Sportkiadás, 1942/2

1942-11-08

, :A Budapest-Debrecen tornás^$r$$ny folytat?PS/ Műszabadgyakorlat: 1. Deb'recen 57.6 p. 2. McU.pest 57.2p. Lóugrás: 1. Budapest 58.5 p. 2. Debrecen 55.9 p. Egyénileg valamennyi gyakorlat eredményének Összesitése után: 1. Tóth Debrecen 59 p. 2. Sánthe. Epést 58.3 p. ?. Pataki , Budapest 58.1 p. 4. Mogyorósi Debrecen 57.3 p, 5. Bertáik Bpest 57p. 6. Ballá Debrecen 54.1 p. A két csapat felállításé a következő.volt: Budapest: Baranyai, lörtsök, Pataki, Sántha, Schmidtbauer, Kemény és Vig. Debrecen: Ballá, Hajdú,'Mogyorósi, Réti, Paop, Tóth,Vermes. . —. Kas s,a. , november 8. K.ItfiC-I.Í'VAG-4:3/4:1/. » II.mérkőzés. Játékvezető: Szentiványi. 1500 néző. Góllövők: Bodoni, Rákhely /2/ ái Bánk, illetve Szí.bc, Gál, Szabi. . —. oó E/F S z eged , november 8. Szeged AK-Gamma FC 1:0 /1:0/. KB I. méri-f'-és. Játék­vezető: Harangozó. 2000 néző. Szegednek y, vojt ebben az idényben a második győzelme. A helyi csapat mindvégig többéit támadott, s megérdemeltülgyőzött. Csapatában különösen Aknavölgyi kapus végzett nagy ta nkitt A Gamma ritkábbam, de veszélyesebben"támadott. "\ • A Gamma'kezdte a játékot, de rögtön a Szeded vette, át a játék Irányítását. A 12. percben Nagy beadását Kait ár vágta.' á> háló-i ba /1:0/. Később a Gamma is feljött, Kovács bombája azonban elkerül­te a kaput, azután pedig Kincses' lábáról ' '• szedte le a labdát Aknavölgyi. -A'fél.idő vége felé Hagy lövését fogta* •" Tóth. • •• r Szünet, után a. Szeged folytatta* támadásait. K 3'.nercben Kalmár, lesgólját a játékvezető nem Ítélte meg. A 4'.ne.rcbe'h,é. Gamma, •óllént-ámad'as'ánál, 'Varádi bombáját aknavölgyi csak sarokrúgás árán tudta, védeni. Egy perccél 1 később Kincsest* szerelte /.knavölgyi. Vál ­tozátos mezőnyjáték után, a mérkőzéE vége felé újból a Izeged •. ostromolt, Vörös azonban hárma' Ízben is'hibázott-. A 40. .tercben Kal­már lövése kapufáról pattant vissza. ''« . Szeged , november*" S. Vasárnap délelőtt rendezték Szeged város levsnte mezei futóba.jnoki versenyét,melynek eredménye a következő: . , ,. u . 1*. Farkas Kereskedelmi, 2. Sréler, 3.- Pet r i. iliitve'iz; bi : "^^';r i,, "';>.v-!-r.'^' 1 '"''''' '' : * "' ! '' '•' ' '• ' '' J ' ; " u ."' •*•"«••» Milano, navwoci '." '•- ' :"• • ,.?-? r stD Coppi a Vigorelli pályán rendezett kerékpáros vc-rae­koíd Aefif lí?'% az .l,->^.-ksrékpérozá s yiláf rekordját. Az §f •:^ i ^*^'-^%->-.rekordot a francia Arcbámbaud, aki COPPÍ «« edzője volt, tartotta 45 km 840 méterrel. • .