Sportkiadás, 1940/2

1940-09-15

• /A BEAC atlétikai versenyéről szőlő tudósítás folyé tatása,/ Gerelyvetós II. oszt.: 1, Leszler FTO 44,63 m, llo m. gátfu­tás II. oszt.: 1. Horváth M&C 17 mp, távolugrás II.. oszt..: ,1. Bozóti FTC 651 cm, loo m. II. oszt.: Vas MAC 11.4 mp, 4 z 4oo m,. váltó II,, oszt..*: 1.. BBTE 3:38.7 p, 2. MAC 3:46.4 p, 3. BEAC 3:49.4 p.. Salgótarján,, szept ,.;15,. S8E-Kassai AC'4'.2 /2:1/,. NB Il.méikdzés,. S zomb a t Le 1 v t szeptember 15. Haladás SE-Di MAVAG 3:3 /3:0/.. NB mérkőzés. Játékvezető Lugvári. 2500 néző.­Az előző napi esőtől felázott mély talajon a haladás já­tékosai boldogultak jobban. A második félidőben a szombathelyi csapat elbi­zakodottan j£ szőtt es igy a lelkesen küzdő diósgyőriek megérdemelt döntet­lent értek el. A 9.pereben Kiss rúgta a szombathelyiek vezető gólját, a 42* percben Deszke kicselezte a diósgyőri védelmet ós ujabb gólt szerzett, a 44, percben pedig Héja labdájábál Szabó lefutott és góljával a szombathelyi­ek mar 3:0-ra vezettek. * Szünet után a lo* percben diósgyőri támadás után Füzér a könnyelmüsködő Körmendi mellett belőtte a diósgyőriek első gólját. A 15. percben Körmendi föléből kiesett a labda és a résen álló Berecz belőtte /3:2/, A,diósgyőri csatársor továbbra is rohamozott és a 37. percben Barna beadása-* bol^ere.tcz védhetetlen labdájával Diósgyőr kiegyenlített, A Baladás csa­patában a fedezetsor, Diósgyőr csapatában pedig jSohus, Túrán és Berecz volt jó. — . ** Miskolc , szept, 15, Russj EK- MVSC 5:1 /2:l/. NBB mérkőzés. Bíró: Balogh. l*ooo néző* t r A miskolci csapat a 27. percben jutott vezetéshez, Farkas lövésével, a 36. percben a Kussj részerői Juchvid egyenlített /1:1/, majd a vendégcsapat szünet előtt Hajlik révén vezetéshez is jutott. Szünet után a Russj további góljait Tóth, Hajlik és Mozer szerezte,. — . — . Pereces, szept, 15. , : Perecesi TK-Matészálkai TK 20:0 Al:0/.- NBB mérkőzés.­A mátészalkai csapat^kilenc tartalékkal játszott, AgOlok^özül 12-t lőtt Pölcz II., 3 . további gél pedig a mátészalkaiak védelmének öngólja volt.