Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-28 [0890]

Olaszország - Belgium 2:1 /l:0/ Dorog, 6000 néző. Vozette; Zsolt Góllövők: Orlando ós Dell» Cmordamo, ill. Smeyers Olaszország: Ducati - Martinelli, Castelletti, ­Fogli, líapoleoni, Nicolini - Bertani, Orlando, Doll'CLordame, koschino, Baruffi Belgium: ' Uicolay - 3ogaorts, btruyf - Nilis, Busschots, Van Hemeirijk - Goossens, Van de Vijver, Smcyors, Goyvaorts, Mantesl Kitűnő időbon kezdődött a játék s mindjárt az olaszok kerültek fölénybo. A 9. p-ben Orlando egyéni játék után a bal sarokba guritott /l:0/. Az olasz csapatban különctson a balszárny játszott igen ötlotesen ós voszélycson, a belga támadások pedig a kitűnően fejelő Napoloonin akadtak ol» A második félidő hevos belga támadásokkal kozdő­dött és az első tiz percben szinte kapujukhoz szegezték az olaszokat. Az 50 # p-ben azonban egy váratlan előretörés végén majdnem ismét az*olaszok szoroztok gólt. ^vesiramu volt a játék. A G6t, P-ben Do 11* Cmordamo kitört, kicselezte a védőket és 7 méterről nem hibázott /2:0/. A belgák ezután átcsoportosítod ták támaőé*sorukat s több veszélyes helyzetot toromtettek. A 77. p-ben Smoycrs 20 méteroo szabadrúgása a sorfalat érintvo jutott a bal fölső sarokba /2:l/. A mérkőzés hátralévő részében az olaszok tel j esőn'beszorultak, do a belga csatároknak nem sikert ujabb gólt olómiők. Az érdekes mérkőzésen a képzettebb olaszok meg­érdemelten szoroztok meg a győzelmot. A belgák osak a mérkőzés egyes szakaszaiban voltak ogycnrangÉi ollonfclolc. Jók: Napolooni, Koschino, Baruffi, ill. Nioolay, a mezőny legjobbja, btruyf és ömeyors.