Sportkiadás, 1937/1

1937-05-25

A MAC vivóhetének keretében osütörtökön, űrnapján délután 4 érakor a margitszigeti pályán szabadtéren rendezi hölgy törválogatóverse-' nyétj amelyre a következő nevezések érkeztekí Mao4 Horváth, Kovács, BEAC*-Bogén, Salgő, DAC: Elek Margit, Varga,. Váradiné, Postás: Kovács, MTK8 Kun, Spárta? Szenesné, Szogedí Stefká né, egyleten kivüli: báré Porényi, s.Rozgonyiné. ­A Margitsziget bájárajánál a MAO altiszt személyesen adja majd át a margitszigeti belépőt azoknak a zsűritagoknak és versenyzőknek, a kik azt levélben még nem kapták meg,. 0 SzVSzj A Spárta Atlétikai Klub 1909 ma tartotta meg hölgy törvivó* keretének'háziversenyét, melyen 22 hölgyvivó'indult, A döntőbe'9 versenyző került: l a Csukái 8 gy, 2. Solymossy'6 gy, 3,. Szép 5 gy '4-5-6, Szilvássy, Bessko, Somlyó 4-4 gy, 7. Kurcz 3 gy,'8, Bencsik 2 gy, 9, Pfeiffer 0 gy. 9 A Magyar Husiparosok Testedző Egyesülete május 27-én. Urnáid ján, d, ú.*4 érakor klubközi birkózóversenyt tart | Magyar Testgyakorlok Kör^é-" vel t /WHl/, A.verseny szinhelye a Nemzeti Tornacsarnok. /Budapest; VIII. Szent­ki ralyi-u 26,/ ' r z. A hadsereg labdarugó kupa mérkőzések selejtezői során~a buda-" pesti 1. honéved vegyesdandár csapatai közül az országos döntőbe a 1. határ-i • őrezred - a mult évi kupagyőztes - és a ítendőrujonc iskola páncéljármöves osztályának ssapata került. Ez a két csapat kedden délután a BESZKART-pályán mérte össze ereiét a bud&pest vegyesdandár "legjobb csapata" cimért. , Nagyszámú, többezer főnyi közönség, amelynek"legnagyobb;róSzc az érdekelt csapattestek lelkes legénysége volt, előtt folyt le a; mindvégig izgalmas és érdekes mérkőzés. ' 4:0 /Ö:0/ arányban győzött a 1. határőrezrod csapata a páncéljárműves osztály csapata ellen, Ivancsics biráskodása mellett Az első félidő* • teljesen egjpnelő ellenfelek erős küzdelmét hozta, a második félidőben a jobb kondíciójú fotárőr együttes kerekedett felül és szebbnél szebb gólokkal biztosította győzelmét a lelkesen játszó és a küzdtelernet az utolsó percig fel nem adó"páncelos' T csapat ellen. Az első gólt a nyolcadik percben Buzási lőtte. /*:0/ A tizedik percben sarokrúgásból Balog fejese jutott a hláóba /2:0/, a huszonnaimadik percben újból Buzási volt a gólszerző és a mérkőzés utolsó percében Balog * » messziről küldött bombalövése megszerezte a határőrök negyedik gólját, /4Í0/. A mérkőzés befejezése után § pálya gyepén felsorkazott" csa­patoknak ünnepélyes külsőségek között dicsérő szavak mel lett adta át vitéz" | Nagy Vilmos altábornagy a budapesti vegyesdandár parancsnoka a dijakat. Vitéz Szilassy Iván ezredesnek, a határőrezrod parancsósának a dandárgyoztesnek iá ró serleget és vizek Riomfalvy Honrik alezredesnek a II„helyzetinek a diját,. . A csa.patok tagjai és sporttisztjei a vegyosdandár sportveroteit kapták.