Tiszavidék, 1957. november (11. évfolyam, 257-282. szám)

1957-11-20 / 273. szám

i Hz ószövetségi I. osztéfyú labdarúgó ba'nokságért Abony! Olajbányász — Kun­hegyes! MEDOSZ 1:0 (0:0), Abony 500 néző, vezette: Tieger. Abony: Koczkn — Labáth, Kiss, Bu­­gány — Válóczi, Nagy 11., — Ma­gyar, Kovács, Molnár, Nagy 1., Szántó. — Edző: Bulyáki László. Kunhegyes: Kiss — Kun, Zlata­­rics, Gaál — Dienes, Szabó Gy., — Parázsó, Szabó E., Takács, Fa­ragó, Szekeres. Kezdés után rögtön az abo­­nyiak Jéptek fel tamadólag és egyre-másra vezették a támadá­sokat. A 10. percben Molnár kö­zépen kitört, már csak a kapus­sal állt szembe, de a kapusba lőtt. A 18. percben Molnár ismét kitört, a 16-oson felvágták. A já­tékvezető 11-est ítélt, amit azon­ban Kovács mellé lőtt. Több abo­­nyi támadást a játékvezető be­széd miatt szabadrúgással bünte­tett. A kunhegyesi csatárok csak ritkán jutottak el az abonyi 16- osig. A második félidőben még na­gyobb abonyi fölény alakult ki, de a csatárok nem tudták beven­ni a nagyszerűen védő Kiss há­lóját. A heves iram következté­ben több szabálytalanság is be­csúszott mindkét részről, de a játékvezető csírájában fojtotta el azokat. A 65. percben Zlatarics a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát, a megítélt büntetőt Vá- Jóczi értékesítette 1:0. A gól után a közönség hangja is megjött és újabb támadásra bíztatták a ha­zaiakat. A 67. percben Sz^bó Gy. a játékvezető ítéletét kézlegyin­téssel leintette, amiért kiállítot­ták. Az abonyiak továbbra is ál­landó fölényben voltak, de a - nagyszerűen védő — Kiss min­den lövést ártalmatlanná tett. A kunhegyesiek balszélsőjüket és középcsatárukat kivéve, a 16-oson belülre szorultak és erősen vé­dekeztek, így sikerült is megaka­dályozni a további gólokat. — A mérkőzést az abonyi csatárok és a kunhegyesi védők harca jelle­mezte. Minden támadást hárítot­tak a hazai védők. Az abonyi csatársor gól iszonyban szenve­dett, a védelem pedig a szórvá­nyos támadásokat csírájában el-, fojtotta. A játékvezető kifogásta­lanul működött. Góllövő: Válóczi (U-esből). Jók: Válóczi. Nagy II., Labáth, Kiss, Buvánv, illetve: Kiss, Ziatarics, Parázsó, Ta­­kácSí — Szántó — A Szolnoki MÁV csapata nyerte az Alszövetségi rang­adót Szolnoki MÁV II. — Mezőtúri AFC 3:0 (1:0), Szolnok, MÁV pá­lya, vezette: Polgár. MÁV H*: Lázár — Juhász. Dracskó. Besze — Lazányi, Ragó — Serfőző, Csák, Józsa, Pintér, Kosztolányi. Mezőtúr: Kerekes — Nagy I.; Török, Veres — Molnár, Takács — Papp. Nagy II., Czikkely, Magyar, Gombás. Elénkiramú mérkőzést vívott a két éllovas. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék és mindkét csapatnak voltak jó — helyzetei. Az első gól a 40. perc­ben Serfőző ívelt labdájából esett, 1:0. Szünet után a vendégek tá­madtak és mégis a szolnokiak értek el gólt. Józsa elhúzott a jobbszélen, Csákhoz játszott, — akinek ívelt beadását Pintér re­mek fejessel küldte a balsarok­­ba, 2:0 Később a szolnokiak új­ra fölénybe kerültek, főként fe­dezetsoruk révén. Lazányi hozta fel a labdát. Pintérhez játszott, aki egy csel után a hálóba lőtt, s ezzel beállította a végered­ményt; 3:0. Jók: Dracskó, Besze, Rágó, Pintér, Kosztolányi, illet­ve: Veres, Magyar, Takács. — H. Gy. — * Tápiószele — Szolnoki Vörös Meteor 1:1 (0:0:), Tápiószele, 300 néző, vezette: Höfflinger. Tápiószele: Rózsavölgyi, — Be­­rényi, Fehér. Gyürki — Unyi, Ba­­zsantik, — Volák, Barna, Tóth, Szabó. Terék. Sz. Vörös Meteor: Horváth — Nagy II., Dr. Schermann, Vigh — Nagy I., Fehérvári — Császi, Bá­nyai, Szurovecz, Kovács, Dusek. Mindvégig nagyiramú mérkőzé­sen igazságos döntetlen ered­mény született. A tápiószeleiek valamivel többet támadtak, de a Vörös Meteornak töob kidolgo­zott gólhelyzete volt. Góllövők: Dusek, illetve: Barna. Jók: Fe­hér, Bazsantik, Volák, illetve: Horváth, Dr. Schermann, Vigh, Dusek$ — Sz. J.‘ — * Kunszentmártoni MEDOSZ MTE — Fegyvernek 2:1 (2:0) Kunszent­­márton, 500 néző, vezette: Szen­tesi. Kunszentmárton: Vágó, Pintér, Kelemen, Hegedűs. — Papp, Zs! Hegedűs — Baranyi, Vágó II., B. • Tóth, Bucsai, Bíró, Fegyvernek: Csőke — Becsei, Gácsi, Czifra — Kocsis, Bognár I., — Füle, Tukarcs, Balogh, Bog­nár I!., Csatári.-Hat hét óta nem volt Kun­­szenmürtonban bajnoki mérkő­zés a páratlanul egyoldalú sor­solás következtében. A közönség azon része, mely nem kiséri szo­rosan figyelemmel a bajnokság menetét, már azt hitte, hogy ve­ge is van az őszi szezonnak. En­nek következtében, valamint az egésznapos esőzés miatt igen kis­számú közönség előtt került sor­ra a találkozó. Fegyvernek! támadásokkal kez­dődött a játék. Füle a jobbszélen elfutott, de Kelemen hárított, s máris hazai támadás alakult ki. Baranyi, Bíró, Vágó, Zs. Hege­dűs volt a labda útja, de utóbbi lövését Csőke védte. Majd B. Tóth elől Czifra hazaadott. Azu­­tón Balogh U„ Tukarcr, füle tó’ madás alakult ki, de Vágó kifut­va tisztázott. Ezután döntő hazai fölény alakult ki, teljesen a fegyvernekiek térfelén folyt a játék, inég a hazai védők is át­jöttek a felezővonalon. Az egyik hazai lefutás végén Vágó 11. elfutott, már csak a ka­pussal állt szemben, de közvet­len közelről fölé lőtt. Majd Ba­ranyi lövését védte Cső.ie Ezu­tán B. Tóth elől Czifra csak part­ra tudott menteni. A 18. percben nagy kavarodás támadt a fegy­­verneki kapu előtt, a labda B. Tóth-hoz került, aki a vetődő kapus mellett a halóba lőtt, 1:0. Továbbra is a hazaiak irányítot­ták a játékot, a fegyvernekiek szórványos lefutásai nem jelen­tettek veszélyt Vágó kapujára. A 28. percben újabb hazai gó. született. Nagy tömörülés íámadt a vendégek kapuja előtt és a 16- oson lévő nagy sárban egy négy­szer rá lőtt labda kötött ki a fegy­vernek! kapuban. A játék hátra­lévő részében a fegyvernekiek is vezettek egy-két támadást, de tá­voli lövéseik nem vezettek ered­ményre. Fordulás után tovább folytatódott a hazai fölény., Zs. Hegedűs. Busái, Vágó II., Bíró akció végén utóbbi lövését Cső­ke könnyedén hárította. Az 50. percben az egyik fegyverneki le­futás során Vágó kifutott kapu­jából és vetődve véde'.t, s Bog­nár I. ahelyett, hogy leállt vol­na, vagy átlépte volna a földön fekvő kapust, — anélkül, hogy lendületbe lett volna, — szándé­kosan belerúgott a Kapus fejé­be, (kiállítást érdemelt voma, — ennek ellenére a játékvezető csak figyelmeztette). A további­akban is a hazaiak voltak fö­lényben, de csatáraiknak nem sikerült a góllövés, vagy a nagy sarban akadt el a Labda, Vágy mellészálltak a lövések. De sok ecetben a jól védő fegyvernek! kapus is ártalmatlanná tette azo’­­kát. A 75. percben feljöttek $ vendégek és az ötös tájékán sza­badrúgáshoz jutottak. BognárII. áll* a lövésnek, ő Csatárihoz át­szőtt, aki visszapasszolt Bognár il.-nek és az a meglep vtt hazai védelem mellett a hálóca lőtt; — 2:1. Az utolsó 10 percben a gpl nyomán teileIkesedett vendégek erősen feljöttek és igyekeztek: ki­egyenlíteni, de ez már nem sike­rült nekik, így az eredmény .mát nem változoU. Góllövők: B. JTpth, Vágó II., illetve: Bognár II. — Jók: Kelemen, Zs. Hegedűs, Ba­ranyi, B. Tóth. Hegedűs, illetve: Csőke, Vecsei, Gácsi, Czifra, Fü­le. Balogh II. f- L. J. — E középiskolai sport feüesz’éséért A közelmúlt napokban a Szolnoki Vásárhelyi Pál Köz­­gazadsági Technikum sportolói vendégül látták a Pestúj­helyi Petőfi Közgazdasági Technikum sportolóit. A két iskola tanulói atlétikában, kézilabdában, labdarúgásban és asztaliteniszben mérték össze tudásukat. Hozzáteherjük szép sikerrel. Egy atlétikai számon és egy kézilabdamér­kőzésen kívül valamennyi versenyszámból a szolnokiak kerültek ki győztesen. Jobb eredmények: ATLÉTIKA: 100 m-es síkfutás: Horgász Ju­­liánná (Szolnok) 34.9 mp. 100 m-es fiú síkfutás: Kálmán István (Szolnok) 13 mp. 400 m-es női síkfutás: Zeller Katalin (Szolnok) 68 mp. 4x100 m-es uői váltófutás: Szol­nok (Horgász J., Császi K., Me­zei M.. Lévai V.) 58.4 mp. Távolugrás női: Császi Kata­lin (Szolnok) 460, Tóth Piroska (Szolnok) 450 cm. Magasugrás női: Császi Katalin (Szolnok) 131 cm. Súlylökés női: Kiss Márta (Szolnok) 823 cm. Súlylökés fiú: ITackler Imre (Szolnok) 938 cm. Gránátdobás női* Horgász Er­zsébet (Szolnok) 43 m. Gránátdobás fiú: Hacker Imre (Szolnok) 63.50 m. Kézilabda leány: Pestújhelyi Közgazdasági Techinkum—Szol­noki Közgazdasági Technikum ,5:1. Fiúk: Szolnoki Közgazda­­sági Technikum — Pestújhelyi Közgazdasági Technikum 14:7. LABDARÜGÁS: Szolnoki Közgazdasági Techni­kum-Pestújhelyi Közgazdasági Technikum 9:0. ASZTALITENISZ CSAPATVERSENY: Fiúk; Szolnoki Közgazdasági Technikum—Pestújhelyi Közgaz­dasági Technikum 3:0. A verseny színvonala és baráti szelleme azt bizonyí­totta, hogy a két középiskola sportolóinak találkozója hasznos volt. A feltámasztásra váró középiskolás sport színvonalának emelése elsősorban ilyen találkozók segítsé­gével történhet. Reméljük, hogy a Vásárhelyi Pál Közgaz­dasági Technikum kezdeményezése megyénk többi közép­iskolájában is követésre talál. Tudósítóink jelentik a lerüFeti labdarúgó NB III- as mérkőzésekről Törökszentmiklósi Vasas — Jászapáti 3:1 (2:0), Törökszent­­miklós, 500 néző. Vezétte: Orosz. (Debrecen)". Vasas: Mák — Balázs, Tóth, Pintér, — Mihók, Szabó — Fúiöp, Hálák, Kovács, Fekete, Pató. Jászapáti: Sándor, Tóth, Do­bos. Horváth — Poigár, Utasi — Boiyós, Kökény I., Ferenczi, Kö­kény II., Szirze. Esőtől feláztatott talajon a ven­dégek kaptak jobban lábra és az első 20. percben többet támad­tak, de a kapura nem voltak ve­szélyesek. A Vasas ritka lefutá­sokkal kísérletezett. Egy ilyen támadás végén Kovács nagysze­rűen lőtt a kapura, de Sándor jő érzékkel védi a léc mellé kül­dött lövést. A 30. percben a Va­sas szögletet harcolt ki. A beívelt labda a védőkről, a kaputól 11 méterre álló Mihók elé pattan, aki egyből a bal felső sarokba vágja, 1:0. A gól fellelkesíti a ha­zaikat és most már ők a többet­­támadók. A 38. percben szép bal­oldali támadás végén a szélrehu­­zódó Kovács kapta a labdát, a védők mellett elfutott és bizto­san lőtt a kapuba, 2:0. A máso­dik félidőben Jászapáti hevesen támadott. A 49. percben Szirze elfutott és közelről szépített, 2:1. A Vasas beszorult, szinte állan­dóan a Vasas térfelén folyt a já­ték. A 70. percben egy apáti tá­madás végén a labda a felső lé­cen pattant. Ezután magáratalált a Vasas és így egyenlővé válik a küzdelem. A 79. percben Fülöp középen kiugrott, de Tóth hátul­ról nagyon csúnyán gyomron­­rugta. Fülöpöt ölben vitték le a pályáról. Tóthot a játékvezető kiállította. Eközben a pályán — sportszerűtlen jelenetek zajlot­tak le, a rendezőség azonban rendet csinált. A játék ettől kezdve keménnyé, hclyenkér.t durvává vált. így került a kiál­tás sorsára Szabó. Szirze előtt nyílt egyenlítési alkalom, de a tisz+a helyzeten lévő szélsőt a keresztező Pin4ér önfeláldozóan szerelte. A 88. percben a 16-osról szabadrúgáshoz jutott a Vrsas. A labdát leeuritották. az Pató elé került, beívelte és az időközben visszatért Fülöp közelről a háló­ba íejel+e. Góllövök: Mihók, Ko-: vács, Fülöp, illetve: Szirze. Jók: Tóth, Pintér, Fülöp, illetve: Pol­gár, Kökény 1., Szirze. - Erüoui Mezőtúri Honvéd — Martfűi MSE 2:1. (0:1), Mezőtúr, 600 nezo, vezette: Béliek. Mezőtúr: Kucsera, — Dankó, Bessenyei, Csete — Nagy 1., Bui- La — Nagy II., Metykó, MiK.es, Kvasz, U. Szabó. Edző: Kós.ai Jó­zsef. Martfű: Papp—Papp R., Szűcs, Gulyas, — Munkácsi, Száraz, — Pálinkás, Mészáros, Rozsnyai, Mikus, Mezőteleki. Végig erősiramú, élvezetes mér­kőzést vívott a két csapat,. Már az első percekben a Honvéd lé­pett lel tamadórag, de a mart­iul védelem tisztázni tudott. A 38. percig mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 39. perc­ben a Honvéd kapuja előtt kava­rodás támadt. Csete szabadon hagyta a martfűi jobbszélsöt, Páiinsást, és az golt lőtt, 1:0. A félidő hátralévő részében az eredmény már nem változott. Fordulás után nagy Honvéd nyo­más következett, mely azonban csak a 60. percben érett góllá. — Egyik hazai lefutás végén U. Sza­bó jól eltalált lövése kötött ki a Martfű kapujában. (Nagy kapus­hiba volt). A gól után a martfűi­ek léptek fel támadólag, szabad­rúgáshoz jutottak és a gyenge sorfal fölött rálőtt labdát Kucse­ra csak nagy bravúrral tudta a léc fölé tolni. A 70. percben Nagy II. labdáját Metykó csukafejes­­sel küldte a hálóba. A 78. perc­ben Mikus elfutott, de lesre fu­tott, Csete fel akarta lökni. A já­tékvezető a lest megadta, de ese­tét kiállította. A 79. percben Hon­véd támadás után Papp R. U. Szabót csúnyán felvágta, amiért a kiállítás sorsára jutott. Meg kell még említeni, hogy a II. fél­idő közepe*áján két mezőtúri fér­fi, — az egyik rendező — besza­ladt a játéktérre és a martfűiek kapusát kezdték lökdösni. Emi­att ekkor 2—3 percig állt is a já­ték. A rendezőt ki is vezették a pályáról. A mérkőzés hátralévő részében említésre méltó ese­mény már nem történt és az eredmény sem változott. Góllö­vők: Mikes. U. Szabó, illetve: Pálinkás, Jók: U. Szabó, Besse­nyei, Nagy II., Kucsera, illetve: Száraz, Szűcs, Mikus. Ma este: SZOLNOKI MÁV—OLD BOY Ma este, a Közgazdasági Technikum tornacsarnoká­ban, 19 órai. kezdettel férfi kosárlabda mérkőzés lesz. A Szolnoki MÁV és az „öregfiúk” csapata méri össze erejét, mintegy visszavágóként, a november 7-i mérkőzésnek. Jó küzdelemre, színvonalas mérkőzésre van kilátás, hiszen a MÁV szeretné visszaadni az elszenvedett vereséget és ter­mészetesen az ellenfél sem hagyja magát. A csapatokat előreláthatólag az alábbi keretből állítják össze. Szó. MÁV: Káplár, Veres, Frízt, Szilágyi L., Csanádi, Nagy, Balázs, Nyolcas, Karsay, Vaszkó. Old Boy: Verderber, Tompa, Horváth, Samu, Himer, Hegedűs, Szilágyi A. Szilágyi T. „Örökifjú“ sportolók között A SZOLNOK’ MTE 30 év­vel ezelőtti birkózói gyűltek össze vasárnap, hogy a haj­dani annyi viszontagságot, üldözést látott, de országos viszonylatban sok dicsőségei kiharcolt csapat megörökítse emlékeit. Harminc évvel ezelőtt a csapat hat tagj- nyerte a ke­letmagyarországi bajnoksá­got. Az őszülő sporttársak kö zött itt találjuk Fülöp Dezsőt Kovács Antalt, Rapp Gyulát Sajnos, nem lehet közöttük Nagy Béla, Nagy Sándor — akik már elköltöztek az élők sorából. Goizer Gyulát súlyos családi betegségek tartották távol a találkozótól de mini ;rja, szívhen-lélekben velük van és rövidesen leiön Szol­nokra, hogy régi harcos é sporttársaival beszélgessen Soortmer.be öltöznek újbö' az ősz fejű sportolók, a rég* csapat tagjai: Fazekas Fe­renc, Fazekas Géza, Ábel An­tal, Pótári József, Balázs Jó­zsef. Itt van még a régi. veze­tőségből Kalocsai Béla és Pin­tér Ferenc. Ok harminc év után is e csoport vezetőinek érzik magukat. Egymás után húzzák fel a birkózótrikót. Csupán Balázs Józseffel van baj, mert hárman is alig tud­ják dresszbe rázni. Jól meg­­emberesedett három évtized alatt. Az öreg birkózók 30 év után egy közös képet alcarnak készíttetni, amit azután tár­sas ebéd követ az MTE helyi­ségében Az ebéd után emlé­keznek az idős sportolók. De micsoda emlékezés ez. Szó van régi harcokról, a nyomo­rúságos körülmények között folytatott sportolásról, a Hor­thy-rendőrségtől _ és csendÖr­ségtöl üldözött Munkás Test­edző Egyesület tagságáig mindenről. MIRŐL IS BESZÉLGET­NEK? Az igaz, hogy a Hor­­thy-rendszerben nem volt könnyű az MTE-ben sportol­ni. Anyagi támogatást nem Isaptak, hisz az akkori urak, az agarász és regattaegyesü­letet segítették. A munkások csapata három görögdinnyé­vel ment el a kecskeméti or­szágos versenyre. Egyetlen trikójuk volt, mezítláb; vagy zokniban léptei; a sdfjúyegre. De az MTE szívvel több első :s második helyezési hozott el. Pinter Feren-, az őse veze­tő, el-elcsukló hangolt émlé­­'i-.ezik azokra a nehéz időkre emcsak a rendőrség és csen­­lörség terrorjával kellett szembeszállni, hanem munka­helyén is megérezte "Z úri írsodalom nyomását. A csa­pat legtöbb tagja szűkös, so­vány kenyerét zsákolásból szerezte meg, de azért min­ién tréningen pontosan meg ’elentek. Szerették egymás* -’oyesületüket, s közös voV harcuk, az éledő fasizmus el­len. Még a ,.Baross”-ban lévő klubhelyiségükben sem hagy­tak nyugtot nekik. Az „éb­redő magyarok” pisztollyal rontottak rájuk. Persze, nem hagyták magukat. Ha vidékre kellett menni, útiköltséget úgy szereztek, hogy a vezetők és sportolók ?lőbb „végig koldulták” a vá­rost, s még salát zsebüket is kiforgatták. Mint Fülöp De­zső mondja: — Egyesületünk tagjai osz­­‘■ilytudatos munkások vol­tak. hogy a felszabadulás után ak­tívan harcoltak tovább a szo­cializmus építéséért, s büsz­kén mondhatja, közülük osztályhűségét egy sem ve­szítette el, az ellenforradalom gyalázatos hazug uszítása el­lenére sem. Az 50 éves „legfiatalabb” birkózó. Kovács Antal tiszte­lettel adózik a két halott munkás-sportoló emlékének. — Nekünk még mindig van feladatunk — mondja — és ma az erőnket a fiatalok ne­velésére kell fordítanunk. Meg kell mutatnunk nekik, hogy ma más a sportolási le­hetőség. Nem kell egymástól húzgálni a trikót, nem kell éhesen elmenni a versenyek­re, mert a munkás-paraszt kormány megadja a támoga­tást. Mégis azt kelt tapasztal­ni, hogy ifjúságunk nagy ré­sze ezt nem tudja értékelni. El kell mesélni azokat az esete­ket és nehézségeket, ame­lyekkel mi sportoltunk. A debreceni Kelet-Magyarorszá­gi bajnokságra 4 mentünk el, 3 első és egy második helye­zést értünk el. A díjakat nem akarták ide adni, mert annyi pénzünk sem volt, hogy a tag­sági dijat kifizessük. Csupán akkor kaphattuk meg, amikor a zsűri egyes munkás tagjai és a közönségben lévő mun­kások követelték az átadást. Éjszaka rendszerint a váró­termekben aludtunk. De nem az volt a lényeg, hogy mit ka­nunk. hanem az, hogy mit ad hatunk egyesületünknek. Saj­nos, a múlt rendszerben be­szüntették az MTE-t politika^ nyomásra. Mi nem voltunk hajlandók, csak munkás egye­sületben sportolni, s így ke­­rültünka Szolnoki MAY;hoz. KALOCSAI BÉLA elvtárs emlékezésében mondja, hogy az MTE megalakulása a múlt­ban politikai jelentőségű volt. Akik beléptek, állást foglal­tak a munkásosztály harca mellett, mert ez az egyesület fegyvere volt az akkor folyó osztályharcnak. Itt találkoz< tak nálunk az illegalitásba szorult kommunista párt tag­­mi, és ezek a találkozók or­szágos méretűek'-? fejlődlek. A Budapesti MTE-isták fel­kerestek bennünket, de nem­csak sportban adtak segítsé­get, hanem hozták magúkká1 a spotrolók a harcra felszólí­tó röpcédulákat is. Az MTE ez akkori nehéz viszonyttfc között is betöltötte feladatát Ma természetesen más vi­szonyok között dolgozhatnak De ne feledjük azokat az idő­­’-et. Feltétlenül építeni kell c mai ifjúság között az osztály harcos szellemet és ennek a szellemnek kell áthatni a mai MTE és más sporteoyesiilete­­két is. Éppen ezért én azt ja aslom, hogy kivétel nélkül minden sportkörnek küld *ünk egy-egy tablót és azon legyünk hogy semtsvk kiala k.ítani az egyesületekben az igazi szocialista sport szelle­mét. MI MA IS MTE-ISTÁK vagyunk, innen hívjuk fel c sportvezetőket, hogy ne a pil­lanatnyi sikereket keressék mert ezzel sok fontos erény1 áldoznak fel. Bírják a sport­beli nehézségeket, legyenek kitartóak az eredmények el­érésében és erősítsék az egészséges magyar sportot, szocializmust építő hazánk ja­vára. AB, , Szarvasi MEDOSZ — Szolnoki Vasutas 5:3 (3:1), Szolnok, Vasu­tas pálya, vezette: Veres. Szarvas: Kecskés — Krajcsovies Csernus, Paál, — Kerekes III., Patkós — Járó, Bodnár, Sebő. Kerekes II., Rohony I. Szolnoki vasutas: Bíró, — Ist­­váni, Tóvizi, Grámán — Palotai, Szabó — Csényi, Tarosa, Horváth. B. Nagy, Magyar. A vendégcsapat hatalmas iram­mal kezdett, ami egy kissé meg­lepte a haziakat. A szolnoki já­tékosok igen sokat csúszkáltak a vizes talajon és a lövésekkel is erősen hadilábon állták. így si­került k szarvasiaknak 5:l-re el­­nuzniok. Ezután feljöttek a ha­zaiak is. Hatalmas lelkesedésük­kel két góllal sikerült szépiteni­­ök. A vendégek teljesen beszo­rultak és időhúzással igyekez­tek tartani az eredményt. Kár, hogy a hazaiak nem előbb haj­ráztak, mert akkor talán meg­fordíthatták volna az eredményt, Sebőt a 86. percben utánrugásért a játékvezető kiállította. Góllö­vők: Sebő (3), Kerekes II., Bod­nár, illetve: Csényi, Horváth, Pa­lotai. Jók: Sebő, Kerekes III.j Patkós, illetve: palotai, Csényi, Horváth, — B. 6. — * Szolnoki Kinizsi — Tótkomlós 1:0. (1:0), Tótkomlós, 600 néző, — vezette: Jurka (Szeged), Szó, Kinizsi: Erdei, — Molnár, Kiss II., Fogarasi — Gyetvai,' Szurovecz — szatmári, Geezi II., Gyémánt, Szabados, Gajdos, Tótkomlós: Rimóczki — Laka­tos, Nyiregyházki II,, Srankó — Nagy, Lopusnyik, — Szladek, — Druga, Nyiregj Dazki I., Gulyás, Miklós, Jótalajú pályán kezdődött a mérkőzés. A Kinizsi lépett fel tá­madólag. Szép támadásokat ve­zetett, de gólt csak a 14. perc­ben ért el. szatmári elfutott, lö­vése a vetődő kapusról Szabados ele pattant, aki 8 méterről a ka­puba lőtte. A játékvezető les cí­mén nem adta meg a gólt. (El­lenféltől kapott labda nem lehet les.) A 14. percben a kiugró Gaj­dost a Jobbhátvéd arcon rúgta — (10 percnyi ápolásra szorult). A 16. percben Géczl II. rúgását védte a kapus. Tótkomlós is ve­zetett szórványos támadásokat, — ac a jól játszó Kinizsi védelem a 16-oson mindig Jókor lépett közbe. A 24. percben szép Kinizsi támadás után Gyémánt 22 méter­ről leadott erős csavart lövése védhétet.enül vágódott a bal fel­ső sarokba, 1:0. A gól után a ha­zai csapat erősített és több tá­madást indi otíak Nyiregyházki 1. vezetésével, de gólhelyzetük csak a 35. percben akadt. Egy ka­­puelőttt kavarodásból Nyiregy­házki I. rúgása a kapufán csat­tant. (Könnyen gól lehetett vol­na!). A félidő további részében mindkét csapat vezetett több — szép támadást, de a csatárok csak a 16-osig jutottak ei, mert mindkét védelem jól rombolt. A II. félidő nagyobb iramban kezdődött. Mindkét csapat nagy akarattal küzdött. Az 53. percben Szatmári lövése csak hajszállal kerülte el a kaput. Az 57. perc­ben Szabados tisztán állt a ka­punál lövőhelyzetben, azonban el esett. A 65. percben Gajdos nagy­­erejű lövését szögletre tolta a ka­pus. Ezután Tótkomlós is veze­tett támadást Nyiregyházki I. lö­vése hajszállnyira kerülte el a kaput. Tó komlós csereit, Laka­tos a középcsaté r és Szládek a jobbhátvéd helyére állt. Lakatos távoli lövésekkel próbálkozott. A 71. percben Géczi II. kiugrott és 8 méterről a kifutó kapusba lőtt. A kipattanó labdát Gajdos 10 méterről a íobb há'véd lábába lótte. (Nagy gólhelyzet volt). A mérkőzés további részében a Ki­nizsi az eredmény tartására tö­rekedett. Támadásokat csak szór­ványosan vezetett. A tótkomlósn­ak erősítettek, fokozták az ira­mot, de a jólzáró Kinizsi véde­­met nem bírták áttörni. A látot­tak alapián a Kinizsi mrgérde­­melte a győzelmet. Góliövők- Gyémánt. Jók: Molnár (a me­zőny legjobbja), Kiss II., Fogara­si. Szurovecz, Szatmári Gyé­mánt, illetve: Laka os, Lopus­nyik, Ny'regyházki I, A iáték­­vezető jól vezette a mérkőzést “gy-két hibától eltekintve. A tótkomlóst vezetőség és a csapat összes játékosai mindvé- Tig sportszerűen viselkedtek Di­cséretet érdemelnek a szín es ven déglátásért is. — P. AI. — JOűün0°QOCXX)OOOQOOorTfíOCXXXXXXXX»XX)OíJOCk lufoAóim^ a Szolnok Megyei P-Srthlznttsáe és a Megyei Tanacs apja. Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. %. I. em Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt-Végrehajtó Bizottság. Szojnokl Nyomda Vállalat, Szolnok, Malinov6zkl út 19j Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor« ,