Szabad Újság, 1992. április (2. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-06 / 82. szám

8 1992. április 6. Szabad ÚJSÁG Labdarúgó SZNL I „Nyargalnak” a nyitraiak Hiába nyert mindhárom kassai csapat a hétvégén, mert a VSZ és a VSS is tekintélyes hátrányban van a Zsolnán bravúros győzelmet arató nyitrai lista­vezetővel szemben. A Lokomotíva pedig Jolsván aratott győzelmével csak a hetedik helyre jött fel. Kínkeserves győzelmével a vágsellyeiek is előkelő helyen állnak, csak egy ponttal vannak leszakadva a Ligetfalun gyámoltalanul szerep­lő és vereséget szenvedő Privigyeiek mögött. I. labdarúgó liga Kínos DAC-vereség Az I. labdarúgó liga 21. fordulójának slágere az Olomouc—Slovan mérkőzés volt, amely vérbeli rangadónak bizonyult Az éllovas pozsonyi együttes közelebb állt a győzelemhez, de végül is igazságos pont osztoz­kodás történt A BEK-ben sikeresen szereplő Sparta nehezen győzött a Vítkovice ellen, de folytatja az előretörést. Kellemetlen meglepetéssel szolgált szurkolóinak a DAC, ugyanolyan arányban kapott ki a Chebtől, mint ahogy ősszel ellenfelét idegenben legyőzte. Gólerős volt az Ostrava, ennek a Hradec látta kárát A Presov és az Inter biztosan győzött, és tartják előkelő helyüket a táblázaton. A 22. fordulj párosítása: C. Budéjovice—Sparta, Bohemians—Olomouc, Slovan—Ostrava, lira­­dec—Presov, Vítkovice—DAC, Cheb—Inter, Trnava—Slavia, Dukla— B. Bystrica. A pálya használhatatlansága miatt a 19. fordulóból elma­radt B. Bystrica—Ilradec mérkőzést szerdán játsszák. Duslo Saía—PZN Senec 1:0 (0:0), góllövő: Ogyincov. Unalmas kilencven percen egyik csa­pat sem érdemelt győzelmet. Az ötödik percben Chrenko átadásából Urblik szerezhetett volna vezetést, de két lé­pésről Dugoviő kezébe fejelt. Ezzel min­dent elmondtunk az első félidőről, amit el lehetett mondani. Nem sok említésre méltó dolog történt a második 45 perc­ben sem. A mezőny legjobbja, Ogyincov szerzett csak örömet a nézőknek. Az 56. percben 30 m-ről leadott szabadrúgása a jobb felső sarokból, a hálótartó vasról vágódott ki a mezőnybe. Sokan kapufá­nak vélték a lövést, de a játékvezető jo­gosan ítélte meg gólnak a nem minden­napi találatot. Jogtalanul fosztotta meg viszont Hrifiák bíró úr a szencieket az egyenlítő góltól. A 79. percben ideális passzát értékesítve Sadlort futtából a ka­puba bombázott, de a partjelző lest lá­tott. Az sem dicséretes, amit a hajrában Miéega „művelt”: kétszer is ordító gól­helyzetet puskázott el. (tok) FC Petrzalka—Bánik Prievidza 2:0 (1:0), góllövők: Gerinec, Hrőtek. A két exligás találkozóján minden te­kintetben jobb volt a ligetfalusi gárda. Már az első öt percben csak a szerencsé­nek köszönhette Magdolen, hogy nem kapott gólt. A 48. percben Hudec cso­dálatos beadását a jókor érkező Gerinec a hosszú alsó sarokba fejelte. A hazaiak ígéretes akciói több gólt is érdemeltek volna, de Polák, SiSolák és Kuréina is elügyetlenkedte a gólhelyzeteket. Nem úgy a 48. percben a rutinos Hrotek, aki a mezőny legjobbjától, Hudectől kapott ( Labdarúgás Anglia. 37. forduló: Chelsea—West Ham 2:1, Coventry—Arsenal 0:1, Crystal Palace—Everton 2:0, Luton— Wimbledon 2:1, Manchester C.—Leeds 4:0, Nottingham—Sheffield W. 0:2, Shef­field U—Oldham 2:0, Southampton— Queens 2:1, Tottenham—Aston Villa 2:5. Az élmezőny állása: 1. Manchester U. 70,2. Leeds 69,3. Sheffield W. 63. Franciaország. 34. forduló: Nancy— Marseille 1:3, Montpellier—St. Etienne 2:0, Monaco—Auxerre 2:0, Toulon— Caen 0:0, Rennes—Nimes 1:1, Paris SG—Sochaux 2:0, Lille—Toulouse 3:1, Le Havre—Nantes 1:1, Lyon—Metz 0:0, Cannes—Lens 2:1. Az élen: 1. Mar­seille 51,2. Monaco 49,3. Paris SG 45. Németország. 31. forduló: Schalke— Labdarúgó NB I Ferencváros—Zalaegerszeg 7:0 (3:0), góllövők: Balogh G. 2, Nagy Zs. 2, Rácz, Wukovics, Lipcsei. A vendéglátó zöld-fe­hérek győzelme már az első félidőben biz­tossá vált, szünet után már csak a ráadás következett. Veszprém—Kispest 0:2 (0:1), góllö­vök: Márton, Lazar. Mindkét félidőben legalább ennyivel volt jobb a vendégcsa­pat Vác—Vasas 2:1 (2:0), góllövők: Hor­váth, Hahn, ill.: Zvara. Az első félidőben lényegesen jobb volt a hazai együttes. A Vasas erejéből csak a hajrában futotta a szépítésre. Diósgyőr—BVSC 0:0. A hazaiak igye­kezete csak mezőnyfölényt biztosított, ami gólokban nem mutatkozott meg. Tatabánya—Videoton 1:1 (0:0), gól­lövők: Ingácz, ill.: Sallói. Mindkét csapat játékosainak alaposan meg kellett küzde­niük az egy-egy pontért. Újpest—Pécs 3:1 (1:0), góllövők: Pa­­laczky (öngól), Miovecz, Véber, ill.: Ul­­veczky. Bár az újpestiek mindvégig vezet­tek, győzelmük csak az utolsó pillanatok­ban vált biztossá. egy kitűnő keresztlabdát, amit kapásból védhetetlenül a rövid fölsőbe bombá­zott. Továbbra is kritikán alul játszott a privigyei együttes, ezért Pavlovié edző legénysége kényelmesen megszerezhet­te megérdemelt és értékes győzelmét. (die) §K Zilina—FC Nitra 0:3 (0:1), gól­lövők: Klejch, Majoros, Kostoláni. Agro Hurbanovo—VSÍ Kosice 0:1 (0:0), góllövők: Bartos. A hazai Ravaszt a 85. percben kiállították. VSS Kosice—Pov. Bystrica 4:1 (2:0),góllövők: Kolár 2, Danko (11- ből), Lazorík, ill.: Smejkai. Levice—Senica 2:0 (1:0), góllövők: Bugár, Herman. Humenné—SKP Bratislava 1:0 (1:0), góllövő: Javorsky. Jelsava—Lokomotíva Kosice 1:3 (0:1), góllövők: Dzura (11-ből), ill.: Po­­povec, Kasana, Prichta. Az SZNL I állása 1. Nitra 19 14 3 2 52:10 31 2. VS2 19 9 9 1 23:10 27 3. VSS 19 10 5 4 23:12 25 4. Prievidza 19 7 7 5 20:16 21 5. Saía 19 6 8 5 18:17 20 6. Humenné 19 8 3 8 29:27 19 7. Lokomotíva 19 7 5 7 22:20 19 8. Pov. Bystrica 18 8 3 7 23:26 19 9. Filina 18 6 6 6 22:25 18 10. Senec 19 8 2 9 14:23 18 11. Levice 19 6 5 8 23:26 17 12. JelSava 19 6 4 9 29:31 16 13. SKP 19 5 6 8 16:24 16 14. Petrzalka 19 4 7 8 18:30 15 15. Hurbanovo 19 3 5 11 13:27 ll 16. Senica 19 2 6 11 19:42 10 Brennen 0:0, Köln—Leverkusen 1:1, Stuttgarter Kickers-Bayern München 2:4, Düsseldorf—Rostock 0:0, Kaisers­lautern—Wattenscheid 3:2, Ham­burg—Mönchengladbach 1:0, Eintracht Frankfurt—VfB Stuttgart 1:1, Dres­den—Karlsruhe 2:0, Bochum—Duis­burg 2:1, Nürnberg—Dortmund 2:1. Az élen: 1. Eintracht 41, 2. VfB Stuttgart 41,3. Dortmund 41. Ausztria. A rájátszás 4. fordulója: Innsbruck—Linz 0:1, Rapid—Austria 1:0, Admira Wacker Wien—Steyr 2:1, St. Pölten-—Salzburg 1:2. Az élen: 1. Austria 20,2. Rapid 20, 3. Salzburg 19. Svájc. A rájátszás 5. fordulója: Ser­vette Genf—FC Zürich 3:3, Grashop­­pers Zürich—Young Boys Bem 0:3, Neuchatel Xamax—St. Gallen 3:1, FC Sión—Lausanne 1:0. Az élen: 1. Gras­­hoppers 22,2. Sión 20,3. Lausanne 19. Siófok—Haladás 3:1 (1:0), góllövők: Fischer 2, Kámán, ill.: Elekes (11-ből). A szombathelyi csapat Miklós kiállítása után (17. perc) tíz emberrel is jelentős ellenállást tanúsított, de a sokkal színe­sebben játszó hazaiak győzelméhez nem férhetett kétség. MTK—Rába ETO 1:0 (0:0), góllövő: Vancsa. A mezőnyben egyenrangú felek küzdöttek egymással, de a helyzetek kö­zül az MTK egyet ki tudott használni. Az NB I állása: 1. Kispest 20 12 4 4 37:19 28 2. Vác 20 10 7 3 37:22 27 3. FTC 20 8 10 2 32:15 26 4. Siófok 20 11 4 5 32:22 26 5. MTK 20 10 5 5 33:19 25 6. Videoton 20 7 10 3 27:20 24 7. Újpest 20 7 8 5 29:25 22 8. Pécs 20 7 6 7 15:17 20 9. Vasas 20 6 7 7 22:20 19 10. Rába ETO 20 6 6 8 21:25 18 11. BVSC 20 5 8 7 20:19 18 12. Tatabánya 20 5 7 8 16:29 17 13. Haladás 20 5 6 9 19:26 16 14. Veszprém 20 4 8 8 14:25 16 15. Diósgyőr 20 4 6 10 16:30 14 16. ZTE 20 0 4 16 10:47 4 Slavia—Dukla 1:1 (1:0) Slavia: Vahala—Silhavy, PetrouS, Su­­chopárek—Holota (74. perc Jarolím), Bejbl (50. Praáenica), Berger, PoviSe, Péniéka—Binics, Kuka. Dukla: Steiner—Pivarník, Fitzel, K. Rada, JanSta—Urban, Foldyna (84. Obajdin), Nedvéd, Nosicky (89. CavoS). Góllövők: Poviäer (43. perc), ill.: Ned­véd (59.). Kiállítva: Silhavy. DAC—Cheb 0:2 (0:2) DAC: Santa—Pintér, MikuS, TomáS (46. Simon), Mintái—Pavlík, Zsákovics, Dirta—Maixner, Radványi (46. Fian­­tok), Janéula. Cheb: Vosyka—Cihák, Neáicky, Sedivy, Chytra—Mojiiä, P. Novotny, Baéek, Weber (74. Kamas)— Valenta (86. Balcárek), Fiala. Góllövők: Baéek (30.), P. Novotny (43.) Néhány perccel mérkőzés vége előtt a DAC-szurkolók tömegesen vonultak hazafelé. Ilyesmit sem láttunk már ré­gen a dunaszerdahelyi pályán. De hát hiába, ahol dobbal nem lehet verebet, épp úgy primitív futballal sem lehet kö­zönséget fogni. Márpedig hazai csapat ezúttal (is) eléggé primitíven játszott. A tíz mezőnyjátékosból hétnek gondot okoz a labda kezelése, akkor nehéz lesz megőrizni az I. ligában való szereplést. A Chebnek elég volt három támadás és két kapura lövés a győzelemhez. A 30. percben Tornái a félpályán áll, ellenfél­hez passzolt, a fiatal Baéek elfutott és A női kézilabda IHF Kupa döntőjé­nek első mérkőzésén a Partizánske ven­déglátóként 19:24 (9:12) arányú veresé­get szenvedett az SC Leipzig csapatától, a Debreceni VSC azonban győzött ott­honában a Radnicski Beograd ellen 26:21-re, így a KEK-ben a két hét múlva sorra kerülő döntő visszavágóra nyu­godtan utazhat. A BEK-ben óriási küz­delemben: Hypobank Wien—TV Lüt­zellinden 15:14 (8:3). Az ausztrál úszó sport fénykorára emlékeztetnek a camberrai nemzetközi versenyen elért eredmények. A pénte­ken 400 méteres gyorsúszásban világ­csúcsot javító Keir Perkins az 1500 mé­teres távon is új rekordot állított fel 14:48,40 perces idővel. Ausztriában zajlik a B-csoportos jég­korong-világbajnokság. Néhány érdeke­. Sportfogadás A áPORTKA 14. játékhetének nye­rőszámai: I. húzás I, 4, 20,22, 45,47, pótszám: 2 II. húzás 16, 24, 26, 29, 42, 44, pótszám: 17 Az 5 a 40-ből OLIMPIAI SAZKA 14. játékhetének nyertes számai: 3, 4, 17, 18, 27, pótszám: 24 A magyar LOTTÓ 14. játékhetének nyereményelosztása: 5 találatos szelvény 130 887 161 forintot, a 4 találatos 180 986 forin­tot, a 3 találatos 1998 forintot, a 2 találatos 85 forintot ér. Emlékeztetőül a nyerőszámok: 11, 47, 56, 64, 73 Az AUSTRIALOTTO 14. játékhe­tének nyertes számai: 7, 20, 21, 30, 35, 36, pótszám: 2 ^ Joker 1 0 7 3 5 6______________^ megszerezte a vezetést. A hazai védők tétlenül szemlélték a szép szólót. Ezután Radványi fejesét védte Vosyka, ez volt jószerével a DAC egyetlen kapura tartó lövése, hacsak nem számítjuk Pintér szabadrúgását a 35. percben, amely a jobb kapufát érintette. A szünet utáni cserék sem segítettek Hrivnák edző csa­patán, a hazaiak továbbra is kínlódtak. A 69. percben a sérült MikuSt hordá­gyon vitték le, és mivel cserére már nem volt lehetőség, DAC tíz emberrel foly­tatta — rosszakul, mint korábban. Azt, hogy a csapatszellem nincs a legnagyobb rendben, bizonyítja, hogy amikor Pintér szabadrúgáshoz készülődött, Dirta és Pavlík is egész egyszerűen elrúgta előle a labdát... (palágyi) Olomouc—Slovan 0:0 Olomouc: L. Pfibyl—Slaby, Kovái (74. Gottwald), Kotűlek, Vacfura—Ha­­pal, MaroSi, Hanus, Látal—Capka, Gu­­zfk (54. Barbofík). Slovan: Vencel— Glonek, Stúpala, Chvíla, E. Varga—Kin­der, Dubovsky, Juriga, KriStofík—Pecko, Timko (81. Chytil—85. Haraoui). Inter—Trnava 2:0 (0:0) Inter: Molnár—Smelko, Rehák, Tomko—Mráz, Kubica, Lavrinéík, We­iss (80. Obäitnik), V. Prokop (73. Kopé­­ka)—Sztojka, Dvirnyik. Trnava: Praj—Kostka, Michaliéka, Tibensk^—Klinovsty, Ovad, Újlaky, sebb eredmény: Japán—Bulgária 2:5, Ausztria—Kína 16:0, Dánia—Hollan­dia 0:8. Santiago de Chilében a labdarúgók a Felszabadítók Kupájáért mérkőz­tek: Colo Colo—Old Boys 1:1, Coqim­­bo—San Lorenzo 0:1, Crystal—Ame­rica 3:1. Tegnap a Brazil Nagydíjat a brit Ni­gel Mansell nyerte, az olasz Patresét és a német Schumachert megelőzve. Ezzel zsinórban harmadszor végzet; az élen Williams pilótája. A hazai Ayrton Senna műszaki hiba miatt a verseny feladására kényszerült. Hasonló sorsra jutott a má­sik McLaren-pilóta, Gerhard Berger is. I. jégkorongliga jelentő második győzelmüket Döntő: Skoda Plzen—Dukla Tren­cín 4:3 (0:1, 2:2,1:0—0:0, büntető lövé­sekkel 2:0), gólütők: Michal Straka, Vicék, £ivny, ill.: Svehla, Pálffy, Petro­­vicky. Kiállítások: 5:5, gól emberelőny­ből: 1:2.10 836 néző, játékvezető: Lípa. Ott folytatta a trencséni együttes, ahol pénteken abba hagyta. Már a hato­dik percben a támadó felfogásban játszó hátvéd, Svehla szerzett vezetést. A kato­nák taktikusan védekeztek, a pilzeni csa­tárok képtelenek voltak kihasználni a jobbnál jobb helyzeteket, Hiadlovsk^ ezúttal is parádésan védett. A középső játékrészben végre értékesítették az em­berelőnyt a hazaiak. A 27. percben Vlőek távoli bombája a trencséni kapus lábai között a kapuba vánszorgott a ko­rong. Egy perc múlva azonban a Skoda­­védők a kékvonalon egyedül hagyták Baliá, Haáa (73. Duchort)—Malatinsty (62. Jonis), Sebík. Sparta—Vítkovice 2:1 (0:0) Sparta: Kouba—Chovanec, Horrták, J. Novotny, Vrabec—Siegl, Némeéek, Frydek, Némec—Cem^, Trval (70. Jok­­szimovics). Vítkovice: Laslop—Baíant, Plachta, Ónufer, Harazim—Dostál, Ka­­izar, Baránek, Cieslar (52. M. Varga)— Sykora, Panáé (79. Miékal). Góllövők: Siegl (50.), Cem^ (86.), ill.: Harazim (63.) Ostrava—Hradec 5:2 (4:1) Ostrava: Schmucker—Skarabela, Vesely, Zálesky, Palínek—Galásek, Ne­­éas, Casko, Pavelka (82. Kubánek)— Chylek (64. Zelníéek), Ollender. Hra­dec: Vojna—V. Mráz, Pilny, Vanééek, Ptáéek—Vodiéka (64. Horváth), Duhan (76. Smarda), Juki, Urbánek—Ja­­nouíek. Polák. Góllövők: Pavelka 2 (25. és 69.), Casko (3.), Neées (37.), Palínek (40.),áll.: JanouSek (8.), Pilny (68.). Presov—C. Budéjovice 3:0 (1:0) Prcáov: Vrábel—Cmilansky, Viduns­­ky, Stefan, DZubara—Serbin (67. Olefi­­renko), Tóth, Skalka—Prusák (79. Pu­hák), Koílej, Spak. C. Budéjovice: Ská­la—Tejmi (46. Valachovié), Drahokou­­pil, M. Pfibyl, V. Rada—Jinoch, Lerch, HruSka, Fryé—Fujdiar, Vácha (62. Vandas). Góllövők: Koálej (28.), Serbin (47., 11-ből), Skalka (87.) B. Bystrica—Bohemians 2:1 (1:1) B. Bystrica: Juraíka—Strelec, Cva­­cho, Zátek—Rybár, Baíík, Faktor, Penksa—J. Sovié, Lednicky (81. Tóth), Klago (62. Valkuéák). Bohemi­ans: Simurka—Jindra (50. Sadílek), Mlejnek, Klusáéek, Chlpík—Koéík, Litoá, Víger, Neumann—Sanytrník (75. Mysliveéek), Miéinec. Góllövők: Faktor 2 (egyet 11-ből, 9. és 89.), ill.: Miéinec (18) Az I. liga állása 1. Slovan 21 17 4 0 43:10 38 2. Olomouc 21 14 6 1 45:11 34 3. Sparta 21 15 2 4 48:15 32 4. Ostrava 21 12 5 4 41:24 29 5. Slavia 21 10 6 5 43:20 26 6. Inter 21 10 3 8 34:31 23 7. PreSov 21 10 3 8 22:28 23 8. DAC 21 6 4 11 31:33 16 9. Dukla 21 4 8 11 20:28 16 10. Bohemians 21 5 6 10 23:34 16 11. B. Bystrica 20 6 4 10 22:30 16 12. Vítkovice 21 6 2 13 25:44 14 13. Cheb 21 5 4 12 21:41 14 14. Hradec 20 4 5 11 14:28 13 15. C. Búd. 21 5 3 13 19:42 13 16. Trnava 21 2 7 12 11:43 11 Pálffyt, aki ezt mesterien használta ki. A harmadik harmad elején ismét a vendé­gek első sora „bosszantotta” a hazai szurkolókat: az emberelőnyt Petrovicky váltotta gólra. A hajrára minden erejét összeszedte a hazai csapat, és fordítani tudott. Mivel a hosszabításban sem szü­letett döntés, ezért büntető lövésekre került sor, amelyek során a hazai portás játszotta a főszerepet. Rudolf Pejchar a katonák minden büntetőjét hárította, míg Hiadlovsky eszén Körinek és Mi­chal Straka is túl járt. Az összesítésben tehát l:l-re áll a döntő. Kedden és szer­dán a trencséniek otthonában folytató­dik a finálé. A 3. helyért: CHZ Litvinov—TJ Vít­kovice 12:5 (4:3, 3:0, 5:2) — összesítés­ben: 2:1. Ezzel Hlinka edző csapata bronzérmes lett. D. Tok Ernő Halad a hatosfogat A magyar labdarúgó NB I 20. fordulójában a legnagyobb arányú győzel­met a Ferecváros aratta. Ehhez az is kellett, hogy a sorsába már beletörődő Zalaegerszeg legyen az ellenfél. Az élen a helyzet változatlan, mert az ide tartozó csapatok rendre győztek. A listavezető Kispest a vártnál biztosabban szerzett két pontot Veszprémben, míg a nyomában haladó Vácnak alaposan meg kellett küzdenie a fővárosi vendégével. Az Újpest csak a hajrában kerekedett a pécsiek fölé. Szinte ugyanez mond­ható el a Siófokról, amely csak nehezen boldogult a szombathelyiekkel. A 21. forduló párosítása: Pécs—Vasas, Újpest—MTK, ZTE—Siófok, Videoton—Veszprém, Rába ETO—Tatabánya, Kispest—Ferencváros, Haladás—Diósgyőr, BVSC—Vác. Már csak az aranyért Szombaton telt ház előtt játszották a csehszlovák jégkorongbajnokság második összecsapását Pénteki győzelme után úgy tűnt, szombaton is nyerni tud a Trencin, de a hazaiak lelkesedése megakadályozta ebben. A két győztes mérkő­zésre folyó küzdelemben a bronzérmekért vasárnap Ostraván a Vítkovice és a Litvinov küzdött Kasíákék gólparádét rendeztek, s megszerezték a bronzérmet