Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-28 [0890]

/ Mc gkozdődött a nemzetközi ... 3. folyt*/ Vid/Bo/Sz Bo Bulgária - Anglia 2:1 /0:O/ Salgótarján, 8000 néző, Vezctto: Dankó. Góllövők: Iliev /2/, ill. Bennot Bulgária; Gorolamov - Jankov, Kostov I., Kitov ­Lazarov, Krtsov - Martinov, Ignatov, kalinov, Kostov II., Iliev jnglia; Dean - Groavos, Smith - Rickctts, Staton, Botts - Crowo, Byrno, Llowellyn, Barnwoll, • Bennot iálöbb az angolok kaptnk jobban lábra, do a lendülete síiben játszó bolgárok rövidesen átvették n játék irányítását, A 8. p-ben Marti nov előtt adódott nagy helyzet, do 6 m-ről kapu. mellé lőtt. A 15. p-bon Ignatov az üros kapuba^ sem talált bo. Az .angolok főleg a gyors Crowo révén vezették tá­madásaikat, szoisiiro tetszetősebben is játszottak mint a bolgároké Szünet után gyors bolgár gól következett. A 41. p-bon Malimv lövéso Iliev elé pattant és a szélső 6 m-ről a bal felső sarokba lett /l:0/. Továbbra is a bolgárok támad­tak, mégis a 67. p-ben váratlanul egyenlített az angol együttes, Gyors támadás végén Bennot jól eltalált 20 méteros lövése került félmagasan a sarokba /l:l/. Az egyenlítés után feljöttek az angolok, s mindkét kapu olőtt több veszélyes holyzot adódott. A mérkőzés befejezése előtt néhány perccel Llowellyn letalpalta Kitovot s a játékvezető kiállította az angol játékost. A 78. p­ben Kostov II. beadását Iliev a hálóba fejelte /2;l/. A nagyiramu mérkőzésen a bolgárok lendületesebb ós gólratörőbb játékukkal rászolgáltak a győzelemre f » mezőny* ben szépen adogató angolokkal szemben. j Jók: Kostov I«, Martinov és Iliov, ill. J Staton. JPetts. Crowe és Llowellyn.