Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-28 [0890]

/ megkezdődött a nemzőtközi .... 4. folyt./ Yid/Bo/Sz Bo Saarvidék - Franciaország 1:0 /l:0/ JSger, 10.000 néző. Vezette: Ballá Góllövő: Speichcr /ll-csből/ Saarvidék; Koch - Henzel, Hertol, Mathiou - Fink, - - V Y/assmuth - Siholts, Kar is, Waltor, Speichcr, Bickolmann, R; * • Franciaország: Taillandier - 3odez, Tylinski, Chorda ­ilarkicwicz, Le Gucrrce - Ponus, Alauzun, Heuttc, Alba, Stoivcnvard A sanrvidékiek má*r az első percekben sok veszélyes támadást vezettek. Hamarosan kidomborodott 1 a francia együttes tagjainak nagyobb technikai fölénye, ozv azonban a saaxvidéki ősapaG nagy igyekezettől, gyors játékkal tolj oson egyensúlyozta. A franciák többet támadtak, ft gyors­sapjrvidókl előretörések azonban mégis veszélyesebbek voltak* A 35. p»ben a kapuratörő Sohultzot szabálytalanul szőreitek a • 16-oson belül és a mogitólt büntetőt Speiohor érté^ositotto/l:0/. A második félidőben a francia csapat állandóan rohamozott, de a saarvidéki védelem igen jól állt a lábán, A saarvidékiok csak egy-két olőrotörcssel kísérleteztek. Bgy ilyen során az'...60. p-bon Sohultzot szabálytalanul szorolték, a játékos megsérült ós ettől kezdvo Saarvidék végig 10 emberrel játszott, Szután nyomasztó volt már a francia fölény, do a kiogycnlités nem sikerült, A hatalmas lelkesedéssel játszó saarvidéki csapat rászolgált a győző lemre, annak ellenére, hogy szünet után osak a vódokezésro tellett erejükből. Jók: Wassnuth /ft mezőny legjobbja/, Bickolm-onn, illotvj Tylinski.