Tiszavidék, 1957. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

1957-05-15 / 112. szám

Csaknem minden versenyszámot megnyertek a Szolnoki MÁV kerékpárosai Enyhe, lengedező szélben ke­rült sor vasárnap az Idei első szolnoki kerékpárversenyre. A rajtnál megjelentek a Nagykő­rösi Kinizsi, a Szegedi Textil, a Szegedi Kinizsi, a Kecskeméti Törekvés* a Gyulai Petőfi* a Szolnoki Kinizsi és a rendező egyesület versenyzői. A szegedi egyesületek egy része érthetet­len módon távol maradt, és sportszerűtlen lépésük mögött taktikázás tételezhető fel, A verseny nagy érdeklődést váltott ki és a célnál többszáz főnyi sportbarát várta a befutó­kat és üdvözölte' a győzteseket. A verseny érdekessége volt, hogy azon az újonnan alakult Szolnoki Kinizsi kerékpárosai is résztvettek. Reméljük, fejlődő- képes fiataljaikról többször is hallunk majd. RÉSZLETES EREDMÉNYEK: I., II., III. osztályúak országúti versenye. Induló 11 fő, táv 100 km. Szint idő- 3 ő. 34 perc. — I. osztály: i. Kopasz Sándor (Sze­gedi Textil) 3 ó. 34 perc. II. osz­tály: 1, Bozsik László (Szegedi Kinizsi) 3 ó. 34 perc, III. osztály 1. SUU Ferenc (Szegedi Textil) 3 ó. 34 perc, — 2, Csorba János (Kecskeméti Törekvés), Versenykerekes ifik. Induló 14 fő, táv 80 km. Szint idő: 2 ó 50 perc. 1, Szőke Imre (Szolnoki MÁV) 2 ó. 28 perc, 2. Kónya Ott- már (Szolnoki MÁV) rajta, 3, Pintér János (Szolnoki MÁV) rajta, Vaskerekes serdülők: 9 induló, táv 20 km. Szint idő: 44 perc: 1. Válé Mihály (Szolnoki MÁV) 40 perc, 2, Ikladi István (Szolnoki Az asztalitenisz NB H-ért A Szolnoki MÁV női csapata továbbra is megőrizte veretlenségét SZOLNOKI MÁV—DEBRECENI MTE, női mérkőzés: 9:7. Debre­cenbe játszotta a Szolnoki MÁV női csapata soronkővetkező baj­noki mérkőzését, a Jóképességű DMTE ellen. Debrecen jól rajtolt és 2:0-ás vezetéshez jutott. Utá­na a szolnokiak elhúztak 6:2-re, majd a debrecenieknek sikerült 8:7-re szépíteni, de végülis a szolnoki Jánosi Edit győzelmével 9:7-re alakult az eredmény a szolnokiak javára. A győzelme­ket a kővetkezők szerezték: Já­nosi (3), Molnámé; Győri, Bíró (2—2), illetve: Balogh és Czakó- né (3). SZOLNOKI MÁV—DEBRECENI KASÉ 0:7. Győzelmet a követke­zők szereztek: Jánossl (3), Mol- nárné, Győri, Bíró (2—2), illetve: Kertészné (4), Szabadkainé (3). A mérkőzés fej-fej melletti küzdel­met hozott és 6:6-os állás után a szolnokiaknak sikerült elhúzni és 9:7-re győzni; A szolnoki csa­pat legjobbja Jánossi Edit volt. Mindkét mérkőzés nagy küz­delmet hozott, de a szolnoki lá­nyoknak jó játékkal sikerült megőrizni veretlenségüket. * Férfiak: HODMEZOVASARHE- LYI MTE—SZOLNOKI MÁV 9:7, Hódmezővásárhelyen vereséget szenvedtek a szolnoki asztalite­niszezők. A szolnokiak közül a következők szereztek győzelmet: Szabados, Zsigmond (3 — 3) és Höck; A csapat Rózsahegyi és Höck gyenge Játéka miatt szen­vedte el első vereségét, Kinizsi) 40 perc, 3. Csőke István (Szolnoki MÁV). Vaskerekes III. osztályúak, — Induló 4 fő, 140 km. Szint idő: 1 6. 30 perc: 1. Gedeon József (Szolnoki MÁV) 1 ó. 28 perc, 2. Horváth József (Gyulai Petőfi), 3, Sebestyén László (Szolnoki MÁV), Versenykerekes serdülök. In­duló 8 fő, táv: 140 km: Szint idő: 1 6. 24 perc: 1. Bíró Mihály (Szolnoki MÁV) 1 ó, 12 perc, 2, Sípos István (Szolnoki MÁV) ó. 13 perc, 3. Tóth László (Szol­noki MÁV) 1 6. 13 perc, 30 mp, Vaskerekes ifik. induló 4 fő, táv 40 km. Szint idő: 1 6. 30 pere: 1, Balogh László (Szolnoki MÁV) 1 6. 35 perc, 2. Agócs Sán­dor (Szolnoki MÁV), 3. Hamar Antal (Szolnoki MÁV), Ma: Csepeli Vasas NB-I- Szolnoki MÁV NB II lobdarúgó mérkőzés Szolnokon Nagyszerű sportcsemegében lesz ma délután részük a szolnoki labdarúgás kedvelőinek. Ugyanis délután 17 órakor a Csepeli Va­sas jóképességű NB I.-es csapata mutatkozik be a városi sportte­lepen, ahol a MÁV javuló formá­ban lévő NB II.-es együttesével találkozik barátságos mérkőzé­sen. Tudósítóink jelentései az alszövetségi labdarúgó bajnokságról Tudóttilóink jelentik a sportpályákról A labdarúgó NB ili-ba jutásért JÁSZAPÁTI VASUTAS — TI- SZAKECSKEI FC 5:1 (2:1) Jász­apáti, vezette: dr, Magyar. — Szögletarány: 12:5 Jászapáti ja­vára. Jászapáti: Sándor — Tóth, Dobos, Horváth — Búza, Utasi B, —. Szirze, Kökény I., Varga, Kö­kény H., Ferenczi. Tiszakécske: Parádi — Bagi, Rácz, Sánta — Hlavács, Uzsovics — Csernus, Varga II.| Varga I.i Bállá, Kosa Jászapáti kezdte a Játékot és már az első percekben kavaro­dás támadt a vendégek kapuja előtt, amikor az egyik vendég­játékos kézzel érintette a labdát a 16-oson belül. A 11-est Varga értékesítette, 1:0. Ez némileg megzavarta a vendégeket, azon­ban rövid idő után ellentámadást vezettek, mely eredménytelenül végződött, A játék kiegyensúlyo­zott volt. Mindkét részről több gólhelyzet adódott: A 20. perc­ben Varga L jó helyzethez ju­tott és l:l-re szépített, A 44. percben sikerült Varga Jankó­nak a második gólt is megsze­reznie a hazaiak részére. így a félidő 2:1-03 eredményt hozott. Fordulás után mintegy lo per­cig váltakozó mezőnyjáték ala­kult ki, de a jászapátiak fölénye mindinkább kidomborodott, Szá­mos támadást vezettek, azonban Parádi kapus több veszélyes lab­dát hárított. A 65, percben Bú­za szabadrúgását Parádi a kapu íöló tudta hárítani: Egy perccel később Varga Jankó lövését szögletre hárítja; A 69; percben szögletrúgás után Kökény I.-hez került a labda, aki azt a hálóba továbbította, s ezzel megszerezte a hazaiak 3. gólját, Majd Utasi indít szép támadást, átjátszva a kécskei védelmet, a labdát a jó helyzetben lévő Vargához továb­bítja és az a hálóba továbbit, — így 4:l-re alakul az eredmény. Ezután már állandó fölényben van a hazai csapat. A lövések sorozata száll a kapura, de Pa­rádi jó érzékkel hárít; A 86. percben Sánta rosszul adja ha­za a labdát, Parádi kapuson át­emelve az a hálóba köt ki; (ön­gól!) A látottak alapján az első félidőben a játék erősiramú és kiegyensúlyozott volt, mig a második félidőben a hazaiak fö­lénye volt látható; A játékvezető általában Jó látta el feladatát; — Góllövők: Varga (3), Kökény' T, Sánta (öngól), ill.: Varga; Jók: utasi B. (a mezőny legjobbja), Tóth, Horváth; Búza, Szirzem — Varga, ill.:Parádi, Rácz Vargái. Jászapáti Vasutas ifi — Tisza- kécskei FC «fi 3:2, — H. L — KARCAGI HUNYADI—TÖRÖK­SZENTMIKLÓSI FC 7:1 (4:0) Karcag, 1200 néző, vezette: Tie- ger. Karcagi Hunyadi: Kónya — Pallagi, Fodor, Paczur — Zilahi, Székely — Csintalan, Káldl, Vo- na, Bóta, Zsíros. Tmiklósi FC: Czeglédi — Fábián, Kósa, Krls- ton — Kenyeres, Hálák — Dar­vast, Karakas, Szakáll, Muszka, Halk; A jó napot kifogó Hunyadi lendületes rohamokkal megtörte a vendégek ellenállását és a 10. percben Csintalan, a 20. percben Zsíros, majd a 26. és 38. percben Bóta két góljával megérdemelt vezetést ért el az első félidőben, amikoris állandóan a vendégek térfelén folyt a játék. A máso­dik félidő elején Szakái 4:l-re javított, de ezután újabb Hunya­di gólok következtek: A 6. perc­ben Csintalan, a 24. percben Bó­ta, majd a 34. percben újból Csintalan góljával 7:l-re alakult az eredmény. A Hunyadi ebben az arányban Is megérdemelte a győzelmet a léleknélküli TFC ellen. Jók: Kónya, Pallagi, Fo­dor, Káldi, Székely, Vona, ÜL: Czeglédi, Darvasi, Muszka. Karcagi ifi—TFC ifi 2:1. I. o. • MEZŐTÚRI AFC — SZOLNOKI VASUTAS 2:2 (1:1) Mezőtúr, 800 néző; vezette: Lévai (Békéscsa­ba). MAFC: Baranyi — Cikkely, Török, Veres — Kolbusz, Takács — Papp, Máté, Gombás, Magyar, Nagy. Szolnok: Donka — Istváni, Szabó H., Tóvizi — Grámán,, Palotai — Szabó I., Tarcsa, Hor­váth, B. Nagy, Simon. A mérkő­zés elején a hazai csapat lépett fel támadólag. Több lefutás után a vezetést is sikerült megszerez­niük, A 20. percben Máté szök­tette Gombást, aki a kifutó ka­pus mellett a hálóba lőtt. 3 perc múlva szögletrúgás utáni kava­rodásból Horváth egyenlített. — Az első félidőben más említésre méltó esemény nem történt. For­dulás után gyorsult a játék. Több kemény belemenés akadt. A ven­dégek egyik játékosa meg is sé­rült. Az 55. percben Magyar volt eredményes. Váltakozó mezőny­játék után a 75. percben ugyan­csak szögletrúgás után az előre húzódó Tóvizi lőtt gólt. A ha­zaiak ezután elkeseredetten tá­madtak, de eredményt elérni a jól tömörülő és lelkes szolnoki védelem ellen nem tudtak. Gól­lövők: Gombás, Magyar, illetve: Horváth, Tóvizi. Jók; Török, Ve­res, Máté, Magyar, illetve: Szabó II., Tóvizi, B, Nagy: Sz. J. * MEZŐTÚRI HONVÉD—UJSZA- SZI VASUTAS 3:1 (0:1) Mezőtúr, 1000 néző, vezette: Bállá; Hon­véd; Kücsera — Betkó, Besse­nyei, Dankó — Nagy, Bulla — Járó, Mikes, Tömöri, Pasztro- vics, U. Szabó: Ujszászl Vasutas: Kelemen — Ungi, Tóth, Pataki — Nagy Király H; Juhász, Ki­rály I., Bakó, Ivanics; Kővári. Az első percekben a vendég­csapat vezetett néhány szép, for­más támadást, majd hosszú Időn át váltakozó mezőnyjáték folyt. A 30. perctől kezdve mindinkább a vendégek vették kezükbe a játék irányítását és igen jól ado­gattak; A 44. percben az igen Jól játszó Kővári a tétovázó Honvéd védők közül kiugorva a hálóba lőtt;. 1:0. A félidő végéig már em­lítésre méltó esemény nem tör­tént: A második félidőben az iram fokozódott, főként a Hon­véd részéről: Hosszú, előrevágott labdával kísérleteztek, s nagy nyomás alatt tartották az újszá- sziak kapuját. A 8. percben szög­letrúgáshoz jutott a Honvéd. Nagy kavarodás támadt a kapu előtt és Juhász hazaadással pró­bált segíteni, azonban felülről védhetetlenül vágódott a labda a kapu jobb sarkába. Két perc­cel később Tömöri bombája vá­gódott a léc alá. A Honvéd já­téka ezután élvezetessé vált. A vendégek csak szórványosan tá­madtak, de ezeket a hazai vé­delem igen jól hárította. A 22. p- ben a Honvéd fölénye Pasztro- vics révén góllá érett, és ezzel beállította a végeredményt. A helyi csapat a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllövök: Kővári, Ju­hász, Lukács (öngól). Tömöri, Pasztrovlcs. Jók: Betkó, Besse­nyei, Dankó, illetve: Kővári, Ke­lemen, Tóth. Dicséretet érdemel Bállá játékvezető nagyszerű bí­ráskodásáért. Mezőtúri Honvéd ifi — Ujszászi Vasutas 4:1 (3:1). Sz. J. * JÁSZBERÉNYI FÉMNYOMO VASAS — TÖRÖKSZENTMIKLÓ­SI VASAS 1:0 (0:0) Törökszent- miklós, vezette: Hegedűs. Jász­berényi Vasas II.: Mészáros — Fehér, Mucza, Nagy — Gere, Eli- desz — Gondos, Kiss, Szigeti, Sebestyén, Pótári. Törökszent­miklósi Vasas: Papp — Bíró, Ba­lázs, Tóth — Mihók, Szabó — Petó, Kiss II., Pintér, Fekete, Kiss I: A helyi csapat kezd és már az első percekben veszélyes helyze­teket teremt. Mintegy 15 percen keresztül állandóan támad. Több biztos gólnak látszó helyzet adó­dik, de a vendégek védelme, élén Mészáros kapussal, sokszor nagy szerencsével mindent ment. Ezután kiegyenlített lesz a játék) majd a félidő vége felé ismét Törökszentmiklős támad. Szinte állandóan a jászberényi térfelé folyik a Játék. A törökszentmik- lósiak a szögletek sorozatát íve­lik be. Sok a kapu előtti kavaro­dás. A védők többször a gólvo­nalról mentenek, de a kapuba nem tud bekerülni a labda. A második félidő elején Jászbe­rény támad többet, majd újra a helyi csapat kerül fölénybe, — azonban sorozatos támadásait részben a vendégek védelme hárítja, részben pedig ismét nem kíséri szerencse. Egy jászberé­nyi ellentámadás során Sebes­tyén kiugrik a védők közül és a kifutó kapus mellett a hálóba gurít, A hátralévő 15 percet is a helyi csapat támadja végig. 8 perccel a befejezés előtt Pintért a védők szabálytalanul szerelik, 11-es. A roszul helyezett labdát azonban Mészáros kiütötte. Még ezután is lett volna egyenlítési alkalom, de Kiss II: fejese a ka­pu fölé került. A törökszentmik­lósi csapat játéka és helyzetei alapján nem érdemelt vereséget. A játékvezető Jól látta el felada­tát; Törökszentmiklósi Vasas ifi— Jászberényi Fémnyomó Vasas ifi 1:1. 4 labdarúgó NB 111-ba jutásért folyó osztályosok állása L csoport: 1. SZÓ; Kinizsi 7 4 1 2 26: 8 9 2. Martfűi MSE 6 4 11 9:6 9 3. Tra. Vasas 7 3 2 2 8: 5 8 4. Jber. Lehel 7 3 2 2 11:10 8 . Mturi HonV; 7 3 1 3 10: 9 7 6. Ujsz. Vasút. 7 2 1 4 7:14 5 7; Khegy. Hu. ,XA~0- 6 - 306., A II. csoport: 1; Szó. MTE 6 5 0 1 16: 6 10 2. Japátl Vas. 7 4 2 1 16: 8 10 3. Karcagi Hu. 7 4 0 3 17:11 8 4. Mturi AFC 7 2 3 2 8: 9 7 5. Szó. Vasút. 7 2 2 3 12:19 6 6. Tkécskei FC 7 2 1 4 11:15 5 .VTuu^ii.lCJLJL 0 S 8:20 2 RÁKÖCZIFALVA—JASZJAKO HALMA 3:1 (1:0) Rákóczifalva,— vezette: iUy. Rákóczifalva: Ba­lázs — Füle, Baróczi, Erdei — Komáromi, Rátfai — Dósa I. Dósa n.j Szőke, Deme, Barhács. Jászjákóbalma: Bartes — Szabó H.j Buda, Nagy II. — László, No- votni — Fodor, Szajkó; Urbán, Lukács, Sándor; Jóiramú első félidő után a helyi csapat meg­érdemelten nyerte a mérkőzést, Az első gól a 4. percben esett, Deme lövéséből. A második gólt a 15. percben szintén Deme sze­rezte; A harmadik gólt Erdei ér­te el; Az első félidő 8. percében Rátíait a játékvezető kiállította. Fordulás után a Jákóhalmiak többet támadtak és csak a sze­rencse mentette meg a helyieket, hogy az egyik pontot nem vitték haza a vendégek; A játékvezető jói működött. Jók; Deme, Baró- csi; Szőke, illetve: Szajkó, Szabó H. Buda. A vendégek gólszerzője Urbán* Sz. I. * SZOLNOKI MÁV H; — KISÚJ­SZÁLLÁSI MÁV MTE 4:0 (0:0) Szolnok, 3000 néző, vezette; Ko­vács. MAv XI.: Solti — Szaszák, Sági, Ungvári — Rágó, Borzi — — Pintér, Józsa, Juhász, Illés, Makai, Kisújszállás; Ferenczi — Sáfár, Márton, Csizi — Radics, Szenczi — Tóth, Gy. Nagy, Ung­vári, Szőke II., Kói. Végig sport­szerű volt a mérkőzés, amelyen a jobb erőnlét döntött. A kisúj­szállási csapat egyes játékosai kissé megilletődve játszottak, de még így is 70 percig nyílttá tették a mérkőzést. Utána erősen kiütközött rajtuk az edzés hiá­nya és biztosan nyert a Szolnoki MAV tartalákcsapata. A gólarány kissé túlzott, mert a kisújszállá­siak is lőhettek volna 2—3 gólt, de Szőke II. a csapat mozgatója feltűnően gyengén játszott; Kár ezért a tehetséges Játékosért, hogy nem veszi komolyan a lab­darúgást. Góllövök: iués (2), Ju­hász (2). Jók; Szaszák, Borzi, Il­lés (a mezőny legjobbja), illetve: Csizi, Radics, Tóth. H. F, * JASZAROKSZALLÁSI SC — JÁSZBERÉNYI VASAS II. 4:1 (1:1) Jászberény, *1500 néző. Jász- árokszállás: Földi — Bobák; Ba­gi, Ficzek I. — Nagy, Urvölgyi — Faragó, Novák, Kókai, Cser­völgyi, Szabó. Jászberényi Vasas II.: Gondos — Szívós, Helle, Sár­közi — Hering, Móczó — Bene­dek, Kovács, Lugosi, Kiss, Cser- ta. Az első félidőben egyenrangú ellenfelek küzdelmét mutatta a játék. A túlnyomórészt fiatal erőkből álló hazai csapat szép összjátékot mutatott be. Okos passzaikkal sokszor zavarba hoz­ták a vendégeket. Az erősen tar­talékos vendégek nehezen talál­tak magukra. Szünet után meg­változott a játék képe, állandó­sult a jászárokszállásiak fölénye és Szabó „mesterhármasával biztosan győzött. Góllövők: No­vák, Szabó (3), illetve: Benedek, Jók: Bagi, Urvölgyi, Szabó, illet­ve: Móczó, Szívós. M. L, * TAPIÖSZELEI TRAKTOR — JÁSZBERÉNYI HONVED 2:1 (1:D) Tápiószele, vezette: Sándor. Tá- plószele: Rózsavölgyi — Berényi Fehér, ilki — Urbán I., Urbán II. — Zsíros, Barna, Szabó, Tóth, Molnár. Jászberény: Szívós — Lóczi, Geil, Horváth — Sárközi, Kovács — Fehér, Fábián, Rákó­czi; Szabó, Fehérkáplár. A mér­kőzés élénk iramban folyt le, Változatos támadásokkal kezdő­dött a játék* Mindkét kapu több­ször forgott veszélyben, de a jó védelmek mindkét oldalon hárí­tottak; A jászberényiek techni- kásabban; a helyiek lelkesebben küzdöttek; Hosszú mezőnyjáték után a 40. percben Tóth 10 m-ről leadott lövésével szemben a jász­berényi kapus tehetetlennek bi­zonyult. 1:0. A második félidő 5. percében jobboldali támadás ré­vén Fábián góljával egyenlítet­tek a vendégek. Három perc múlva Barna 20 m-ről kiugrott és megszerezte a hazai csapat ré­szére a második, s egyben a győ­zelmet jelentő gólt. Továbbra is erős küzdelem folyt, de az ered­mény már nem változott. Jók: Rózsavölgyi, Fehér, Urbán II., Molnár, illetve: Szívós, Geil, Fe­hér. * — Juhász — * SZOLNOKI METEOR —TISZA SZENTIMRE 2:0 (0:0) Tiszaszent- imre, 400 néző, vezette: Tátrai. Meteor: Makula — Komáromi, dr. Scherman, Vígh — Nagy, Debreceni — Fehérvári, Balogh, Császi, Jusztin, Király. Tisza- szentimre: Fütő — Szűk; Oláh, Kripsánszki — Molnár, Pénteki Mucza, Bander, Körmendi, Za- holai; Péntek IL Alacsonyszín« vonalú játékkal kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben tiszaszentimreiek többet támad- takk és három gólhelyzetet is kihagytak. A második félidőben javult a játék képe, s a 11. perc­ben szép támadás révén Császi szerzett vezetést a vendégeknek Nyolc perccel később Császi sa­rokrúgásából Jusztin szép fejes­sel megszerezte a Meteor máso­dik gólját. A játék mindvégig kemény, de sportszerű volt. Az első félidőben Tiszaszentimre, a másodikban a Meteor volt jobb. Góllövők: Császi, Jusztin. Jók: Makula, Nagy (a mezőny leg­jobbja), Balogh, Császi, illetve: Szűk, Oláh; Bondor, Körmendi. A közönség mindvégig sportsze­rűen biztatta csapatát. A játék­vezető jól működött. Sz. I. * CIBAKHAZA — FEGYVERNEK 1:0 (1:0) Cibakháza; — vezette: Csák. A cibakház! együttes az alábbi összeállításban lépett pá­lyára: Barna — Árvái, Nagy, (Kurdics) — Gere, Tóth — Aszó­di, Rácz, Pápai, Baricza, Pató. Kemény küzdelmet vívott a két csapat. A cibakházi védelem igen jól működött és így a fegyverne- ki csatárok nem tudtak eredmé­nyesek lenni. A vendégeknek bár voltak helyzeteik, de azok min­den alkalommal elakadtak a jói- müködő hazai védelmen. A mér­kőzés egyetlen gólja az első fél­idő 38. percében' esett, amikor is Pápai kicselezte az egész fegy- vemeki védelmet és a hálóba lőtt. Jók: a hazaiak közvetlen védelme, Barna (a mezőny leg­jobbja volt. T. P. KUNSZENTMÁRTONI MTE — TISZAFÖLDVAR 0:0 Kunszent- márton, vezette: Lesám — Kun- szentmárton: Vágó — Pintér, Ke­lemen, Hegedűs — Papp, Zs. He­gedűs — Szabó, B. Tóth, Kakuk, Vágó II.; Bíró. — Tiszaföldvár: Tóth — Kőműves, Burján, Hir — Lakatos, Sági — Eszteré, B. Nagy, Szathmári; Kocsis, Ko­vács. — Kunszentmárton nappal szemben kezdte a játékot; de azonnal a vendégek léptek fel támadólag és egy jobboldali lö­vést kellett Vágónak tisztázni. Ezután jobboldali hazai támadás következett, de a hosszú átadást a jobbszélső nem érte el és a labda elhagyta az alapvonalat. Majd baloldali tiszaföldvári ak­ció következet, melyet Vágó ki­futva hárított. Ezután váltakozó mezőnyjáték alakult ki, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Ezt követően parázs jelenet következett a tiszaföld­vári kapu előtt és Szabó hatal­mas ' lövése a felső kapufa alsó éléről pattan vissza a mezőnybe, majd Vágó II. nagy lövését C6ak nehezen tudta menteni a tisza­földvári Tóth. A 30. percben fel­jöttek a vendégek, de a hazai vé­delem biztosan hárított. Nem­sokkal később • Eszterő lövését hárította Vágó. Hazai támadá­sokkal ért véget az első félidő.- Fordulás után mindjárt a tisza- földváriak léptek fel támadólag; de gyorsan a hazaiak vették át a játék irányítását és Kakuk fe­jesét kellett Tóthnak védenie* Feljöttek a tiszaföldváriak is a baloldalon, de Vágó kifutva láb­bal hárított. Ezután ismét nagy hazai nyomás következett, de Tóth mindent biztosan hárított A kunszentmártoni csatárok ek­kor megszerezhették volna a győzelmet, de túl körülménye­sen és lassan mozogtak; úgy­hogy a jólvédekező vendégek­nek mindig idejük nyílt a tisztá­zásra. így a mérkőzés gól nélkül ért véget. — Jók: Zs. Hegedűs; Papp, Hegedűs, Kelemen; B. Tóth, illetve: Tóth (a mezőny legjobbja), Burján, Hir. — Li — il első helyezést szereztek a Szolnoki M.4V térti és női atlétái vasárnap Szegeden Vasárnap Szegeden az ott­honi egyetemi AC rendezésé­ben, országos atlétikai pálya- venseny került megrende­zésre, melyen a Szolnoki MÁV férfi és nőd atlétái raj tihoz álltak. Ott voltak még Kiskunfél egy h áza, Makó, Hódmezővásárhely, Szentes, a szegedi Haladás, Vasutas, Spartakus és Vörös Lobogó legjobb atlétái is. A verseny igen szeles, kedvezőtlen idő­járási viszonyok mellett, ne­héztalajú pályán zajlott le, A szél — különösen a 100 méteres síkfutás és távolug­rás eredményeit befolyásol­ta. Részletes eredmények: (A mi versenyzőink helye­zései.) Férfiak: 100 m-es síkfutás, felnőtt. Induló 6 fő: 1. Tóth L. B. 11,4. 2. Oros János 11,8 mp. 100 méteres síkfutás A TISZA VIDÉK TOTO TANÁCSADÓJA Ezen a héten a 20-as számú szelvény kitöltéséhez adunk tájékoztatót kedves olvasóinknak. X. MTK-FTC: Most az MTK az esélyesebb csapat. Ugyan­is a zöld-fehérek március 30 óta nem győztek. Különben minden eredmény lehetséges. 1x2 2. Bp. Honvéd—Tatabánya. A két csapat közül a Honvéd látszik esélyesebbnek, de azért pontosztozkodásra is számítani lehet. • 1 x 3. Szeged—Bp. vasas. A veretlen Vasas az otthon még ve­retlen Szeged ellen lép pályára. Papírforma szerint a Vasas az esélyesebb. Meglepetésre kevés remény van. 3 4. Dorog—Csepel. A csepeliek az utóbbi Időben jól szere­pelnek vidéki mérkőzéseiken. Éppen ezért erre most is számítani lehet. x 2 5. Szombathely—Pécs-Baranya. A szombathelyiek az utób­bi időben feljavultak. A pécsiek vasárnap szerezték első idegenbeli győzelmüket. 1 6. Vác—Győr. a győriek vasárnap 11 gólt rúgtak, a váciak viszont 6 gólt kaptak. így a győriek esélyesebbnek lát­szanak. 2 7. Nagykanizsa—Sztálinváros. Sztálinvárosnak még egy pont szükséges a második helyhez. Valószínű ezt meg is szer­zik. x 1 8. Bp. Spartakus—BVSC. (A eze'vényen Bp. Törekvés), A BVSC-t már nem lehet megfosatani a második helytől. A Spartakus legfeljebb csak harmadik lehet, A ven­dégcsapat győzelme Valószínűbb. 2 x 9. Intemazionale—Lazió. Mindkét csapat a 3. helyért harcol. A Lazió helyzete valamivel jobb. A mérkőzés különben nyílt kimenetelű. 1 x 10. Lanerossi—Bologna. Ha a Lanerossi győz, akkor kiesési gondjai megszűnnek. Erre az utóbbi mérkőzések for­mája alapján számítani is lehet; 1 11. Spal—Genoa. A papírforma a hazai csapat győzelmét igérl. Mindemellett meglepetésre is kell számítani, mert a Genoa számára még a döntetlen eredmény Is a bent- maradást eredményezhetné. 1 1 x 12. Torinó—Milan, a Torinó legutóbbi 5 hazai mérkőzésén győzött. A Milánnak viszont már csak egy pont kell a bajnoki címhez. Reméljük, ezt sikerül is megszerezniük, így legvalószínűbb a pontosztozkodás. x A főmérkőzések közül az első 5 mérkőzést az NB I.-ért, a következő hármat az NB Il.-ért, a többit az olasz bajnokság­ért játsszák; PÖTMÉRKÖZÉSEK: A pótmérkőzésekre sorrendben az alábbi tippeket ajánl­juk: 2* lj 2, Íj ifjúsági. Induló 6 fő: 2. Tóth András 12.5 rop. 400 m-es síkfutás, felnőtt. Induló 6 fő: 2. Tóth L. B. 52.8 mp. 4. Oro6 János 53.2 mp. — Ebben a számban nagy küzdelem folyt az első helyért és csak Ms különbséggel előzte meg Bárkányi, a szegedi váloga­tott kerettag Tóth L. Bélát. 400 méteres síkfutás, ifjú­sági. Induló 6 fő: 1, Tóth András 54.3 mp. 800 m-es síkfutás, felnőtt. Induló 6 fő. 1. Czinege József 2:0.3.8 p 800 m-es síkfutás, ifjúsági. Induló 6 fő: 1. Szabó Béla 2:14.4 p. 1500 m-es síkfutás, felnőtt. Induló 4 fő: 3. Nagy Zoltán 4,34.4 p. 1500 m-es síkfutás, ifi.: 1. Szabó Lajos 4, 39.4 p. 3000 m-es síkfutás, felnőtt. Induló 8 fő: 2. Ma­ttot Gy. 9,41.8. 3. Szabó Jó­zsef 10,12.6. 6. Jegesi János 10.18 p. Matint túl erősen kezdett és a végén már nem bírta, így a Szegedi Vasutas versenyzője megelőzte őt. ■— Gerelyvetés, felnőtt. Induló 6 fő: 3. Magas Ostzíkár 49.03 p. Nők. 100 m-es síkfutás. In­duló 6 fő: 1; Molnár Katalin 14.3. 3. Takács Katalin 14.5 mp. Ebben a számban az igen erős ellenszél nagyon befo­lyásolta az eredményeket; 400 m-es síkfutás: 1. Takács Katalin 79.2 mp. 800 m-es síkfutás: 3. Mezei M. 2.53.8 p. Távolugrás: Induló 8- fő. 1; Molnár Katalin 4.48 m. Ge­relyvetés: 1. Dobossy Klára 24.69 m. TISZA VIDÉK A Magyar Szocialista Munkáspárt Szolnok megyei elnöksége és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: Kaiman István Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok, Malinovszki u. 19. Felelős nyomdavezető: