Sportkiadás, 1934/2

1934-07-01

-§ A mai lóversenyek eredménye. I. futam; LGrőí Szrimay Sándor Bácska /Gutái 7/10 roá/,2. • Gyöngyike ^veissbach 1 1/2/,3. Furcsa /Schejbál ö/. Egyhossz, nyakhossz. Tot*: 10:1<>. Befutó 11*5 II. futam: 1.Lesvári ménes RaWneur /Sajdik 1 12/,S.Lincoln /Gutái 2/,3.B»rüs /Schejbál 6/.F.m.: Lurkő,Pindurka.Parázs,Krónika, Ka t ó, • Daleöz.LimanoTa,Kláris.lejhossz,kéthÍLSsz.Tot.: 10:24 # Helyre: 13,15,20. Be­i ut o: &J • - * o/ „ III.futam: l.Hajdu Dezső Pali / Balogh 2/. 2.Livorné Arabei 8/,3. Tammuz /Seaajdik 10/. F.m.: Little nubian,Rémek,Titán,Csibesz." Runa.Neptun,Puszta. Otnegyedh^ssz,hathossz.Tot.; 10:40.Helyre: 18,23,66. Befutó: 122. T * * . 9 • : ;„ , "'.JV.gróf Batthyány . Memér emlékverseny/2400 m./: l.Mr.Ooir.cr Árosa /Esch 5/10 reá/,2.Adagio-7Schejbál 4/.3.K a rtárs /Csaplár 12/.f.m. üaTan. Fejhossz, négyhossz. Tot.: 10:13. Befutó: 19.5 / , ~ , futam: l.Kieeséri puszta Tirt /Szentgyörgyi 4/,»2.Atropos /Horák 12/,3. Pázmánfi /Tamási 2 l72AP.m7rTimba,7ilegifa,HuMoín J Kapisztran,Dania.Otnegyedhossz,másfélhossz.Tot.: 10:37.Helyre: 17 27"20. Befutó: 201.5 • ' ' /n T a/ * n VI­f {J taia; /if.*' 01 ? H.urhölgy Pizör /Gsuta 1 1/2/,2.Párázna /Csaplár 3/,3.Cserebere-/rlimscha 5/.F.m.: Amulett,Kokusnuss,Persze,Gombo­* lyan,Mamusz,Brighton Lafagyöngye,Flegma.. Kéthossz,hár«mhossz.Tot.: 10:27. Helyre: 13,16,15. Befutó: 51. . -VII.futam: l.Dréher XTenő Diyls^/Himscha 2'l/2./,2;Szép­Angyal /Vasas 6/,3.Cstda Csaplár 2 l/2/.F.m.: Saraki.Idler.Nem'baj .Legyes, Pipiske,. „^níjVeritT. Egy és háromnegyedhossz,egyhossz. Tot.: 10:42, Melyre: lo,2^,15. Befutó: 136. /D-Ko/ i -§ Juventus-Ujpest 3:1 /l:l/.Középeurópai kupamérkőzés egye ri­uti pálya,15.000 néző. Bíró: Zseni s'ek/Csehország/. A gyengébb formában játszó Uigest megérdemelt vereséget. szenvedett a jó olasz együttestől. Az első félidőben még nyilt -volt a já­ték,ami az eredményben is kifeiezósre jutott, szünet után azonban az Újpest gyenge védelme miatt elvesztette a mérkőzést. Juventus támadásokkal indult a mérkőzés.az első komolyabb akció csak a 15.per«ben alakult ki. Sernagiotto elhúzott a védelem előtt s beadását Ferrari hatalmas lövéssel a hálóba küldte./l:0/. A gól után az Újpest erősen támadt.A 21.percben formás újpesti akció alakul ki,Tamássy mintaszerű beadását- azonban Pusztai a kapu előtt elügyetlenkedte. A 23. percben Tamássy lövése taccsra került. Juventus támadások következtek ezu­tán,Orsit lesállás miatt a biró a 26.percben lefújta majd ismét az Újpest kerekedett felül. A 28.percben a kiugró Kjosis elol Combi merész rávetes­sél kaparintotta el a labdát. A 30.percben Bertolini szabálytalanul fellök­te Pusztait,mire­a biró szabadrúgást itélt,F*J.tó jól iveit lövése azínban kapu fölé keiült. A 35.-38.percben szabadrúgásokat "ért el az Újpest,, de eze­ké t nem tudta góllá értékesíteni.. A 40.gereben a Juventus visszaszorult " •saját térfelében.P.Szabó átadásával Tamássy lerohant- a j#bbszárnj7#n,. be­adását, Piosetta kézzel érintette,mire a biró a határbisó jelzésére lefúj­ta az akciót,közben azonban P.Szabó Combi mellett gólba vágta a labdát, Zsenisek a határbiró megkérdezése után az elkeseredetten tiltakozó olaszok ellenére az előnyszabály alkalmazásával megitélte a gólt /l:l/. * A második félidőt uipesti támadások vezették be,a gyenge új­pesti csatársor^az#nban nem'jutott el az olasz kapuig. A 3.percben P.Szabó veszélyes támadást vezetett,de a 6-os vonalról 'rontott. Igen érős iramot diktált az Újpest.A 8.percben Orsi lövését Futó fejelte ki a gólvonalról. A 15-.percben Kocsis ügyesen átjátszotta az clasz védelmet,a kifutó kapus mellett azonban biztos gólhelyzetből mellé-lőtte a labdát. A 28.percben —•• ismét komért ért el az Újpest,amit Tamássy a kapu mögé iveit. A 29.perc-_ ben Borel II. az őt kiséro•Sternbarg mellett a 16-os vonalról megszerezte a vezetést /2/l/.Folyt.köv./ H-K*/ b