Sportkiadás, 1937/1

1937-05-25

f A BBTE nemzeti bajnoki teniszversenyének részletes eredményei a következők: Férfi egyes: Macsuha -Dr.Somogyi 6/0,9/7 » v.Banó-Róna 6/3, 6/2, Sznopek -Peleskey 6/2,6/4, Friedrich-Kiss J. 4/6,6/3,6/1,Pető-Schin­dele 6/1, 6/2, Romhányi-Tamás 0/0,6/1, F,erenozy Msfc-H;oert 6/1, 6/2 Női egyes: Baumgarten-gr.LÓnyaynó 6/l,6/o,Prochnow-Markovi­csinó 6/ó,'6/4, Rugomyi-Szepessyné 5/7,6/b,6/0. .A délutáni vihar több játszmát fólbeEzakitott. ü ver&enyt I ze rdán f0 lyta t j ák. Ujpast FC- Szeged FC 7-1 /2:0/ nwizcti ligabajnoki mérkőzés, újpesti stadion..Játékvezető:Kicin Árpád, ezer néző. -• - - - ­,Az -első féüdöben Változatos játék folyt, de az Ujoest fö­lénye mindinkább^kidomborodott. A második felidőben Szeged csapata tel- 1 jesen visszaesett. Az lijpesticsatársorban Zsengeliér és•Kállai, a fedezet sprban Szálai,a védelemben Futó játsz otf átlagon felül, Szeged legjobb" embere Harangozd és helyenként Szojka volt. Pálinkás több kapushibat vé­tett, ' A^mérkőzés elején Szeged csatársora is több fjrrmás támadást vezetett. Kitűnő gélhelyzet Gyarmati Issállásán hiúsult" meg, majd Újpest csatarai ket szőgletrugást csikartak ki. A 30-ik percben kavarodás- iá- 3 madt a szegedi kapu előtt,'a labda Zsengeliérhez került, aki Pálinkás fe­lett a-halőba emelte /1:0/. A 3&-ik percebn Kállai-Téth-Pusztai összjá-/ tékabői utébbianiak, 16 méterről lőtt élesen rúgott labdáját Pálinkás;ha­léba ejtette, /2:0/, a félidő utolsó perceiben Bertók megsérült és helyé­re Seper állott. - j ' Szünet után Gyarmati veszélyes beadását Korányi II. kapu" M\\éUSUe, v A 0 £«ik.BfiEcbpn Pusztai beadását Kállai fejjel továbbította/ 5zeged r halójába /3:0/, Ezután sarokrúgás esett az ujpesi kapu ellen, majd Pálinkás tisztázott'veszélyes helyzetet, a 13-ik percben Szálai könqrclmia­m elengedte Nagyot, akinek'a # kornervonálról beadott labdáját Korányiul, két lépésről hálóba fejelte. /3:l7 A 16-ik percbám Pusztai fordulásból lőtt golf, a 29-ik percben Kállai fcjosgólf szorzott, /5:l/. a 34-ik peré­ben Pusztai volt a gólszerző fel/ és a 38-ik percben Zsengeliér bealliot­ta a végeredményt, /7:l/,