Sportkiadás, 1942/2

1942-11-01

Magyarország-Svájc 3:0 /1:0/...Nemzetközi labdarugó mérkói. ,i. Játékvezető: Fink /Nsmetorezág/.Ullői-uti pálya. 387D0Q nétS, :.: ilynek soraiban ezer sebesült honvéd az MLSz iendégeként fog­lalt htlyet. " Az előkelőségek között megjelent Jag&r svájci követ, vitéz Tár/ozay-Felicidos Román min.osztályfőnök, a társadalmi sport vezetője, Ruszkioay-Rüdiger altábornagy hadtestparancsnok, liisangyi.. ^_ Ottó ctr* az OSK vezetője, vitéz Kudritzy István r. leventék országos w parancsnoka. " v Sárosi III. Magyarország: Tóth György, Szűcs, Szalay,\ .Pol­gár A _ ,Németh, Kollath, Sárvari, Bodola, Tóth III. \ Perényi t i Svájc: Huber, Michelli. .Guerne, Springer, Vernati, Hiokftnbach, Bickel, Amado, Andrea, Walacek, Aebi György. A magyar csapat biztos és fölenyes győzelmet aratott. Svájc,csapata legnagyobbrészt csak védekezett és a mezőnyjátékban szórványosan mutatta meg lefutásokban képességét,amely azonban nem futotta; a gólok elérésére. Az első félidőben a magyar csapatban Kollath és Németh nem értette meg egymást.de a második félidőben már elfogadható teljesitmanyt nyújtottak; A küzdelem neai'volt nagyvonalú, mert a svájci legénység sokkal gyengébbnek bizonyult* Svájc kezdte a mérkőzést s?ép, napsütéses, enyhe idő-, • ben. A 2«yercben Kollath ugEatta ki Bodolat, akinek váratlan, éles lövését Hüber-védte. A. 3.percben Németh gyenge guruló labdáját fog­ta Huber. A 4,percben Tóth III. lövése emberben akadt meg. A magyar csapat nagy keavvel'és győzniakarásnpl küzdött. Állandóan L svájci kapu előtt tanyázott, nagyrészt még e hátvédek is átlépték a félvone­Í at.A 10»pe roben Tóth III. éles lövését sarokrúgás árán mentették. 12,percben Bodola átvágott labdáját Németh fejelte, Huber a krpu­vonálon csipte el a labdát. A 16.percben Tóth III. lapos lövése lett Iíuber zsákmányai A svájciak igen jól'védekeztek és ha néha-néha tá­madtak, akkor jól adogattak a labdatp A magyar csrpat nagy fölénye meddő maradt egészen a 30.percig* amikor r.:dola éles lövése a jobb felső sarokba vágódott.rAz iram a gól után ellanyhult, de a küzdelem dur'nrább lett. Először Sárvárit rúgták meg,majd Minelli Bodolát tette hft^okepiélejiné, azután pedig Sárosi Jli. ütközött meg falacékkel,ami­nek a csatár lattá kárátj A'npgyprAtamadásaival fejeződött be a félidő. y(/i(>) A második felidő kapkodó játékkal és sok srsbálytalan ­sággal kezdődött. A"séájci együttes valamivel többet'nyujtott dsben a felidőbsn, mint az' cásŐDen.igy ezután kiegyensúlyozottabbak lettek az ei-oviszonyok és az iram is erősbödött.' A magyar csapat nagy fölényé­vel ea meddő támadásaivalTcSzdődötta félidő, A 20.norcben Tóth III. Kollath es Bodola összejátszásából tiszta helyzetből kapu fölé rúgta a labdát. A 21,nercben vernati ugratta ki Bickelt. aki ebben a fél­időben jabbtisazekötő volt, mift t he]yóre Amado álltba jobbszélre,de az éles lövést Tóth György bisstosan fogta* ' fsmet i a magyar csal pat lendült tanadásba. A <25tpercben Iilíáth bombája tévesztette el a célt* A 25§peröben sarokrúgás^ volt a sfájciak ellen* Németh labda* Ját Kollath "isfizajátszotta a szélsőnek,aki a jobb falsősarokba to* vaoito.tta /2«0/. Az irafc ismét erősbödött,de az eredmény egyelőre nem változott. A 32,percben Tóth III- szép beadását Németh nagfcsan fel­ugfota fejelte, de a lab'da a kapu fölött surrant el. A közönség lel­kesen, megtapsolta a szép; mozzanatot* L 34,pereben Bodola ugratta ki Tóth lll.-at,akinek éleaj lövését nem tudta tédeni a svájci kapus/3; 0/» ,.T r m~ 4f -t^fW>^f0lvt*küii.y