Sportkiadás, 1943/2

1943-12-19

e- - VASAS SO-oalgótarjáni BTÜ 1:1 /ltO/ Magyar Kupa labdarugó mérkőzés. Latorc-a-Aitcai sporttelep, Játékvez-ető: Horváth dr t Csipős,hidog időben, 4000 £őnyi közönség előtt az 5BT0 megérdemelten jutott tovább a Magyar Kupa mérkőzásek során* Az SBTC a döntetlen eredményt ellenf ele,pályáján megérdemelte-* mert szebben és jobban játszott, különösen á csatársora volt elemében. A Vasa-a együttese a vezető gól megszerzése után könnyen vette a játékot, amikor az SBT'J kiegyenlített, hiába küzdött ismét teljes erővel,mert a salgótarjáni védelem jól látta el feladatát, A játékidő elején az SBTC balszárnya révén sok jó támadást vezetett, A 23.p<*ben Trenka beadása nyomán Csuberda kapu mellé lőtte a labdát, A 25.p-ben Aknavölgyi mentett a veszélyes Vincze elől. Az S3T0 a játéknak ebben a szakában ha tázottan fölényben volt, mig a Vasasból csak Németh mutat kozott vészé, lyesnek. A salgótarjáni csatáiJk azonban nagy balszerenosével küzdöttek^ A vezető <jólt az I=-ső félidei 33,p-ében a Vasas saerezte megt Egy előre* vágott labdával^dám a jobbszélen lefutott, beadása nyomán Nagy III. közelről a hálóba fejelte /lsO/, A félidő hátralévő részében mezőny­játék folyt a pályán. Szünet után az SBTC támadott, de az első percekben csakhárom eredménytelen sarokrúgást ért el, Aknavölgyi több­izben mentett. A 25,p-ben egyenlített az SBTCt Csuberda lövése nyomán a labda Nagy II. lábát érintve a hálóba pattant /ljl/. Az egyenlítés utánra Vasas vette át adaték irányítását. A 28.p~ben Ádám fejesét Szabó Il.kapus az utolsó pillanatban ütötte ki, A 31.póben Nagy labdája a felső kapufáról pattant vissza. A játékidő hátralévő részében a VaBas maradt fölényben, de a jó salgótarjáni védelemmel nem boldogult. • -» • . Szeged, deoiember 19. Szegedi AK-Debreceni VSO Isi /líO/Magyar Kupa mérkőzés. Vehette tÉnekes^ A. szegediek védelme végig jól állt a lábán és ennek köszönhetik a jo eredményt. Az első féliáő 2,p*-ében Tóth, mig a második félidő 44,p-ében I}.le volt a góilövő, /Ifjúsági birkózóbajnokság folytatása/ Félnehézsúly: Bajnok Sólyom MÁVAG, 2. Nógrádi Magyar Posztó, 3. Horváth Testvérisé g SE. Nehézsúly: Bajnok Növényi X. ker. LE, 2. Szederkényi BVSC 3, Zentai Diósgyőri LE. ! -•­. Pécs, december 19. - Va3ánrp délu-tén a Cisz $ Vclta gimnázium tornatermében benyolitolták le a dunántúli I. orztélyu csapatbajnokság pciján a Pécsi Lenente- Bnrcsi Levente csapatbajnoki mérkőzést, amelyet o Pécsiök nyertek meg 10:6 arányban. Részletes eredmények: , Légsulyban Turóczi Pécs győzött Ágoston ellen, akit szabálytalan ütés miatt lelépte ttok. / '. Harmatsúly: ffá^ner P5ea kiütéssel győzött Gonosz elj£íi£>/f clyt, köv, /