Tiszavidék, 1957. október (11. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-02 / 231. szám

Jól sikerült a néphadsereg országos úszóverse­­nyéuek szolnoki döntője Gyönyörű őszi napsütésben a szépen feldíszített szolnoki Damjanich uszodában ren­dezték meg először vidéken a néphadsereg úszóversenyé­nek országos döntőjét. 10 óra­kor a sportinduló hangjára vonultak fel a versenyzők, akiket Berta Ferenc őrnagy elvtárs, a honvédelmi minisz­ter- elvtárs képviseletében üd­vözölt. Megnyitójában hang­súlyozta a nap jelentősége mellett néphadseregünk erős­ségét és annak az 'örömének adott kifejezést, hogy ezen sportverseny is még tovább erősíti hadseregünket. Ez­után sok sikert és jó ered­ményt kívánt a résztvevők­nek: Nagy tetszést keltett mind a versenyzők, mind az érdek­lődők körében a közszemlére kitett három értékes tisztelet­­díj. A verseny — annak elle­nére, hogy csúcsok nem szü­lettek, — komoly és színvo­nalas küzdelmet hozott. A Szolnoki Honvéd úszói végig hatalmas küzdelmet vívtak a csapatverseny során a hód­mezővásárhelyiekkel. Végül is a vendégek kerültek ki győztesen a döntőből. A szol­nokiak dicséretre méltóan szerepeltek és a kevés ver­senyzővel kiálló szolnoki ala­kulat megérdemelten szerezte meg az értékes második he­lyet. Részletes eredmények: 100 ni gyors: 1. Kiss I. (Bp. 9420) 1.07, 2. Novák G. (Nagyoro­szi 6216) 1:07.8, 3. Illitman I. (Tapolca 5079) 1:27.8 mp. 100 m mell: 1. Szűcs J. (Bp. 9423) 1:23.8, 2. Regős A. Mezőtúr 2520) 1:28.8, 3. Kántás T. (Ta­ta 9935) 1:29.3 mp. 100 m pil­langó: 1. Maratics P. (Hmv­­hely 4228) 1:17, 2. Generál M. (Szolnok 1775) 1:24.8, 3. Ko­vács J. (Bp. 9420) 1:29.4 mp. 100 m hát: 1. Szűcs J. (Bp. 9420) 1:18, 2. Novák G. (Nagy­oroszi (6216) 1:26, 3. Kun M. (Kalocsa 370) 1:27.9 mp. 400 ni gyors: 1. Nemes S. (Hmv­­hely 4228) 5:45.2, 2. Kiss I. (Bp. 9420) 5:51.7, 3. Wikidál I. (Szolnok 1775) 5:53.2 p. 1500 m gyors: 1. Generál M, (Szol­nok, 1775) 24:4, 2. Nemes S. (Hmvhely 4228) 24:51.7. 3. Lakláth A. (növ. FTI) 32:17 perc. 33 1/3 m búvárúszás: 1. Aczél F. (Hmvhely 4228’ 23.8, 2. Wikidál I. (Szolnok 1775) 24.2. 3. Kántás P. (Tata 9935) 26.4 mp, 4x100 m-es gyors­váltó: 1. Szolnok 1775, (Her­­báli, Wikidál, Generál, Szdnd­­rődi) 4:51.4, 2. Hmvhely-4228, 4:52.3, 3. Ep. 9420, 5:50 pfere. 4x100 méteres mellváltó: 1. Hmvhely 4228 (Farkas, Ma­ratics, Urbán, Aczél), 6:18, 2. Miskolc 3902, 6:32, 3. Rétság 9001, 6:49.2 p. 4x100 m-cs vegycsváltó: 1. Hmvhely 4228, 5:38, 2. Szolnok 1775, 5:39.5, 3. Rétság 9001. 6:18.2 p. Az összesített pontverseny alapján a helyezési sorrend a következőképpen alakult: 1. Hódmezővásárhely 674, 2. Szolnok 598, 3. Budapest 454, 4. Rétság 306, 5. FTI 176, 6. Nagykanizsa 146, 7. Verpelét 122, 8. Hatvan 106, 9. Nagy­oroszi 104, 10. Tata 92, 11. Zrí­nyi 84, 12. Mezőtúr 52, 13. Ka­locsa 46, 14. Birgend 30, 15. Tapolca 20 ponttal. Női kosárlabda NB I-ből jelentjük Győzelemmel kezdett az ú one NB l-es Szolnoki MÁV csapata Szolnoki RlAV—Békési RIÄV 56:35 (22:22) Békés, vezette: Futó—Gi Ili Szolnok: Lőrinczné, Btró MHudákné, Vargáné, Szilágyi­­né (csere: Szendrei, Csoór, Szunnai). Kosárdobók: Vargáné 25, Hudákné 13, Szilágy iné 7, Lőrinczné 6, Bíró M. 5. Az első féLidőben mindkét csapat megilletődötten kezdett és szoros eredménnyel ért véget a félidő. Szünet után a szolnoki leányok nyugodtabban játszottak és igen jó játékkal az 5. perc­ben már 12 pontos vezetéshez jutottak. Ezt az előnyt az egyre jobban visszaeső békési csapat mellett a mérkőzés végéig még növelték. A látottak alapján a szolnoki együttes ilyen arányban is megérdemelten nyerte első NB I.-es mérkőzését. Jók: Vargáné, Hudákné és Bíró M.; H. Gy. A területi NB Ill-as és az I. o. labdarúgó csapatok intézőinek értekezleta Közöljük, hogy a területi NB III.-as labdarúgó bajnok­ságban szereplő csapatok in­tézői részére az NB III.-as in­téző bizottság ma délután Me­zőtúron a MÁV állomás mel­letti kuiturotlhonban 15,30- órakor értekezletet tart. Az alszövetségi I. osztály­ban résztvevő csapatok inté­zői ma délután az alszövelség helyiségében tartanak intéző értekezletet. A magyar válo­gatott szolnoki előkészületi mérkőzésére való tekintettel a szövetség az értekezlet idő­pontját' 16.30 órában állapí­totta meg. Javasolja, hogy az intézők, nézzék meg a váloga­tott edzést a MÁV pályán* 0ha> déiután a franciák ellen készülő labdaiúgó „ 4“ válogatott játszik Szolnokon Grosics — Mátrai, Sípos, Dal­noki I. — Bozsik, Szojka — Sándor, Machos, Hidegkúti, As­­pirány, Fenyvesi a valószínű összeállítás a franciák ellen. A franciák ellen készülő ma­gyar ' labdarúgó ,,A‘‘ válogatott ma délután, 15.30 órakor a Szolnoki MÁV NB II.-es együt­tesével játszik előkészületi mérkőzést a MÁV pályán A mérkőzést a Magyar Labdarú­gó Szövetség rendezi. A felso­rolt játékosokon kívül az elő­készületi mérkőzésen résztvevő keretnek még Faragó, Várhidi, Lovig és Bencsics is tagja. Belépődíj egységesen 5.— Ft. Díjmentes belépésre csakis az MLSZ és az MTSH által kiadott igazolványok érvényesek. Elő­­mérkőzést a Szolnoki MÁV II. és ifjúsági csapata játszik 13.30 órákon Az Alszövetségi I. oszt. labdarúgó bajnokságért Mezőtúri AFC—Turkevci AC 8:1 (4:0) Mezőtúr, 500 néző, vezette: Hamar. MAFC; Kerekes — Kol-Tudósítóink jelentik a területi NB Ili. labdarúgó mérkizésekrül A szeptember 2M fordulóban több komoly meglepetés szüle­tett. Ez a forduló — ellentétben az ' előzőekkel — úgyszólván majdnem teljesen a szolnoki csapatok sikerét hozta a Békés megyeiekkel szemben. Legna­gyobb meglepetés talán a múlt héten még utolsóelőtti helyen ál­ló Szolnoki Vasutas pontszerzése Orosházán a negyedik helyezett O. Kinizsi ellen De annak számít az utolsó helyen állott Jászapáti Vasutas győzelme Mezőhegyes éTl^n. Az élmezőny továbbra is igen tömör maradt és a Szolnoki MTE újabb győzelmével megőriz­te első helyét. Az utóbbi időben |óí. szereplő Martfű viszont jobb gólaránnyaf— megelőzve a Szol­noki Kinizsit'— a második hely­re került. így a 'táblázat első há­rom helyét Szolnok megyei csa­pat foglalta eh Szoluoki MTE —Gyulai TE 2:0 (1:0) Szolnok. MTE pálya. MTE Sárkány — Csaba, Török, Ku­­rucz — G. Kiss, Baricza. Gondos, Máté, Cs, Farkas, Kiss, Simon. Gyulai TE: Orovecz II. — Bőd Pusztai, Szabó — Gabiik, Tövis­háti — Orovécz III.; Gyetvai Krizsán; Varga, Juhász. Erősira­mú mérkőzést vívott a két csa­pat; Kezdés után mindjárt az MTE lépett fel támadólag. Szép akciókat indított, de a vendégek védelme kitünően hárított. A 7. percben Cs. Farkas szépen elfu­tott, de mellé lőtt. A 10. percben Simon lövése alig kerülte el bal alsó sarkot. A 14. percben ritkán látott szép összjáték után, a szemfüles Simon a jobb alsó sarokba vágta a labdát. t:0. Ez­után a vendégek is vezettek tá­madásokat, de lövéseik erélyte­lenek voltak. Állandó MTE fölény alakult ki ezután. A 25. percben Gondos a jobbszélen elfutott, de lövése nem járt szerencsével, mert a kitűnően védő kapusba lőtt. A vendégek csatársorában különösen Varga tűnt ki, akinek megmozdulása minden esetben veszélyt jelentett az MTE kapu­jára. Szünet után változatos já­ték alakult ki. Feljöttek a ven­dégek és egy ió támadás végén Varga nagy helyzetben fülé lőtt. A 61. percben Simon hatalmas lövését Oravecz csak nagy bra­vúrral tudta szögletre ütni. A 71. percben nagy helyzet alakult ki a gyulaj kapu előtt, de a csatárok kihagyták azt A 85. percben Kiss pzépen beívelt labdáját. Simon a kapuson átemelve, a hálóba továb­bította, 2:0. Ezután az MTE még jobban rákapcsolt, de a szívósan védekező gyulaiak hárítani tud­tak. a vendégek is vezetlek egy­két szép támadást, de csatáraik lövése nem jelentett veszélyt az MTE kapujára. A vendégekben egy Jókép^ssógíi csapatot ismertünk meg. Szépen á6 lelkesen játszottak, de nem tudtak megbirkózni a nagyobb technikával játszó szolnoki fiúk­kal. A ösapatból különösen Ora­­vecz II. kapus tűnt ki, aki több biztos gólnak látszó helyzetet há­rított. Az M1TC ismét szépen ját­szott, a látottak alapján a ha­zaiak megérdemelten győztek. — Góllővő: Simon (2). Jók: Simon, Kiss, Kunjcz, illetve Orovecz II., Varga, Pusztai. P, I. * Szolnoki Kinizsi—Mezőkovárs­­bázi Petőfi 2:1 (1:1) — Szolnok. MTF. pálya. 700 néző, — vezette: Fehér (Kecskemét). A hazai csapat a következő ösz- Bzeállításban lépett pályára: Be­nedek — Molnár, Szurovecz, Csák — Gyetvai, Kiss II. — Szat­mári, Géczt II., Szabados, Gyé­mánt, Sokv^ri. ügy indult a mérkőzés, hogy a Kinizsi fölé­nyesen győz. Mindjárt a játék idején szebbnél szebb támadáso­kat vezettek, de az első percben Gyémánt, a 9. percben pedig Sza­bados lövése' a kapufát érintve jutott az alapvonalon túlra. A Kinizsi továbbra is támadott, de csatáraik lövéseit nem kísérte szerencse. Először a 20. percben Gyémánt, a 27.-ben pedig Szat­mári biztos helyzetben hibázott. A hosszú sikertelenség felvilla­nyozta a vendégeket és néhány szép támadást vezettek. — A 30. percben a cukorgyári védelem megingott és ekkor a mezőko­vácsháziak jobbösszekötőjük ré­vén megszerezték a vezetést, 0:1. A gól után a hazaiak erősítettek és a balszélre húzódó Gyémánt beadását Géczi II. szép fejessel küldte a hálóba. 1:1. Szünet után változatos volt a játék. Mindkét csapat veszélyes támadásokat vezetett. A 60. percben Sokvári pompás lövése a felső lécet sú­rolva került a játéktéren kívül­re A Kinizsi hevesen rohamo­zott és ekkor Géczi II. a 71. perc­ben megszerezte a hazaiaknak győzelmet jelentő gólt. 2:1. A Kinizsi továbbra is támadott, de Szabados kapufa lövésén kívül már egyéb említésre méltó ese­mény nem történt A mérkőzés befejező része mezőnyjátékkal telt el. Jók: Gyetvai, Kiss, Mol­nár, illetve: az ellenfél jobbszél­­sője és középfedezete. H. l< * Mezőtúri Honvéd — Törökszent­miklósi Vasas 1:0 (1:0) Mezőtúr, 1000 néző, vezette; Varga II. (Bé késcsaba); A törökszentmiklósiak a követ­kező összeállításban játszottak: Mák — Bíró, Tóth II., Balázs — Mihók, Szabó — Darvasi, Hálák, Kiss, Pintér, Fekete. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott két együttes, gyenge .játékveze­tés mellett. A helyzetek és a jobb csatárjáték alapján a Honvéd megérdemelte az 1:0-ás győzel­met. — Góllövő: Mikes. Jók: U Szabó, Mikes, Bessenyei, illetve: Fekete, Hálák; Molnár * Martfű—Szarvas 4:0 (2:0) 500 né­ző. Vezette: Du bin. Martfű: Szikra — Medvcgy, Sznagyik, Pál, Pokorni, Burázs — Járó, Patkós, Bodnár, Kere­kes, Csajbóczki. A hazai csapat széllel támogat­va kezdi el a játékot. Állandóan Irányítja, kezében tartja a kez­deményezést. Gól azonban csak a 25. percben született Mező le révén. 1:0. A vendégcsapat lát­hatóan védekezésre rendezkedik be és csak rajtaütésszerű táma­dásokkal próbálkozik, csatáraik azonban gólhelyzetet teremteni nem tudtak. A 35. percben Mikus jó labdával ugratja ki Rozspyait, aki elől azonban a 16-oson belül a védők kézzel ütik el a labdát. A megítélt büntetőt Mikus érté­kesíti, 2:0. A második félidőben széllel szemben már sokkul ve­szélyesebben támadnak a hazai csatárok és sok szép támadást vezetnek, melyet a lelkesen vé­dekező vendégek sok esetben csak szögletre tudnak szerelni. Egymás után négy sarokrúgás jelenti a hazai csapat fölényét, melyekből Mezőteleki értékesíl egyet, 3:0 A 75. percben feljön a szarvasi csapat és ekkor Papp II. néhány szép védéssel igazolta Jó formáját. A 85. perebfen Munká­csi indít el jó támadási. Gorácz, Rozsnyai a labda útja, de a szarvasi védők szögletre szerelik a csatárt. A sarokrúgást Rozs­nyai végzi el, a jólívelt labda a balhátvéd feje felett álsxáUva, Gorácz fejéről védhrtétlenül vá­gódik a balsarokba. 4:0. A hátra­lévő időben már csak mezőnyjá­ték folyik. Annak ellenére, hogy a szarvasi csapat tartalékkal állt fel, nem játszott alárendelt szerepet, GóliövőUí Mezőteleki (2). Mikus, Gorácz, Papp U;. Gulyáé, Mikus, Gorácz; illetve: Kerekes, Sznagyik, Burázs, PáL — B. S.— * Tiszakécskc—Tótkomlós 1:0 (0:0) Tiszakécske, 500 néző, vezette: Mészáros. Tiszakécskc: Pálinkás — Bagi, Lavas, Bozóki — Uzovics, Rács í. — Barabás, Varga II., Bállá, Kósa, Tordai. — Tótkomlós: Karasz — Roszkosz, Paksi, Nyíregyházki II. Nagy, Lupusuly —•Tuska, Donga, Nyíreg3rházki I.. Kant, Srecski. Erős szélben a tiszakécskei csa­pat szél ellen játszott, ennek el­lenére mezőnyfölényt harcolt ki az első félidőben. A tehetetlen tiszakécskei csatárok azonban nem tudtak gólt szerezni* Fordu­lás után a helyi csapatot a szél támogatta és a vendégeket telje­sen kapujukhoz szögezték. Az egész félidőben egy kapura ját­szottak. A 75. percben egy balol dalról jövő labdát kavarodásból tordai a hálóba juttatta. 1:0. A gól után továbra is rohamozott a kécskei csapat, azonban a csatá­rok a gólok* számát már nem tudták növelni. A tiszakécskei csapat tpbbgólos győzelmet is megérdemelt volna. Gollövő: Tordai. — Jók: Lavas, Räcz I.. Tordai, — illetve; Paksi, Kant, Karasz. «- Sz# J. — * Szolnoki Vasutas—Orosházi Ki­nizsi 0:0 Orosháza, 1300 néző. Ve­zette: Bokor. Orosháza: Jancsó — Szőke, Ba­­sek, Ádám — Kollár. Komóczi — Perjés!, Kunos; Eazsó, Szabó, Túri. Szolnok: Donka — István!, Sza­bó I.; Szabó II. — Retkes, Torna — Tóvizi, Tarcsa, Horváth, B Nagy, Simon. A térfél választás a szolnoki együttesnek kedvezett. A szél tá­mogatásával kezdtek. Az első fél­időben igen élénk iramú mérkő­zés alakult ki. Mindkét fél részé­ről több gólhelyzet adódott, amil a jói záró védelmek hárítani tud­tak. A második félidő orosházi tá­madásokkal indult, mert a2 együttes az eredmény tartására hátravont középcsatárokkai ját­szott, igy csak négy csatárra) tudta a támadásokat vezetni. A 60. perctől kezdve igen változa­tos játék lakúit ki. Mindkét 161 részéről voltak gólhelyzetek, amit azonban a jól védő kapusok há­rítottak. A 70 percben Orosháza lesből rúgott gólját a játékvezető — a partjelző megkérdezése után — visszavonta. A mérkőzés vége felé, az utolsó negyedórában igen parázs hangulat alakult ki a pá­lyán, aminek eredménye az lett, hogy játékostárs mrgfenyítéséért az egyik szolnoki játékost kiállí­tották. — A tíz emberrel Játszó együttes hősies küzdelmet vívott az eredmény megtartásáért. Jók: az orosházi csapatból a közvetlen védelem és Bazsó, il­letve: Donka (a mezőny legjobb­ja), Tóvizi, Istváni, Horváth, B. Nagy. Helyes lenne, ha a társadalmi szövetség a Békés megyei mérkő­zésekre egyes esetekben ellenőrö­ket küldene ki. mert az a meg­állapítás, hogy úgy a vezetők ré­széről, mint a játékvezetők részé­ről vannak olyan hibák, amit a2 intézői értekezleteken meg lehet­ne beszélni, s ugyancsak a játék vezető tanács tudomására lehetne hozni. Például ezen a mérkőzésen is megtörtént az, hogy több esetben az orosházi edző irányította a* egyik partjelzőt. * A területi NB III. állása a szept. 29-i forduló utálj L Szó. MTE 5 3 2 — ll: 3‘ fa 2. Martfűi M; 5 4 — 1 Ti: 3 8 3. Szó. Kinizsi 5 4 — l 9: 4 S 4 Orosházi K. 5 2 3 — 8: 4 1 5. Bcsabai M. 5 2 2 1 11: 9 6 6. Mturi Honv 5 2 2 1 6: ü i 7. Tkécskei S 6 9 2 2 5:10 t 8. Gyulai TE 5 2 i 2 13: 9 L D. Tótkomlós 5 2 i 2 5: 5 2 10. Bcsabai A. 5 2 1 2 6: 9 5 U. Mkovh. P. 5 2 — 3 12: 7 4 12. Mezőhegyes 6 2-J 4 5: 9 4 13. Tmikl V. 5 1 1 3 7: 9 3 14. Japáti V. 5 1 l 3 4:13 3 15. Szó. Vasút. 5 l 1 3 4:13 3 16. Szarvas 5 — 2 3 4:11 2 XJOOOOMtCWUUOQOCKA^^ w KODAty 2EJH6I ÉV (■ i?f f irTtvrTTTTT*rrrrrmny» tf i,,i*.ff-ttt—r* PÁLYÁZAT Sxs'nok megyei népiénél anyag felkutatására, lejegyiésére A Megyei Tanács Művelődési Osztálya pályázatot hirdet Szol­nok megyei népdalok, népballa­dák, és énekes népi Játékok gyűj­tésére. Célunk az, hogy lehetőleg az egész megye terű tétét átkutassuk és a legmegfelelőbb és legértéke­sebb anyagok az iskolai ok a'ás és az énekkarok számára lMjfcs kinccsé tegyük. Pályázati feltételek. Beküldési határidő: 1535. évi március hó 8. A pályázni szándékozók jelen­­kezése Írásban, vagy személyesen 1957. november 15-ig, a szolnoki Damjanich János Múzeum elmé­re. A múzeum a jelentkezők munkájának megkönnyítésére- — egységes nyomtatott kottálanor. kát küld, amelyen rajta varinak' a szükséges adatok is (adatköz­lő, neve, gyűjtés helye, ideje, 6tb); , A pályázatot két korcsoport ré­szére írjuk ki: I. Felnőtt korcsoport n. Iskolai tanulók és szakkö­rük részére. Pályadíjak: i. korcsoport 1.200, 800, 600, 400 forint. II. korcsoport 500, 300, 200 forint Amennyiben valamelyik n. érté­lé­korcsoporthoz tartozó oLy érti Si£ä Ml’ßSÜ Si tiit, feúfiy meaíii ladja az I. korcsoportba tartozó gyűjtők anyagát, úgy gyűjtését az I. csoport szerinti díjazással jutalmazzuk. Amennyiben a pályázatra be­küldött anyag kiadásra kerül, ak­kor a beküldő a szokásos tisz­­tcletdijat kapja. A pályázatokat a szolnoki Dam­­jantc János Múzeum elmére kell küldeni. ;A pályázatokat a fővárosi és helyi szakemberekből álló bizott­ság vizsgálja felül. Eredményhirdetés és a pálya­­dijak kiosztása: a „Megyei Zenei Seregszemle' álkalmából (1050. május), Szolnok megyei Népdalok I. fü­zetének kiadása. A szolnoki Damjanich Múzeum, gyűjtésének eredményeként még ez év folyamán kiadásra kerül a Szolnok megyei Népdalok I. fü­zete , Tekintettel arra, hogy ez a népdalfüzet csak korlátolt pél­dányszámban jelenik meg, leér­jük az iskolákat, Intézményeket és érdeklődőket, hogy a Damje­­nich Múzeum elmére küldjék meg Igénylésüket (Szolnok, Kcs- S.UtÜ tér V W4 busz; Cikkely; Veres — Papp, Takács — Nagy, Molnár I.; Gom­bás, Magyar, Mohiár II. Turkcve: Tisza — D. Tóth, Kábái, Szilágyi — Bordáén, Lakatos — Batai, Herceg, ök-ös, Szonda, Borók Hazat rohamokkal kezdődött a mérkőzés s már az első percek­ben majdnem gólt ért el a MAFC Gombás lövése azonban a léc mellett zúgott el. A 4 percben MAFC támadása góllá érett. A vendégek a 16-os előtt szabályta­lankodtak, s a büntetőt Magyar védhctetlenül küldte a jobb felső sarokba 1:0. A gól után a ven­dégek is támadtak, s egy kapu­fát rúgtak. A 14. percben Mol­nár I. lövése került a vendégek hálójába. 2:0. Továbbra is a MAFC támadt. A 20. percben Gombás a felezővonalnál kapta a labdát, két védőt is kicsele­zett, kapura húzott, s a közép­hátvéd nyomása ellenére a sa­rokba bombázott, 3:0. — A 38. percben Magyar rúgta a félidő utolsó gólját. 4:0. Szünet után a turkevei kapus mezőnyjátékos lett és a jobbszélső ment be vé­deni. T^aza a mezőnyben több hasznára vált csapatának, és több helyzetük is akadt, de a csatárok nem tudták kihasznál­ni azokat. Az új kapusnak vol­tak szép védései. A 76. percben Molnár labdájával Nagy a Jobb­­szélen elfutott és a balsarokba lőtt, 5:0. A 70 percben Gombás szerzett újabb gólt. 6:0. A játék kezdett éténkebb lenni és a 84, percben Nagy ismét elfutott cs a hálóba lőtt. 7:0. Ezután feljöt­tek a vendégek is, s a 16-oson belül a hazai védelem szabály­talankodott. A megítélt 11-est ökrös értékesítette. 7:1. A hátra­lévő időben még Gombás lőtt gólt, mellyel beállította a 8:l-es végeredményt. Góllövők: Ma­gyar 2. Nagy 2, Gombás 3, Mol­nár, illetve: ökrös (11-esböl). — Jók; Magyar, Vered, Gombás, Molnár, Illetve: Tisza, Kábái, Szilágyi: Mezőtúri AFC Ifi — Turkevci AC ifi 11:0 (5:0). — S. I. — Fegyvernek —Jászberényi Va­sas U. 2:0 (1:0) Fegyvernek, 560 néző, vezette; Kiss S. Fegyver neu: Csőké — Öllé, Czifra, Rúzs­­nyiczltl — Vcesci, Kocsis Füle, Tukarcs, Balogh, Bognár I., Bognár U. Jaszocreny: Ko­llárt — Vugyi, Helle, Sárközi — Jancsó, Cserta — Hegedűs, Maczkó, Kovács, Kiss, Benedek, A mérkőzés első pillanatától az utolsó percig, lievesiramu volt. A helyiek a múltbeli vereseg után magukra találtak. A jász­berényiek Igaz, tcchniká,abban jaszottak, de a kapu előtt tehe­tetlenek voltak. A fegyverneki csatársor rohamai eredménye­sebbnek bizonyultak. A hazaiak Balogh és Bognár II. góljaival 2:0-ás győzelemhez jutottak ezzel megszerezték mindkét baj­noki pontot. Gollövók: Balogh, Bognár II. Jók; Kocsis, Bognár r., Bognár II,, illetve; Iíohári, Helle. M. A. ♦ Kunhcgycsl Hunyadi — Jászbe­rényi Lehel 3:0 (2:0) Kunhegyea, vezette: Hegedűs. Mindvégig jó* iramú mérkőzést vívott a két együttes, A haziak gólhelyzetek­ben gazdag támadásainak a ven­dégek nem tudtak ellenállni. — így mindjárt a félidő elején két­gólos vezetésre tettek szert. A vendégek csapkodó játékukkal nem tudtak eredményesek len­ni. A félidő a hazaiak támadá­sával ért véget. A második fél­időben kiegyensúlyozottá vált a játék. Mindkét csapatnak voltak kihasználatlan gólhelyzetei. Vé­gül is a kunhegyesieknek Szálai révén sikerült újabb gólt elérni, s ezzel beállították a 3:0-ás vég­eredményt. A félidő hátralévő részében tovább fokozódott az iram, a vendégek is több veszé­lyes támadást vezettek, de a ha­zai védelem — élén a kitünően védő Kissel — minden támadást hárított. így a továbbiakban az eredmény már nem változott. - A jól játszó kun'negyesfck csa­patából is kiemelkedik Kiss ka*' pu3, aki néhány gólnak látszó labdát is hárított bravúrosan. A jászberényi együttesből a bal­szélső játéka érdemel dicséretet. A hazat csapat több biztatást vár a közönségtől. — különben sportszerű magatartásukért di­cséretet érdemelnek. Kunhegycsl ifi — Jászberényi ifi e:3. Báró esi * Kisújszállás — Szoluoki Meteor 2:1 (2:6) Kisújszállás, 300 néző, — vezette: Polgár. Kisújszállás: Ferenczl — Sáfár; Kató, Csizi — Radies, B. Nagy — Sándor, Ugrál, Kása, Szőke If., Tóth. Szolnok: Horváth — Karkecz,' dr. Schermann, Cseh — Nagy, Debreceni — Császi, Szurovecz, Csór, Fehérvári, Du­­sek. Gyér érdeklődés mellett ke­rült lejátszásra a mérkőzés, pe­dig a két csapat által — a kö­rülményeket figyelembe véve — nyújtott magas színvonalú én végig sportszerű játék több né­zőt érdemelt volna. Szinte ért­hetetlen az a közöny a sport iránt, ami Kisújszállás termelő­szövetkezeti városban az utóbbi Idöbcu tapasztalható. A két csa­pat végig hevesiramú, szép mér­kőzést vívott. A hazaiak nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe és hamarosan kéz­be is vették a játék Irányítását: A kisújszállási csapat rohamo­zásainak csak 20 percig tudott a Meteor védelme ellenállni, — mert á 21. és 24. percben Szőke II. két góljával a hazaiak elhúz­tak. Utána engedtek az iramból és ekkor a Meteor Is több veszé­lyes támadást vezetett. A II. fél­idő elején egy szép, korszerű Meteor támadás végén Szuro­vecz a hazai csapat hálójába ta­lált. Ekkor úgy nézett ki, hogy a vendégek talán ki is tudnak egyenlíteni, de a hazat csapat jobb erőnléte l:apcsán, újból rá­kapcsolt és ekkor a Meteor ka­puját több esetben csak a sze­rencse és a hazai csatárok pon­tatlan lövése mentette meg a to­vábbi góloktól. A látottakat ösz­­szegezve, ritkán látott, élvezetes, szép mérkőzés volt, mindkét csapat komoly felkészültségről lett tanúságot úgy technikai, mint taktikai és erőnlét terén is; Az erőviszonyokat figyelembe véve, igazságos eredmény szüle­tett. A törökszentmiklósi Polgár mindkét fél közmegelégedésére, nagyszerűen és szinte hibátlanul vezette a mérkőzést. Góltflvők: Szőke 2, illetve: Szurovecz. Jók: Sáfár, Kató, Csizi, Radies, B. Nagy, Szőke II., illetve: Seher­­mann dr., Cseh, Nagy, Szuro­­veczj Gcy?iocsifu1aidonoi0H! FígveSssn! Nagyjavításra szoruló Cs. D. 350-es tehergépkocsikat azon­nal kicseréljük garanciái al gcncráljavított gépkocsikra, kb. 42 01X1 Ft-érf. — Ezenkívül vállalunk személygépkocsik karosszérlaniuiikákat, kárpi­tozással, fényezéssel, továbbá futójavításokat mludeu típus­ban. Kössön velünk szállítási szer­ződést 1958 évre, X.S7. fiiiíoiavíló Vállai, Szeged, Tolbuchin sugár­út 11 szám TISZAVIDÉK A Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt-Végrehajtó Bizottság ’ Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok, Mailnovszki u. 19. Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor