Sportkiadás, 1956. április

1956-04-01 [0891]

A F7FA-torna ötödik napja tud & SZK/Jné VG ' A IX. Nemzetközi Ifjúsági Labdarugó Torna küzdelmei vasárnap négy mérkőzéssel folytatódtak. - eredmények: Saar-Tiidék - Belgium 2:2 /2:l/ Győr, 6000 néző. Vezette: Kigó Góllövők: Speicher és Karis, illetve Goyvaert s. és Van Hemelrijk S aar-vidék: Koch - Henzel, Waller; Fink - Methiou,- Tíassmuth ­Schultzj Karis,- Ober ringé::-; Speicher, Bickelmann,­Belgium: Nicolay - Be Groof, struyf,- NiliS - Busschots, Van Homolri jk - Dubois, Van dc Vijver, Sraoyors,­Goyvaerts, Mantcsl, A játék első részét a belga csapat gyors és ötle­tes összjátéka jellemezte. A németek inkább lefutásokkal vála­szoltak a belga támadásokra. A 3. percben Goyvaerts szerezte meg a belgák "első g$lját/,0:ljtí 1 ^örrCbon büntetőből Speicher réven egyenlitettek Q SaarWviaékick /l:l/. A 1-i. porcban Karis góljával VwZ^téshoz jutott a Sasi-vidék /2:l/. A 30. porcban Wallor megsérült és Goorg védte helyette kaput. « Szünet után'nagy erővel rohamoztak a belgái,; és valósággal kapujához szorították a saar-vidékiukot. Csak a 70. p.rcbon sikerült a belgáknak egyenlít erdők; lb-oson belül a saarvéaki védelem szabálytalanságot vétett," a ll-ost Van Homol­ri jk értékesítette /2: £/» Végig élvezetes, g^yorsiromu játékot nyújtott a két csapat, az eredmény igazságos. Jók: Koch, Fink,' Wassmuth," illetve Nilis, Smcyers és Goyvaorts, x x x