Sportkiadás, 1940/2

1940-09-15

w Szolnoki MÁV -Elektromos TE mérkőzésről szóló tudósítás folytatása./ Az- elektromos tovább támadott: Horváthnak, a szolnokiak kapusának "kót izben is a csatárok fejéről kellett-kiöklözni a labdát. Az elsó negyedóra eltelté-^ vei megváltozott a játék képe, mivel a Szolnok vetto át a mérkőzés irányítását. A 15.percben langa elől Pálinkás szögletrugás révén mentett. Két eredményte­len szolnoki sajroKrugás után újból az Elektromos veszélyeztetett, a 20.perc­ben Fűzi ugyan öt méterről kapu mellé rúgta a labdát, de öt, perccel később Martonos hosszú beadása Fekecs elé pattant, akinek csak lábát kellett a lab­dához tartani,hogy az az ellenkező sarokba'patt anion /l:l/. Ezután erős küz­delem indult meg a győzeimetjelentő gólért. A'szolnokiak közönségük biztatá­sára erősen szorongatták az Elektromost, a 36,percben Boldizsár kifiutott Lan­ga elé.de elvétette a labdát, amelyet Lukács Koromhoz juttatott,aki körűibe-^ lül a ll«es # tájáról kapásból a hálóba vágta /2:l/, Most már az Elektromos erő­sítette az iramot, de niába küzdött; kiegyenlíteni már nem tudott. »—• • míFO-BSzKRT 3:3 /2i3/, KB I. labdarugó mérkőzés. Játékvezető: Boros. Sport-utcai pálya. 1000 aéző.^ A mérkőzést csendes, permetező esőben, egynhe időben játszották le. A cspeli csapat páratlanul szép, összetanult iátékval kápráztatta el a közön­séget, Az első 25 percben a BSzKRT gyengén játszott, első gólja után azonban mintha felvillanyozták volna. A játék egyszerre eresebb iramba csapott át.Az első félidőben a BflFC, a másodikban a BSzKRT került fölénybe. A BSzKRT kezdett. Kehezen lendült bele a játékba. A MFC átvette az iramot ós erősítette azt. A 20,percben Harangozó berúgta csapatának első gólját /1:0/. Eredménytelen sarokrúgás után a 24,percbem Biró labátról le­csúszott a pörgetett labda /2:0/ Öngól! A 25.percben ismét veszélyes sarokrú­gást' volt a BSzKRT ellen. Pintér lövését .Solymossi kapus nehezen tudta'elhári­t ani. A 35.percben a BSzKRT kihasználta az első kínálkozó gólhelyzetet.Kovács labdáját Forgács II a kapuba vágta /2:1/. A BSZKRT-t mintha kicserélték volna, két perc sem teil el, Mészáros kapuvoHalról beadta a labdát, Bene hirtelen kiugrott a játékosok sorából és meglepetésszerűen a hálóba fejelte,/2:2/. Ezután már erős játék folyt. A 44.percben Tihanyi II. kapta meg a labdát, 60 méterről végig vezette a pályán, lerázta magáról a BSzKRT védelmét és kapn­j ába lőtte csapata vezető gólját, A második félidő mar erősen indult. A ö^porcben eredménytelen sa­rokrúgást rúgtak a BSzKRT, a 7,percben a ViMFC ellen. A 14,percben rövid -gyors összjáték után, Szabó kiejtett, labdáját Forgács II, a hálóba lőtte /3:3/. ü já­ték most kissé eldurvult, A biró figyelmeztette Szálait, csakhamar utána Tihanyi Il-t Jl:\ 1, A 29.percben labdaérintésért 16-os itólt a biró a llüFC ellen. A csepeli csapat nehezen tudta az ebből alakult támadást elhárítani. A játék változatlanul erősen folyt tovább, a két kapusnak módjá­ban állt egypár gyönyörű védést produkálni. Szép játék után a mérkőzés dön­tetlenül ért véget, ' ' i Sopron, szeptember 15. f SV^E-BIK 3:3 /l:2/* Biró: Csermely /Szombathely/. 500 néző. Az első félidő 12,percében Hosváth f a 13,percben Brisinszkj, a 44,percben Zágon rúgott gólt, A második félidő 16.percében'ismét Brisinszky, a 18.percében Melega, a 35.percben Gonrad szerzett gólokat.