Sportkiadás, 1949. december

1949-12-11 [0821]

/A SZAC ás a Szombathelyi Lokomotiv.»»f olyt. / i AR/KR/AR KR A sáros, mély talajon nagy küzdelem ós néhol szép játék alakult ki. Mindkét csapat játékosai végig lelte sen játszot­tak, A döntetlen eredmény igazságos. A szentlorinci csapatban Sza­bó,Magyar, Villányi és Virág, mig a Szombathelyi Lokomotivban Tölgyessi, Dombai, Hiba II, és Kovát>s IV, volt jó./MTl/ A Kispest nem adta féltucatnál alább i Sz/AR/KR KR Kispest-Soroksár 5:1 A; 1/ Soroksár 2000 néző. Játékvezető: Szigeti. Góllövö: Gyulai, Városi /4/ és Puskás 11­esből, illetve Pusztai. Kispesti támadásokkal indult a játék s a vendég­csapat már a 3. percben megszerezte a vezetést. Babol csai lefu­tott a balszélen: pompás beadását Gyulai egyből a hálóba vágta. A*-0/ A gól után magára talált a Soroksár és több szép támadást vezetett. Az első negyedóra után ismét a Kispest került fölénybe, amit kép kapufa lövése fejezett ki leghivebben. A 23, porcbon a Soroksár vezetett támadást és Pusztai beadásszerü lövését Rúzsa a hálóba ejtette, A :3-/ Ezután a Kispest korült fölénybe, de a félidő végóig nem változott az eredmény, A második félidő kispesti támadásokkal indult, Az 5. percbon Horváth lövésébe Városi belenyúlt, Zsikla kiejtotte a labdát, amelyet Városi a hálóba vágott. /2:1/ A gól után Zsikla helyére Vigh állott a soroksári kapuba. A soroksáriak 10 emberrel' fölénybe kerültek s a Kispest sokszor 9 emberrel védekezett. A 20. porcben Bozsik négy emberen verekedte át magát, a tisztánálló Pus­káshoz játszott, aki azonban kapu mellé lőtt. A 27. percben kis­pesti támadás során Babolcsay kiugratta Puskást, akinek lövését Vigh kiütötte. Puskás újra rálőtte a labdát; Városi a lövésbe be­leiette a lábát s a labda a hálóba került. /3:l/ A 34. percben Pusztai csúnyán felvágta Puskást, a játékvezető ezért a soroksá­ri játékost kiállitotta. A soroksári csapat ezután már csak 9 em­berrel játszott, A 36. porcban Babolc sayt a 16-oson belül Konta­felvágta, a megitélt 11-est Puskás értositette góllá./4:l/ A 38. percben Gyulai ügyesen kiugratta Horváthot, aki Puskáshoz továbbí­totta a labdát. Puskás Városihoz játszott, s az utóbbi a kifutó kapus mellett a hálóba guritotta a labdát. /5:l/ A 43. perobevn a kifutó Vigh Puskás elől akarta felszedni a labdát, a csatár azon­ban váratlanul Városihoz továbitotta, aki a hálóba küld te, 6:1 A második félidőben mutatott szép játékával a Kispest megérdemel­ten győzött ./MTI/ -.- ji XFD