Sportkiadás, 1939/1-1

1939-04-02

• V Vác. ápr. 2. . • Wö-Váoi SE 7:0 /4:0/. NBB mérkőzés. Biró: Ipolyi. 800 nóző, 4 vendégcsapat fölényes csatár játékkal totszés szorint győzött. k g'lok kötül Jávor 3-at, Szunai ós'kerosztes 2-2-t rúgott. — . — 5 a 1 g | t a r j á n . .ápr. 2. 'Bocskai FC-SSE 1:0 /1:0/. Nemzeti bajnoki labdarug' nór­kőzós. 1.2oo néző. Bir^: Barna, - - ­A tartalékosán kiállt dobroconi csapat negórdenoltcn győ­zött, jóllehet ellenfele többet tánadott. A Bocskai az első félidő 3o. por­céig tíz onberrol játszett, nivol Békési közópfedezote csak akkor érkezett Salgótarjánba, k debreceniek ügy oson védekeztek és a kapuban Kcrtos válo­gatott formát nutatott, Á debreceni csapat óvatosan kezdett és rögtön a védekezés­re rondezkoáott bc. A 4. percben sarokrúgás,után Hornádi fejősét Kertes fogta, k 12. percben Pacolai beadását Kőszegi egy lépésnyire a kaputól^ fejelni akarta, Kertes azonban az utóls~ pillanatban olütöttc feje felől a labdát. A 3o, percben Bíkósi beállott és a toljes debroceni csapat felszaba­dult a nagy nyomás alól, A Bocskai rögtön támaaólag lépett fel. Takácslövó­se ugyaj a 16-osrQ kapu fölé jutott, a következő percben azonban Markos L " y " • újból beadta a labdát, a kapus közbon kifutott, háron deb­receni csat ár* rohant a labdára t Vig^azonban a gólvonalról nenteít. 42. percben Takács-Palotás-Sándor összjátékából ut^bi a vezotő ós egyben győz cinét jelentő g.'lt rúgta /l:0/. Szünet után a iátok kozdotben változatos volt. A 7. gereben Jánosé szabálytalan szerelése niatt a'bir- szabadrúgást itélt, ariolybol Va­lentin a labdát kapu föle rúgta. A 15. percben Pacolai lövéso külső hál .'ban ckadt nór, A debreceni csapat teljesen beszorult. Közben Markos lofutott, ' labdája Takácson keresztül Sándor elé jutott, aki közelről kapu föle rugia. A salgótarjániak fokoztak az irar.ot, Kertos azonban a legnehezebb lövéseket is fbgta. 24, porcben Markosnegrugta Valentint, Valentin a debreceni iátő kos után rúgott, s a biró mindkét játékost kiállította. kz ut'ls negyed­órában .a salgótarjániak úgyszólván ogy kapura játszottak, de a . , debroceni csapat riogurizte az ere.-nényt. A sarokrúgás aránya 10:1 volt az SSE javá­ra, ' — • ­4 NBB mérkőzések: ( UTE-Tokodi ÜSC~2;1 /l:0/. Megyeri ut. Birő: Bán. A gólokat Schubert, Ungvári, illetve Gerendási lőtte, SFAC-Postás SE 3:2 /2:1/,. Lőversenytér. Biró;Gellért.. A gó-' lókat Sebes 2 és Várszegi, illetve Bokor II. és Schubert /ll-esből/ látte. FTC-Váci Reménység 4:3 /2:2/. Üllői ut, Biró: Gallovics> A gólokat Horváth 21 és Füstös /2/,-illetve Béres, Görömöri~és Illik lőtte, Beszkárt-RTE 3:272:1/ Sport utca, Birő; Sólymos. A gólo­kat Koroncai, Návai és Rátkai,-illetve Stancsik és Herz-rugta. , | SZAÖ-Pereoes TK 2:0/220/ Keglevich u. Biró: Mandl, A gólokat Jerzsabek 21 rúgta, m •' ~ é Csepeli MOVE-SZAK 3:1 /l:l/. Csepel. Biró; Palásti. A gó­lokat Moszt, Diemer /2/. illetve Lendvai-rúgta. Bokor a SZAK kapusa 1 perc** cel a mérkőzés vége előtt egy védésnél oly szerencsétlenül sérült meg, hogy eszméletlen állapotban a sportszanatóriumba szállították.