Sportkiadás, 1943/1

1943-04-04

' Ferencváros FC-Nagyváradi AO'5:0/2:0/ NB I.lab*mérk. Ját*vez.lantos. Ullői-uti pálya* ¿5.000 néző, A Ferencváros csapata nagyszerűen küzdve, fölényesen győzött a szétesőén iá sző nagyváradi csapat ellen és győzelme még ilyen gólaránnyal is megérdemelt volt, mert a nagyváradi csapat csak az I-félidő közepén és a II.félidő vegén volt veszélyes, A mezőny legjobb embere Sáro­si Ilí.volt, utána Beke balszólső következett. Változatos játék után a 3.p-ben Bárosi III,labdáját Beke kapu mellé lottó* Ugvenez volt a sorsa az 5.p-ben Sárosi III, 20 m-es lövésének. A Ferericvaroő kitiihő játékával fölényt harcolt ki a nagyváradiak erősen védekeztek. A'14»p-ben Sárosi dr. szöktette Bekét, aki lefutott ' ds gólt rúgott /l: 0/. A 2o p-ben'a nagyváradiak ellentámadásánál Tóth III, beadását Sárvári kapu fölé, lőtte. A ^eren óváros; továbbra is nagy kedvvel játszott, de ekkor az iram kissé csökkent, A 30.p'ben a közönség egyperces néma felállással f'ótta le kegyeletét az elhunyt német birodalmi sport­vezetővel szemben* Ezután mezőnyjáték következett,amelyben a NIC egyen­rangú ellenfélnek bizonyult* a 3ö.-p'-bon a kitűnően játsző nagyváradi közópfodezet Perényi elgáncsolta Sáros! df »-t a szabadrúgást Toldi Be­kéhez juttatta, akinek Beadását Sárosi dr. a kapu jobb alsó sarkába fejelte 72:0/ 1 gólra a NAC erős támadásokkal felelt ős" Sárvári elől Csikós náromizben is csak szerencsívei tudott menteni* Szünet után a nqgyvaradiak vezettek az első támadásokát de nem sokkal kísőbb ujbdl a Ferencváros vet te át'a játSk irányítását, 4 4.-ben Perényi szabadrúgását védte Csikós. A 7.p-ben Sárosi* dr.- a ­kifutó Véosey feje fölött az'üres kapu mellé helyeste a labdát,. A 8,p»ben Toldi hibázta el a célt, A 9.p-ben'Incze jobbszélső fejelte a labdát a küldő hálóra, A 14..a-ben Sárosi III, szöktette Sipost, aki még a kifutó kapust is kicselezte és.gólt rúgott /3:0/. Szép, változatos játék a la­, kult ki, hol az egyik, hol a másik kapu'forgott veszélyben. A fx 21.p-ben Sipos lesgólt lőtt, a 22-'p-ben Tóth III. kapu fölé rúgta a labdát. Egy perccel később Bodola két'lépésről kaputa 'fejelte Incze beadását, Csikós azonban a labdát kiütötte* A következő percben Béke beadását Sárosi dr. lőtto kapára Vécsey azonban Szöglet árán mentett, A 28.p-ben Incze lö­vését Csikós elvetődve fogta. Egy perccel később Toldi kiugrott a védő­játékosok közül és a'kifutó Vécsey mellett az ellenkező sarokba vágta a labdát /4:0/» A 31.p-ben Sárosi dr.ugrott ki a bédőjátékosok közül, ' lövését azonban Vécsey kiütötte, A 34,p-ben Sipos lövése került kapu mellé, A 3o,p-ben Beke ylfogott egy' kapuid.rugast és 4t)"m-ről ritkán látott szép lövéssel a kapu bal felső sarkába vágta a labdát /5:0/, Ekkor egymás­után több lövés zúdult a NAC kapujára, Néhány percig a MG erőáen táma­dott, de a szerencse ekkor a Ferencváros mellé szegődött. A 44» -és 45.p­ben a Ferencvárosnak volt gólhelyzete, a nagyváradi védelem az ónban helyén volt,. Debrecen ^prili 0 4, ' 4 DVSCJÍaresásárhélyí PlffE 2:1 /l_0/ Ját.vez.Mann, 1500 néző. Megérdemelt győzelmet aratott a DVSCJ góljait az Mellső 12.p-ben iisza, a 40.p-bon Mester /11-esbSl/ rúgták* A marosvásárhelyiek gólját a II.félidő 34,p-ében Incze HI T szerezTé»