Sportkiadás, 1935/1-2

1935-05-26

§ Ferencváros FC~Somogy FC 5:1 /3:l/. Ülloi-uti pálya. Háromezer néző. Biró:Tihamér 1. Lanyha játokkal indult a mérkőzés, A 7. percben a ferencvárosi védők kenveÍmesködve elengedték a "omegy balszárnyát, a labdát Eárai a kapu előtt átadta Galambosnak, ézi's háló sarkába rugta/íOívl/. 1 Ferencváros csak 5 nerc múlva tudott .egyenlíteni, "amikor TánczsŐ beadását Sáros i közelről befej elte/l: 1/. $ 14. percben a Somogy, a 16, percben a Ferencváros kapuiát csak a szereneseés a véletlen mentette meg ujabb góltól»• Negyedóráig semmi /jelentősebb esemény nem történt, mindkét oldalon sokat hibáztuk a iátékosok. a ferencvárosi csatárok és fedezetek egy egészséges akciót sem tudtak elinditani, a tologatást és Bán középfedezet gyenge .játékát a közönség hangos fü­tyüléssel ki sár te*. A Ferencváros á'vezetest csak a 28. percbea tudta megszerezni. Móré a kapu, előtt átadta a labdát Sárosinak, Sárosi Tánczos elé továbbította, aki habozás nél öl gólba vágta /2:1/. h jól­müködó Somogyi védelemmellett, amelyben Miklósi nagyon jol játszott, a ferencvárosi csatárok nem tudtak eredménye sek lenni ? $ ferencvárosi fedezetsor mellett pedig a fürge somogyi csatárok sokszor elfutottak. A- 30. percben Lázár lett a közenfedezet és amikor ez sem hí sznált, balösszekötőnek ment előre, Móré lett a középcsatár és Sáros i állt a közép fedezet helyére* Ebben az öss zeállitásban marsokkal szebben játszóit a Ferencváros. A somogyi kapu állandóan veszélyben forgott, de Bárdos kapus ügyesen és sok szerencsével védte a sorozatos lö­• .véseketj sarokrúgásokat és szabadrúgásokat, melyek mind a Férencvá­. ros t fölényét bizonyították. A Ferencváros harmadik gólját csak a félid" utolsóelőtti percében érte el, amikor Móré a kifutó kapus ., feje felett s 16-osról az üres kapuba emelte a labdát /3:l/. L másod ik. félidőben a Fer a cváros egymásutá n vezette támadá­sait a somogyi Kapu ellen. A somogyiak a félidő folyamá.n csak két­^^^l^jutattak át a félvonalon. A Ferencváros remek iskolá­ja tekot mutatón be, de csatárainak lövése nem kisérte szerencse es azok ? crra # aikspu.főié vagy a kapu mellé kerültek. Harmincpercig 2n5?Nj£'í J 2 s f t ^ mehG . B egykappra folyta játék. A fedezetek is ka­pura őt teK, de Sáros i remek loyes eit Bard s minőig kornerre tudta t0 , ini v *i <p* parcoen More bombáját a felsőkaoufa védte. 5 ferenc­VQ.TOSI játék szép volt, tele ötlettel és technikai szépségekkel -M a Söv;percig..-a sorozatos támadások nem hoztak eredményt, í'kkcr More Xemeny oeadasat szép lövéssel küldte hálóba/4:1/. / Fer'p'np­yaros ezután aiiondó fölényben valósággá 1 kapujához szegezte ellenfe­le t, a csatárok egymásután kerültek lövőhelyzetbe, de a somogyi veoelem tömörült es a joljátszó Miklósi és Bárdcs mindent mentíttek. A d0. percben végre \emeny maga elé fejelte a labdát, a kapu elé ka­nyarodott, es eros kapós lövessél megszerezte csapatának az . otooik golt, mérkőzés utolsó negyedóra jában néhányszor a Somogy is szóhoz jutott, de Hada biztosan fogta a lövése kuk A Fe­rencváros nem erőltette a góllövést és a játékot, s csatároknak ~ nem volt sz., > en C sejtik a lövése kkel .és igy ez eredmény nem változót t. á második lelioonen a somogyi csatárok alig r . jutottak labdához- á fedezetsor es a vádelem nagy romboló munkát végzett A,Ferencvárosban a védelem kevés dolgát jól végezte, Polg'r és Ko­rányi nyugodt biztossá CÍ?3J. utasították vissza a szórványos so— moryi támacásokat. A'fodezetsorban Sárosi ismét nagyvonalú centpr­^l^líwíiF^Í* é < p-m neán + ^ z , dő , B + á ? í s feljavult. A csatád törést ° SZeP JatsKra tor ekedett és nem erőltette a eólra­Yjf/L *