Sportkiadás, 1935/1-2

1935-05-26

| Mi s ko 1 c, május 26. Kispest FC-At.ti .a FC 8:1/1:0/ l.iigabaj noki mérkőzés. Biró:Eertzka. Ezer néző* Az Attila FC támadásaival kezdődött a mérkőzés, a Kispest FC azonban mesterien védekezett és végeredményben meg is nyerte a mér­kőzést, mert a misklci csapa; nem birts sa játjerős iramát* A Kispest tárna darai egvre veszel asebbek lettek, A 20. percbea nagy helyzet volt a miskolci kapu előtt, a kapus elesett, a labda pedig a kapu mel­lé gurult* A 35, percben Szeder/a miskolciak fedezete, lefutdt, erős lövése alig kerülte el a kaput . A következő percben mejr a Kispest támadott.' herényi erős lövése a hálóban akadt meg /1:0/. A félidő hátralévő részében is a Kispest támadott. A második félid" elején az Attila eróse^vküzdött a kiegyenlí­tő gólért, csatárait azonban elkér Ülte a szerencse. A 17. peroben ^a Kispest váratlan tá jaadása annyira meglepte Barna kapust, hogy Deri gangé lövését mo. dulatlanul szemlélte: A labda mellette csúszott a Hálóba /2:0/. Á közönség biztatására az Attila mér egyszer erosite+t az ira ot, aminek ere (kénye kénen a 42. percben sarokrúgásból Bohus fejáte egyetlen gólját /2:l/» HG/L : §"JlII*.kyr. FC- Budai 11*FC 4:1 /2:l/. Biró:KIug* tlloi-uti pálya. Kétezer néző. Az első félidőben a Budai játszott nap- és gíénge szel ellen. A 3. percben Fekete hátvédirugása Burger lábáról visszapattant, Kármán kihasználta a kedva'ző véletlent, kiszökött a h tvédekközö:t és éles, lapos lövést küldött a kapura, A labda Havas kezéről ^beper­dült a sarokba/l.:0/* Az 5. percben a biro Sárvári elgancsolásáért^ szabadrúgást italt a Budai ellen, az éles lapos lövés osak centimétere kit. suhant ki a kapufa mellett, A 6. percben a Budai váratlanul kiegyen­lített« Sztancsík hosszú kiadáséval Pozsonyi elfutott C-yőri mellett, a kapu elé kanyarodott és a 16-es vonalról a kifutó Angyal mellett^ a kapu sarkába külete a labdát/ l:l/. Ezután negye dóéig mezőnyjáték folyt , mindkét csapat t'öbb sarokrúgást é«ft 1, de a nagy melegben csak gyenge iram alakult ki és igy komoly veszélybe egyik kapu s*m került. A'22* percben Lutz a kapu elé ívelte a labdát, Havar ölre fogta, a kerületi belső csatárok támadták a kapust, Fekete segí­teni akart a kapusnak és ellökte a kapu ra támadó íenvvesit. A biró 11-ést ítélt, melyet Fenyvesi értékesített /2:1/* A gól után a III.kerület fölénybe került, többet tá madott. lelkesebben ját­szett és a budai kaput többször egymásután cseke szerencse mentette meg az ujabb góltól. Nagy küzdelem alakult ekkor ki, a kerületi csatá­rok és a budai védelem Között, de ujabb eredményt az első félieő nem hozott, mert a kerületi csatárok joheíyzeteiket sorra elhioázták. Helycsere utan mindjárt az első percben Sárvári közeli erős lövését kellett Havasnak fojpi és utána a III.kerület percekig való­sággal kapujába szegezte a Budai csapatát, a kapu nem tudott fel­szabadulni, a gól a levegőben lógott, végül az a. percben Feny­vesi váratlen levésé hálót órt/3:l./ A budait az ujabb gól nem ráz­ta fel, a III.ker ül etet azonban valósággal fel villanyozta. Sorozatos támadásokat kezdett, a Budai 11. pe.'crol-perőre rosszabbul ját­szott és kapuját csak Havas sorozatos szép védései mentették meg ujabb góltól, A 2a. percben végre Pozsonyi jólabdát harcolt ki a bal­szélen, éles lövését Angyal csak kiütni tudta, a labda Eadrévi elé asött, n-jki osak a lábát kellett íróin3 odatenni, de általános cso­dálkozásra nvusodtan nézte, hogy Gyári elrúgja előle a labdát. A 32. percben Ili re s elő leadását Fenyvesi a budai védők mellett nyugodtan behelyezte. Az utolsó oerobon a III. kar ül t ma gszar .,-zhette volna az ötödik gólt is. Q árvári egyedül futott a kapuba, átadta a Labdái a fedezetlenül hagyott Fenyvesinek } aki ezt le is ál itotta, ős bár a budai védők közül senki sem zavarta, capu fölé lőtt. A Budai 11. a második félidőben olya" játékot nyújtott, amely igazán nem volt méltó a baj-ioksá-'ötödik helyezettjéhez* Bökk, Bu -ger, Té- tos voltak a legrosszabbak, mig.-a III.kerületieknél minden játékos szívva 1 © igy ele zet tel játszjGott. —