Sportkiadás, 1956. április

1956-04-02 [0891]

/B efej ező dött a PIPA4. f oly t. / Vö/jITé JTö Csehszlovákia - Törökország 1:0 /0:0/ Bo ID g, 5000 néző, Ve zet te; B enkutí ööllöyőj Zikan Qse hszlova ki a: Piala - fial a, Horváth, Maiina - Vovorskl, lepomucki - Komarek, Qbert, Sura, Zikan, Prasil gjörökorszá^: (Jzcan ^Akin/ - Srdogan; MÚammer, 0elal T íUkzel 1,, r £rgun£- Sancan, Aitan, Oetin, Srgun II.« Xükael II. Azonnal a csehszlovákok léptek fel támadóként s föl-s/üket már a 2. percben majdnem gól jelste, dc Zikan lövése a kapufát találja csal: el, ^Peljö^-fcek a törökök is, az 5. percben Yükzol XH tör 6 veszélyesen kapura, beadását Zotin a hálóba is_ fejelje do a játékvezető les miatt nem adia meg a gólt. Igen élénk / ircm, ,de nem tul színvonalas a játék, Mindkét kapu sokat veszélyben, do a csatárok /volt az forgott sokat hibáztak, 2ayhe csehszlovák mezőny fölénnyel ért veget a félidő. Szünet után ismét a csehszlovákok bizonyulták jobbnak s a 44,perebon lött góljukkal a maguk javára döntöt­ték el a mérkőzés kimenetelét. Szép támadás végén Zikan váratlanul fé magasan küldte a labdát a kapu jobb oldalába /l;ü/, j-ittől kozdVe végig parázs török rohamok, következte!-, állandóan ostrom alatt volt :.. csehszlovákok-kapuja, de a vé­delem - Piaiával az ikon - biztosan rombolt* Sajnálatos esemény volt, hog; \ Ü, percbon a magáról mogfolodkezott Hortváthot sportszerűtlen viselkedésért a játékvezető ki el ltot. a, A mérkőzés utolsó percében Soncan előtt nyí­lott meg-gysz.r alkalom az egy jnlltésr.j, de 10 met^r/'ől kül- • dövj bombalövéso el zugot J a kapu fölött. Kemény, gyors,- de főleg csapkodó játékot holott a két csapat találkozója. A csehszlovákok mezőnyben jobbak voltai;: és kitűnő védőimül: révén biztosították maguk­nak a győzelmet, a második félidőt csaknem végig támadó török ifjúsági válogatottra sz-mben, - Jók; Zikan, Horváth,illetve Zetin.