Sportkiadás, 1939/1-1

1939-04-02

Rákoaliget . április 3. A MASZ pestvidéki kerülete vasárnap rendezte mezei futó bajnoki versedét. Az ifjúsági bajnokságban - körülbelül 2500 méteren ­első Hóri Rákosligeti MOVE 9 p 17 mp, 2. Véges Dorogi A0. 3. Bálint MOVE Rákosliget. A csapatbajnokságban: 1. MOVE Rákosliget /Hóri.Bálint, Sinka, Fülöp, Kapás/ 22 ponttal. 2. Testvériség, 3. MOVE Gyömre. A szenior mezei futóbajnokságban: I. Farkas Testvériség /körülbelül 7500 méter/ 24 p 17,5 mp. 2, Hakonczai Testvériség, 3, Kiss MOVE-Rákosszentmihály. A csapatbajnokságban: 1. Testvériség 18 ponttal, 2. Dunakeszi Magyarság, 3. Testvériség B/ csapata, • —, Debrecen, április 2, Törekvés SE-Debreceni VSC 4:1 /3:0/. NBB mérkőzés, Biró: Szóosi. Szép ős erős m'rkőzós keretében győzött a budaposti vasutas csapat,melynek első gólját a 3, percben rúgta Hojak, majd a 10.percbon ismot Róják volt oredmónyes. A 23.porcben Keszely II. rúgta a harmadik gólt, A második félidő 7, percé bon Nagy DVSC szépített az eredményen /3:3/, majd a 40 percben Keszoly II. fejesgólja talált a debreceni hálóba /4:l/. • **, Szombathely, április 2, Haladás VSE-Lampart FC 0:0. NBB mérkőzés. Biró: Boronkay. 3000 néző. Igen magas szinvonalu ós heves iramú volt a küzdelem* Az első félidőből a Lampart nem tudott kihasználni #gy 11-est. A második félidőbai a helyi vasutas csapat többet támadottj de az ellenfél védel­me jól működött. • —, Miskolc április 2, Diósgyőri MÁVA& SK-MAVAG SK 2:1 /l:0/. NBB mérkőzés. Biró: Marót. 3000 néző. Vasgyári pálya. Erős iramban folyt le a mérkőzési Olyan feszült volt a han­gulat, hogy a botrány kitörésé tői minden pilloiatban lehetett tartani, de a biró erősen fogta a játékosokat* A győztes csapat góljait Magyar és Füzőr, a vesztesét Borsos rúgta* A második félidő 17. percében a'biró Vargát a MÁVAG SK hátvédjét kiállitotta, mert Barnát megrúgta, akkor, amikor a játék a másik térfélen volt, ,—# • Kézi-labda bajnoki mérkőzések:, I. o. férfi: UTE-BLE VII. 9:5 /4:3/, VAC-Szcchenyi 16:3 /5:0/* Elektromos-BSzKRT 6:4 /4:2A MAF0-MTE 7:4 /4:l/. , II, ©.: Waoker-Kistcxt 8:6 /5:3 A BTC-KA0E 5:2 /2:l/. BTK-Hungária 5:3/2:2/. J ^ . . Szövetségi dijárt: BLE VII-UTE 5:3 /2:0/. Elektromos-BSzKRT 6:5 /4;2/.MTE-MAFC 7*3 /5;IA ' , , II.o, női: Kis text-Magyar Posztó 4:4 /3:3/, MPSE- MG 5:3 /2:0/, Olympia-MTK 6:0 /4:0/,