Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-31 [0890]

/A PJ^-torna, 1. foli t. / KO/jnó ZQ ­Gyenge színvonalú játékot hozott a két csapat találkozója. A jugoszlávok lendületesebbek voltali: es a látot­tak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Puffer, Huberts, Grassernauer, illetve Jukics, Aljinovics ós JJurkOvícs, $ • • 1 % v Románia - Lengyelország 1:0 fi-iQ/ Salgötarján,5Q00 néző.Vezet te; Ili gó Góllövő} Public Románja: Sfeteu -"Sehweininger,- Stancu, Marosan ­Jenéi, Mihaüoscu - Anghol, Raáb, Dridca, Baearu, Public Lengve lorszáfi: Mamko - ilonica, "Oslizlo, icamda - Bicnkowski, t Nieroba - Gadecki, Drozdziok, Szlagowski, Leutnor, Kov/ak ti A románok azonnal támadólag léptek fel és az o^ósz első félidőben nagy fölényben játszottak. A támadásokat a két rendkívül gyors szélső vezetto s közülük különösen Anghel volt veszélyes, A 20,percbon Drí.doa átjátszotta a védőkot, a tisztán álló Publicho z adott, s a *bai szélső "lövés ót Mainko mtír osak a gólvonalon tul tudta megkap orintani /l;0/. A románok továbbra is föleiben játszottak, a lengyelek 40 perc alatt mindössze egy lövést küldtek kapura, A 24. p ere ben leutnor helyére Zapalski állt be, majd a 3*, percben a románok is cse­réltek: Raabot Babarccá váltotta fel. Szünet után megváltozott a játék képe. A lengye­lek nagylendülettől végig támadtál: az egész második félidőt, a románok csak elvétve jutottak át a félvonalon, (jadocki, Kov/ak és Drozdziok lövései foglalkoztatták-a román kapust; de a kitűnően vedő Sfetou mindig hárított, A lelkesen harcoló román csapat végül is jól állta a lengyel ostromot és az első félidőben lött góllal győzött.