Szekszárdi Vasárnap, 2015 (25. évfolyam, 1-44. szám)

2015-03-15 / 9. szám

14 ^ SZEKSZÁRDI IASARNAP 2015. március 15. Extra ajándékokkal, programokkal színesítik a Zichy-futóversenyt Április 25-én immár kilence­dik alkalommal vár minden korosztályt egy közös futás­ra, Szekszárd belvárosába a Sportélmény Alapítvány. A IX. Domaine Gróf Zichy Futóversenyen a szervezők az egész családnak lehetőséget nyújtanak a mozgásra, hiszen jó szokásuk szerint négy kor­csoportban szerveznek futa­mokat az általános iskolások­nak, két korcsoportban pedig a középiskolások és a szülők is benevezhetnek az 5 kilométeres futamra. A legjobb csapatépítő lehetőség a 4x1 km-es váltó, melyre a családok, baráti társa­ságok mellett cégek, egyesületek négyfős csapatainakjelentkezé- sét is várják. Az amatőr futamra és a váltóra előre kell jelentkezni a www.sportelmeny.hu, vagy az odinsport.eu oldalakon találha­tó regisztrációs felületen. A szervezők a nevezési díjak­ból befolyó összeget évek óta a serdülő korú szekszárdi atléták jutalmazására, utaztatására és újabb versenyek szervezésére fordítják. Az idei futóverseny különle­ges abból a szempontból, hogy a hölgyversenyzőket - lányo­kat, asszonyokat - extra aján­dékokkal várják a befutónál. A szokásos frissítő, póló és csoki mellett egy támogató jóvoltából sampon, hajápoló kozmetikum, tusfürdő, dezodor és fogkrém is kerül a befutó csomagokba. Az amatőr futamban az első negy­ven hölgy egy-egy palack kiváló szekszárdi rozét kap ajándék­ba a főtámogatótól. A legjobb negyven férfi sem távozik üres kézzel: ők egy-egy palack szek­szárdi vörössel gazdagodnak. A rendezvény az általános és középiskolás diákoknak a korcsoportjukban továbbra is ingyenes! A kilencedik futóversenyt a szervezők szeretnék vidáman lezárni, ezért 18.30-kor sor kerül majd minden idők első boszorkányfutamára. A táv egy kilométer, és jelmezes baráti társaságokat, vajákosokat vár­nak a rajtnál. Ezen a boszor­kányszombaton a Walpurgis-éj hagyománya elevenedik meg: a hagyomány szerint a május 1 -ét megelőző kilenc napban a boszorkányok táncukkal, mu­latságukkal végleg kiűzik a telet. A versennyel kapcsolatos bő­vebb információk megtalálhatók a www.sportelmeny.hu honla­pon és az esemény facebook-ol- dalán is. Mindenkit szeretettel várnak április utolsó szombat­ján, a Garay téren. -fl ­Négy szekszárdi íjászarany született az OB-n A március 7-én, Budapesten megrende­zett WA teremíjász országos bajnokság­gal ért véget a 2015-ös teremszezon. A versenyen mindkét szekszárdi íjászklub két-két aranyéremmel gazdagodott. A bajnokságra az ország több mint 200 íjá­sza kvalifikálta magát. A Tolnai Tájak íjász Egyesülettől ezt a szintet hat sportolónak si­került teljesítenie, míg az Alisca Nyilai íjász Egyesületet öt íjász képviselte a fővárosi fi­náléban. A Tolnai Tájak ÍE versenyzői kö­zül a kadét korosztályban olimpiai íjjal lövő Nagy Nikolett és a felnőtt női mezőnyben induló Alexandra Manea országos bajnoki címet szerzett. Utóbbi nem csak az izgal­masra sikerült döntőkből került ki győzte­sen, de a 2x30 lövésből álló rangsorolót is a legjobb pontszámmal zárta. A serdülők tradicionális kategóriájában Kornóczy Péter egy 5. hellyel zárta a terem­szezont és szintén ötödik lett a felnőtt ba- rebow kategóriában versenyző Péterbencze István, aki a rangsorolót még a 3. legjobb eredménnyel zárta. Garai Gábor a felnőtt olimpiai kategóri­ában ezúttal nem tudta a kvalifikációs ver­senyeken mutatott teljesítményét hozni, így a döntőből kimaradva a 15. helyen végzett. Ennél is rosszabbul járt Snyehola Tibor, akinek csigás íján a verseny előtt elszakadt az ideg, így feladni kényszerült a megmé­rettetést. Az Alisca Nyilaitól ezúttal is a Barta lá­nyok remekeltek leginkább. A Hungexpo C-pavilonjában megrendezett viadalon Nikolett a serdülő lányok tradicionális, míg Viktória a gyermek tradicionális kategóri­ában bizonyult verhetetlennek. Bükszegi Norbert a kadét tradicionális kategóriában szerzett ezüstérmet, míg Bencze Gábor bronzérmes lett a serdülők csigás kategóri­ájában. Piros László a felnőtt tradicionális kategóriában all. helyen végzett. Fekete Versenycsúcsok és érmek Zomborból Február utolsó hétvégéjén a szerbiai Zomborban álltak rajtkőre a Szekszárdi Vízmű SE úszói, ahol három nemzet 14 egyesületének 160 úszója mérte össze tudását. A kis létszámú szekszárdi csapat a négy-négy arany- és ezüst-, va­lamint a három bronzéremmel igazán kitett magáért. A Vízmű SE sportolói közül O. Jakócs Liza három számban is egyesületi re­kordot döntve lett első, ebből 50 méter háton és 100 méter háton felnőtt versenycsúcsot úszott. Eredmények: 13-14 éves lányok, 50 m hát: 1. O. Jakócs Liza 30,96. 100 m gyors: 3. O. Jakócs 1:02,47. 100 m hát: 1.0. Jakócs 1:06,36.200 m hát: 1. O. Jakócs 2:23,70. Fiúk, 50 m hát: 4. Horváth Gábor 35,13. 100 m hát: 3. Horváth 1:19,72.200 m gyors: 2. Horváth 2:33,38. 11-12 éves lányok, 50 m pillan­gó: 2. Horváth Eszter 37,49,... 6. Pápai Anna 41,85. 100 m gyors: 5. Horváth Luca 1:15,19, ... 8. Horváth E. 1:16,34, 9. Ottófi Lili 1:16,88,... 12. Pápai 1:22,80.100 m pillangó: 2. Horváth E. 1:24,37, ... 4. Pápai 1:33,77.100 mvegyes: 2. Horváth L. 1:25,21,... 7. Ottófi 1:29,30. 200 m hát: 1. Horváth Luca 2:49,28,... 3. Ottófi 3:05,30. O. Jakócs Liza