Sportkiadás, 1942/2

1942-11-08

Nagyváradi AC-Ujpest FC 1;1 /1:0/. NB I. Ii.odE.rugo mér­Jró'zés. Megyeri üti pálya. Játékvezető: Lantos. 12.00°"názŐ. Ritkán látott izgalma küzdelem után, igfz3Ígos döntetlen eredménnyel végződött a mérkőzés,melynek nt F y részé­ben az Ujpeat támadott többet, de a NAC szórványos témalásai veszélyesebbek voltak. A mezőny legjobbja Zsengellér ez Újpest FC középosatára volt. A mérkőzés az ujoestiek támadásaival ke:dcó"itt s az 5.percben eredménytelen sarokrúgás volt a NAC kapuja előtt. A 7. nercben a NAC támadásánál Béni hibájából fl aláti .'lefutott s be­adásából Bodola a vezető gólt rúgta /1:0/. Az Újpest továbbra is támadásban maradt. A 20.percben Zsengellér fejeset Vécsji ügyesen fogtaí A 27;percben Zsengellér átadásából Tolvaj lövé.eo' került kapu mellé. A 32»percbon Barna megsérült és öt percre kiállt. A 38.perc­ben kavarodás volt a'nagyváradiak kapuja előtt, de eiőbb.Pozsonyi, majd Tolvaj hibázott. A félidő Újpest támadásaival ext reget. Szünet után továbbra is az Újpest irányított a a já­tékot. Később a NAC is feljött és a 9.percben Bodolr fejesét a kapufa mentette. A , 11. ne: eben az újpesti védelem níb iiából Sárvári kiszökött, négy méterről azonban afe üres karú fölé emel­te a labdát. A 15.nercben Zsengellér kiugrott a védőjátékosok kö­zül, lövését azonbáa Vécsei biztosan fogja. A 19.és 20.percben. Halat* ,majd Sárvári lövése kerülte el a"kaput. Az Ujbest cst.tá,­rai idegesen játszottak és három sarokrúgást sem tudtak kihasznál­ni. A~ 27.percben Kármán szabadrúgása Zsengelléren keresetül Pozso­nyihoz jutott, aki kiegyonlitett '/1:V. Az Újpest tovább tá­madott, Tolvaj azonban a legkedvezőbb helyzetekben it.. hibázott. A 31.percben Sárvári átadását Haiátí :•. közelről <:z kapu lellé' rúgta. A 36. percben Tolvaj bombáját' Vécsei sarokrúgás arán mentette .ezu­tán pedig Szusza hibázott'. Az utolsó percekben főként Szusza .•»••• . veszélyeztetett. A 44ipercben Perényi beadása a jól tön'irülő újpes­ti védelmen akadt, meg. A A-MOTE vasárnap délelőtt a bécsi országúton 10 km-es és 3 km-es futóversenyt rendezett,melynek eredménye: a következők: 10 km-es verseny felnőttek számára: 1. }is? UTE 32:35 p. 2. Sajtos BBTE 32:39.2 p. 3.Srdi. A4i0TE "2:55,4 p. Csapatversenyben: 1. A.MOTE 18 pont 2. ikfkO 37.p. If jusá-Átk ő km-es versenye: 1. Pintér Testvériség 9:49.6 p. 2. Székely Telefongyár 9:59.2 p. 3.Muska,í.MOTE 10:04.2 p. Csapatversenyben: 1.Törekvés 22 p, 2. L>KC2A 33 p. Vasárnap délelőtt 1/2 IC órakor szép szamu Közönség előtt a BBTE Pasaréti-üti tornacsarnokában bonyolították le a Budapest-Debrecen városok ki zötti válogatott tornásrveraenyt. Rend­ki vül izgalmas Küzdelmet Buúr.pst csapata nyerte 53L.6: 535.1 pont­arányban. Részletes eredmények: szereiként: Korlát; 1. Debrecen 55.9 p. 2.3uia.pest 54.4 p, ifyujtón: 1, DebreHcen 55.5 n. Bpest 55 r. Gyürü: 3 Bpust 56.4 p. 2.Debrecen 56 p. Ló: l.Bpest 54.1.p. 2. Debrecen 54.1. p. líolv+.köv./ 1