Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-31 [0890]

/A FTFA-torna,,,,..2,folyt./BO/jné Bo Két ellentétes félidőből ál..t a mérkőzés. Az olső félidőben r. románok; szünet után pedig a lengyelek voltak sokkal jobbak, A döntetlen eredmény igazságosabb: lett volna. ~ Jők: Sfotcu, Stanou, Anghol, "Public, Dridcn, il^etvo Oslizlo, .Badccki, Kowak és Drozdziok, xxx /FOlyt, köv,/ .és Az osztrák magyar csapatok ' húsvéti tornájának első napja KO/jné KO « _ _ ­A bécsi Austria, Rapid, valamint a Bp,Honvéd és Bp.Kinizsi részvételével megrendezett húsvéti labdarugó torna első két mérkőzéséJJ szombaton az osztrák fővárosban " / • Ragyogó időben több mint 40 ezer néző előtt terült ' ser az első találkozóra az Austria ós a Bp.Kinizsi között, /játszották le. _ - ­Austria - Bp.Kinizsi 2:1 /2:0/ 45,000 néző. Vezette; Pósa Góllövők: Sabetzer és Malik, ii etve Vilezsal Austria; Ondreiska -"Schléger, Stotz, Swobbda - Ocwirk, Eov/ana- Malik,' Baumgartner, Huber, Sabetzer, Boinhauor Bp.Kjnjzsi_; Gulyás - Henni IT,; Mátrai, Dalnoki - Ssojka, ,0mbódi - Kertész, Vilozsál, Láng, Csabai, Fenyvesi Az Austria jól kezdett ós már a 6", percben"" gólt "ért ol. Malik fejjel jó labdát adott Sab-.tzernek, aki a Kinizsi védők közöte*meg3aerczto osapntn vezető gólját /1:0/, Bzután negyedórás Kinizsi rohamok követkestok, A 12. percbon Ondreiska Osabai lábáról szedte lo a labdát, majd Láng lőtt kopu fölé, A bécsiek a 21, percben váratlanul ujabb gólt értek el.