Sportkiadás, 1956. április

1956-04-02 [0891]

/Befő jez odött a pr]?A.... 3. folyt,/Vö/Jné VG TV*csoport { UilC - Görö'ország 1:1 /0:0/ 4ÍgQry 6000 nézo.Vezette: Dorogi ~ Gól .uvokj Strolnne.yer, ill.etve Kotinos /11-os­bol/ tKfo;;t Dem.Közt. : jritsohe - J?aciaka, Y/ehner, Domer - Mühlbache: Schogitz - Willlingj Ssehöp, Borne, Stromoyer, Stückor ffirSgorszag} _ Souiandras' * Eioolaidis, Maridakis, Mnolgitis . ' íolihronion,'M J tson* Matakis, Jtotinos, Zsapos, honidon, ísiohos. Kezdés után a görögök vették át az irányítást és lendületes, gyors húzásokkal közéletet-;ék meg a németek kapuját. Az líDK csapatának védelme azonban - élen a kapussal ­rendre háritot..a a gól*.' ovósi kis© r let ket, A németek a 20, percben vezet J^k az el se veszélyes támadást, de orednényt elérni nem tudta::. Újra a görögök kerültek fölénybe , de a csatárok ©sak távolról ée pontatlanul, lött ok .ügyetlen ered­ményük egy érvénytelen losgól volt. A 30, perőben a német csa­patban Wiilinget Basel válto-btu fel. Szünet után ugyancsak a görögök voltak a többot kezdjnény^zok," a vezltóst mégis a neműtek sz^iezték meg,^ Gyors jobboldali támadás végén Stromoyer lerázta májáról a védőket es a~16-osról a kapu f..lső sarkába ..•ombázott /l;ű/» azután egy ideig még a németek támadtak többet, majd újra. a görögök kerültek fölénybe és töb :nzor veszélyeztették Jritschc kapuját ? de a védelmi még mindig jól rombolt, Bgy gyors táma­dás végen zonban a görög job-szólső beadását Yfehnor kézzel érintutte, s a megitelt li-ost Kotinos é^rtékesitotte /l}l/, A jóiramu mérkőzésén ált .Iában a görögök irányították' a játékot és töb;>ozör is voszélyoztettek,mint az MUE fiataljai, mégis a dönt-tini er .-ómény igazságosnak mondható Jók: nüiilbacher, Stromoyer, Wehner, illetve Maridakis, Kotinos és Mitson,• —,