemen kétvállal győ­zött Szabó ellen. A mezőnyből Tóth és Mol­nár birkózása emelkedik ki. A komoly tudást képviselő mezőnyben elért eredmény­nyel elégedettek lehetünk. Ennek ellenére mind a szak­embereink, mind a verseny­zőink részéről további ko­moly munkára van szükség ahhoz, hogy az elkövetke­zendő versenyeken is jól megállják helyüket fiatal­jaink. Sporthírek innen-onnan Rózsavölgyi István szom­baton éjjel másodszor talál­kozott fédettpálya versenyen az ír olimpiai bajnok De- lany-val. Rózsavölgyi ezúttal is vereséget szenvedett. A verseny után Rózsavölgyi a következőket modotta: — Mindent megpróbáltam a győzelem érdekében, igye­keztem különböző taktikai fortélyokat alkalmazni. Jó formában is vagyok, de sem­mi sem sikerült. Delany vé­leményem szerint fedett pá­lyán verhetetlen, * Vasárnap fejeződtek be Ausztrália idei úszóbajnok­ságai. Az egy hétig tartó ausztrál úszóbajnokságokon összesen 17 világcsúcs szüle­tett. * Mint ismeretes, május 31- cn Modes tóban sorrakerülő nemzetközi atlétikai viadalra a szovjet Vladimir Kucet is meghívták. Az amerikai ha­tóságok az engedélyt a két­szeres oümpiai bajnok, Kuc beutazásához megadták, * Vasárnap Jeszenicén bo­nyolították le a Jugoszlávia— Magyarország válogatott jég­korong mérkőzését. A 4000 néző előtt lefolyt küzdelem 1:1 (1:0, 0:1) arányú döntet­len eredménnyel végződött. Ez a heti TOTO telitalálat 1. Genoa—Roma 4:2 1 2. Lazio—Ales. 2:1 1 3. Milan—Intern. 2:2 X 4. Padova—Juventus 1:1 X 5. Torino—Boogna 0:0 X 6. Verona—Napoli 4:3 1 7. Angers—Paris 0:0 X 8. Beziers—Lyon 1:1 X 9. Metz—Ales 0:1 2 10. Nice—Sochaux 4:3 1 11. Nimes—Lille 2:0 I 12. Etienne—Monaco 2:1 1 Ideiglenes CT totó-tájékoztató A 8. fogadási héten 12 ta­lálata hat pályázónak volt. A nyeremény összege egyéb­ként kb. 90.667 forint. A 11 találatos 134 darab volt. A nyeremény összege kb. 4,059 forint. A tiztaláiatos szelvé­nyek száma 1.712 drb., a nye­reményösszeg egyébként kb. 423 forint. E közlemény csak tájékoz­tató jellegű. '(A P R 0 H I R A MESTERSZÁLLÁS! földmű- vesszövetkezet beosztott köny­velőt keres felvételre. Jelentke­zés személyesen, vagy írásban a központi Irodában. ___________ TISZ ADERZS1 fölmüvesszövet- kezet könyvelésben jártas képe­sített könyvelőt keres felvételre. Jelentkezés a központi irodában. VEZSENY községi tanács azon­nali felvételre keres szaksep- zettséggel rendelkező mezőgaz­dászt. Jelentkezes személyesen a községi tanácsnál, — Nőtlenéit előnyben. VIZSGÁZOTT, hosszú gyakor­lattal rendelkező főszakácsot, jó fizetéssel, — hosszú gyakorlattal rendelkező női konyhai dolgozó­kat és önálló hentest vágási munkára azonnali belépésre ke­resünk. Kollektív szállás bizto­sítva. „Jő fűszakács*1 jeligére a kiadóhivatalba, SZOLNOKI Cukorgyár Célgaz­dasága felvételre keres gyakor­lott villanj szerelőt — aki háló­zati és villanymotorokhoz egy­aránt ért. Jelentkezés a gazda­ság központi irodájában. ÜZEMKÉPES 250-es Csepel mo­tor eladó. Békésszentandrás, Rá­kóczi út 19. Bencsik. ELVESZETT Szolnokon farkas­kutya, feketehátú, vöröslábú, a bal füle hiányos. A megtalálót kérem hozza vissza — Szolnok, Markotányos Uj 28/b, számra^ DETÉSElP, UJ modem -„Bukst‘‘ kötőgép felszereléssel, betanítással eladó. Szolnok, Hubai Ferenc utca 5. Borpince; KONYHABÚTORT kisiparostól. Fizetési kedvezménnyel. Buda­pest, Üllői út 5. (Kálvin térnél.j BEKÖLTÖZHETŐ kétszobás csa­ládi ház, mellékhelyiségekkel, 1200 n-öl szőlő-gyümölcsössel — eladó. Hruska László Tiszaföld- vár, Öszőlő, Petőfi u. 42. SZÖLű-gyümölcsös, 3 klshold, beköltözhető egyszobás házzal ejadó. — Tiszakürt, Tüzes- szőlő. Érdeklődni: Szolnok, Hu­bai Ferenc u. 5. Borpince. f'ENYÖSZIGETEN a Holt-Tisza partján traktorral felszántott 4 hold föld eladó. Szolnok, Úttö­rő utca 9. JÁSZBERÉNYBEN, Négyszállá­son 10. kát hold föld eladó. Ér­deklődni lehet Tószegen a sütő­dében. A SZOLNOKI Patyolat Vállalat felkéri meg5 ízóit, hogy az 1951. szeptember l.-e előtt tisztításra, festésre, mosásra beadott ruhák kiváltására 1958. március 15-ig a vállalat telephelyén jelentkezze­nek. A ki nem váltott ruhákat a vállalat a Bizományi Áruházban értékesíti; TOKÁRBAN lévő 125-ös motor- kerékpár eladó. Békésszentand- ráe, Szent István út 18j ELADÓ teljesen ÚJ Lam part | SZAKKÉPZETT szűcsöt gép- ’ gyártmányú 16-os kétcsövű va-1 munkára "tagnak felvesz a Hul- clászfegyver. Kunszentmárton, j ladékfeldolgozó KTSZ, Szolnok, Erdő tér 16. sz, | Szabadság út 8, ............- — ....m.».. ... .v -——_rji Termelőasöve Ékezetek ! Dolgosó Par asstokl ÚJ sertés szerződéses hfz’a’ésl akció 1958. február 1-től Szerződni lehet jócsont ozatú, hizlalásra alkalmas 20 kg-on felüli süldőre. Minden leszerződött sertés ntán egyéni termelőknek 400 tt termclőszövctkezetefc"”k 600 ft. kamatmentes előleget biztosítunk, A szerződés alapján átvett sertésekért az alábbi vételárat fizeti a vállalat: löS kg-on felüli súlyú bús és hűsjellegü sertésért 14.80 Ft kg '126—165 kg súlyú zsír és zs ír jellegű sertésért ! 14.50 Ft kg <165 kg-on felüli súlyú zsír és zsír jellegű sertésért 14.80 Ft kg. 170 kg-on felüli súlyú tenyésztésbefogott koca, kanlott sertésért 14.— Ft kg Felvilágosítást ad az ÁLLATFORGALMI VÁLLA­LAT helyi megbízottja cs a járási kirendelt­ségek. Siolsok-Heves megyei Adatforgalmi Vállalat icgflfftMMmMcaBM —n—mmmm Tirnrimnnrr Nagy fémbútor­lakberendezési vásárt rendez a Mezőtúri Földmű vesszövetkezet bútorboltja, 1958. március 1-től 8-ig. — Most szerezze be bútor­szükségletét, mert a csőbútor szép, olcsó és tartós. Kiegészítő bútordarabokban, — mint könyvállvány, rádióasztal, állólámpa, stb., — nagy választék. FIGYELEM! 1958. TAVASZI KAJSZI TELEPÍTÉSRE szerződésileg biztosi unk 50 %-os arkedrezménnye. darabonként 5.50 forintos árban csemetéket termelő- szövetkezeteknek, szakcsoportoknak és egyénileg dol­gozó parasztoknak. Az igényeket a helyi földműves­szövetkezetekhez kell beuy újtani, legkésőbb február 26-ig. — A szerződött term elük 5 éven belül a ked­vezményesen telepített kajszi csemeték után darabon­ként 10 kg kajszit kötelesek egy alkalommal hiva­talos áron átadni a földművesszövetkezetnek. SZOLNOKI MÉK KÖZPONT SZOLNOKI SZIGLIGETI szi lva az istso «4. február 25. kedden Nincs elóadas február 26. szerda este 7 ó: CYRANO DE bEtiuiiKAC febr. 27. csütörtök este 7 ó: CYRANO DE BERGERAC február 28. péntek este t 6: 1 CIRKUSZHERCEGNÖ (bemutató előadási ... ,4’ Szolnok megyei NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanáca lapja Felelős kiadó: a Sfői nők Megyei Párt-v egrenajtó Bizottság Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2. I. em. Telefon: 20—93, 20—69, 23—20 Nyomatott: Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok, Malinovszki út 18, Felelős nyomdavezető; Mászáros Sándor