Sportkiadás, 1943/2

1943-12-19

f y / A pécsi ökölvivóvarseny folytatása,/ Pehelysúly: Antal Barcs mérkőzés nélkül győzött, mivel ellenfele Sasvári túlesett a súlyhatáron, ' Könnyü-suly: Farkas Pécs kiütéssel győzött Csopcság ellen. Váltósúly: Csendes Pécs pontozással győzött Kelemen ellen. Középsúly: Kapocsi Barcs kiütéssel győzött Nóvák ellen. Félnehézsúly: Vécsei Barcs győzött Csákány ellen, akit szabálytalan ütéséért leléptették* Nehézsúly* Dióslaki .Pécs ellenfél nélkül győzött, Szombat hely, december 19, ' Szombathelyi SC-Beszkárt.2i 1 /ltO/ Magyar Kupamérkőzés. \ .ette Kőhalmi.Az első félidő 44. percében Tisza volt a'.gólszerző* A r . '"•iilŐ 5. percében Forgács, 26 porcében pedig Viktoré „i. rúgták a gólokat. c, W*?i Lnnopélyes keretek között zajlott le vasárnap dSlután a MUSZ évadzáró utolsó magyar bajnoki uszó és Budapest bajnoki vizipoló versenye. A pompás küzdelmeket nagyszámú ós előkelő közönség nézte vé­gig. A versenyen jelen volt vitéz nagybányai Horthy Miklós Magyarország kormányzóié, ifjú vitáz nagybányai Horthy Miklós a MUSZ elnökének társa­ságában* Az előkelőségek soraiban oagjelent még Homonnajr TivadaTBudapest székesfőváros főpolgármestere, vitéz dr. Tárca* Felioides Román miniszteri osztályfőnök a Zársadalmi Sport és Testnevelés vezetője, Felkay Ferenc Budapest székesfőváros tanácsnoka, a MUSZ társelnök* is* A verseny után a Főaéltóságu Kormányzó Ur kívánságéra a versenyzők /Nóvák Ilonka, Killerman Klári, Somhegyi Zsuzsi, Tátos, Szegődi, Körösi, Szatmári, Németh, Véfehézi és Galambos/felsorakoztak a díszpá­holy előtt. A Kormányzó ü r p $ r szóval összetartásra buzdította az úszókat s a sport nagy jelentőségére hivta fel a figyelmüket, Majd minden ver­senyzővel külön-külön is elbeszélgetett érdeklődve koruk, versenyeredmé­nyeik és'egyáb életkörülményeik .után, A két sérült bajnok Szegedi ós Sztatnári állapota iránt is érdeklődött* Maga a verseny várakozás félül jó erdményékkel végződött, mert nen kevesebb, mint három országos csúcseredményt adtak át a múlt­nak* Eredmények: '« a lOO.m. ifjúsági hátúszás. 1, Gyöngyösi MAC 1:22 p., 2, Oltai . Igri MOVB 1125.8 p., 3, Horváth Gamma lí26,7 p. Magjprország 300 méters vegyes úszóbajnoksága: Bajnok Véghez! BBTE 4*10,8 p.-s időeredményei, amely uj országos eredmény! A régi re­kordot 1939 óta ugyan ő tartotta 4:11 perccel. Második Vörös MUE 4:14.2 p,^ 3« Kovács NTE 4:38,6 p« A szorgalmas Végházira egy pillanetra som volt veszélyes Vörös, Minden úszás nemben növelni tudta Véghársi az előnyét, s igy biztosan győzött, Magyarország 200 m,-es hölgy vegyes uszó bajnoksága: Bajnok Nóvák Ilonka MUE 2:57 p,, uj országos rekord I • Jógi rekordot is ugyan ő tartotta 1942 óta 2:58.6 p.-vel.Máscdik Baló MUE 3:20,2 p., 3, Benők MUE 3:38.2 p,Nóvák 15 méterrel győzött. A 2. ós a 3. helye­zet között is körülbelül ennyi volt a különbség./Folyt, köv,/