Sportkiadás, 1956. április

1956-04-01 [0891]

/A PIM./torna,..,,,, 4 2.folyt./ tud & SZZ/J n é VG Magyarország - Bulgária 2:1 /l:l/ Kecskemét, 8Q.0Q~néző # Vezette :Tito?angoztf Góllövők: Sztáni és p/ovázsaí, .illetve Koeev Magyarország ^ Várhidi - Lipták, Nemes, pázmánái* Kaszás," Makai -"Kökény; Szálai,/Hanek/ f Sztáni, Povázsai, Matesz. Bulgária; Gorolomov - Jankulov, KOsztov, Kotev ­Iiazarov,- Delcsev - RangéiovKocov, Malino, Iliev /Votkov/; Dimitrov, A magyar csapra "fölénye csak az első negyed­óra végén domborodott ki, eniikoris a 16. percben Sztáni meg­szerezte á magyar csapat vez tő gólját /l:0/« Alig telt el ogy perc, a lolgcs bolgár csapat Kocov góljával egyenlített /1:1/. azután igen köménnyé vált a küzdelem dn a félidő végéig az. eredmény nár no© változott. Szünet' után már az első percben eldőlt a mérkőzés sorsaj Povázsai lövése jutott a bolgár csapat kapujába /2;l/, A magyac osapat ozután nyugodtabban játszott és több szép, ötletes, helyese IÚS táaadáso>at vezotott, a kemény bolgár védelemmel azonban nem boldogult. Végig heves, nagyáramú küzdelem jellemezte a mérkőzést. Az egy gólos győzelem megérdemelt volt a gyors és lelkesen játszó bolgárok ellen. Jók: üipták, pázmándi, Makai, Sztáni és Povázsai, ill-tve Kocstov, Lasnrov, Kocov és Malino.