Sportkiadás, 1949. december

1949-12-11 [0821]

A Salgótarjáni Tárna csapata szerenosével győzte le az Előrét VG/Sz/AR KR Salgótarjáni Tárna-Előre 5:1/2:1 / Salgótarján, 2000 néző» 'Vezette: Révész, Góllövők: STaiamon /2/, a*&3íöly> Illet­ve, Németh. A mérkőzés a hazai csapat támadásaival kezdődött. A 3. percben Zsédely megszerezte d vezetést^: Csuberda Salamonhoz játszott, akinek lövése elosuszott az Előre kapuja előtt. A szemfü­, les fo'éöbly el csipte a labdát és 5 m-ről a hálóba vágta* /l:0/ A 8» percben Csuberda előtt nyilt nagy helyzet: egyedül állt Szekeressel szemhen, de elhamarkodva kezébe lőtt. A 10. percben Salamon a fél­pályáról elfutott, átjátszotta az Előre védelmét és a 15-osról gólt lőtt /B: u /. A 15. percben jutott először szóhoz az Előre, g ü lt azonban nem tudott elérni. A 40. percben e^y lövéet a tarjáni kapus kiejtett s a jó iramban befutó Németh a labdát a hálóba lőt«­te. /2:1/. A második félidő 10. percébon a kapu felé törő Vilezsál lábát Szekeres kapus megfogta, a játékvezető 11-est itélt," amit ^sódoly értékesitott. Ezután mezőnyjáték következett, az SLőro alig jutott el a tarjáni kapuig./MTl/ I Az MTK támadósora gólratörőbben játszott Ka/AR KR MTK - Vasas 2:0 A:0/ Latorca-utca, 4.000 néző, vezette: Molnár, Góllövők: Szolnok, Szolnok. A játék :lején mindkét csapat sokat csuszkáit a sá<­ros, sikos talajon. A Vasas hamarabb alkalmazkodott a sárhoz, ma­gas, hosszú labdákkal kezdett játszani és fölénybe is került. A ka­pu előtt azonban sehogy sem boldogult a piros-kék támadósor a pompás MTK-védelemmel. A 10. percben Szilágyi I jó helyzetbe került, de mellélett., A 21. percben váratlanul az MíBk ért el gólt. Sándort lökték a partvonal mellett. A szabadrúgást Kovács I ivelte a Vasas kapu elé, A labda Vadászról Szolnok elé pattant ós az MTK-csatár a hatos vonalról laposan a jobb sarokba lőtt, /l:0/, A gól féllel*• kesitotto az MZK-t» Hidegkúti kitört, de lövése a kifutó Bakóról kipattant, majd Kováos II, haiminométerós szabadrúgása szállt ka­pu mellé. Az utolsó percekben a Vasas is magára talált, de Szilágyi I. hatalmas lövését Geller védte./Folyt-köv,/ "Ti , KR u