Sportkiadás, 1943/1

1943-04-04

S o p r o n.április 4. Magyar Pamut SC-SPAC 2:1 /2:0/. NB II labdarugdmcrkázée'r JátckvezetDí Rengei, 600 néző- A gy'ztes csapaí góljait Varga ós Solti dr. szerezte, mig a helyi csapatát Sebes. Újpest FC-Salgótarjáni BTC 5:2 A:l/, NB I labdarugó m«.Tk -zcs» J'tékvezető: K-N agy. 4000 néző, Megyeri ut. A bányászok kezdték a játékot, A hatodik percben Hámori Atadé s'ából Bal é m jutec t jó helyzetbe, de lövése Sziklairól lepattant és igy B'ki sarokrúgás áran tisztázta a helyzetet, A 10,p-ben az Újpest * támadott: Zsengéilér átadásából Pozsonyi szerezte a •vezető gólt, /X:Ö/» Az SBTC er*eitétte r az iramot,, de Balázs lövése elkerülte aztfjpsti kaput, A 13. p-ben Zsengellcr ismét Pozsonyit ugratta ki, akit ez ónban KOT cs zavart'< és igy csak sarokrúgás lett az eredmény, A 19. p-ben ismét^az SBTC kerekedett felül: Csuberda 30 méteres lövése azonban ka-­; pufié jutott. Váltakozó játék után a 35. p-ben Hámor 1 átvágott labdáiéi­val Vince futott le, aki '• ki játszatta Sziklai kapust és az Újpest háló­jába /k-uritotta a labdát. /lil/. A 38. p-ben Kovács az SBTC hatvédje megs r,lt ós kiuILt. ^Csak a második félidőben játszott tovább, A második félidőt igen erős irsaban kezdte az Újpest* Az 5.p-ben Adám futott le, beadását "Szusza kapura lőtte, Géci kiejtette a labdát ós Kiss tisztázta a helyzetet. A 7.p-ben Zsengellcr a 16-os vonalról szép ro]t rúgott,. /2:1/, A 18,p-ben Pozsonyi labdáját Géci Zsenc-:ellér elé Öklözte, aki nem hibázta el a célt, /3:1/. A 21..p-ben Vince futott le kicselezte Balog II tőt és Sziklait és a hálóba rúgta a labdát. /3:2/, trés iramú változatos játék alakult ki. A 39.p-ben Kiváldi Pozsonyi és .adám szép bo sze ját szásából ismét Zsengollér volt eredményes^ A: 2/ A 42,p-ben Zsengellór az 5-ös vonalról fordulásbál rúgta az utolsó gólt, /5:2/« Elektromos TB-Dió.sgyőri MÁVAG 5:© /L:0/, NB I labdarugó" mérkőzés. Játíkvezető Kiss. 1000 néző. Latorca utca. Az ETE megérdemelten győzött. Változatos izgalmas játék alakult ki, neiynek öleién a diós^eriek fölénye domborodott ki, amikor Bakon: többszőr szeg védésekkel hárította 'tel a kapuját fenyegető veszélyt A 9,p-ben Turb'ki lov'se * . az ETE kapufáján akadt meg. A 12 .p- • ben Penderi beadását Fazekas kapura fejelte, de Bakon kivédte. Az EÍE ezut'n lassan felnyomult, A 23.p-ben Rozsáli és DömsÖdi összejátszásából . sarokrúgás- lett a DilááVAG kapuja ellen, ame^y .azonban eredménytelen ma­radt, A ; 26.p-ben ismét az ETE támadott: vitéz Hidegkúti labdáját nem tudta véteni Károlyi kapus, /1:0/. A 32. p-ben I perseo színéttel emlé­keztek meg a német birodalmi sportvezető elhunytáról, A DiMAVAG lelkes rohamait az ETE jő védelme elhárította, A 39.p-ben Börzsei ETE megsé­rült es kiállt-, ele csapat 10 emberrel is fölényben maradt. A második félidőben Börzsei is megjelent csapatával, A 8.p 7 ben os utána Bakon kaousnak ismét többször kellett közbelépnie.hogy elhárítsa kapuiéról a veszedelmet, A 50,p-ben nyomult fel az ETE, amikor Pazmandi éles levésé kcrolte el a DifíAVuG kapuját. A 3?'.p-ben ujabb /folyt.köv,/ - ..