Tiszavidék, 1957. november (11. évfolyam, 257-282. szám)

1957-11-06 / 261. szám

SPORTJA Meleg szeretettel kőszegijük a városunkba érkeze szov'el sportolókat A haránliitan tartózkodó szovjet vízilabda-bajnok, Moszkvai Dinamó csa­pata ma, 13 órakor autóbuszon érkezik Szolnokra. Kedves szovjet vendégeinket a Tisza Szállónál a Dózsa SK sportolói és vezetői fogadják. A Dózsa SK nevében Villányi Sándor rendőrszázados üdvözli majd őket. Ezután a szovjet sportolók és vezetők a főkapitányságra mennek, ahol ebéden vesznek részt. Délután edzést tar­tanak a Damjanich uszodában. Este pe­dig a Városi Színházban a Nagy, Októberi Szocialista Forradalom 40. évfordulója tiszteletére rendezett díszünnepségen vesz­nek részt. November 7-én délelőtt város­nézés szerepel a műsoron, majd délután 14.15 órakor kezdetét veszi a Damjanich uszodában a nemzetközi vízilabdatorna, melyen a Moszkvai Dinamó a Szolnoki Dózsával, a Bp. FTC pedig a Bp. Dózsá­val mérkőzik. A két fővárosi csapat ugyan­csak autóbuszon, csütörtökön délelőtt ér­kezik meg Szolnokra. Nem is érhette volna nagyobb meg­tiszteltetés Szolnok városát, mint az, hogy a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 40. évfordulójára szovjet sportolókat lát­hat vendégül, mégpedig az idei szovjet vízilabda-bajnok Moszkvai Dinamó tagjai­nak személyében. E nagy megiszteltetés Szolnok városának és annak szól, hogy itt van az idea magyar vízilabda-bajnok, a Szolnoki Dózsa. Mont. amilor a város, de ezen túlmenően az egész megye sporttársadalma nevében mégegyszer meleg szeretettel kö­szöntjük a Moszkvai Dinamó sportolóit és vezetőit, kívánjuk, érezzék e nagy ün­nepen olyan jól magukat Szolnokon, mint amilyen meleg szeretettel mi fogadjuk őket körünkben. Bizonyára egy sokáig fe­lejthetetlen sportélménnyel gazdagítják majd városunk sporttörténetét. A nemzetiközi vízilabda-torna csütör­tökön délután 14.15 órakor kezdődik, ami­kor is a csapatok ünnepélyes bemutatko­zása után először a Bp. FTC és a Bp Dózsa, majd ezt követően a szovjet baj­nok Moszkvai Dinamó és a magyar baj­nok Szolnoki Dózsa szállnak vízbe, hogy eldöntsék a nemzetközi torna helyezési sorrendjét. A mérkőzések után a Belügy­minisztérium Sportasztályának (képviselője adja majd át a győztesnek kitűzött gyö­nyörű, hatalmas ólomkristály vázát. A torna után mind a Moszkvai Dinamó, mind a Szolnoki Dózsa együttese Bukarestbe utazik, ahol egy újabb nem­zetközi tornán vesznek részt, melyen raj­tuk kívül szerepel még a román bajnok Bukaresti Dinamó és a Bukaresti Tudo­mányegyetem együttese is. Reméljük, hogy a Dózsa — mint már a torna első két napján is — november 7-én a Moszkvai Dinamó ellen és a Bukaresti Torna sorár is a magyar bajnokhoz méltóan szerepel majd. —Vincze-­Az Álszövetségi I. oszt. labdarúgó bajnokságért Egyre inkább beigazolódik az a tény, hogy az alszövetségi 1. osztályban nincs lefutott mérkő­zés. Ezt bizonyítja a november 3-i forduló is, amikor az első he­lyen álló Szolnoki MÁV XI. szen­vedet vereséget a 13. helyezett Kunhegyestől. — Az eddig még nyeretlen Ujszász megszerezte első győzelmét a Jászberényi Va­sas II. ellen, nem is kis — 7:2-es — gólaránnyal. A negyedik Szol­noki V. Meteor kikapott, viszont az ötödik Törökszentmiklósi FC megszerezte az egyik bajnoki pontot. Így az élmezőnyben — a pontokat tekintve — igen össze­­tömörüitek a csapatok. Az eddigi eredményeket alapul véve a leg­­kiegyensúlyozottabbnak eddig a fegyvernekiek bizonyultak, ami az idei bajnokság egyik legkelle­mesebb meglepetése. — Eredmények: Fegyvernek— Szolnoki Meteor 3:2, Ujszászi Vasutas — Jászberényi Vasas II. 7:2, Rákóczifalva — Jászberényi Lehel 2:1, Tiszaföldvár — Török­szentmiklósi FC 2:2, Kunhegyesi Hunyadi — Szolnoki MÁV II. 4:2, Tapiószele.— Kisújszállási MÁV MTE 2:0, Mezőtúri AFC — Kun­szentmártoni MTE 2:1. A mérkő­zések részletes tudósítását hely­szűke miatt csak pénteki lapszá­munkban tudjuk közölni. Tudósítóink jelentik a labdarugó JNB Hl-ból SZOLNOKI KINIZSI—TISZA­­KECSKEI SK 3:0 (1:0) Szolnok, MTE pálya, 600 néző, vezette: Dudás. Szolnoki Kinizsi: Erdei — Molnár, Kiss, Sokvári — Gyetvai, Szurq^ecz — Szathmá­­ri, Géczi II., Szabados, Gyé­mánt, Urbán. Tiszakécske*. Pa­­rádi .— Bagi, Hlavács, Bozóki — Varga, Uzsovics — Sánta, Ba­rabás, Tóth B., Tordai, Rácz. Mindjárt a Kinizsi ragadta maga hoz a kezdeményezést, de gólt ^elérniük csak a 42. percben sikerült. Urban szögletrúgását Géczi II. a kapuiá fejelte. A biztos gólba tartó labdát Bagi kézzel Szabados elé ütötte, aki azt biztosan küldte a hálóba, 1:0. Továbbra is a hazaiak tá­madtak. A .tiszakécskeiek szór­ványos támadásai nem jelentet­tek veszélyt. Gól az első félidő­ben már nem esett. Fordulás után is a hazaiak voltak a kez­deményezők és az 58. percben Urbán beadása Hlavácsot érint­ve Géczi elé került, aki azt a hálóba kotorta, 2:0. A tiszakécs­keiek helytelenül lest reklamál­tak, holott világosan látható volt, hogy Géczi előtt utoljára az ellenfél érintette a labdát. A vendégeket nem törte le a gól és igen lelkesen, sok esetben 10 emberrel is védekeztek. Ennek ellenére ismét a hazaiak értek el gólt. Gyetvai Géczihez ját­szott. aki két védőt is lerázva Szathmárit szöktette, 'aki a ki­futó kapus mellett a hálóba küldte a Kinizsi harmadik és végeredményt jelentő gólját. A hátralévő időben említésre mél­tó esemény már nem történt. Góllüvők: Szabados, Géczi II. Szathmári. Jók: Sokvári (a me­zőny legjobbja). Molnár. Kiss iT., Gyetvai, illetve: Hlavács, Parádí, Tóth Béla. Reichart * RÉKÉcrS \BAI MÁV BOCS­KAI—MARTFŰI MSE 3:1 (1:0) Békéscsaba, 200 néző, vezette: Salánki. Békéscsaba*. Andó — Miskolcsik, Gyócsi, Simon I. — Sovány, Marik — Csicsely, Bé­­készki,_ Bánki, Kukuk, Szarvas J. Edző; Szilasí Vilmos. Martfű: Papp I. — Papp II., Seres, Gu­lyás — Munkácsi. Szű~s — Pá­linkás, Rozsnyói, Mészáros, Mikus. Mezőteleki. Edző: Ben­­csik Mihály. Az első negyedóra váltakozó játékkal telt el. A hazai'csapat a 10. percben Szarvas I. 16 mé­teres szabadrúgásával megsze­rezte a vezetést. 1:0. Félidőig vál­tozatos mezőnyjáték folyt. — Szünet után a vendégek jobban lábra kaptak és az 57. percben Mezőteleki révén sikerült ki­egyenlíteniük. 1:1. A gól után a hazai csapat újból rákapcsolt és fölényét a 75. percben góllá váftotta. Papp I. 11-est vétett, amit Bánki értékesített. 2:1. A 11-es után Seres reklamált a já­tékvezetőnél. amiért az kiállí­totta. Az utolsó negyedórában Békészki állította be a végered­ményt. 3:1. A hazaiak fölénye a mérkőzés további részében is érezhető volt, azonban több gólt már nem tudtak elérni. Góllö­vök: Szarvas I., Bánki, Békész­ki, illetve: Mezőteleki. Jók: An­dó, Gyócsi, Marik, Békészki, Kukuk, illetve: Szűcfc (a me­zőny legjobbja), Seres, Gulyás, Mikus, Mezőteleki. Csabai * TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VA­SAS-GYULAI TE 3:1 (1:0) Tö­rökszentmiklós, 800 néző, vezet­te: Zágoni (Debrecen). T. Vasas: Csikós — Bíró, Tóth, Balázs — Hálák, Szabó — Fülöp, Fekete, Kovács, Pintér, Pató. Gyulai TE: Máté — Rehák I., Rehák II.. Nagy — Bőd, Pusztai — Sza­bó, Oravecz II., Krizsán, Gyet­vai, Varga. A Vasas kapusa hirtelen meg­betegedett, s a tartalék kapus­nak kellett beugrania. A Vasas kezdte a játékot, mindjárt tá­madólag léptek fél. Az 5. perc­ben Pintér a baloldalon elfutott, magasan beadott és Fülöp ka­pus alatt a hálóba vágta a lab­dát. 1:0. Ezután feljött a gyulai csapat is és kiegyenlített lett a mérkőzés, főleg mezőnyjáték folyt, a vendégek lassan, de valamivel szebben szőtték tá­madásaikat. A 33. percben Ora­vecz Il.-nek volt gólszerzési al­kalma, de kivárt és a védők szögletre mentettek. A másik oldalon Kovács két alkalommal is már csak a kapussal állt szemben, de hosszú szöktetését mindkét esetben védte a kapus. A vendégek védelme megszakí­tást alkalmazott és ez megza­varta a Vasas csatársorát. Á fél­idő utolsó percében Gyetvai ha­talmas lövése a kapufán pat­tant. A II. félidő eleién ismét Gyetvai szép lövése volt az első esemény. Ez a lövés azonban kapufát érintve pattant az alap­vonalon túlra. A Vasas csatárok ismét sokszor beleestek a les­taktikába. A 20. percben egy szabadrúgás után Fekete — Ko­vács a labda útja, Kovács ügye­sen Pintér elé penderítette a labdát, aki biztosan lőtte a bal­sarokba. 2:0. — Két perc múlva Gyula rúgott a 16-osról szabad­rúgást, mely a sorfalról lepat­tant. kavarodás keletkezett. — Gyetvai elé került, aki a kifutó kapus mellett kapura lőtt. A labda a gólvonalon menteni akaró Balázs feléről a hálóba oattant. öngól. 2:1. A 32. perc­ben megismétlődik a második eól előtti helyzet. Pintér ismét Kovácstól kapott szép labdát és ezúttal sem hibázott. 3:1. A be­fejezés előtt pár perccel Csikós — vetődése közben — egyik csatár lábát megnyomta és ezért a játékvezető 11-est ítélt. Kri­zsán lőtte a büntetőt, melyet Csikós védett. A Vasas játéká­val megérdemelte a győzelmet. Góllövők: Pintér (2). Fíüöp. — illetve: Balázs (öngól). Jók: Há­lák. Fülön. Kováes, illetve: Re­hák II., Orovecz II., Gyetvai. Erdőd! A területi labdarúgó NB. III. állása a november 3-i íordulö után 1. Szolnoki MTE 10 7 3 — 26: 4 17 2. Szolnoki Kinizsi 10 7 1 2 18:13 15 3. Martfűi MSE 10 5 3 2 16: 8 13 4. Orosházi Kinizsi 10 3 6 I 15: 9 12 5. Békéscsabai Agyagipar 9 4 3 2 14:11 11 6. Szarvasi MEDOSZ 10 3 4 3 20:20 10 7. Békéscsabai MÁV 10 4 2 4 17:22 10 8. Mezőtúri Honvéd 10 4 2 4 12:16 10 9. Tiszakécskei SC 11 3 4 4 9:18 10 10. Gyulai TE 10 4 1 5 21 :Í9 9 11. Mezőhegyes 11 4 1 6 16:16 9 12. Mezőkovácsházi Petőfi 10 3 2 5 17:14 8 13. Jászapáti Vasutas 11 3 2 6 13:22 8 14. Törökszentmiklósi Vasas 10 2 3 5 12:14 7 15. Tótkomlós 10 3 1 fi 9:18 7 16. Szolnoki Vasutas 10 1 4 5 9:20 6 Spuriolsink novsmbsr 7. tiszteidé Fáklyás csillag staféta Szolnokon Sportolóink is méltóképp veszik ki részüket a nagy ünnep megünnepléséből. November 7 tiszteletére a Megyei Sportfelügyelőség és a KISZ Szolnoki Városi Bizottsága november 6-án este 18 órai kezdettel fáklyás csillagstafé­tát rendez. A váltóban — mely különböző irányból a váro­son keresztül fut be a Tisza Szálló melletti szovjet emlék­műhöz — a honvédség tagjai, az Ipari' Tanuló Iskola, a Gépipari Technikum, a Közgazdasági Technikum, a Verseghy Gimnázium tanulói és a Szolnoki MÁV atlétái vesznek részt. A váltó egyes csoportjai 6-án este 18 órakor a követ­kező útvonalakon futnak majd: első csoport1 — Közgazda­­sági és Gépipari Technikum tanulói, Honvédség, Thököly úti iskolától — Thököly út, Beloiannisz út, Kossuth út. Táncsics Mihály út; második csoport: Szolnoki MÁV atlé­tái az 51. Autóközlekedési Vállalattól Mártírok útja, Költői Anna út, Felszabadulás utca; harmadik csoport: Verseghy Gimnázium tanulói Verseghy út és Vöröscsillag út sarok­tól Verseghy út, Gutenberg téren át, Kossuth Lajos utca. Lengyel Légió útja. A befutás után Pagonyi Zoltán, a KISZ Városi Bizottságának titkára méltatja röviden az ünnep jelentőségét, majd a sportolók koszorút helyeznek a szov­jet hŐ6Ök emlékművére. A szolnokihoz hasonlóan, szerte a megyében is lesz­nek ünnepi váltófutások, valamint különböző ünnepi sportműsorok. !S Szo'nok1 WmWú Rád'o november 6-; műsora A Nagy Októberi Szocialista Forradalom előestéjén — kommentár. — Ajándékra üsor idős kommunisták kí­vánsága szerint. — Az ifjúság hangja. — A kulturális élet híreiből. — Hírek, riportműs or. A Nagy Októberi Szocialista Forradalom 40 éves évfordulója alkalmából a SZOLNOKI ÁSVÁNYOLAJ FORGALMI VÁLLALAT vezető­sége örömmel üdvözli a vállalat összes dolgozó­ját. Üdvözöljük gazdaságunk valamennyi dolgozóját a Nagy Októberi Szociálissá Forradalom 40-ik évfordulója alkalmából Kívánjuk* hogy — mint eddig — a szocializmus­hoz hűen munkálkodjanak, hogy még nagyobb eredményeket érjenek el közösen, gazdaságunk és népünk javára. palotAsi allami gazdasag MSZMP szervezete és gazdaságvezetősége A JÁSZBERÉNYI GÉPÁLLOMÁS pártszerveze­te, vállalatvezetősége, szakszervezeti bizottsága a Hagy Októberi Forradalom 40. óvíordu'óia alkalmából szeretettel köszönti a vállalat összes dolgozóit. Munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kíván­nak. NOVEMBER 7-ÉN, a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 48. évlortlulója alkalmából szeretettel köszöntjük vállalatunk, az állami kis­kereskedelmi vállalatok és a földmüvesszőveike­­zetek dolgozóit és valamennyi szállító vállala­tunk dolgozóit. Eredményes munkájukhoz to­vábbi sikereket kívánunk. SZOLNOK MEGYEI FCSZER ES EDESSEG­­NAGYKERESKEDELMI VALLALAT VEZETOSEGE S3 Hagy Októberi Szocalista Forradalom 40, éyfsrdytóa alkalmitól szeretettel köszöntjük vállalatunk dölgozóit. To­­vábbi jó munkával erősítsük a Szovjetunió ve­zette szocialista országok hatalmas táborát. SZOLNOKI KÖZTISZTASÁGI VALLALAT ÜZEMI BIZOTTSÁGA ÉS VEZETOSEGE Kedves Dolgozóink! A Nagy Októberi Szocialista Forradalom­nak köszönhetjük jelszabadulásunkat. A forradalom 40. év­fordulója alkalmából szeretettel köszöntjük gazdaságunk összes dol­gozóit. ALCSISZIGETI ALLAMI GAZDASAG SZOLNOK ►♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ November 7-én. a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 40 éves évfordulója alkalmával köszönetünket fejezzük ki a gépállomás összes dolgozóinak az eddig élért eredményes munkájukért és további sikereket kívánunk. FEGYVERNEKI GÉPÁLLOMÁS IGAZGATÓSÁGA OROSHÁZÁN lévő kétszobás — összkomfortos kertes magánla­kásomat elcserélném budapesti egyszoba-konyhásért. Szilágyi, szolnoki pályaudvari fodrászat* ELADÓ Szolnokon, Széchenyi u. 25. számú beköltözhető ház. Ér­deklődni lehet a helyszínen —, bármilyen időpontban; \ 47olnoki Sziüligeti SZÍNHÁZ fttCSOSS A: nov. 6, szerda este 7 órakor: ÜNNEPSÉG A NAGY OK­TÓBERI SZOCIALISTA FORRADALOM EMLÉKÉRE nov. 7, csütörtök este 7 óra: DUNAPARTI RANDEVt nov. 8, péntek este 7 órakor- DUNAPARTI RANDEVÚ nov. 9, szombat este 7 óra: CSÖKOS ASSZONY Bemutató előadás nov. 10, vasárnap du. 3 óra: CSÖKOS ASSZONY nov. 10, vasárnap este 7 óra: CSÖKOS ASSZONY A SZOLNOKI Fürdő Vállalat vizsgázott fűtőt azonnali belépés­re felvesz. VASIPARI szakmában Jártas műszaki adminisztrátort felvesz a Karcagi Szerelő KTSZ. BOGNÁR es asztalos szaKinun­­kást azonnali belépéssel fel­vesz a Pusztabánrevi Allami Gaz­daság. Jelentkezés a gazdaság központjában, bérezés kollektiv szerint. Vidékieknek szállás és étkezés biztosítva; köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik édesanyánk temetésén megjelentek, részvé­tükkel fájdalmunkat enyhítet­ték, ezúton mondunk köszönetét. Szabó család Szolnok STABIL kazánhoz vizsgázott fű­tőket felvesz a Patyolat Vállalat, Szolnok. köszönetnyilvánítás Ezúton mondunk hálás köszö­netét mindazoknak, akik szere­tett Tímár Janosné szül. Hamar Rozália elhunytával szerzett mély fájdalmunkat részvétükkel eny­hítették. Hamar—Tímár család Szolnok TSSZAVIDÉK a Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2; I; eras Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt-Végrehaitó Bizottság Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok. Malinovszki u. 19 Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor á