Sportkiadás, 1934/2

1934-07-01

/Juventuá-Ujpest mérkőzés tudósítáő vágó/ Négy perccel később Boréi II.megismételte előbbi bravúrját ,most a hibázó Futó mellett küldte a hálóba a labdát /3:1/. Szakadó csőbon folyt tovább a játék. A 44ipercben Borel II. lövését a 16-osról Hóri elfogta, A hátralévő időben omlitésre méltó akció nem volt./íI-Ko/ -§ Balatonalmádi, július 1. Vasárnap változatlan nagy érdeklődés mellett folytatódtak a Balaton-bajnoki nemzetközi tennisz­versenyek. Az idő délelőtt 10 óráig nem kedvezett a versenyéknek,mert esett.azután zavartalanul szén időben folyt a mérkőzésé Vasárnap már a nemzetközi versenyzők is pályára léptek. A legnagyobb meglepetést Kinzol osztrák bajnok hatalmas küzdelme hozta Pothoveí^a magyar ronniszgárda fiatal tehetségével.Kinzel 5:7,6:2,7:5 arányban gyozött,miclőtt Pothő a döntő szettben o:2~re vezo-" tett. A másik meglepetés a magyar ifjúsági Balázs fölényes 6:3,6:1 arányú győzelme volt Brgotonszky felett. Az osztrák T "íolffnó fölényes "biztonsággal győzött 6:2, .6:3 arányban Sárkány Lili ellen. Egyéb fontosabb eredmények: Fórfiegyos: Straub-Balázs 6:1,6:4, Bánó-EÜssen 6:2,6:3 Kinzol-Balfos 3:6,6:3,5:4,Kiss Kálmán-Forcnczy 7:5, 6:3. Férfipáros: Ferenczy,Friedrich~Petnő,Brjetonszky 6:3,4:6, 6:3,Kinzel,Salm gróf-Brjctonszky,Dresdner 5:7,9:7,6:3. Noi egyes: Schrédorné-Zizovics /Románia/ 7:5,6:4, . . Női páros: olffné /Ausztria/ T Zizovics /Románia/-l!]rnust 1 ssekutzné'6:1,6:1. Vegye^páros: Salm gróf-pTormainé-Drcsdner,Lykáné 6:4,8:10, 8:6. Hétfőn egyes számokban már eljutnak az elődöntőkig. A nli egyes döntőjébe Tolffnő és Schréderné kerül./H-Ko/