Sportkiadás, 1956. április

1956-04-01 [0891]

/A EXFA-torna, # # ,.1,folyt,/ tud & SZK/Jné VG Anglia - Német Szövetségi Közt, 2:1 /lil/ Sztálinváros, 6000 néző. Vezette; Gere" Góllövők: Lléwellyn, Crowe, illetve 01&* A nglia; Dean - Greaves, statcn •* 3mith, Rioketes, Ihursby ­Crove, Bailey, Ulewel.lyn; Barnwell, Bennet Német Szöv.Közt.: Jáger - Lechner, Buschfíann - ZiiSmemann,' BTum, Mi eke - Olk, Meyor, Wisciinowski, Berz,Krau30. Az angolok kozdeményozt ek és állandó bölényt har~ coltak ki.Az 5, percbon Jag^or megsérült," helyotto Sauor állt alnémet kapuba. Az angol támadások a 15, porcbon lílcwollyn gól­jával végződtek. /l:Q/t Majd a német csapat is feljött és a 25 e percben Smeyors labdájával Olk elfutott és erős lövéssel ogyenlitott fi.ll/i Szünet után a német csapat korült fólénybo s 30 percen keresztül uralta a mezőnyt^ mégis a 78, percben váratlanul az angolok szerezték meg a vezetést s egyúttal a győzelmet, A német kapu előtti kavarodás közben az egyik védő kezével érintette a labdát, a 11-est Orowe értékesítette /2:lA Nagyi Hamu, kemény küzdelmet vivott a két csapat. Az első félidőbon az . angolok, szünet után a német ok játszottak jobban. Jók: Staton, Ihursby, Llowcllyn,- illetvo Sauor, Micko és Moyor,