Sportkiadás, 1942/2

1942-11-01

.. _ /íMs-gye.r -Svájc lebdgrugó mérkőzés folyt;/ A gól nem törte le a vendégcsf.pr.tot, sót ellenkezően nagyobb lel­kesedésre serkentette, A 38.percben JBtsvájci támadás kaourarugott labdával fejeződött beyamit Tóth György kiejtett, de a sfájci 'csa­tárok nem tudták kihaszhálni a helyzetet, közben azután Szuc? el­hárította a veszedelmet. A 42.percbon Bodola távolról küldött ujabb váratlan lövése jutott a svájci kapuba, ez lett volna a negyedik magyar gol, de a játékvezető Kollath állitólagcs lesállása miatt érvénytelenítette. 'Az utolsó percekbe-n egyébkent már ellanyhult az iram. .—* S o p,r o n , november 1. , • • , SVSE-Ercekujvári SE 1:0 /0:0/. NB II.labdarugó mérkő­zés, Játékvezető:Horváth. /Celldömölk/. 400 néző. A győztes gólt a második félidő' legvégén " Palánkai szerezte. . -. .~ ' Debrecen, november 1. • DVSC- Kolozsvári MAV 5:1 /2:1/. NB II.. labdarugó mér­kőzés. Játékvezető: Mágori. Nagyerdei pálya. 2000 néző. A 8.percben Serfőző, a 22.percben Szabó /2:0/, a 45. percben Csiki /2:1, , a második felidőben P 23.percben Zilahi ~/3:l/ , a 29,percben Szilágyi /4:1/. a 31,percben Sidlik /5:1/ szerezte a gólt. •—• • '' P é c s , november 1. Ferencváros FC-DVAC 4:3, /2:l/.Barátságos labdarugó mérkőzés. 4000 né-ő. Játékvezető:ITrban. A tartalékosán kiálló Ferencváros csak nehezen győzött a JLalkesen játszó Pécsi csapattal szemben. ' A í).percben Gyetvai ivolt sarokrúgását Finta a hálóba lőtte /1:0/. A pécsi együttes a gólra, erőteljes támadásai felelt és Bencze II. beadásából Onocli I. nyolc méter, ől kiegyenlített /l:]/• A Ferencváros erősített, £e cí.atarai nem bodoltailtak a pécsi vé­'delemmel, sőt Bartók szabadrúgása alig kerülte" el a kaput. A 33. percben Füstös'tiz méterről megszerezte •• vezetést/ 2:1/. Szünet után mindkét csapat valt.ozta.tott felállításán. Eleinte a DVAC támadott, később azonban a ' Ferencváros is fel­jött és a ll.percben Toldi-Sipos összjáték után Farkas a hálóba fe­jelte a iabdát /3il/. Ezután Sipos -Finta és Farkas levését kellett a pécsi kapusnak védeni. A 15.percben Farkas átadásából Finta sza­porította a gólok számát /4:1/'. A 17.percben Radnai II.átadását Bencze a balsarokba vágta /4:2/. A 29.percben a pécsiek Krivig ré­vén újból eredméjiesek óltak /4:3/.A 31.percben a játékvezető TBBS Toldit feleselés miatt kidllitotte. A mérkőzés hátralévő részében az eredmény nen változott. Dunakeszi , november 1. Oázgyaa--D.Magyarság 5:2 /3:0/. NB II.labdarugó mérkőzés. Játékvezető: Dénes.800 néző. Góllövők:. Fűzi/2/, Hidegkúti, illetvo Gulyás ós Kisalagi.